problém s přední a zadní nápravou

Moderátor: peta.smolik

david2003
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 27 srp 2008, 21:16
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

problém s přední a zadní nápravou

Příspěvek od david2003 »

Nabízím rady s problémi s přední a zadní nápravou .Oprava + díly +rady nad zlato .
Jestli máte problém tak napište - fiat stilo multiwagon 1,9 jtd
Reklama
 

Petrula
Začátečník
Příspěvky: 10
Registrován: 03 kvě 2009, 14:28
Bydliště: Chomutov

Re: problém s přední a zadní nápravou

Příspěvek od Petrula »

Tak poraď. Tluče mi zadní náprava, mám podezření na horní selenbloky u tlumičů. Dají se sehnat, nebo budu muset pořídit celé tlumiče.
zdezajh
Fiaťák
Příspěvky: 57
Registrován: 25 kvě 2009, 09:51

Re: problém s přední a zadní nápravou

Příspěvek od zdezajh »

Petrula píše:Tak poraď. Tluče mi zadní náprava, mám podezření na horní selenbloky u tlumičů. Dají se sehnat, nebo budu muset pořídit celé tlumiče.
Nejsou to spíš silenbloky zadní nápravnice?Koukni tady:http://www.gabriel-net.de/forum/showthread.php?t=17246
david2003
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 27 srp 2008, 21:16
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: problém s přední a zadní nápravou

Příspěvek od david2003 »

Záleží jak ti to klepe - při větší díře se ozve tupá rána jako když je prázdné kolo -to je s silenblok
zadní nápravnice .Dá de sehnat na na http://www.dilyfiatov.cz/p1233-silenblo ... ice-stilo/" onclick="window.open(this.href);return false;
Minulý týden jsem je měnil - od tý doby je klid a rány zmizely .
Jestli si je budeš měnit sám tak se ozvi - poradím ti postup .
Ve fiatu v Liberci za to chtěly celkem 7 tis.czk - musí se demontovat zadní náprava .
Petrula
Začátečník
Příspěvky: 10
Registrován: 03 kvě 2009, 14:28
Bydliště: Chomutov

Re: problém s přední a zadní nápravou

Příspěvek od Petrula »

selenbloky na nápravě jsem kontroloval jako první a zdají se být ve slušnem stavu, ale na tlumičích je podezřelá vůle, tak 2-3 mm při odlehčené nápravě
david2003
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 27 srp 2008, 21:16
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: problém s přední a zadní nápravou

Příspěvek od david2003 »

Záleží na těch ránách - je v tom velký rozdíl .Jak to mlátí .
gumídek
Začátečník
Příspěvky: 1
Registrován: 30 srp 2009, 14:01

Re: problém s přední a zadní nápravou

Příspěvek od gumídek »

Přeji hezký den. Reaguji na váš odkaz s radou jak odstranit tlučení zadní nápravy. Mám Fiat Stillo Multiwagon r.v. 2004.
když se začali ozývat ze zadu rány na nerovnostech tak mi bylo zděleno , že jsou to tlumiče, tak jsem je vyměnil ale rány se ozývají stále tak si myslím , že jsou to silentbloky nápravnice. Zajímalo by mě jestli musím při výměně sundavat nádrž.Děkuji za odpověď.
Uživatelský avatar
Japa
Fiaťák
Příspěvky: 98
Registrován: 23 lis 2008, 14:58
Bydliště: Karviná

Re: problém s přední a zadní nápravou

Příspěvek od Japa »

Nádrž se při výměně silentbloků sundávat nemusí, ale celá zadní náprava ano. Silentblok má olejovou náplň, takže pokud je špatný, kape z něj olej (je mastný).
Ford S-Max 1,9 TDCi, r. v. 2011
Fiat Panda 1,2, r.v. 2010
Fiat Stilo 1,9 JTD, r. v. 2004 - Ex.
Fiat Brava 1,9 TD, r. v. 1997 - Ex.
Fiat Tipo 1,9 TD, r. v. 1992 - Ex.
Fiat 127, r. v. 1977 - Ex.
Fiat 850 Sport Coupe, r. v. 1969 - Ex.
vilo-stilo
Začátečník
Příspěvky: 7
Registrován: 03 zář 2009, 15:51

Re: problém s přední a zadní nápravou

Příspěvek od vilo-stilo »

Prosím ja mám problém s prednou nápravou. V zákrutách sa ozýva také hučanie a na nerovnostiach klepanie akoby kov na kov.Všetko len pri zatočenom volante.Ked idem rovno tak ten hukot je ale slabší.
zdezajh
Fiaťák
Příspěvky: 57
Registrován: 25 kvě 2009, 09:51

Re: problém s přední a zadní nápravou

Příspěvek od zdezajh »

vilo-stilo píše:Prosím ja mám problém s prednou nápravou. V zákrutách sa ozýva také hučanie a na nerovnostiach klepanie akoby kov na kov.Všetko len pri zatočenom volante.Ked idem rovno tak ten hukot je ale slabší.
Co brzdy?Přirezlé,nebo opotřebované destičky?
polivkovi
Začátečník
Příspěvky: 15
Registrován: 11 zář 2009, 21:52

