Co je lepsie? JBL,HERTZ,INFINITY,GROUND ZERO,PIONEER,MAGNAT?

Autorádia, navigace, repro, audio-zástavby - všecko kolem duc duc

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Uživatelský avatar
HIISS
Všeználek
Příspěvky: 1796
Registrován: 25 úno 2009, 23:25
Bydliště: Košice okolie-Čaňa
Kontaktovat uživatele:

Co je lepsie? JBL,HERTZ,INFINITY,GROUND ZERO,PIONEER,MAGNAT?

Příspěvek od HIISS »

Tak mam uz nejaku dobu vpredu 16.5Cm repro JBL GTO 6528S s vykonom 55W RMS/160max,,ak som ho kupil a zapasoval do prednych dveri..tak hned som zistil ze chrci repro v lavych dverach..mal som stastie ze to bolo par dni od kupi tak hned mi to vymenily,nuz este davnejsie predtym asi tri mesiace som zakupil repro od JBL ako prve do auta a to ovaly GTO 928 s vykonom 100w RMS/300max,tie mi po case opat prestali hrat ako maju,hovorim o jednom ovale ktory zacal mierne chrcat pri urcitych toninach..tak som ho dal reklamovat..zakupeny v NAY a cakam na vyriesenie reklamacie..neviem ci len ja mam takuto smolu alebo su fakt nekvalitne JBL?AJ kamos mi vravel ze znamemu odislo nejakym sposobom repro a to len vdaka tomu ze bolo vystavene v aute na slnku a mal JBL
Uvidim ako dopadne reklamacia ci vratia peniaze alebo iba vymena,ale pokial by vratily peniaze rozmyslam prejst na inu znacku,a tak riesim dilemu..na aku prejst? dozadu opat iba 6x9 ovaly s vykonom najmenej 100w v RMS,GROUND ZERO ponuka aj lepsie typy repro a za normalnu este cenu,pricom v takej kvalite je uz JBL predrazene,preto ak by som presiel na GROUND ZERO,tak neskor aj vpredu by som vymenil mozno za GROUND ZERO
1.Aku mate znacku a typ repra?popiste svoje skusenosti a kvalitu
2.Co hovorite na vyrobcu GROUND ZERO?robi kvalitne audio do aut?
Ktorym znackam by ste dali radsej prednost ktore som vypisal?porovnanie kvality medzi sebou myslim
3.Popripade napiste v akej znacke je lepsie kupit zosik,subwofer,repro a podobne
F.Punto MK1 , 1.2 SX 60 43Kw
Obrázek
My Topic
Facebook >> Erik Palenčár
Reklama
 

Uživatelský avatar
mayo
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 268
Registrován: 11 dub 2008, 22:32
Bydliště: sk_nz
Kontaktovat uživatele:

Re: Co je lepsie? JBL,HERTZ,INFINITY,GROUND ZERO,PIONEER,MAGNAT?

Příspěvek od mayo »

co sa tyka repro JBL - velmi ti neporadim, lebo ovaly som nepocul hrat (aj ked mam doma jeden par, ktore sa ale nechystam davat do plata. no bola to vyhra v tombole, tak co uz :lol: )
autohifi je vseobecne tema v ktorej sa radi velmi tazko a to iste plati aj pri vybere jednotlivych komponentov. porovnavat kvalitu znaciek je v dnesnej dobe asi tiez zbytocne, kedze vsetci vyrobcovia presunuli vyrobu do ciny... (dakedy to mozno este bola zaujimava otazka, ked sa vyrabalo v europe - hertz v taliansku, GZ, magnat v nemecku...)
zalezi aj aku hudbu vacsinou pocuvas, kedze zvukovy rozdiel tam je - hertz ma urcite iny zvuk ako GZ alebo magnat.
dalsia vec je to, ci kupujes repro za 500, alebo 5000, pretoze kazdy vyrobca ma sortiment deleny do serii (od lacnych - komercnych, az po serie, ktore sa daju pocuvat normalnym uchom :D ).
samozrejme, idealne pre teba by bolo, keby si si to mohol niekde vyskusat predtym ako to kupis, co ale predpoklada nenakupovat v internetovych obchodoch (a uz vobec nie v NAY !!!), ale v normalnej auto-hifi predajni. ak tam sedi normalny clovek, a ty mas v aute pripravu urobenu, tak myslim, ze by si nemal mat problem si to v predajni vyskusat.
na tvoje otazky ti konkretnu odpoved nedam, kedze ako som pisal vyssie, autohifi je velmi zlozita tema na taketo odpovede, lebo vsetky odporucania na konkretnu znacku by bol iba subjektivny nazor. a ten vyber by mozno v tvojom pripade nemusel byt ten spravny a ty cakas od hudby v aute nieco celkom ine...
Obrázek
http://www.club-fiat.com///viewtopic.php?t=7307" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
HIISS
Všeználek
Příspěvky: 1796
Registrován: 25 úno 2009, 23:25
Bydliště: Košice okolie-Čaňa
Kontaktovat uživatele:

Re: Co je lepsie? JBL,HERTZ,INFINITY,GROUND ZERO,PIONEER,MAGNAT?

