Fiat Ducato 2,8JTD problem elektrika, zla zem?

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
chalan
Začátečník
Příspěvky: 6
Registrován: 11 pro 2009, 15:52

Fiat Ducato 2,8JTD problem elektrika, zla zem?

Příspěvek od chalan »

kupil som zaciatkom leta Ducato minibus, r.v. 1999 a uz 3ti krat sa mi stalo ze po nastartovani, naslednom zapnuti stretavacich svetiel zhasol motor, vlastne prestala chodit cela elektrika, ostalo svietit (trosku slabsie ako je zvykom) len dobijanie baterky a kontrola oleja a to aj po vybrati klucu zo zapalovania... po otvoreni kapoty a skusanim potahania vsetkych moznych kablov sa to rozbehlo a nebol s tym dlho problem... v lete sa problem znova zopakoval a na chate som v motori nasiel hruby zemniaci kabel ktory viedol odniekal na motor, tento sme osmyrglovali a aj dosadacie plochy, zosrobovali a mysleli sme ze problem sa tym vyriesil... teraz v decembri sa to vsak zopakovalo znova, ale sposobom ze sa mi to stalo na ceste v krizovatke a len dojazdom sa mi podarilo auto odstavit tak ze okolo mna ledva presli ine auta... pozreli sme motor znova a nasli sme pri baterke dalsi hruby zemniaci kabel ktory vyzera byt prisrobovany o kostru auta, tohto sme sa len mierne dotkli a elektrika sa rozbehla, avsak kym som nezapol stretavacky... dosiel som bez svetiel na parkovisko a odstavil auto... neviem co s tym a do servisu sa mi to moc davat nechce, stretol sa niekto s tymto problemom? dakujem za kazdu radu...
Reklama
 

chalan
Začátečník
Příspěvky: 6
Registrován: 11 pro 2009, 15:52

Re: Fiat Ducato 2,8JTD problem elektrika, zla zem?

Příspěvek od chalan »

takze ak by mal niekto podobny problem, tak u nas bol doslova hnily zemiaci kabel z baterky na kostru. Kupili sme novy, pruznejsi, kvalitnejsi, riadne konce zakoncili a zavuklanizovali a odvtedy ducato ide ako hodinky... klop klop :)
Odpovědět

Zpět na „Ducato“