Funkce automadické dvouzové klimatizace

Vybavení a úpravy interiéru, vnitřní doplňky

Moderátoři: intel_sk, peta.smolik, mad mike, Katy, Matto, zokot

Odpovědět
peetan
Fiaťák
Příspěvky: 147
Registrován: 04 črc 2007, 10:54
Bydliště: Č.Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Funkce automadické dvouzové klimatizace

Příspěvek od peetan »

Chtěl bych se zeptat, zda vám automatická AC funguje stejně - jestli to prostě Fiat tak vymyslel. Na jiných autech jsem zvyklý, že v režimu AUTO se režim klimatizace nastaví tak, že fouká rovnoměrně ze všech výdechů, popřípadě řídí výdechy podle teplotních čidel, ventilátor ja nastaven na "bezprůvanový" chod mimo chvíle, kdy se snaží dosáhnout nastavené teploty. Za tu chvíli, co auto mám, mne vždy po startu klimatizace něčím "překvapí" :-) Pokud je venku horko a klima se snaží chladit, přepne se do režimu přední výdechy (a nohy se pečou) , pokud bylo chladněji a klima topila, tak se to přepnulo na výdech na nohy, dnes ráno, kdy bylo poměrně chladno, se přepnula na výdech na sklo. Jedu s autem cca 1/2 hod a za celou dobu jsem nezaregistroval, že by po dosažení nějaké teploty měla klima snahu přepnout do jiného řežimu, to se stalo až po zrušení řežimu auto a opětovém zvolení. Někdo samozřejmě může namítnout, že v manuálním režimu lze zvolit polohu výdechu na sklo, nebo dopředu či na nohy nebo kombinovanou polohu dopředu+nohy, ale to se pak obávám, že v zimě nebude moc topit na okno. Přijde mi to trochu divné, v jiných autech se prostě o to nestarám a topí všude rovnoměrně popř. podle čidel v daném prostoru. Tady mi to přijde nějak divně "sofistikované" :-) Chová se vám to stejně ?
Grande 2007 5dv 1,3 JTD 66kW,digi dual AC, B&M - sold
Punto 2003 5dv 1,9 JTD 63kW 6bag,AC - sold
Punto 2003 1,3 JTD 6bag, digi dual AC -sold
Reklama
 

Anduril
Znalec
Příspěvky: 795
Registrován: 27 zář 2007, 10:19
Bydliště: OVA, F-M, OL

Re: Funkce automadické dvouzové klimatizace

Příspěvek od Anduril »

No nevim, jestli ti nekdo poradi. Punto s digi klimou je trochu rarita :)
Mozna se mrkni do manualu a nebo se zeptej v nejblizsim fiatu :)
Ford Focus 1.6 Trend X 2009
ex. Fiat Punto MK2 1.2l 16V HLX 3dv.
Uživatelský avatar
l-cizek
Znalec
Příspěvky: 740
Registrován: 26 kvě 2008, 18:11
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Funkce automadické dvouzové klimatizace

Příspěvek od l-cizek »

čau, no já digi klimu mám taky a taky to nějak moc nepobírám jak to přesně funguje... :roll: :?
Odpovědět

Zpět na „Punto - interiér“