HELP - vibrace do volantu

Tlumiče, pružiny, kola, pneumatiky, brzdy, řízení

Moderátoři: intel_sk, peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

poitromasoni
Fiaťák
Příspěvky: 190
Registrován: 29 lis 2005, 13:10
Kontaktovat uživatele:

HELP - vibrace do volantu

Příspěvek od poitromasoni »

prezul jsem zimni za letni (ty jsem koupil)ale citil jsem vybrace ve volantu (prohodili jsme pneu) a zdalo se to dobre ale citil jsem je mezi40-60km/h a navic mi vybroval kotouc pri brzdeni tak jsem prehodil predek na zadek a....zlepsilo se to brzdy v poho ale na volantu ne..tak jsem je nechal prevazit a dve nebyla vyvazene vubec!tak jsem si rikal ze to bude dobre....ale hovno porad citim mezi40-50km jemne vibrace ....muze to byt na hrebenu rizeni?muze to delat lozisko na kole(menil jsem ho za nove akorat na zimnich to bylo ok) zacalo to delat hned po vymene jeste asi zkusim prehodit ze zadu do predu ...a pak zpatky na zimaky a uvidim...sere me ze tohle punto rozdelali v patek a v pondeli ho dodelali taliani lenivi :D
fiat marea weekend 1.9TD 55kw
Reklama
 

lacin
Znalec
Příspěvky: 991
Registrován: 05 lis 2005, 13:04
Bydliště: taky JM

Příspěvek od lacin »

A co mas za rafky? Nemas je krivy??? Tezko takhle rict. Pokud sou vyvazeny kola a pod kolama neni bordel, tak by to nemelo trepat... Hm. Zkousej. Anebo jezdi rychleji... :-D
Hustokrutost
Acirek
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 243
Registrován: 25 lis 2005, 19:59
Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: HELP - vibrace do volantu

Příspěvek od Acirek »

To co tu popisuješ bych viděl na nekvalitní vyvážení pneu. Možná se zeptám blbě,ale máš směrové gumy? Nedal jsi je obráceně? Další věc bych viděl ve špatných brzdových kotoučích... řízení by se chovalo jinak.
poitromasoni píše:prezul jsem zimni za letni (ty jsem koupil)ale citil jsem vybrace ve volantu (prohodili jsme pneu) a zdalo se to dobre ale citil jsem je mezi40-60km/h a navic mi vybroval kotouc pri brzdeni tak jsem prehodil predek na zadek a....zlepsilo se to brzdy v poho ale na volantu ne..tak jsem je nechal prevazit a dve nebyla vyvazene vubec!tak jsem si rikal ze to bude dobre....ale hovno porad citim mezi40-50km jemne vibrace ....muze to byt na hrebenu rizeni?muze to delat lozisko na kole(menil jsem ho za nove akorat na zimnich to bylo ok) zacalo to delat hned po vymene jeste asi zkusim prehodit ze zadu do predu ...a pak zpatky na zimaky a uvidim...sere me ze tohle punto rozdelali v patek a v pondeli ho dodelali taliani lenivi :D
Multipla 1.9 JTD 110k ... "ucast na setkání Tábor - Červený Kostelec, Olomouc, Jesenice, Rapotín, Věšín, Holice a mnoho dalších" ... http://www.multipla.wz.cz" onclick="window.open(this.href);return false; (vše o Fiat Multipla) ... http://www.multiplaklub.cz" onclick="window.open(this.href);return false; FIAT MULTIPLA KLUB ČR
Uživatelský avatar
Katy
Všeználek
Příspěvky: 5555
Registrován: 13 zář 2005, 19:04
Bydliště: JM

Příspěvek od Katy »

no tak vibrace ve volante resim ted TAKY !
navic mam novej sportovni podvozek a kola jsou mirne priklonene k autu, byla jsem s tim na geosce a tam mi rekli ze jinak vse ok a ze tohle nevadi,mozna i proto ty vibrace. jo a na zimakach 13" v poho.....po geosce to bylo ok mam tam 15".....tri dny na to jsem sejmula diru a vibrace byly znovu. a vysledek? dve prave kola buchle....takze sly na opravu ! pak to bylo lepsi ale neeeee stale ono. takze leve kola sly na vyvazeni ! to vse behem tydne.
a vysledek ? - volant vibruje stale jen lehounce ale pri 120-ti (presne) se trepe jako kraaaawa !!!
uz na to prdim.....dal uz newim co s tim. mozna je tam citit na tech nizkoprofilacich a tvrdcim podvozku vsechna ta nerovnost cest.... :roll:
ale ty vibrace jsou opravdu nekdy neprijemne.nawic jsem se dovedela ze mam mekke kola takze si musim davat SAKRA bacha na diry :?
my car, my life !
www.puntotuning.eu
www.girlstuning.cz
Pýt
Začátečník
Příspěvky: 21
Registrován: 25 bře 2006, 19:54
Bydliště: Kojetín

Příspěvek od Pýt »

Tak to mě dělá taky, přesně při 120 a víc se volant třepe jak prase a to mám kola vyvážená,nové kotoče a stejnak vybruje jak hrom.Chci se zeptat jestli to nemuže být třeba tlumičema??muže to mít na to vliv?? :roll:
Uživatelský avatar
Katy
Všeználek
Příspěvky: 5555
Registrován: 13 zář 2005, 19:04
Bydliště: JM

Příspěvek od Katy »

