topení, dvouzonová klima

Moderátor: peta.smolik

eddie81
Začátečník
Příspěvky: 44
Registrován: 15 říj 2009, 13:25

topení, dvouzonová klima

Příspěvek od eddie81 »

ahoj,

poslední dobou mám problém s topením. mám 1.9 jtd 115kv a automatickou klimu. používám funkci auto, a někdy se stane že se mi vůbec nezapne topení, ačkoliv motor je zahřátý.

když ale vypnu klíček a znovu nastaruji, vše jede jak má. docela mě to vytáčí, protože nevím, čím by to mohlo bejt.

neví si tu někdo s tímto problémem rady??

ed81
Reklama
 

Uživatelský avatar
SHANE54
Znalec
Příspěvky: 823
Registrován: 15 čer 2007, 08:42
Bydliště: Lučenec, SK
Kontaktovat uživatele:

Re: topení, dvouzonová klima

Příspěvek od SHANE54 »

mne robi nieco podobne. ale skor prepinanie smerov prudenia vzduchu (na nohy, dopredu, na sklo) najskor to neslo, lebo boli polamane tie plastove medzikusy na motorcekoch, takze sa ani necudujem.... ale po vymene, to nejak nereaguje na ovladaci panel. napr. zapnem na okno a klapka sa neotvori a vzduch fuka niekde do blba do vnutra pristrojovky. po vypnuti klucika a znovu nastartovani sa to zvykne chytit a fuka na okno. ked vsak prepnem napr na stred, tak to stale fuka na okno... uz mi z toho sibe. mechanicky problem to nie je, lebo to funguje, ale len ako sa mu zachce... no a teraz budte mudri... stavim sa ze sa niekto s tym uz stretol
Obrázek
Obrázek
stilo-multiwagon-JTD-dynamic
spominame: Punto MK1 1.2 SX 3D, Punto MK2a 1.2 SX 5D
eddie81
Začátečník
Příspěvky: 44
Registrován: 15 říj 2009, 13:25

Re: topení, dvouzonová klima

Příspěvek od eddie81 »

no mě připadá, že mi to funguje normálně, jako to topení, vše fouká kam má. ale je fakt, že ten panel občas nereaguje na nic, a to mě pěkně sere. zítra jdu na diagnostiku tak dám vědět,..

ed81 :roll:
jano207
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 243
Registrován: 30 pro 2008, 19:52
Bydliště: SK-NR

Re: topení, dvouzonová klima

Příspěvek od jano207 »

Vacsina tychto problemov byva spojena s motorcekom na klime.Ja som mal podobny problem s teplym a studenym vzduchom.Zohnal som iny motorcek,restartoval klimu a vsetko fici ako ma.
EX-Fiat stilo 1,9 jtd 85kw.Momentalne Fiat bravo 1,9 mjtd 88kw
eddie81
Začátečník
Příspěvky: 44
Registrován: 15 říj 2009, 13:25

Re: topení, dvouzonová klima

Příspěvek od eddie81 »

no. oni mi udělali diagnostiku. našli 2 chyby, jednu vymazali, nanaskočila nazpět, ale jedna chyba furt. nějaký čidlo. že musí zjistit co a jak. ale topení už funguje jak má.
ED81
eddie81
Začátečník
Příspěvky: 44
Registrován: 15 říj 2009, 13:25

Re: topení, dvouzonová klima

Příspěvek od eddie81 »

eddie81 píše:no. oni mi udělali diagnostiku. našli 2 chyby, jednu vymazali, nanaskočila nazpět, ale jedna chyba furt. nějaký čidlo. že musí zjistit co a jak. ale topení už funguje jak má.
ED81
ta chyba byla:

AQS sensor failure. - air sensor quaility. takže jsem dal novej pilák (ten starej byl totálně nahadry) a chyba je fuč,..

takže jezdím teď a topení je ok,...

supr

Ed18
eddie81
Začátečník
Příspěvky: 44
Registrován: 15 říj 2009, 13:25

Re: topení, dvouzonová klima

Příspěvek od eddie81 »

takže jak se říká,první vyhrání z kapsy vyhání. problém znova ten samej, takže examiner, výmaz a nic. pořád mi to hlásí chybu, ale tentokrát

chyba řídící jednotky

takže vesele sháním novou. teda jetou. nová přijde na 10tis, ojetá na 1/3 ceny. takže uvidíme.
jano207
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 243
Registrován: 30 pro 2008, 19:52
Bydliště: SK-NR

Re: topení, dvouzonová klima

Příspěvek od jano207 »

Riadiaca jednotka? Neskusis radsej motorcek?
EX-Fiat stilo 1,9 jtd 85kw.Momentalne Fiat bravo 1,9 mjtd 88kw
eddie81
Začátečník
Příspěvky: 44
Registrován: 15 říj 2009, 13:25