Příspěvek od HIISS »

Ako chapem ta,mas pravdu..ale tak aspon co sa tyka znaciek co si mohol pocut od kamosov alebo znamych ktoru znacku je lepsie preferovat,casom rozmyslam aj subac a zosik....takze sa uvidi ale diky
F.Punto MK1 , 1.2 SX 60 43Kw
Obrázek
My Topic
Facebook >> Erik Palenčár
Uživatelský avatar
Matto
Všeználek
Příspěvky: 2443
Registrován: 12 zář 2007, 11:05
Bydliště: Trenčín,Horné Srnie

Re: Co je lepsie? JBL,HERTZ,INFINITY,GROUND ZERO,PIONEER,MAGNAT?

Příspěvek od Matto »

HIISS- skús pozrieť na forum http://www.go4sound.sk" onclick="window.open(this.href);return false; tam sa podľa mňa dozvieš najviac info.
ex - Punto MK1 1,2 ELX 54kw/73k r.v.95
now - Grande Punto 1,9 MultiJet 116kw/160k r.v.07 -powered by Alfatuning.sk
Narayen
Znalec
Příspěvky: 679
Registrován: 23 črc 2008, 13:55
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Co je lepsie? JBL,HERTZ,INFINITY,GROUND ZERO,PIONEER,MAGNAT?

Příspěvek od Narayen »

pokud máš peníze tak Rockford Fosgate, jinak stejného typu od nich dělané ale lacinější Lightning Audio .. 100% kvality a LA není tolik drahé:) sám vozím v autě
2007 - 2011 Punto mk1 40kw
2011 - 2013 Punto mk2 HGT 96kw
2013 - 201x Punto Evo Abarth 125kw
D´ice
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 201
Registrován: 17 říj 2009, 12:19
Bydliště: České Budějovice

Re: Co je lepsie? JBL,HERTZ,INFINITY,GROUND ZERO,PIONEER,MAGNAT?

Příspěvek od D´ice »

Já mam v punťovi ve předu ve dveřích 13cm kopma hifonics 450W, vzadu 16,5 cm kompa (v desce) 500W, rádio sony mex BT3700U a zesík čtyřkanál carpower HPB-604. Je to hukot rádio na poloviční hlasitost, klepou se zrcátka a v autě se nedá vydržet. HIFONICS max. spokojenost. Můžu jenom doporučit!!
Punto sporting 1.6 90Hp
Punto 1.1 55Hp
ffugas
Začátečník
Příspěvky: 31
Registrován: 27 led 2009, 16:59

Re: Co je lepsie? JBL,HERTZ,INFINITY,GROUND ZERO,PIONEER,MAGNAT?

Příspěvek od ffugas »

only RODEK :)
ffugas
Začátečník
Příspěvky: 31
Registrován: 27 led 2009, 16:59

Re: Co je lepsie? JBL,HERTZ,INFINITY,GROUND ZERO,PIONEER,MAGNAT?

Příspěvek od ffugas »

Z těch co tu máš vypsaný tak jsem měl Pioneer a JBL. Z vlastní zkušenosti mi Pioneer nesmí do baráku, nic nevydrží a ta cena tomu odpovídá. JBL hrajou bomba, akorát bych vytknul připojovací terminály. Naposledy jsem si koupil rodek koaxial 13 ještě do peugeota a ty hrajou labužnicky, téměř žádné zkreslení a když jim dáš kouř, tak mlaskaj slastí. Teď jsem si koupil od RODEKu přední 16,5 kompo dopředu a ještě čeká od této značky woofer (ještě rozmejšlim jestli aktiv nebo pasiv). Hlavní výhodou je kvalitní zpracování a šroubovací terminály (prostě nepovolí), akorát je tu jeden problém - musíš si vyhrát se zabudováním do PUNTA - maji velkej průměr koše, ale s trochou šikovností se dokáže slušnej výsledek.
Uživatelský avatar
phaeton_esc
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 451
Registrován: 27 črc 2008, 17:57
Bydliště: Lovosice

Re: Co je lepsie? JBL,HERTZ,INFINITY,GROUND ZERO,PIONEER,MAGNAT?