:shock: proste zahada.....
my car, my life !
www.puntotuning.eu
www.girlstuning.cz
poitromasoni
Fiaťák
Příspěvky: 190
Registrován: 29 lis 2005, 13:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od poitromasoni »

Katy píše::shock: proste zahada.....
asi to nebudu resit ale takove malickosti me proste serou ..protoze proste neco neni v poradku ..navic to citim v malych rychlostech...nevim mozna se poskodil hreben na rizeni ..posilovac..nebo cepy
fiat marea weekend 1.9TD 55kw
jery
Začátečník
Příspěvky: 43
Registrován: 23 bře 2006, 17:25

Příspěvek od jery »

myslím že je to gumama v zimě to nedělalo na obyčejných, teď mám podložky a nízkoprofily a při 120 mám z auta vibrátor
poitromasoni
Fiaťák
Příspěvky: 190
Registrován: 29 lis 2005, 13:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od poitromasoni »

jery píše:myslím že je to gumama v zimě to nedělalo na obyčejných, teď mám podložky a nízkoprofily a při 120 mám z auta vibrátor
mozne to je jsou starsi ...
fiat marea weekend 1.9TD 55kw
ers
Začátečník
Příspěvky: 23
Registrován: 16 led 2006, 02:09
Bydliště: Morava

Příspěvek od ers »

Me vibruje volant az u 145-150 km/h :) Co me tedka trapi maximalne tak je to ,ze prave kolo mam kdyz dojedu uplne vrele ,ze se na nem neda udrzet ani ruka (disk) pneumatika je taky dost tepla.
poitromasoni
Fiaťák
Příspěvky: 190
Registrován: 29 lis 2005, 13:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od poitromasoni »

ers píše:Me vibruje volant az u 145-150 km/h :) Co me tedka trapi maximalne tak je to ,ze prave kolo mam kdyz dojedu uplne vrele ,ze se na nem neda udrzet ani ruka (disk) pneumatika je taky dost tepla.
tak rychle vymen hadice nebo ti to cele odejde urcite se ti nevraci celisti budou ucpana hadicka tam to jde ale zpet ne
fiat marea weekend 1.9TD 55kw
Uživatelský avatar
Katy
Všeználek
Příspěvky: 5555
Registrován: 13 zář 2005, 19:04
Bydliště: JM

Příspěvek od Katy »

poitromasoni píše:
Katy píše::shock: proste zahada.....
asi to nebudu resit ale takove malickosti me proste serou ..protoze proste neco neni v poradku ..navic to citim v malych rychlostech...nevim mozna se poskodil hreben na rizeni ..posilovac..nebo cepy
presne tak.....taky to neresim,ale kdyz jedu tak me to se*e.
s tim rizenim me to taky napadlo.

a co se gum tyce, tak mam od cervence nove (Dunlop).
taky si ale myslim ze je tam proste vsechno citit, a navic tim podvozkem je posazene nize teziste . predtim na seriovem to citit nebylo (na stejnych gumach). :roll:
my car, my life !
www.puntotuning.eu
www.girlstuning.cz
Pýt
Začátečník
Příspěvky: 21
Registrován: 25 bře 2006, 19:54
Bydliště: Kojetín

Příspěvek od Pýt »

Katy píše:
poitromasoni píše:
Katy píše::shock: proste zahada.....
asi to nebudu resit ale takove malickosti me proste serou ..protoze proste neco neni v poradku ..navic to citim v malych rychlostech...nevim mozna se poskodil hreben na rizeni ..posilovac..nebo cepy
presne tak.....taky to neresim,ale kdyz jedu tak me to se*e.
s tim rizenim me to taky napadlo.

a co se gum tyce, tak mam od cervence nove (Dunlop).
taky si ale myslim ze je tam proste vsechno citit, a navic tim podvozkem je posazene nize teziste . predtim na seriovem to citit nebylo (na stejnych gumach). :roll:

no to ja mam seriove,klasicke gumy 165/70 r 13 a vybruje jak prase i na zimakach,ale už jsem to vyřešil,budu jezdit max 110 a bude to v poho :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Vencapunto
Všeználek
Příspěvky: 3265
Registrován: 22 bře 2006, 14:02
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vencapunto »

Ja sem z přezutí měl docela strach,protože mam dost letý kola i gumy a čekal sem že to bude vibrovat,ale vše O.K.Mam tam 195x50x15 a sjetý gumy,ale nic.
marekpraha
Začátečník
Příspěvky: 5
Registrován: 21 črc 2006, 10:43

Příspěvek od marekpraha »

ted jsem resil problem vibraci do volatu. Problem klasicky nastaval jen pri urcitych rychlostech.... predem upozornuju, ze mam nove tlumice, ramena a udelanou geometrii... silnejsi vibrace cca v 50km/h, pak to bylo min a znovu to zacinalo okolo 120 km/h. Nekolikrat jsem s tim byl v pneservisu na vyvazeni, menil jsem ruzne kola a problem porad, zadnou bublinu a podobne poskozenou pneu nikdo nenasel.. pneu Goodyear GT2 tak 40%, myslel jsem, ze v dobrem stavu (stari necelych 5 let)..... Uz me to tak sra*o, ze jsem koupil nove pneu a svete div se, je po problemech..:) Pri dukladne prohlidce starych pneu jsme objevili, ze misty je vzorek vice sjety... zadny sisaty.... proste bubliny pod vzorkem!!!! Kazdopadne jsem tim vyresil i vibrace pri prudsim brzdeni.... Ted mam pocit ze jezdim v uplne jinem aute... proste super!
Odpovědět

Zpět na „Punto - podvozek“