predná náprava

Tlumiče, pružiny, kola, pneumatiky, brzdy, řízení

Moderátoři: kubiii, Minimaxa, peta.smolik, Globusman

Odpovědět
rnitram
Začátečník
Příspěvky: 1
Registrován: 24 črc 2009, 23:42

predná náprava

Příspěvek od rnitram »

pri výmene guľových čapov (JTD 105k) v servise mi zistili zlomenú pružinu prednej nápravy u vodiča. Zlomila sa na 1. závite odspodku. Vôbec som o tom nevedel - na aute to nepoznať- opatrne jazdím ďalej. Je to bežná porucha Multiply alebo skôr rarita? Dávať nové originálne pružiny (95€), resp. švédske náhrady(80€), alebo nejaké z ťažších športových mašiniek (nejaké BMW) -ak pasujú aby vydržali dlhšie? Alebo zo zahraničia ND z rozobraných Multipličiek?
Každá rada overená skúsenosťou je dobrá.
Reklama
 

AlexAG
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 210
Registrován: 28 lis 2008, 19:46
Bydliště: Slovensko

Re: predná náprava

Příspěvek od AlexAG »

Caves, u Multiply je to bežne.Ja osobne mam už 3 roky športove značky Ventura stali ma 7500 sk a uplna spokojnosť.Len ta musim upozorniť že ked daš športove tak auto bude o poznanie tvrdšie a nižšietak o 3,5 cm.
Kubanec
Fiaťák
Příspěvky: 128
Registrován: 18 úno 2007, 09:54
Bydliště: Cheb

Re: predná náprava

Příspěvek od Kubanec »

Je to běžná věc u Mloků ,praskající pružiny na předku ,měnil jsem za obyčejný monroe koupený v kelly nic moc cena ,ale byly nejlevnější a hned k dostání.
Kubas
r.v.2000 294 000km MLOK/multipla/prodáno
r.v.2005 53 300km Fiat Idea červená
r.v.2006 160 000km Multipla ll /mlok podruhé/
r.v.2008 13800km SUZUKI SV 650
Minimaxa
Znalec
Příspěvky: 596
Registrován: 11 zář 2006, 20:32
Kontaktovat uživatele:

Re: predná náprava

Příspěvek od Minimaxa »

mám stejné podezření, v pondělí jdu na výměnu oleje, tak to nechám klukama prověřit, ale bojim bojim :oops:
www.minimaxa.cz
Uživatelský avatar
pacholda
Fiaťák
Příspěvky: 183
Registrován: 02 bře 2007, 08:29
Bydliště: Podkrkonoší

Re: predná náprava

Příspěvek od pacholda »

Tak jsem dnes náhodou kouknul do LP podběhu a koukám - prasklá pružina, kouknu do PP podběhu a - prasklá pružina (obě na prvním závitu od spoda). Podle stavu koroze to musí být již delší čas aniž bych si toho všiml, nikde nic nebouchá ani auto není nějak extrémně tvrdé.

Jaký to má vůbec vliv na jízdní vlastnosti?

V e-shopu Autokelly jsem našel pružinu za cca 1900Kč ks. Momentálně na to nemám, takže budu jezdit s prasklýma - víte někdo co se může stát?
Multipla EVO2 1,6 16V - kočár pro rodinu
Uživatelský avatar
kubiii
Znalec
Příspěvky: 597
Registrován: 27 srp 2008, 23:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: predná náprava

Příspěvek od kubiii »

pacholda píše:Tak jsem dnes náhodou kouknul do LP podběhu a koukám - prasklá pružina, kouknu do PP podběhu a - prasklá pružina (obě na prvním závitu od spoda). Podle stavu koroze to musí být již delší čas aniž bych si toho všiml, nikde nic nebouchá ani auto není nějak extrémně tvrdé.

Jaký to má vůbec vliv na jízdní vlastnosti?

V e-shopu Autokelly jsem našel pružinu za cca 1900Kč ks. Momentálně na to nemám, takže budu jezdit s prasklýma - víte někdo co se může stát?
Tipnul bych si, že by mohly dostávat zabrat tlumiče, silent bloky a ostatní části podvozku, asi záleží na tom, jak moc to je...
Fiat Scudo
r.v. 2008, 201000 km
2.0 MultiJet 100kW
Uživatelský avatar
pacholda
Fiaťák
Příspěvky: 183
Registrován: 02 bře 2007, 08:29
Bydliště: Podkrkonoší

Re: predná náprava

Příspěvek od pacholda »

pacholda píše:Tak jsem dnes náhodou kouknul do LP podběhu a koukám - prasklá pružina, kouknu do PP podběhu a - prasklá pružina (obě na prvním závitu od spoda). Podle stavu koroze to musí být již delší čas aniž bych si toho všiml, nikde nic nebouchá ani auto není nějak extrémně tvrdé.

Jaký to má vůbec vliv na jízdní vlastnosti?

V e-shopu Autokelly jsem našel pružinu za cca 1900Kč ks. Momentálně na to nemám, takže budu jezdit s prasklýma - víte někdo co se může stát?

Tak mám vyměněny pružiny. Jsou to Monroe za 1650Kč ks + 700 práce. Mechanik přišel na to proč pružiny praskají. Prý je to proto, že když se zatáčí tak se spodek pružiny otáčí spolu s kolem, zatímco vršek pružiny se nehýbe - nebo možná naopak. Proto tam dochází k namáhání a časem to praskne.
Co z toho vyplývá? Pokud nechcete, aby vám pružiny praskly, tak NEZATÁČEJTE!!!
Multipla EVO2 1,6 16V - kočár pro rodinu
AKAL
Fiaťák
Příspěvky: 80
Registrován: 25 dub 2008, 07:23
Bydliště: Most

Re: predná náprava

Příspěvek od AKAL »

Přední tlumič je nahoře uložen v ložisku,takže při zatáčení se to otáčí celý.Pokud ne máš zadředný horní uložení tlumiče a proto ti praskla pružina.Pokud neuděláš to uložení praskne ti za čas znovu
Multipla1,6 100 16V
Tmavě modrá metla
Most
Uživatelský avatar
nero30
Fiaťák
Příspěvky: 52
Registrován: 17 pro 2008, 18:52

Re: predná náprava

Příspěvek od nero30 »

tak vas zdravim.chcem sa vas opytat,kto mate za sebou vymenu -ulozenia tlmicov.Da sa to urobit doma v garazi,alebo treba s tym do servisu.popripade ak ma niekto nejake rady.dik


MULTIPLA 1,9 JTD,2001 205000KM
Odpovědět

Zpět na „Multipla | Podvozek“