Příspěvek od phaeton_esc »

Hertz jsem měl malinkatý 10cm repráčky a hráli celkem slušně, zvuk byl čistej...teďka mám v platu JBL GTO927 napojený na Magnat Rapbull 360, vepředu jsou nějaký Boschmann nebo tak něco...vím že nejsou dobrý ale stejně většinou hraju přes zadek :)
Ty JBL hrajou perfektně, basy se mi moc líbí a celkově si za ty peníze nemůžu stěžovat..neměnil bych

http://www.prohifi.cz/reproduktory-do-auta/jbl-gto927" onclick="window.open(this.href);return false;
bylo
Fiat Punto Mk1 1.7D 1996
je
Fiat Stilo MW 1.6 16v 2004 LPG BRC
Uživatelský avatar
HIISS
Všeználek
Příspěvky: 1796
Registrován: 25 úno 2009, 23:25
Bydliště: Košice okolie-Čaňa
Kontaktovat uživatele:

Re: Co je lepsie? JBL,HERTZ,INFINITY,GROUND ZERO,PIONEER,MAGNAT?

Příspěvek od HIISS »

ja mam JBL GTO 928 vzadu o nieco novsie asi,a tiez chvalim zvuk,az nato ze som ich uz reklamoval raz ,mi chrcal vyskac asi,ale vymenily cely par za druhy..zatial ok..teraz uz len co sa tyka hudby chcem subac so zosikom do auta..rozmyslam medzi dvoma druhmi prvy je tento setik:

http://www.soundcar.sk/subwoofery/akcio ... k1120.html" onclick="window.open(this.href);return false;
FUSION
Subac ma 250W v RMS
Zosik 1x250W

druhy setik:
JBL
http://ishop.nay.sk/sk/catalog/product- ... id=9320121" onclick="window.open(this.href);return false;

Subac 300W v RMS
Zosik 1x225W

Co nato vravite,? Pre ktory by ste sa viac rozhodli?
F.Punto MK1 , 1.2 SX 60 43Kw
Obrázek
My Topic
Facebook >> Erik Palenčár
Uživatelský avatar
phaeton_esc
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 451
Registrován: 27 črc 2008, 17:57
Bydliště: Lovosice

Re: Co je lepsie? JBL,HERTZ,INFINITY,GROUND ZERO,PIONEER,MAGNAT?

Příspěvek od phaeton_esc »

asi bych se držel značky, se kterou jsem spokojen, takže bych koupil ten JBL set
bylo
Fiat Punto Mk1 1.7D 1996
je
Fiat Stilo MW 1.6 16v 2004 LPG BRC
becker
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 486
Registrován: 02 led 2009, 11:35
Bydliště: stred troch okresov TO-PE-BN

Re: Co je lepsie? JBL,HERTZ,INFINITY,GROUND ZERO,PIONEER,MAGNAT?

Příspěvek od becker »

:wink: BOSS :wink: :mrgreen:
Facebook-Robert Beker Pechac
Narayen
Znalec
Příspěvky: 679
Registrován: 23 črc 2008, 13:55
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Co je lepsie? JBL,HERTZ,INFINITY,GROUND ZERO,PIONEER,MAGNAT?

Příspěvek od Narayen »

boss ? :shock: :roll:
2007 - 2011 Punto mk1 40kw
2011 - 2013 Punto mk2 HGT 96kw
2013 - 201x Punto Evo Abarth 125kw
becker
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 486
Registrován: 02 led 2009, 11:35
Bydliště: stred troch okresov TO-PE-BN

Re: Co je lepsie? JBL,HERTZ,INFINITY,GROUND ZERO,PIONEER,MAGNAT?

Příspěvek od becker »

Narayen píše:boss ? :shock: :roll:
:wink: nepoznas :?:
Facebook-Robert Beker Pechac
Uživatelský avatar
lemon
Fiaťák
Příspěvky: 166
Registrován: 18 dub 2009, 01:53
Bydliště: Nové Zámky, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Co je lepsie? JBL,HERTZ,INFINITY,GROUND ZERO,PIONEER,MAGNAT?

Příspěvek od lemon »

HIISS: neviem či si už kúpil nejaký taký set, ale ja osobne by som do toho určite nešiel. Väčšinou sú tie zosíky slabé. Osobne by som pokukoval po bazáre, kúpil nejaký jazdený woofer + jazdený zosík, a do tej ceny nájdeš určite kvalitné veci :)
Odpovědět

Zpět na „Punto - autohifi“