Seicento 1.1 MPI- vadný snímač polohy škrtící klapky..?

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
mar.sei
Začátečník
Příspěvky: 1
Registrován: 22 zář 2008, 21:11

Seicento 1.1 MPI- vadný snímač polohy škrtící klapky..?

Příspěvek od mar.sei »

Dobrý den, mám toto Seicento. Po zahřátí drží samovolně zhruba 3000ot./ min., pak najednou spadnou a ve většině případů motor zdechne. Dnes jsem byl na diagnostice a ukázala vadný snímač škrtící klapky. Ale, řekl bych spíš, že to může dělat i krokový motorek. Hlavní problém je, že nevím, jak vyndat motorek i snímač z tělesa škrtící klapky. U 1.1 SPI jsou obě věci na šroubek, ale u MPI mi to přijde, jak když to tam je nalisovaný. A všude to nabízejí jako celek, který ovšem stojí 16 tis. Kč. Je ale hloupost to kupovat celé jen kvůli snímači. Proto bych byl rád, když by mi někdo poradil, jestli jde a hlavně jak ten snímač vyndat. Děkuji za případné odpovědi...
Reklama
 

anonyme
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 303
Registrován: 26 dub 2006, 23:18
Bydliště: PRAHA 12

Re: Seicento 1.1 MPI- vadný snímač polohy škrtící klapky..?

Příspěvek od anonyme »

A zkoušel jsi tu klapku vyčistit?
radek.s
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 419
Registrován: 02 zář 2007, 17:14
Bydliště: Praha

Re: Seicento 1.1 MPI- vadný snímač polohy škrtící klapky..?

Příspěvek od radek.s »

Taky jsem na to nedávno koukal a podle mě to bez poškození rozebrat nejde. V servisu to asi mění celý a je to pálka. To je docela síla a třeba jenom kvůli vadnýmu poťáku klapky, který by jinak stál sotva pár stovek. Koukal jsem, že i některý jiný díly od Fiatu jsou nesmyslně hodně předražený, i to bude možná důvod, že si dalšího Fiata už nekoupím.
Panda 1.2 r.2018
Seicento S 1.1MPI r.2000 ...už jen ve vzpomínkách
anonyme
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 303
Registrován: 26 dub 2006, 23:18
Bydliště: PRAHA 12

Re: Seicento 1.1 MPI- vadný snímač polohy škrtící klapky..?

Příspěvek od anonyme »

no mě to v servisu (neznačkovým) vyčistili a zatím už dost dlouho je to OK.
Odpovědět

Zpět na „Seicento“