Vytlmoval nekto dvere MK1,MK2?Ak ano s cim,hodte foto..:)

Vybavení a úpravy interiéru, vnitřní doplňky

Moderátoři: intel_sk, peta.smolik, mad mike, Katy, Matto, zokot

Uživatelský avatar
HIISS
Všeználek
Příspěvky: 1796
Registrován: 25 úno 2009, 23:25
Bydliště: Košice okolie-Čaňa
Kontaktovat uživatele:

Vytlmoval nekto dvere MK1,MK2?Ak ano s cim,hodte foto..:)

Příspěvek od HIISS »

Chcem sa opytat ci uz niekto v davnejsiej dobe alebo v blizsiej dobe..vytlmoval dvere na Punte MK1? ak ano tak s cim?Mam takyto problem ze mam Punto MK1 ,,3-dver. a hoci som uz mal tapaciry rozobrate kvoli montazi repra do prednych dveri...tak ked pustim hudbu trocha hlasnejsie tak pocujem ako mi riadne vrzgaju lave dvere..a pritom pri montazi tapaciru spat..som tapacir riadne zalozil,ale chapem..ze Punto ma nato asi slabe plechy na silnejsiu hudbu..a cele dvere nesu tak dobre vytlmene ako nove modely aut ktore sa teraz vyrabaju,tak som zistoval co za material tlmiaci sa pouziva..tak som sa docital ze napr: asfaltove platy..kde ich kupim..tlmil nekto uz s nima? Budem urcite vdacny aj za foto pocas vytlmovania dveri..,mam zatial iba repro v aute v predu a vzadu..a uz citim ak tomu pripecem ako sa auto trasie..hlavne tie lave dvere,,a to este planujem v buducnosti hodit mozno zosik so subacom
F.Punto MK1 , 1.2 SX 60 43Kw
Obrázek
My Topic
Facebook >> Erik Palenčár
Reklama
 

Uživatelský avatar
lemon
Fiaťák
Příspěvky: 166
Registrován: 18 dub 2009, 01:53
Bydliště: Nové Zámky, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Vytlmoval nekto dvere MK1,MK2?Ak ano s cim,hodte foto..:)

Příspěvek od lemon »

tu sú fotá z jednej montáže ... ale nemusíš sa ničoho báť, nieje to nijak ťažká robota, ale odporúčam ju robiť podstivo :)

link :arrow: http://www.go4sound.sk/?page=gallery&gallery=664#" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
radekrat
Znalec
Příspěvky: 770
Registrován: 17 úno 2008, 20:31
Bydliště: Brno

Re: Vytlmoval nekto dvere MK1,MK2?Ak ano s cim,hodte foto..:)

Příspěvek od radekrat »

Asi blba otazka, ale jak je udelany to dreveny kolo pod reprak?
Uživatelský avatar
Buchtič
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 448
Registrován: 11 úno 2008, 19:48
Bydliště: Broumov/Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Vytlmoval nekto dvere MK1,MK2?Ak ano s cim,hodte foto..:)

Příspěvek od Buchtič »

Vysoustružený ;)
Fiat Punto 60 SX Cult, r.v. 1998, 5dv black -> Fiat Grande Punto 1.4 T-Jet Sport 2008 5DV black
Obrázek
grande-punto.buchtic.net - https://www.club-fiat.com/viewtopic.php?f=74&t=18787 - osobní
Uživatelský avatar
HIISS
Všeználek
Příspěvky: 1796
Registrován: 25 úno 2009, 23:25
Bydliště: Košice okolie-Čaňa
Kontaktovat uživatele:

Re: Vytlmoval nekto dvere MK1,MK2?Ak ano s cim,hodte foto..:)

Příspěvek od HIISS »

Lemon
Diky za link..potreboval som konecne vidiet nejaku pracu na fotke,ale po pozreti mam v nejakych veciach nejasno,hoci som uz mal dvere rozobrate raz kvoli montazi repra..tak som si vsimol teraz ze ak dal ten chlapik dole tapacir tak cele dvere samozrejme boli iba z plechu,ale on do vnutra dveri dal nejaky hnedy plat?(fotka 6) aky to je material a akym sposobom ho tam mohol davat? myslim do vnutra cez tie diery co su na dverach?Ako podla teba ten hnedy plat lepil?myslim si ze viac uz dvere sa asi nedaju demontovat,a potom este z vonkajsej strany zaplatal cele dvere tym hnedym platom(fotka 8) ktorym uz zaplatal aj diery..len nepochopim preco tam miesal este aj ten cierny plat? :?:
Inac vcera som zbadal toho chlapika uz predavat auto:
http://fiat-punto.autobazar.eu/11-s-dyn ... 25168.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Pyta zan riadny peniaze,dava k tomu sice aj hudbu atd,a v popise pise ze dvere vytlmene fonomatom,tak som zazrel do google a to cierne bude fonomat :)
F.Punto MK1 , 1.2 SX 60 43Kw
Obrázek
My Topic
Facebook >> Erik Palenčár
Uživatelský avatar
lemon
Fiaťák
Příspěvky: 166
Registrován: 18 dub 2009, 01:53
Bydliště: Nové Zámky, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Vytlmoval nekto dvere MK1,MK2?Ak ano s cim,hodte foto..:)

