TYP - Zástěrky

Vybavení a úpravy interiéru, vnitřní doplňky

Moderátoři: intel_sk, peta.smolik, mad mike, Katy, Matto, zokot

Odpovědět
kocour
Fiaťák
Příspěvky: 54
Registrován: 20 úno 2006, 12:28

TYP - Zástěrky

Příspěvek od kocour »

Mám doma tři dny nové Punto Classic, chci se zeptat, jestli máte na autě zástěrky.Přijde mi, že od předních kol lítá hodně špíny a bojím se, aby časem nebyly prahy omlácené od kamínků. Nevíte, kde se dají případně sehnat - třeba i neoriginální a na kolik přijdou? Díky moc
Reklama
 

Petr UL
Fiaťák
Příspěvky: 134
Registrován: 05 dub 2006, 07:41
Bydliště: Ústí nad Labem

Příspěvek od Petr UL »

Já mám Punto II. r.v. 2000 s těmi kamínky máš pravdu. Na karosérii už je to znát: barva na předním blatníku a prahu v místech před zadním kolem kde je "prohnutí" ven je od kamínků poškozená. Také jsem sháněl nějáké univerzální zástěrky, které by na auto dobře pasovaly, ale nesehnal jsem nic kloudného aby to nehyzdilo auto. Třeba byl někdo úspěšnější....
:?:
kocour
Fiaťák
Příspěvky: 54
Registrován: 20 úno 2006, 12:28

Příspěvek od kocour »

určitě jsou originál, ale to je snad kolem tisícovky za jedny, takže by to bylo celkově za dva a to už je dost, no uvidím
Patrik
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 277
Registrován: 15 úno 2006, 10:07
Bydliště: Velká Morava

Příspěvek od Patrik »

Na předek zástěrky origoš nejsou. Taky mám omlácený prahy, a karoserii zaneřáděnou asfaltem.
Ale zástěrky se dnes v předu nepoužívají u žádného auta, dokonce hodně modelů už nemá ani zadní. Je to jednak z estetického důvodu, jednak asi cost saving ...
Groupe F.I.A.T. forever ! Uno Turbo i.e. Mk1, Punto 1.2 16V ELX Mk2
kocour
Fiaťák
Příspěvky: 54
Registrován: 20 úno 2006, 12:28

Příspěvek od kocour »

Patrik píše:Na předek zástěrky origoš nejsou. Taky mám omlácený prahy, a karoserii zaneřáděnou asfaltem.
Ale zástěrky se dnes v předu nepoužívají u žádného auta, dokonce hodně modelů už nemá ani zadní. Je to jednak z estetického důvodu, jednak asi cost saving ...
Jsou ukazoval mi je prodejce u kterýho jsem auto kupoval. Ale byly dost drahý. U Fabie je příplatek 250,- a u Punta 1000,- to mi přijde moc. Tak bych třeba radši ty neoriginální
kocour
Fiaťák
Příspěvky: 54
Registrován: 20 úno 2006, 12:28

Příspěvek od kocour »

Tak jsem si je přece jen pořídil. Originál Fiat, kompromisně jenom přední, protože chci uchránit prahy před kamínky atd. Zadní řešit nebudu. Cena 1070,-
Long
Fiaťák
Příspěvky: 71
Registrován: 26 dub 2006, 19:35
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Long »

Kaminky sice litaj ale zadnej problem to nedela. Mam najeto 131 000 a na bocich ani u prahu neni nic zavaznyho poznat.
Fiat Punto II HLX 1,2 16V
sexo
Začátečník
Příspěvky: 11
Registrován: 26 úno 2006, 00:12
Bydliště: Trnava

Příspěvek od sexo »

ja som dal pre istotu zadne okamzite dolu :D
0-100 za 4,7s
kocour
Fiaťák
Příspěvky: 54
Registrován: 20 úno 2006, 12:28

Příspěvek od kocour »

to tam nemáš ani kousky asfaltu, prostě nic? Tomu se mi nechce věřit, co jsem koukal po autech na parkovišti, tak všechna bez zástěrek to buď odřený nebo zapatlaný asfaltem mají. Jinak origoš přední zástěrky jsou relativně malý a myslím, že designu to nijak neublížilo :P
Patrik
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 277
Registrován: 15 úno 2006, 10:07
Bydliště: Velká Morava

Příspěvek od Patrik »

Long píše:Kaminky sice litaj ale zadnej problem to nedela. Mam najeto 131 000 a na bocich ani u prahu neni nic zavaznyho poznat.
No teď po zimě jsem to měl omlácený až na zinek. Musel jsem to přestříknout takovým tím sprejem na prahy.
Ale ono záleží po jakých cestách jezdíš. U nás stojí cesty za prd a látá se někde i asfaltem. V zimě pak málo solí a spíš to vysypávají kamínky. Minulou zimu jsme byli i v televizi, protože hodně aut mělo v zimě defekty. Kamínky byly příliš ostré a rozřezávaly gumy. (jak kola ve sněhu prohrabovali). Ale správa silnic se nějak vykecala ... Takže tak.
Groupe F.I.A.T. forever ! Uno Turbo i.e. Mk1, Punto 1.2 16V ELX Mk2
Long
Fiaťák
Příspěvky: 71
Registrován: 26 dub 2006, 19:35
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Long »

ted prsi, az prestane zajdu vyfotit jak vypada
Fiat Punto II HLX 1,2 16V
kocour
Fiaťák
Příspěvky: 54
Registrován: 20 úno 2006, 12:28

Příspěvek od kocour »

No teď po zimě jsem to měl omlácený až na zinek. Musel jsem to přestříknout takovým tím sprejem na prahy.
Ale ono záleží po jakých cestách jezdíš. U nás stojí cesty za prd a látá se někde i asfaltem. V zimě pak málo solí a spíš to vysypávají kamínky. Minulou zimu jsme byli i v televizi, protože hodně aut mělo v zimě defekty. Kamínky byly příliš ostré a rozřezávaly gumy. (jak kola ve sněhu prohrabovali). Ale správa silnic se nějak vykecala ... Takže tak.[/quote]

My ty silnice teda máme asi o fous lepší, ale právě proto jsem tam ty přední zástěrky dal. Ani to nevypadá tak hrozně
Long
Fiaťák
Příspěvky: 71
Registrován: 26 dub 2006, 19:35
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Long »

Kdyz nekomu vadi kazda tecka nebo chybka na laku tak je to pak tezky. Auto nema na lesteni ale k tomu aby jezdilo:)

po 130 000 nic tragickyho

Obrázek

Obrázek
Fiat Punto II HLX 1,2 16V
Odpovědět

Zpět na „Punto - interiér“