JTD nestartuje

Vše o naftovém motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady, topení a chazení

Moderátoři: kubiii, Minimaxa, peta.smolik, Globusman

stanik
Začátečník
Příspěvky: 41
Registrován: 15 kvě 2009, 10:37
Bydliště: Hodonín

JTD nestartuje

Příspěvek od stanik »

zdravím,
teď jak nastaly teploty výrazně pod nulou,tak multinka nestartuje - do té doby vždycky na poprvé a jak většině mi doblikávalo žhavení.Tak jsem vyměnil žhaviče a nic,vyměnil jsem jednotku žhavení a pořád nic,pořád nežhaví...máte nějaké rady?? autíčko potřebuju a nevim co s tím. :?
Reklama
 

marcel.pce
Fiaťák
Příspěvky: 159
Registrován: 09 srp 2006, 10:44
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: JTD nestartuje

Příspěvek od marcel.pce »

stanik píše:zdravím,
teď jak nastaly teploty výrazně pod nulou,tak multinka nestartuje - do té doby vždycky na poprvé a jak většině mi doblikávalo žhavení.Tak jsem vyměnil žhaviče a nic,vyměnil jsem jednotku žhavení a pořád nic,pořád nežhaví...máte nějaké rady?? autíčko potřebuju a nevim co s tím. :?
Pár dotazů:
- po osazení novými žhavkami kontrolka stále bliká?
- je na hlavě žhavky při žhavení napětí?
- na jak dlouho se v těchto mrazech rozsvítí kontrolka žhavení při žhavení?
- předpokládám, že napájení relé žhavení a to i silové je OK, co takhle snímač teploty - ví vůbec relé, že má žhavit?!

pokračování příště
MULTIPLA 1,9 JTD 110/81kW, 2001
stanik
Začátečník
Příspěvky: 41
Registrován: 15 kvě 2009, 10:37
Bydliště: Hodonín

Re: JTD nestartuje

Příspěvek od stanik »

po nasazení žhavičů si kontrolka sem tam ještě blikne,kontrolka žhavení se rozsvěcuje pořád stejně jako by se nechumelilo (na stejně dlouhou dobu) a napětí na žhavičích sem zatim neměřil...spíš mě taky napadá ten snímač teploty...musím se na to mrknout...mimochodem kde bych ho našel?
stanik
Začátečník
Příspěvky: 41
Registrován: 15 kvě 2009, 10:37
Bydliště: Hodonín

Re: JTD nestartuje

Příspěvek od stanik »

...tak zdá se,že problém je vyřešen - závada byla v relé žhavení,bylo tam namontované z jiného typu JTD a nějak si to nerozumnělo a prověřily ho až tyto mrazy...teď po výměně to vypadá OK...takový malý dáreček pro mně :wink:
bikus
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 224
Registrován: 10 led 2008, 20:30
Bydliště: Sušice, KT
Kontaktovat uživatele:

Re: JTD nestartuje

Příspěvek od bikus »

Dneska poprvé Mlok nenastartoval. (1.9 JTD 105 r. 2000)
Help, please.


Byl odstaven asi 24 hod., po dlouhé cestě přes celou ČR, kdy jsme udělali asi 5 zastávek. Bez jediného problému, stejně jako skoro 3 roky zpátky: chytal vždycky hned. Jindy jel až k moři, nebo byl odstavený klidně i 14 dní.
Baterka silná, nová. Startér točí jak ďas. Motor ani neškytne. Nádrž plná po okraj. Čerpadlo po pootočení klíčku slyším, všechny kontrolky zhasínají přesně tak, jako dřív - klíček zhasne, takže immo to není, žhavení zhasne, žhavičky mám nový asi rok. Pojistky malé i velké silové všechny dobré.
Podle mě ale vázne dodávka paliva. Protože naftu v nádrži mám + startér motorem točí = naftě přeci snaží trošku přižhavit, stlačit jí a blafne hned.