Příspěvek od lemon »

nedajú sa viac demontovať ... treba nato tenké ruky a vela trpezlivosti :) pokrájaš ten tlmiaci matroš na také kúsky, aby sa ti vošli cez diery a lepíš ... odporúčam tlmiť odspodu po vrch dverí, kvoli stekaniu vody (odporúča sa, aby sa prekrývali tie kúsky aspoň 1cm)

/a materiál je to fonomat, nieje to moc kvalitné tlmenie, je to niečo ako asfaltové pláty

radekrat: ten krúžok bezproblémov spravíš aj s priamočiarou pílou :wink:
Uživatelský avatar
HIISS
Všeználek
Příspěvky: 1796
Registrován: 25 úno 2009, 23:25
Bydliště: Košice okolie-Čaňa
Kontaktovat uživatele:

Re: Vytlmoval nekto dvere MK1,MK2?Ak ano s cim,hodte foto..:)

Příspěvek od HIISS »

Neviem co vsetko vies o tlmeni..ale tak sa spytam :D
ja som rozmyslal priklad takto: ze po vybrati tapaciru by som do vnutra dveri cez tie diery dal na celu plochu Dynamat Xtreme,co nato vravis? je to v pohode? predava sa zas v malych kuskoch 20x30 a nasiel som z pomedzi vsetkych weboch asi tu za normalnu cenu a maju v akcii:
http://www.autodax.sk/index.php?load=e- ... &vyrobca=0" onclick="window.open(this.href);return false;

z vonkajsej strany by sa nalepil tiez dynamat xtreme

a na tapacir by som dal ANS penu
http://www.autodax.sk/index.php?load=e- ... &vyrobca=0" onclick="window.open(this.href);return false;

Inac nasiel som prave toto:
http://www.car-noise.wbl.sk/Tlmenie.html" onclick="window.open(this.href);return false;
navod chlapika ktory tlmil nejake auto..celkom dobre to vyzera..daval to co aj ja mam na plane,az nato ze na vnutorny plech daval Asfaltovy plat,tak neviem co je lepsie ci dat na vnutorny asfaltak a vonkajsok dynamat,alebo vnutorny dynamat a vonku tiez dynamat :D

Inac nieco v podobe asfaltovych platov som nasiel pomerne dost,
http://shop.hifol.eu/index.php?cPath=51_29" onclick="window.open(this.href);return false;
a com som asi cital este tak pisu ze na vnutornu stranu dveri cez tu dieru je lepsie dat asfaltovy plat a rebra z vonkajsej strany zaplatat dynamatom
F.Punto MK1 , 1.2 SX 60 43Kw
Obrázek
My Topic
Facebook >> Erik Palenčár
Uživatelský avatar
lemon
Fiaťák
Příspěvky: 166
Registrován: 18 dub 2009, 01:53
Bydliště: Nové Zámky, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Vytlmoval nekto dvere MK1,MK2?Ak ano s cim,hodte foto..:)

Příspěvek od lemon »

no poviem ti to takto ... najlepšie by bolo dať všade Dynamat Xtreme, ale ... 20x30cm stojí 100Sk ... na pokrytie plochy 0,6m štvorcového by si potreboval 10 plátov = 1000Sk ... vibraflex 25 je plát velký 50x100cm a stojí 450Sk ... tzn. na pokrytie plochy 0,5m štvorcového ti stačí 1 plát!!! Takže kupovať tie malé kúsky Dynamatu je vrcholne nezmyselné, kebyže chceš silou mocou Dynamat, tak pozeraj po Bulk packoch (9 plátov s rozmerom 80x45cm). Asfaltové pláty si vyhoď z hlavy, je to blbosť, v lete to steká, smrdí, ... no proste nieje to dobré. Ešte je tu jedna možnosť kvalitného tlmenia, a to sikadamp, ale oproti vibraflexu je drahší.
A tou penou nič pokazíš, môžeš len pomôcť :) keby si chcel, tak možno budem mať nejakú napredaj, lebo som toho nakúpil jak na 2 kamióny :lol:

