TYP - Nástřik dutin a spodku

Tlumiče, pružiny, kola, pneumatiky, brzdy, řízení

Moderátoři: intel_sk, peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

kocour
Fiaťák
Příspěvky: 54
Registrován: 20 úno 2006, 12:28

TYP - Nástřik dutin a spodku

Příspěvek od kocour »

Má u nového punta classic smysl nechat vystříkat dutiny? Sice je to pozinkovaný, ale auto chci mít dlouho - určitě víc než 5-6 let a stojí a stát bude venku.
Reklama
 

Peto Fiat
Fiaťák
Příspěvky: 198
Registrován: 28 srp 2005, 15:32
Bydliště: Bed Rock

Příspěvek od Peto Fiat »

mylsim ze nie je prtreba.to pUnto by malo vydrzat najmenej 10 rokov bez korozie..
Skoda Garde--> Fiat Punto 55S--->Fiat Brava 1,2 16v Sx---> Fiat STILO 1,6 16v

Buduce auto:Lancia Delta III
Uživatelský avatar
Dohy
Všeználek
Příspěvky: 2337
Registrován: 26 úno 2006, 18:23
Bydliště: Klasterec nad ohri, OMW SHELL
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dohy »

hele ja to vzal bodyckem.. co ti to udela... je to otazka 5 minut. neni to videt a mas fakt jistotu. jj a ja mam 98ku a uz to mistama rezne... kufr.. dole malinko prahy musim to vse udelat takze si myslim ze punta ne kazdy vydrzi 10 let zalezi podle pouziti .... v zime atd atd :wink:
Patrik
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 277
Registrován: 15 úno 2006, 10:07
Bydliště: Velká Morava

Příspěvek od Patrik »

Není to potřeba. Mám Punto Mk2 rv 2000 (tzn. má 6 let), jezdím s ním denně, v létě, v zimě, a zatím musím zaklepat žádná rez na karoserii. Sem tam má rzivý nádech nějaký plechový držák, nebo prostě díly náprav, ale to je stejné i u jiných výrobců (tyto díly nejsou zinkované).
Ani na starém Puntu Mk1 nenajdeš rez. Oproti Unu nebo Felicii je to obrovský rozdíl. Antikorozní ochrana u Punt je výtečná a myslím si dostatečná.

Dobré akorát je, pokud to někde škrábneš o zem nebo o odletěný kamínek, zejména po zimě, zkontrolovat spodek a případné odřeniny opravit, protože jinak se rez chytne a rozleze se.
Groupe F.I.A.T. forever ! Uno Turbo i.e. Mk1, Punto 1.2 16V ELX Mk2
lacin
Znalec
Příspěvky: 991
Registrován: 05 lis 2005, 13:04
Bydliště: taky JM

Příspěvek od lacin »

Ja sem nastrikal dutinovej vosk do dveri a do prahu... Proc ne? Punta vydrzi deset let bez koroze... Jenomze panove, ty nase specialy uz tech deset let pomalu maji.... A kdyz uz bude koroze, je kolikrat pozde...
Hustokrutost
Patrik
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 277
Registrován: 15 úno 2006, 10:07
Bydliště: Velká Morava

Příspěvek od Patrik »

Já používám BODY (když jsem měl Uno, tak auto už nebylo z plechu, ale z BODY :D ).
V čem je lepší ten RUST STOP ? Kdo ho vyrábí (resp. kde ho sehnat) ?
Groupe F.I.A.T. forever ! Uno Turbo i.e. Mk1, Punto 1.2 16V ELX Mk2
Uživatelský avatar
Dohy
Všeználek
Příspěvky: 2337
Registrován: 26 úno 2006, 18:23
Bydliště: Klasterec nad ohri, OMW SHELL
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dohy »

co to je prosim te ? RUST STOP. kaufi?
Uživatelský avatar
Plecháč Tony
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 388
Registrován: 25 bře 2008, 21:22
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Plecháč Tony »

Přítelkyně teď koupila ojetýho puntu 55 z roku 97.Ještě jsem se s ním nedostal do garáže, ale co jsem tak koukal, tak podvozek už sem tam chycenej je a trošíčku i zadní blatníky, ale nic hroznýho co by se za chvilku nezmáklo. Ale nedávno když jsem montoval osvětlení do zavazadlovýho prostoru, tak jsem si všimnul nad pravým blatníkem v kufru pod tím kobercem, že jsou rezavé cestičky, jak tam tekla voda. říkal jsem si, že to prohlídnu až bude čas, že to asi bude tect někde kolem okýnka. Ale když sem to prohlíd pořádně, tak jsou tam rezavý bulky na vrchu toho blatníku a tam odtud teče ta voda => prorezlý blatník. Když jsem se na něj koukal zvenku, ani jsem se nedivil. Nad palivovou hadicí co tam vede se uskladňuje docela slušná zásoba bahýnka.... Teď přemejšlím o tom, až to vyspravím, že do zadních blatníků pořídím nějaký ty plastový podběhy (vložky) jako je to u předních kol. Zkusim sehnat nějaký velikostně stejný a pak je pilkou a plamenem upravim dle potřeb ;)
majco
Všeználek
Příspěvky: 1078
Registrován: 10 úno 2006, 14:48
Bydliště: Žilina

Příspěvek od majco »

