TYP - Kryt pod motor

Vše o motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady a typy, topení a chazení

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

kocour
Fiaťák
Příspěvky: 54
Registrován: 20 úno 2006, 12:28

TYP - Kryt pod motor

Příspěvek od kocour »

Moje Punto Clasic nemá ale ani náznak nějakého krytu pod motor. Dá se to nějak dokoupit a má to vůbec smysl. Bojím se, že bude motor totálně zasviněný. Vadí to nebo se na to mám vykašlat?
Reklama
 

Uživatelský avatar
Dohy
Všeználek
Příspěvky: 2337
Registrován: 26 úno 2006, 18:23
Bydliště: Klasterec nad ohri, OMW SHELL
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dohy »

uz sem taky premyslel... ptal sem se v KV.. nic takovyho nemaj .. ale motor je od toho aby jel .. a ne aby byl na okrasu :wink: Zeptej se Lacina :lol: ten ti to povi :lol:
Patrik
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 277
Registrován: 15 úno 2006, 10:07
Bydliště: Velká Morava

Příspěvek od Patrik »

Ničemu to asi nevadí - motor neumývám a přesto je relativně čistý, jsou stále čitelné papírové samolepky atd.
Kdyby se ale kryt dal někde sehnat, taky bych o něm přemýšlel ....
Groupe F.I.A.T. forever ! Uno Turbo i.e. Mk1, Punto 1.2 16V ELX Mk2
KUFI
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 223
Registrován: 04 pro 2005, 20:57

Re: Kryt pod motor

Příspěvek od KUFI »

kocour píše:Moje Punto Clasic nemá ale ani náznak nějakého krytu pod motor. Dá se to nějak dokoupit a má to vůbec smysl. Bojím se, že bude motor totálně zasviněný. Vadí to nebo se na to mám vykašlat?
Ja mam teda Mk2, ale evidentne tam sou taky diry na srouby pro prichyceni toho plechu (zrovna nedavno sem pro nej byl v Ricanech pro Multiplu ve ktery taky chybel). Asi si ho sezenu, protoze kdyz projedu myckou kde to meje podvozek, tak po otevreni kapoty mam motor plnej vody :x A navic sem zjistil, ze naka kočka si pres zimu udelal v mym motoru doupě. Holt jak byl teplej, kdyz sem s tim prijel, tak ji to pritahovalo. Nekolikrat sem tam nasel natahany jidlo u horniho uchycení tlumiče :) Kdybych tam mel ten plech, tak by se tam ta svine chlupatá nedostala.
kocour
Fiaťák
Příspěvky: 54
Registrován: 20 úno 2006, 12:28

Re: Kryt pod motor

Příspěvek od kocour »

Ja mam teda Mk2, ale evidentne tam sou taky diry na srouby pro prichyceni toho plechu (zrovna nedavno sem pro nej byl v Ricanech pro Multiplu ve ktery taky chybel). Asi si ho sezenu, protoze kdyz projedu myckou kde to meje podvozek, tak po otevreni kapoty mam motor plnej vody :x A navic sem zjistil, ze naka kočka si pres zimu udelal v mym motoru doupě. Holt jak byl teplej, kdyz sem s tim prijel, tak ji to pritahovalo. Nekolikrat sem tam nasel natahany jidlo u horniho uchycení tlumiče :) Kdybych tam mel ten plech, tak by se tam ta svine chlupatá nedostala.[/quote]

Dej pak vědět kolik to stojí. Já nemám ani orientačně představu
Kakin
Fiaťák
Příspěvky: 169
Registrován: 07 kvě 2006, 12:24
Bydliště: Olomouc

Příspěvek od Kakin »

Ja uz jsem se po tom taky shanel a ve fiatu me rekli ze se to dava jenom na naftaky a myslim jeste za priplatek a cena byla tusim kolem 2000Kc ....tak jsem se na to vybodl .....za ten kousek plastu to nestoji :roll:
Punto Sporting 1.2 16V MkII
KUFI
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 223
Registrován: 04 pro 2005, 20:57

Re: Kryt pod motor

Příspěvek od KUFI »

kocour píše:Dej pak vědět kolik to stojí. Já nemám ani orientačně představu
Na tu Multiplu stal 1500,- (z vrakarny). Myslim, ze na Punto to bude stat taky tak kolem tech 15ti stovek.
KUFI
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 223
Registrován: 04 pro 2005, 20:57

Příspěvek od KUFI »

Kakin píše:Ja uz jsem se po tom taky shanel a ve fiatu me rekli ze se to dava jenom na naftaky a myslim jeste za priplatek a cena byla tusim kolem 2000Kc ....tak jsem se na to vybodl .....za ten kousek plastu to nestoji :roll:
Schvalne se ale podivej jakoby pod chladic. Uvidis tam na ten plech diry pro srouby. Podle myho kecaj. Je to urcite i na benziny.
Kakin
Fiaťák
Příspěvky: 169
Registrován: 07 kvě 2006, 12:24
Bydliště: Olomouc

Příspěvek od Kakin »

Podle mojeho nazoru je to uchyceni totozny na vsech MK2
Punto Sporting 1.2 16V MkII
Solda
Začátečník
Příspěvky: 33
Registrován: 28 lis 2005, 23:23
Bydliště: Brandejs

Příspěvek od Solda »

mam JTD plech tam není je to lisovanej plast,měl jsem ho dole...mam ho trochu proraženej a chtěl jsem ho měnit,ale cena je opravdu docela přehnaná......ale vypadá to líp i na zvedáku,když nečumí ten motor.
Solda
Jdown
Začátečník
Příspěvky: 17
Registrován: 16 led 2006, 09:55
Bydliště: Klášterec nad Ohří

Příspěvek od Jdown »

Fiat Brava 1.6 16v 1999
Kakin
Fiaťák
Příspěvky: 169
Registrován: 07 kvě 2006, 12:24
Bydliště: Olomouc

Příspěvek od Kakin »

Tohle je opravdu zajimavej odkaz..........maji tam spoustu veci na Fiaty a ceny me prijdou taky celkem dobry...
Punto Sporting 1.2 16V MkII
Uživatelský avatar
Dohy
Všeználek
Příspěvky: 2337
Registrován: 26 úno 2006, 18:23
Bydliště: Klasterec nad ohri, OMW SHELL
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dohy »

co takhle neco jako maj dnesni octovky???? na vrchni casti motoru ten plast... jako by schovat motor?.. nemame ?.. cely to pekne schovat? :wink:
Patrik
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 277
Registrován: 15 úno 2006, 10:07
Bydliště: Velká Morava

Příspěvek od Patrik »

Čoveče pěkný shop. Sice tam toho hodně nemají, ale zase mají takový sortiment, co jinde nenajdeš. Takže super shop, škoda že je jen v Praze.
Groupe F.I.A.T. forever ! Uno Turbo i.e. Mk1, Punto 1.2 16V ELX Mk2
KUFI
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 223
Registrován: 04 pro 2005, 20:57

Příspěvek od KUFI »

Patrik píše:
Čoveče pěkný shop. Sice tam toho hodně nemají, ale zase mají takový sortiment, co jinde nenajdeš. Takže super shop, škoda že je jen v Praze.
Taky davam pochvalu. Jenom vic takovych odkazu. Kdyz nekdo na neco podobnyho narazite, tak to sem nahodte. Mozna by nebylo od veci pro tyhle ucely zalozit spešl thread.
Odpovědět

Zpět na „Punto - motor“