/edit: na obidve kompletné dvere potrebuješ 3-4 pláty vibraflexu :wink:
Uživatelský avatar
HIISS
Všeználek
Příspěvky: 1796
Registrován: 25 úno 2009, 23:25
Bydliště: Košice okolie-Čaňa
Kontaktovat uživatele:

Re: Vytlmoval nekto dvere MK1,MK2?Ak ano s cim,hodte foto..:)

Příspěvek od HIISS »

Tak sa uvidi ak sa do toho pustim tak pomeram dvere po rozobrati a podla toho dam objednat,,dvere u 3.dveraka su riadne velke :D..teraz som predbezne meral a zhruba tych 57cm x 107cm max bude treba na jedne dvere na vnutornu cast,takze jeden plat pojde + z druheho malicko dolozit,,a co sa tyka vonkajse strany..bude stacit zaplatat tie diery? alebo aj tam kde diery nesu..a to vsade..okolo rucky a podobne? tak by som potom supol teda ten vibraflex na vnutornu aj vonkajsiu stranu,bude ho treba 3-4 ako si vravel..,ak by stacilo na vonkajsej strane zaplatat iba diery..tak mozno aj tri platy by stacily..a tu ANS penu max 3 kusky.,,a po com by si dal tu ANS penu? ono vies treba este mi brat do toho aj to ze aj postovne musim osobitne platit ak by som od teba ju zobral neskor..takze neviem ci by to malo zmysel cez teba..ked by som objednaval zo stranky tak obe veci aj vibraflex aj ANS a jedno postovne :)
F.Punto MK1 , 1.2 SX 60 43Kw
Obrázek
My Topic
Facebook >> Erik Palenčár
Uživatelský avatar
lemon
Fiaťák
Příspěvky: 166
Registrován: 18 dub 2009, 01:53
Bydliště: Nové Zámky, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Vytlmoval nekto dvere MK1,MK2?Ak ano s cim,hodte foto..:)

Příspěvek od lemon »

som si nevšimol že si z KE :oops: a bude stačiť zaplátať tie diery, keby si ale náhodou počul, že ti ten vnútorný plech drnčí (nemyslím si že budeš mať až takú silnú hudbu) tak to ešte prelepíš, to už nieje taký problém :)
Uživatelský avatar
HIISS
Všeználek
Příspěvky: 1796
Registrován: 25 úno 2009, 23:25
Bydliště: Košice okolie-Čaňa
Kontaktovat uživatele:

Re: Vytlmoval nekto dvere MK1,MK2?Ak ano s cim,hodte foto..:)

Příspěvek od HIISS »

Ja som chcel len obe dvere vytlmit,vzad dvere nemam :D..a to asi by malo stacit..este asi tlmia tak kufor..ale neviem.to asi nebude potrebne...hlavne mi vadilo to drncanie pri dverach..vpredu mam 55W v RMS repro...JBL..a vzadu mam ovaly po 100W v RMS..,,a mozno casom subac a zosik...,ale dikes za radu..urcite si poradil ;-)
F.Punto MK1 , 1.2 SX 60 43Kw
Obrázek
My Topic
Facebook >> Erik Palenčár
Snowfox
Znalec
Příspěvky: 686
Registrován: 29 zář 2007, 21:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Vytlmoval nekto dvere MK1,MK2?Ak ano s cim,hodte foto..:)

Příspěvek od Snowfox »

Buchtič píše:Vysoustružený ;)
Já jsem to dělal přimočarkou a ani nevim jaxe mi to povedlo ale luxus kruhy :-)
*´¨ )
¸.•´¸.•´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´ (¸.•*´¯`*•->Punto

Fiat Punto MK1 1.2 8V 60SX Cult 1999 - Forsaken's ◄
Fiat Grande Punto 1,2 8V Dynamic 2007 - Forsaken's ◄
Uživatelský avatar
HIISS
Všeználek
Příspěvky: 1796
Registrován: 25 úno 2009, 23:25
Bydliště: Košice okolie-Čaňa
Kontaktovat uživatele:

Re: Vytlmoval nekto dvere MK1,MK2?Ak ano s cim,hodte foto..:)

Příspěvek od HIISS »

