Levé zadní kolo brzdí na 50%

Tlumiče, pružiny, kola, pneumatiky, brzdy, řízení

Moderátoři: intel_sk, peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
Bobjeboss
Začátečník
Příspěvky: 1
Registrován: 16 kvě 2009, 17:04

Levé zadní kolo brzdí na 50%

Příspěvek od Bobjeboss »

Dobrý den všem. Koupil jsem Tátovi Punto 1,2 97 vrátili mě z technické protože levé zadní kolo brzdí jen na 50%.
Již jsem vyměnil brzdovou kapalinu, hadičku, pakny, prasátka, zátěžák, zkusil jsem i jiný brzdový válec a stále ta potvora nebrzdí :( .
Neví někdo kde je problém?! Budu vděčný za každou radu. Děkuji

PS:Při použití ruční brzdy je brzdný výkon 100%
Reklama
 

iosli
Začátečník
Příspěvky: 12
Registrován: 16 kvě 2009, 15:41

Re: Levé zadní kolo brzdí na 50%

Příspěvek od iosli »

mam ten isti problem ..vo fiate mi povedali ze treba skusit vymenit bubny medzi sebou,este som to neurobil caka ma to ties,zatazovy a hadicky
mam najkrajsie punto
Uživatelský avatar
Plecháč Tony
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 388
Registrován: 25 bře 2008, 21:22
Bydliště: Plzeň

Re: Levé zadní kolo brzdí na 50%

Příspěvek od Plecháč Tony »

A když jsi měnil kapalinu, tak to normálně z toho odvzdušňovacího šroubu teklo? Asi jo, blbej dotaz. Takže pokud je nový prasátko i čelisti, bude to bubnem, záleží, jestli je rovně sjetej...Mě se jednou na zadní čelisti přetrhla jedna ta vratná pružina a celá čelist se sešoupala a začlo to dřít. Přítelkyně s tím jezdila ještě měsíc, takže buben totálně vydřenej. Když jsem to všechno vyměnil, tak to na to kolo nebrzdilo vůbec...Tak jsem asi jeden až dva měsíce brzdil ručkou, než si to pěkně sedlo a teď to brzdí OK...
netSensk1
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 443
Registrován: 10 led 2009, 10:29
Bydliště: brat1slava
Kontaktovat uživatele:

Re: Levé zadní kolo brzdí na 50%

Příspěvek od netSensk1 »

ja mam podobny problem .. v januari som menil vpredu platničky a vzadu čeluste plus lanka brzdove a doteraz nič moc , znamy mi povedal že to ešte nesadlo tak mam viac ručnu použivať , začiatkom maja som išiel na STK a prava zadna nebrzdi . tak som nasraty že sa to menilo a takto, takže čoskoro do servisu pôjdem :evil:
Fiat Punto 1.2 8v 44kw ELX rv. 2002
Fiat Punto 1.8 16v 96kw HGT rv. 2001
Chevrolet CRUZE LS+ rv. 2010
Skoda Octavia L&K 1.9 TDI 81kw
kranky
Začátečník
Příspěvky: 42
Registrován: 21 led 2008, 22:35
Bydliště: BA / SVK

Re: Levé zadní kolo brzdí na 50%

Příspěvek od kranky »

mal som ten isty problem,
vymenil som hadicky a valceky, dal novu kvapalinu, odvzdusnil a aj tak to nebrzdilo. Tak som potom skocil ku kamaratovi automechanikovi, a ten dal dole bubon. Z vnutornej strany od okraja zbrusil asi tak na pol centimetra dovnutra a tak 1 - 2 mm z hrubky z toho bubna.(vraj od pouzivanie sa tm nachytal alebo co nejaky odpad od platniciek ci co). Potom este nastavil samostav (vraj to nastavoval rucne preto lebo tolko by to aj tak asi neadlo, a nastavoval to tak, ze prilozil bubon a siel po zubku a skusal ho po kazdom pretacat)a brzdi mi to teraz na 3 zubku a flekom na rucnej. A citit to aj pri brzdeni pedalom je to ohodne ostrejsie.

Nie som mechanik a neviem ci som to napisal zrozumitelne
MKI Punto 1,1i (55s) r.v. 97, 5dv.
Pipo_svk
Fiaťák
Příspěvky: 59
Registrován: 21 srp 2007, 17:45
Bydliště: Veľký Krtíš SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Levé zadní kolo brzdí na 50%

Příspěvek od Pipo_svk »

Tiež som mal ten problém... Chyba bola v samošteli... Zlomený pliešok čo zaisťuje ten samoštel
Paik
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 15 úno 2009, 17:06

Re: Levé zadní kolo brzdí na 50%

Příspěvek od Paik »

Dá se někde sehnat ten plíšek co zajišťuje samostav? Na levým zadním kole mi chybí a nebrzdí to :(
adaman
Začátečník
Příspěvky: 42
Registrován: 18 srp 2006, 14:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Levé zadní kolo brzdí na 50%

Příspěvek od adaman »

Zdarec, měl jsem teda podobný problém. Na technickej jsem neprošel, protože jsem měl 46%ní nesouměrnost zadních brzd. Dal jsem to do Fiatu a tam mi řekli, že je špatnej nějakej regulátor nebo omezovač či co, už přesně nevím. Každopádně ta součástka stála asi 3000. :(
Fiat Punto 55S 1.1 r.v. 1998
e-mail: adaman@email.cz
Odpovědět

Zpět na „Punto - podvozek“