HELP - svítí kontrolka CODE

Elektronika, el. výbava, diagnostika, kontrolky, přístroje

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Julka
Začátečník
Příspěvky: 1
Registrován: 01 kvě 2006, 16:41

HELP - svítí kontrolka CODE

Příspěvek od Julka »

Koupila jsem si Punto S 55 r.v. 1996 a dostala k němu pouze jeden klíč. Po nastartování na přístrojové desce svítí kontrolka "klíč code". Může mi někdo poradit o co jde?
Reklama
 

KUFI
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 223
Registrován: 04 pro 2005, 20:57

Re: Punto - jeden klíč, svítí kontrolka

Příspěvek od KUFI »

Julka píše:Koupila jsem si Punto S 55 r.v. 1996 a dostala k němu pouze jeden klíč. Po nastartování na přístrojové desce svítí kontrolka "klíč code". Může mi někdo poradit o co jde?
Imobiliser. Nedokaze si precsit kod z chipu v klíči. Skus ho tam zasunout opacne a vickrat to vyskouset. Me to u Ducata taky blbne. Hlavne kdyz je teplo. To mi nekdy nacte ten kod trebas az na 10tej pokus :roll:
lacin
Znalec
Příspěvky: 991
Registrován: 05 lis 2005, 13:04
Bydliště: taky JM

Příspěvek od lacin »

Jak rikal Kufi, je to imobilizer. A predpokladam, ze nejde nastartovat... Pripadna oprava by byla pomerne draha, reklamoval bych u prodavajiciho a pozadoval snizeni ceny. Samozrejme, ze to de odbloknout za nejakou tu tisicovecku, ale budes bez imobilizeru, cili staci, aby prisel nekdo s vetsim sroubovakem a jede pryc. Ale to uz se tady nekde resilo.
Hustokrutost
KUFI
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 223
Registrován: 04 pro 2005, 20:57

Příspěvek od KUFI »

lacin píše:A predpokladam, ze nejde nastartovat...
Julka ale pise "Po nastartování na přístrojové desce svítí kontrolka klíč code"...coz je vic nez divny, pac dokud si imo nenacte kod z klice, tak se neotevre privod paliva a samozrejme nejde natocit motor.
Pokud nastartovat jde a code sviti dal, tak v tom bude nejakej jinej háček...
lacin
Znalec
Příspěvky: 991
Registrován: 05 lis 2005, 13:04
Bydliště: taky JM

Příspěvek od lacin »

A tak to sem si nevsiml... Ale je to tak jak rikas... A klic ma jakou barvu??? Mam dojem, ze kdyz se jezdi s cervenym klicem, tak CODE sviti porad... Nebo se pletu???
Hustokrutost
Uživatelský avatar
Vencapunto
Všeználek
Příspěvky: 3265
Registrován: 22 bře 2006, 14:02
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vencapunto »

Já když jel s červenym tak mi nic nesvítilo.Ale když svítí CODE a jede to tak taky nevim.A jestli ji dali obyč klíč a červenej ne tak je docela v ...Asi bych trval na slevě nebo neco takovýho
Petr UL
Fiaťák
Příspěvky: 134
Registrován: 05 dub 2006, 07:41
Bydliště: Ústí nad Labem

Příspěvek od Petr UL »

Já mám v manuálu k Puntu poznámku jestliže code nezhasne tak není imobilizér funkční - auto není zabezpečeno.
Vasek
Začátečník
Příspěvky: 47
Registrován: 21 úno 2006, 21:39
Bydliště: Uhersky Brod

Příspěvek od Vasek »

Obcas se mi to na stejnem aute taky stane, auto nastartuje, kontrolka sviti a vsechno funguje a auto jede. Drive jsem to resil tak, ze jsem zastavil , vypl motor a znovu nastartoval a obvykle to bylo v poradku, ted uz to - pokud se to stane neresim - mezi nami imobil. je u punta skoro na nic - cili na takovou ochranu bych se moc nespolehal. :P
Kdyby se to melo opravit, je to zalezitost ridici jednotky a to je dost draha zalezitost.
Vasek
kenedzak
Začátečník
Příspěvky: 11
Registrován: 02 úno 2008, 20:53