Jestli někdo ví, jak začít řešit takový problém, tedy u čeho začít, poraďte prosím. Musím jezdit do práce, na nákupy, dvě děti a tak.....
Naposledy upravil(a) bikus dne 16 říj 2010, 17:25, celkem upraveno 1 x.
AlexAG
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 210
Registrován: 28 lis 2008, 19:46
Bydliště: Slovensko

Re: JTD nestartuje

Příspěvek od AlexAG »

Ahoj ,ja mam sice benzin, ale snad. Predovsetkym skus pozriet ci mas palivo v palivovej liste, mal by tam byt zboku taky maly ventil.neviem sice ako u multi ale viem ze cerpadla su pohanane na remeni skus pozriet ci ti nestrelil remen. No a posledne je najhorsie mnel sem to iste co pises ty len na benzine a problem bol odpalena RJ.
bikus
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 224
Registrován: 10 led 2008, 20:30
Bydliště: Sušice, KT
Kontaktovat uživatele:

Re: JTD nestartuje

Příspěvek od bikus »

Závada objevena:

(to nejhorší, co se mohlo stát) odešlo vysokotlaké čerpadlo na naftu.
Podle dodavatele náhr. dílů stojí nové od Bosche 21.500,- bez DPH, já mám nabídku na repasi u plzeňské firmy Černík, za bratru 12.000,- s DPH, plus povinná kontrola vstřiků u nich za 500,- Kč/kus. Na čerpadlo dávají záruku jako na nový díl.

Na dotaz, jak je možné, že auto jelo asi 350 km bez zaváhání a druhý den prostě nešlo nastartovat, jak může odejít čerpadlo, když auto stojí, mi bylo sděleno, že to není první Fiat v naftě, už dělal můj mechanik prý Ducato 2.2 JTD, kde se vysypalo čerpadlo taky v klidu, přes noc.
Fakt pěkná závada, s odtahem a prací bratru za "dvacítku" - takhle před Vánocema.....
Je jasný, že dávat tam čerpadlo, který naběhalo v jiným Mlokovi třeba 200 tis., by byl asi nesmysl. Mohlo by to udělat stejně tak za rok, nebo za týden.
Jestli máte někdo nějaký nápad, jak mi dostat z deprese, se s ním.
Uživatelský avatar
ivopav
Fiaťák
Příspěvky: 71
Registrován: 26 črc 2009, 12:06
Bydliště: kousek od Pohořelic

Re: JTD nestartuje

Příspěvek od ivopav »

Nevím jestli ti to pomůže z deprese,ale moje Mondeo 2,0 Tddi,které jsem měl před mulťou byla taky samá radost.Podávací čerpadlo v nádrži se odporoučelo bratru za 25000 Kč. :(
Obrázek samozřejmě,že CNG
bikus
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 224
Registrován: 10 led 2008, 20:30
Bydliště: Sušice, KT
Kontaktovat uživatele:

Re: JTD nestartuje

Příspěvek od bikus »

4 ivopav

...podávací, a za takovou dardu ???!!! To do Mloka stojí podávací čerpadlo v nádrži tuším pár tisíc. Že je masný to vstřikovací, docela chápu - tlakovat bratru 250 atm. po dobu 10-ti let, to chce materiál. Jen jsem zvědav, co se v tom čerpadle rozsypalo. Zkusím si vymanit sdělení přesné závady, až mi ho vymění v servisu.
AlexAG
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 210
Registrován: 28 lis 2008, 19:46
Bydliště: Slovensko

Re: JTD nestartuje

Příspěvek od AlexAG »

Ahoj Bikusy posli mi vin kode tvojho auta. Prave som dovolal s kamosom v polsku generalny predajca fiat u nich tvoje cerpadlo nove stoji 500 euro ale ma na sklade jedno zatulane za este lepsiu cenu a ked mozes tak posli aj foto na slov-rus@szm.sk moje tel cislo je +421907668178 Caves Alex.
AlexAG
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 210
Registrován: 28 lis 2008, 19:46
Bydliště: Slovensko

Re: JTD nestartuje

Příspěvek od AlexAG »

Alebo skusit toto http://allegro.pl/listing.php/search?ca ... g=multipla" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
Mark L.
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 215
Registrován: 15 lis 2006, 10:59
Bydliště: Zastávka u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: JTD nestartuje

Příspěvek od Mark L. »

Ahoj Bikus, u jakých tankuješ čerpaček? Nemyslím tu otázku nijak zle, jen často slyším, že Tesco nafty a podobný podomní prodeje "zaručeně" kvalitní nafty měli za následek vstřiky a právě vysokotlaký čerpadlo. V okolí mám podobných případů pár. Ale nebyly to JTDčka. Tak bych jen rád věděl co se tankovalo v tvým případě po dobu tvého vlastnictví.
Tipo 1.4 T-Jet LPG kombi (2017)
F127 0.9 (1975), Sport 1.05 70HP (1980), 1.05 50HP (1977)
Ex: Multipla 1.9 JTD 115k (12/2002)
Ex: Punto I. 1.2 8V 60SX (1995)
bikus
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 224
Registrován: 10 led 2008, 20:30
Bydliště: Sušice, KT
Kontaktovat uživatele:

Re: JTD nestartuje

Příspěvek od bikus »

Opraveno.