Plecháč Tony píše:Přítelkyně teď koupila ojetýho puntu 55 z roku 97.Ještě jsem se s ním nedostal do garáže, ale co jsem tak koukal, tak podvozek už sem tam chycenej je a trošíčku i zadní blatníky, ale nic hroznýho co by se za chvilku nezmáklo. Ale nedávno když jsem montoval osvětlení do zavazadlovýho prostoru, tak jsem si všimnul nad pravým blatníkem v kufru pod tím kobercem, že jsou rezavé cestičky, jak tam tekla voda. říkal jsem si, že to prohlídnu až bude čas, že to asi bude tect někde kolem okýnka. Ale když sem to prohlíd pořádně, tak jsou tam rezavý bulky na vrchu toho blatníku a tam odtud teče ta voda => prorezlý blatník. Když jsem se na něj koukal zvenku, ani jsem se nedivil. Nad palivovou hadicí co tam vede se uskladňuje docela slušná zásoba bahýnka.... Teď přemejšlím o tom, až to vyspravím, že do zadních blatníků pořídím nějaký ty plastový podběhy (vložky) jako je to u předních kol. Zkusim sehnat nějaký velikostně stejný a pak je pilkou a plamenem upravim dle potřeb ;)
No tak presne toto som riešil na mojom Punte a presne nad tou hadicou ale kúpil som polské plastáky priamo na punto MK1 dozadu a po dtobných upravách som ich tam namontoval a dokonca aj auto stíchlo nepočuť ako kamienky mlátia v zadu o kastli :wink:
Punto-MK2 1,2 8V 2001
Punto-Mk1 1,1 8V 1996
Uživatelský avatar
marsox
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 298
Registrován: 15 úno 2008, 19:38
Bydliště: SVK, Okres HC

Příspěvek od marsox »

to Majco: kde a za kolko si ich kupil?pripadne link :idea:
Fiat Punto Sporting MK1 1.2 16V - 86HP+LPGPOWER
L'auto è in ottime condizioni di meccanica anche carrozzeria ed ha interni in pelle nera originale Momo.
http://www.club-fiat.com/viewtopic.php?f=74&t=6387
Fiat Forever.
majco
Všeználek
Příspěvky: 1078
Registrován: 10 úno 2006, 14:48
Bydliště: Žilina

Příspěvek od majco »

marsox píše:to Majco: kde a za kolko si ich kupil?pripadne link :idea:
No stálo to dákych 150sk a kukni na www.auto-art.sk a do vyhladávača daj FPUN-5100050-ZL a potom aj FPUN-5100050-ZP :wink:
Punto-MK2 1,2 8V 2001
Punto-Mk1 1,1 8V 1996
Uživatelský avatar
Plecháč Tony
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 388
Registrován: 25 bře 2008, 21:22
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Plecháč Tony »

To vypadá super. Nešel jsem to teď i jinde, ale většinou tak za 300Kč jeden, takže nic moc...Tahle firma má pobočku i včechách, ale tam jsem pod tím označením nic bohužel nenašel a nějak se toho podběhu nemůžu doklikat :(
onc
Znalec
Příspěvky: 751
Registrován: 07 pro 2005, 11:52
Bydliště: okr.PV

Příspěvek od onc »

... pro ty co neumi hledat na netu ... :?

http://www.ruststop.cz/fakta.htm
... Renault Clio III 2006 1.2 16v 55kw ...
... Renault Megane II Grandtour 2004 1.5dci 60kw ...
... ex Punto II 99 1.2 8V 44kw ELX ...
majco
Všeználek
Příspěvky: 1078
Registrován: 10 úno 2006, 14:48
Bydliště: Žilina

Příspěvek od majco »

Plecháč Tony píše:To vypadá super. Nešel jsem to teď i jinde, ale většinou tak za 300Kč jeden, takže nic moc...Tahle firma má pobočku i včechách, ale tam jsem pod tím označením nic bohužel nenašel a nějak se toho podběhu nemůžu doklikat :(
Asi myslíš www.pop-art.cz ale na netu to fakt nemajú ale vedia to objednat! len treba asi zavolat :wink:
Punto-MK2 1,2 8V 2001
Punto-Mk1 1,1 8V 1996
ygzo
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 477
Registrován: 12 úno 2007, 23:29
Bydliště: Nové Mesto n/V
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ygzo »

No, tak cital som tu ze punto by malo vydrzat 10 rokov bez korozie. :? No, neviem ci je moje vynimka, ale rok vyroby 12/1999 teda ma nieco cez 8 rokov a moj podvozok vyzeral takto (okrem ineho deravy vyfuk, ale to sa stava). Takze nasledovala kompletna GO - odhrdzenie, vyvarenie, vystriekanie dutin konzervacnym voskom, konzervazia tym dinitrol nastrekom. Tak poviem ze toto som ozaj u mojho 8 rocneho puntasa necakal. Asi jazdilo casto v zime na solenych cestach, ale aj tak sa mi to zda brutal. Vsak posudte..

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Tak som pri tom nechal este vymenit predne kotuce + oblozenie, zadne bubny+celuste+valceky+nejake struny, vyfuk som nechal zatial len zavarit (nemal som chut kupovat novy, az ked tento celkom dosluzi). VYslo ma to cakum pikum dokopy 16900,- Coz si nedokazem odhadnut ci boloa cena adekvatna alebo prehnana. Matros vysiel na 9000, praca na 7900. Auto je teraz od spodku jedna radost :) Ako nove. Nehodlal som ho predavat, zatial mi vyhovuje, tak ho hodlam asi "dojazdit" a to uz hadam za ten cas takto osetreny ten podvozok vydrzi.
Fiat Punto MKII 1.2 16V HLX
Odpovědět

Zpět na „Punto - podvozek“