Re: problém s přední a zadní nápravou

Příspěvek od polivkovi »

Všechny zdravím, mám problém někde na přední nápravě na Fiat Stilo Multiwagon. Když jedu, tak se ozývá klepání na pravé straně nápravy. Kamarád mi říkal, že se jedná o vůli v řízení a oprava spočívá v tom, že se vymění celé řízení (cena originálu cca 30.000,- Kč a repase cca 10.000,- Kč). Už jsem vyměnil axiální táhlo, bez výsledku. Potřeboval bych poradit s tímto problémem. Ještě jsem se někde dočetl, že je to slabost Fiatů. Doufám, že se najde někdo, kdo mi poradí levnější variantu opravy. Předem díky.
Fiat Croma 1.9 JTD, r.v. 2005, 88 kW
Uživatelský avatar
ekr1
Fiaťák
Příspěvky: 121
Registrován: 13 dub 2007, 19:42
Bydliště: Orlová
Kontaktovat uživatele:

Re: problém s přední a zadní nápravou

Příspěvek od ekr1 »

polivkovi píše:Všechny zdravím, mám problém někde na přední nápravě na Fiat Stilo Multiwagon. Když jedu, tak se ozývá klepání na pravé straně nápravy. Kamarád mi říkal, že se jedná o vůli v řízení a oprava spočívá v tom, že se vymění celé řízení (cena originálu cca 30.000,- Kč a repase cca 10.000,- Kč). Už jsem vyměnil axiální táhlo, bez výsledku. Potřeboval bych poradit s tímto problémem. Ještě jsem se někde dočetl, že je to slabost Fiatů. Doufám, že se najde někdo, kdo mi poradí levnější variantu opravy. Předem díky.



Tady určitě najdeš odpoveď na svou otázku,píše se tam o repasi vložek řízení.Ale pozor takový názor že klepání na pravé straně nápravy se týká (jen) řízení může být mylné.Může to být jakékoli gumové nebo kluzné uložení,nejlepší je zajet na technickou a dát to za 2 stovky na takz.mučidla a oni už ti přesně řeknou kde je vůle.Tady máš ten odkaz ohledně řízení.
http://www.gabriel-net.de/forum/showthr ... 689&page=3" onclick="window.open(this.href);return false;
polivkovi
Začátečník
Příspěvky: 15
Registrován: 11 zář 2009, 21:52

Re: problém s přední a zadní nápravou

Příspěvek od polivkovi »

Tady určitě najdeš odpoveď na svou otázku,píše se tam o repasi vložek řízení.Ale pozor takový názor že klepání na pravé straně nápravy se týká (jen) řízení může být mylné.Může to být jakékoli gumové nebo kluzné uložení,nejlepší je zajet na technickou a dát to za 2 stovky na takz.mučidla a oni už ti přesně řeknou kde je vůle.Tady máš ten odkaz ohledně řízení.
http://www.gabriel-net.de/forum/showthr ... 689&page=3" onclick="window.open(this.href);return false;[/quote]


Děkuju moc za odpověď, ale nechce mě to pustit na kontaktní informace toho pisatele. Musel jsem se zaregistroval, ale be z výsledku. Potřeboval bych sehnat schéma, jak je to v tom řízení uložené. Nemáte je někdo? Byl bych za to schéma velice vděčný. Děkuju moc.
Fiat Croma 1.9 JTD, r.v. 2005, 88 kW
Uživatelský avatar
ekr1
Fiaťák
Příspěvky: 121
Registrován: 13 dub 2007, 19:42
Bydliště: Orlová
Kontaktovat uživatele:

Re: problém s přední a zadní nápravou

Příspěvek od ekr1 »

Schéma asi neseženeš podle mne vše budeš postupně zjištovat při samotném rozdělávání řízení.Podrobný návod ti tam prezentuje na straně 2 přece sám PavelW.Nevím jestli jsi si toho všiml ale ten thread má 3 stránky.Důvod proč se jako nováček nemůžeš podívat na podrobnosti jiného uživatele je prostý,je to obrana proti lidem kteří (jen)zbírají data o druhých.Proto je třeba mít 50 přispěvku a pak se ti tato možnost otevře a samozřejmě i mnoho jinných,jako třeba vkládat obrátkyatd.Vice zde ve FAQ_ http://www.gabriel-net.de/forum/showthread.php?t=15037" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
ekr1
Fiaťák
Příspěvky: 121
Registrován: 13 dub 2007, 19:42
Bydliště: Orlová
Kontaktovat uživatele:

Re: problém s přední a zadní nápravou

Příspěvek od ekr1 »

Tak jsem se ti podíval do ePERu a jak vydíš sám řízení samotné výjde i s DPH na 7,951.58 kč a ne na 30 jak si psal.
Koukni sám,pozor aby se ti to zobrazovalo korektně je třeba to otevřít v internet exploreru a ne v jiném prohlížeči,tam bývají problémy se zobrazením.Těch 30stojí el.posilovač.Teď sem ještě koukal na repasovaná řízení TRW se dá sehnat za 4500 kč


ePER:řízení-
http://www.spangerum.com:7080/navi?ENGI ... &DRW_NUM=2" onclick="window.open(this.href);return false;
Odpovědět

Zpět na „Stilo“