čerpadlo: 12.500,-, test střiků: 500,- Kč/kus, test nafty: 380,- Kč (fa. Černík, Plzeň), práce 20 hod. po á 200,- Kč.

Podle toho co jsem slyšel, se čerpadlo rozsypalo mechanicky uvnitř. Je prý naprosto normální, že čerpadlo maká, když jede auto v kuse třeba celý den a po odstavení se rozsype jak vychládá. Proto jsem ráno nenastartoval, i když jsem jel den před tím 350 km.

Jinak naftu jsem bral vždycky "značkovou", od prvního dne co Mloka máme, celý 3 roky. U jedné nejmenované pumpy, co má ve znaku škebli. Nikdy jsem nenatankoval z "teplé" pistole Ono a pod., ani v JZD od někoho pod rukou z traktoru, ropu uvařenou ze řepky. Podle testu nafty, kterou provedla fa. co mi dělala čerpadlo, byla v normě, pouze mírně zvýšený obsah vody a nečistot, opět v mezích normy. To lze ale přičítat naftovému filtru, který byl původní (r. 2000) a podle servisu už dost rezavý... Jinak jsem se dověděl, že opravny čerpadel a vstřiků dělají test nafty v první řadě a to povinně, po zkušenostech, co jsou lidi schopní do auta tankovat. Jakmile jim v testu vyjde olej na smažení, nebo nějaká varianta bio-nafty, která krááásně zalepují od nádrže, přes vedení až po vstřiky úplně všechno, od oprav a repasí dopředu odstupují. Lze předpokládat že majitel nezmění market, kde nakupuje PHM a přijde brzo zase a bude chtít opravu v záruce. Jenže na tyhle tekutiny nejsou a nebyly současné turbodieselové motory stavěné.

Jinak: S novým čerpadlem studený motor nechce držet volnoběh a ze začátku kolísají otáčky a motor někdy chcípe. Podle servisu je v pr**li váha vzduchu, což jsem věděl, asi rok jsem jezdil s odpojenou. Ale nové čerpadlo si s tím neporadí. Servis si je jistý, že po výměně váhy bude vše jak má. Takže po té, co jsem odevzdal celou výplatu, musím někde najít ještě trojku na váhu (za ty prachy mám slíbenou novou Boschku, podle mě lepší než za dvojku Starline...).

Tak asi tak vypadají moje letošní Vánoce.....
figi
Začátečník
Příspěvky: 5
Registrován: 10 črc 2010, 19:41

Re: JTD nestartuje

Příspěvek od figi »

Tak se mi na 1.9 85kw stalo něco podobného, cca před 14ti dny jsem večer přijel normálně domů a ráno se nechtělo motoru naskočit. Až po dost dlouhé době pokusů začal pomalu blafat na jeden válec, asi jako když se startuje stará Avia, co měla jen jednu žhavící svíčku. Po tomto incidentu motor šlapal 14 úplně normálně, až před 4mi dny zase nechtěl naskočit. Nejdřív jsem zkusil na filtru, jestli podává naftové čerpadlo z nádrže.To bylo ok. S obavama jsem to odtáhl do autodílny a objednali jsme chlápka s PC. Napíchnutí stálo sice 500,- ale závadu našel na snímači otáček motoru. Po jeho výměně je vše zase OK, jsem rád že to nebylo vstřikovací čerpadlo, tahle oprava přišla na necelých 1700očí :wink:
r.aper
Fiaťák
Příspěvky: 64
Registrován: 06 lis 2009, 09:02
Bydliště: Ostrava

Re: JTD nestartuje

Příspěvek od r.aper »

No jo,to jsou radosti! Já měl uplně stejný problém jako bikus.Den před Štědrým dnem jsem po nákupu v Baumaxu nenastartoval.Před tím vše ok.Naštěstí to u mě byl "jen" vadný vstřikovač na druhém válci.No ale výměna plus komplet vyčištění ultrazvukem 9.400,-.
Odpovědět

Zpět na „Multipla | Motor - diesel“