Re: topení, dvouzonová klima

Příspěvek od eddie81 »

motorek od čeho?? dik
jano207
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 243
Registrován: 30 pro 2008, 19:52
Bydliště: SK-NR

Re: topení, dvouzonová klima

Příspěvek od jano207 »

Takze robia ti to obi dve strany alebo len jedna.Pretoze kazda klapka ma svoj vlastny servomotorcek ktory ju ovlada.A moze byt chybny len motorcek ktory je podstatne lacnejsi.
EX-Fiat stilo 1,9 jtd 85kw.Momentalne Fiat bravo 1,9 mjtd 88kw
eddie81
Začátečník
Příspěvky: 44
Registrován: 15 říj 2009, 13:25

Re: topení, dvouzonová klima

Příspěvek od eddie81 »

právě že mi spíše nefunguje jednotka jako taokvá. nefungují mé různé režimi. on to napíchl na diagnostiku a všechny mechanické díly chodí dle diag na 100%
jano207
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 243
Registrován: 30 pro 2008, 19:52
Bydliště: SK-NR

Re: topení, dvouzonová klima

Příspěvek od jano207 »

eddie81 píše:právě že mi spíše nefunguje jednotka jako taokvá. nefungují mé různé režimi. on to napíchl na diagnostiku a všechny mechanické díly chodí dle diag na 100%
Ja som mal problem s motorcekom ktory mi zmiesava vzduch.Bol som na diagnostike chyby vymazal,klapky nadstavil ale po nejakom dni alebo dvoch mi opet ostala stat na studeny vzduch.A co sa tyka riadacej jednotky tak to by mal byt ten panel.
EX-Fiat stilo 1,9 jtd 85kw.Momentalne Fiat bravo 1,9 mjtd 88kw
Geeker_cz
Fiaťák
Příspěvky: 101
Registrován: 25 lis 2006, 08:23

Re: topení, dvouzonová klima

Příspěvek od Geeker_cz »

eddie81 píše:právě že mi spíše nefunguje jednotka jako taokvá. nefungují mé různé režimi. on to napíchl na diagnostiku a všechny mechanické díly chodí dle diag na 100%
Projed si toto forum. http://www.gabriel-net.de/forum/showthr ... limatizace" onclick="window.open(this.href);return false;

1. Zkusit reset jednotky:
"resetovanie digitalnej klimy. klucik v polohe rozsvitenych kontroliek (MAR) a stlacit obe tlacidla AUTO aj MONO" melo by to odpocitat kazdou stranu. Pokud je tam chyba ukaze se jine cislo nez 0.

2. Také je potřeba čistit ( resp hlídat aby se nedostala špína) do mřížky dole pod displejem duální klimatizace - to je vstup k čidlům !
3. Je mozne ze je RJ opravdu vadna.
eddie81
Začátečník
Příspěvky: 44
Registrován: 15 říj 2009, 13:25

Re: topení, dvouzonová klima

Příspěvek od eddie81 »

Geeker_cz píše:
eddie81 píše:právě že mi spíše nefunguje jednotka jako taokvá. nefungují mé různé režimi. on to napíchl na diagnostiku a všechny mechanické díly chodí dle diag na 100%
Projed si toto forum. http://www.gabriel-net.de/forum/showthr ... limatizace" onclick="window.open(this.href);return false;

1. Zkusit reset jednotky:
"resetovanie digitalnej klimy. klucik v polohe rozsvitenych kontroliek (MAR) a stlacit obe tlacidla AUTO aj MONO" melo by to odpocitat kazdou stranu. Pokud je tam chyba ukaze se jine cislo nez 0.

nalevo 0 napravo 2 - takže je tam chyba

2. Také je potřeba čistit ( resp hlídat aby se nedostala špína) do mřížky dole pod displejem duální klimatizace - to je vstup k čidlům !

jelikož jsem puntíčkář, auto umývám každý měsic, zvenku i zevnitř, tohle si hlídám:)
3. Je mozne ze je RJ opravdu vadna.

asi tahle varianta bude bohužel ta ,...

ale díky ti za tipy
eddie81
Začátečník
Příspěvky: 44
Registrován: 15 říj 2009, 13:25

Re: topení, dvouzonová klima

Příspěvek od eddie81 »

spíš je ale divný, že když mě auto stojí např. přez noc tak ráno nastruju a vše funguje. používám mod full auto. ale když pak vypnu klíček, skočím pro chleba :), tak pak full auto nenaskočí a fouká studený luft???

to mě trochu zaráží. vypadá to jako by ta jednotka po dlouhodobém vypnutí jela ok, ale jak se pustí víckrát, tak to vypadá, že tam je nějakej error. ale prý by to nemusela být vada jednotky, když funguje, spíš něco okolo,..ale nevím co.

Ed
Odpovědět

Zpět na „Stilo“