Lemon
Tak ohladom vytlmenia presla uz nejaka doba co sme otom kecali,zial som este do toho nesiel..lebo som potreboval inde financovat,no uz prisiel konecne nato cas a dnes som si objednal tlmiace materialy,a v tomto mesiaci sa pustim do tlmenia,chcel by som aj ocalunit predne dvere,staci predne lebo mam 3-dverak a vzadu folie,a chcem strieknut palubovku do dvoch farieb..takze to priblizim co a zkade som objednal
Rozpraval si ze sa oplati tlmiaci material Vibraflex 25 napr,je v rozmere 50x100 a za nejakych 490sk(Budem pisat v korunach) je to lepsie,,prestudoval som par stranok kde som videl ako ludia vytlmovali aby som mal prehlad,tiez som sa docital ze maju ludia dobre nazory nanho,je potom aj Vibraflex 40 uz o nieco drahsi za 590,ale vraveli ze je to zbytocnost a dvere su potom velmi tazke,,hladal som na nete priatelnu cenu za Vibraflex,na Slovenskych e-shopoch sa mi podarilo najst najvyhodnejsie za 14Eur Vibraflex 25 v rozmere 50x100,no netusil som ze najdem aj vyhodnejsie aj po prepocte z Kč do Eur..a tak sa aj stalo,nasiel som tuna:

http://www.prohifi.cz/tlumici-material/vibraflex-25" onclick="window.open(this.href);return false;
Za 263Kč za kus,v prepocte nejakych 10.5Eur..coz je o tych 100sk vyhodnejsie za kus,ako si radil ze na dvere necele dve kusy vybraflexu ak chcem kompletne vytlmit,tak aj pisali inde,tak som pocital s tym ze na obe predne dvere spolu 4Ks,tak som objednal 5KS Vibraflex 25,aby som jeden mal aj do zalohy,lebo za tu cenu sa oplati.,,Vibraflex mam v zaujme nalepit na vonkajsiu stranu plechu za rebrami,a dalej zaroven aj s nim prelepit tie diery na dverach-rebra,okrem toho dufam ze sa podari a nebude uzko,objednal som aj ANS penu z tej stranky,opat vyhodnejsie ako unas,..stoji 80Kč =90sk..,unas najlacnejsie za nejakych 150sk kus,objednal som 3ks,aby som mal opat jeden do zalohy,ANS penu chcem nalepit na tapacir,takze dufam ze sa aj podari potom s tym vsetkym nasadit tapacir a nebude tomu vsetkemu hrubo,predsa vibraflex ktory dam na rebra ma 2,5cm a ANS pena ktoru dam na tapacir 2Cm,ale ta sa nieco snad stlaci
tu je ANS pena:
http://www.prohifi.cz/tlumici-material/ ... a-pena-ans" onclick="window.open(this.href);return false;
postovne ma vynde v prepocte 10Eur..a celkova cena objednavky podla dnesneho kurzu na nejakych 67,80Eur,ako som pocital tak usetrim za celu objednavku s postovnym oproti objednavke na Slovensku 500-600sk,dnes to zaslali,,takze kto ma zaujem kupit tlmiace materiali,napr: Vibraflex..moze sa otocit na ten E-shop..a mam pocit ze maju akciu do 11.11.09
F.Punto MK1 , 1.2 SX 60 43Kw
Obrázek
My Topic
Facebook >> Erik Palenčár
Uživatelský avatar
lemon
Fiaťák
Příspěvky: 166
Registrován: 18 dub 2009, 01:53
Bydliště: Nové Zámky, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Vytlmoval nekto dvere MK1,MK2?Ak ano s cim,hodte foto..:)

Příspěvek od lemon »

no pochopil si to výborne, mám iba jednu vec k dodatiu, vibraflex je hrubý 0,25cm, nie 2,5cm :D
Uživatelský avatar
HIISS
Všeználek
Příspěvky: 1796
Registrován: 25 úno 2009, 23:25
Bydliště: Košice okolie-Čaňa
Kontaktovat uživatele:

Re: Vytlmoval nekto dvere MK1,MK2?Ak ano s cim,hodte foto..:)

Příspěvek od HIISS »

Vies ze mi to neslo do hlavy? :D..jak moze 2,5 :D..ale prisiel som este nato skor :D :),ok ozvem ak by nieco ;-),ale musim este zohnat prv latku na ocalunenie dver bud obycajnu nejaku ciernu,alebo kozenku ciernu,nepoznas nejaky web ktory ma dobru ponuku latok alebo kozeniek? ze by som ocalunil obe predne dvere,ale ciernu chcem,a ak zozeniem ju+nakupim spreje na palubovku a rucky..tak pustim sa do tlmenia atd :)
F.Punto MK1 , 1.2 SX 60 43Kw
Obrázek
My Topic
Facebook >> Erik Palenčár
Odpovědět

Zpět na „Punto - interiér“