HELP - chladič

Vše o motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady a typy, topení a chazení

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
Pluhas
Začátečník
Příspěvky: 16
Registrován: 30 bře 2006, 19:11
Bydliště: Haná
Kontaktovat uživatele:

HELP - chladič

Příspěvek od Pluhas »

Chtěl bychs e poradit : Jdou vyměnit O-kroužky u chadiče na straně kde není nádržka na dolévání? Jeden horní mi prasknul a jde vidět jak vylézá. Je toto opravitelné nebo je třeba koupit nový chladič? Mám Punto 1,1 55S. Děkuji za rady
Reklama
 

Mirďa
Začátečník
Příspěvky: 7
Registrován: 05 dub 2006, 08:42
Bydliště: Olomouc

Příspěvek od Mirďa »

Pokud neteče,tak si toho nevšímej.Taky jsem to řešil na Puntu 55 a koupil jsem raději nový...vyšel do2tis. v Benexu. Na Sprinteru kde nový chladič stojí 11tis.jsem to zkusil zalepit lepidlem na skla,je to fakt dobrá guma,zatím to drží. tak si vyber... :lol:
Pluhas
Začátečník
Příspěvky: 16
Registrován: 30 bře 2006, 19:11
Bydliště: Haná
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pluhas »

Právě že teče. Včera jsem zjistil že jich je prasklych víc a během dne mi vytekla celá nádržka a teď je úplně nasuchu
Mako
Fiaťák
Příspěvky: 109
Registrován: 29 zář 2005, 12:26
Bydliště: Zlín

Příspěvek od Mako »

dnes se mi stalo ze v kopci mi nestihal chladic uchladit motor. Mam asi pul roku stary termostat. Tohle je prvni teplejsi pocasi od doby co mam teplomer, driv jsem mel jen kontrolku. Takze jestli to delalo driv to nevim. Jen nevim jestli to neni tim ze TD ma mit nárazník z vetsimi otvory a ja mam benzinový s malimi pruduchami.
Fiat punto 1,7TD 52KW.
lacin
Znalec
Příspěvky: 991
Registrován: 05 lis 2005, 13:04
Bydliště: taky JM

Příspěvek od lacin »

Okrouzky? Kde tam sou okrouzky?
Hustokrutost
Mako
Fiaťák
Příspěvky: 109
Registrován: 29 zář 2005, 12:26
Bydliště: Zlín

jaký přední nárazník???

Příspěvek od Mako »

Potrebuji koupit náraznik s vetsimi otvory, co se stane kdyz koupim nárazník pro lak a nenalakuju jej??? Je moc velky v povrchu nárazníku pro lak a bez lak???
Fiat punto 1,7TD 52KW.
lacin
Znalec
Příspěvky: 991
Registrován: 05 lis 2005, 13:04
Bydliště: taky JM

Příspěvek od lacin »

No naraznik pro lak ma takovej skaredej povrch. Je jinej, jak ten, co pro lak urcenej neni...
Hustokrutost
Mirďa
Začátečník
Příspěvky: 7
Registrován: 05 dub 2006, 08:42
Bydliště: Olomouc

Příspěvek od Mirďa »

Okroužky jsou na některých typech chladičů v místě,kde jsou hlinikové trubičky natěsněné do bočních lišt,které jsou zapertlované do bočních vaniček. Stářím steří a prasknou nebo vylezou ven a je po chladiči,i když vše ostatní je o.k.
Mirďa
Začátečník
Příspěvky: 7
Registrován: 05 dub 2006, 08:42
Bydliště: Olomouc

Příspěvek od Mirďa »

Nárazník pro lak bývá dražší než černý,tak nevím co Tě vede k jeho koupi??
Pluhas
Začátečník
Příspěvky: 16
Registrován: 30 bře 2006, 19:11
Bydliště: Haná
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pluhas »

Mirďa píše:Okroužky jsou na některých typech chladičů v místě,kde jsou hlinikové trubičky natěsněné do bočních lišt,které jsou zapertlované do bočních vaniček. Stářím steří a prasknou nebo vylezou ven a je po chladiči,i když vše ostatní je o.k.
Přesně to sem měl na mysli. Myslíš že s tím jde něco udělat? Sice už mám novej chladič, lae ten starej bych nechal opravit a prodal.
lacin
Znalec
Příspěvky: 991
Registrován: 05 lis 2005, 13:04
Bydliště: taky JM

Příspěvek od lacin »

No jestli myslis to tesneni, co je mezi telesem chladice a plastovyma nadobkama, tak to je pohoda. Staci to opatrne rozpetlovat, tesneni tam nechat stary, napaplat to lehce cervenym silikonem a zadelat zpatky. Tak uz to mam cca 40 tis. Pokud se postupuje precizne a s klidem, je to pohoda.
Hustokrutost
Mirďa
Začátečník
Příspěvky: 7
Registrován: 05 dub 2006, 08:42
Bydliště: Olomouc

Příspěvek od Mirďa »

Jo to těsnění po obvodu co má na mysli Lacin se dá opravit,ale ty kroužky asi ne. (podotýkám,že to nemá každý chladič, je to podle provedení výroby)
...já jsem to zalepil,jak jsem psal už výš(zatím to drží),ale je to jen taková nouze. :cry: použil jsem lepidlo na skla,je pevnější než silicon na motory.
Mako
Fiaťák
Příspěvky: 109
Registrován: 29 zář 2005, 12:26
Bydliště: Zlín

Příspěvek od Mako »

Lidi mám dotaz. Koupil jsem na vrakaci saharu, protoze predchozi majitel ji tam dal buh vi z ceho a mam problem. Jak ma byt ta sahara namontovana??? Je tam na nejakych silentblocich? Nebo je to nejak naprimo. Nemate nekdo tohle vyfoceno??? Ale jen ti co maji dvou rychlostni ventilator, takze asi jen TD nebo D.
Fiat punto 1,7TD 52KW.
Odpovědět

Zpět na „Punto - motor“