Re: HELP - svítí kontrolka CODE

Příspěvek od kenedzak »

Nechal jsem si udelat novy klič na mk1,ten stary byl opotřebovany. Ale když svitilo code tak jsem nenestartoval. Novy klič je udělany podle hnedyho servisniho a dokaže nastartovat ikdyž sviti code. Doufam že se nic nestane protože code někdy sviti a někdy nesviti.Nějake nove zkušenosti nemate???? Diky za rady
Uživatelský avatar
jarin.d
Fiaťák
Příspěvky: 61
Registrován: 20 dub 2008, 10:32
Bydliště: Pardubice

Re: HELP - svítí kontrolka CODE

Příspěvek od jarin.d »

Julka píše:Koupila jsem si Punto S 55 r.v. 1996 a dostala k němu pouze jeden klíč. Po nastartování na přístrojové desce svítí kontrolka "klíč code". Může mi někdo poradit o co jde?

Je ten klíč modrý nebo hnědý? Měl jsem před Puntem Mareu a když jsem u ní použil rezervní hnědý klíč, tak se mi taky rozsvěcovala kontrolka imobilizéru..
Pokud máš modrý, tak zkus sundat plasty pod volantem a zkontrolovat na spínačce drátky, jestli není něco volné.. Jinak bych asi doporučoval navštívit diagnostiku..může být závada v imobilizéru..
Ještě dotaz..Auto ti startuje v pohodě pokaždé? Nechcípne ti občas po ujetí nějaké určité vzdálenosti?
FIAT Punto II 1.8 HGT 16V
netSensk1
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 443
Registrován: 10 led 2009, 10:29
Bydliště: brat1slava
Kontaktovat uživatele:

Re: HELP - svítí kontrolka CODE

Příspěvek od netSensk1 »

... myslim ze za tie 4 roky to uz vyriesila :lol:
Fiat Punto 1.2 8v 44kw ELX rv. 2002
Fiat Punto 1.8 16v 96kw HGT rv. 2001
Chevrolet CRUZE LS+ rv. 2010
Skoda Octavia L&K 1.9 TDI 81kw
Uživatelský avatar
jarin.d
Fiaťák
Příspěvky: 61
Registrován: 20 dub 2008, 10:32
Bydliště: Pardubice

Re: HELP - svítí kontrolka CODE

Příspěvek od jarin.d »

:oops: :oops: :oops:
To je tak když někdo přihodí do staršího tématu nový příspěvek..Bohužel jsem si nevšiml, že je to už takto staré a chtěl pomoct.. :oops: :oops:
FIAT Punto II 1.8 HGT 16V
Martin
Fiaťák
Příspěvky: 148
Registrován: 15 kvě 2010, 21:04

Re: HELP - svítí kontrolka CODE

Příspěvek od Martin »

Čaute.Já jsem nedávno tež řešil problém se svítícím CODE (MkII 2000).Mrknuk jsem na spínací skřňce na drát od čtečky.Byl zaoxidovaný.Ocistil jsem ho,natřel Kontoxem a je po problému.
Kojo
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 21 črc 2011, 21:15

Re: HELP - svítí kontrolka CODE

Příspěvek od Kojo »

Ahojte,mame fiat r.98,1,2 a tiez mame ten isty problem,hlave teraz v poslednom case,neda sa nastartovat pokial neprestane svietit tato kontrolka,a niekedy sedime v aute aj 15 min a dost to stve keby sa nahodou nieco stale a nemozme nastartovat,otec dost haklivy v tomto boji sa ze by musel zaplatit zase nejake velke peniaze kedze bolo kupovane od ineho majitela. Je to nieco vazne ?? Ci s tym imobilizerom ??
Uživatelský avatar
Jaroslav1
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 399
Registrován: 06 říj 2010, 20:42

Re: HELP - svítí kontrolka CODE

Příspěvek od Jaroslav1 »

ahoj,zadej si HLEDAT ,imobilizer,elektrika a tam se toho hodně dozvíš.
FIAT PUNTO MK ll HLX 1,9 JTD 80/59KW. 9.99 5 dv.šedostříbr.meta.
Odpovědět

Zpět na „Punto - elektrika“