PROBLÉM FIAT BRAVA 1.2/16V

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
hanatom
Začátečník
Příspěvky: 4
Registrován: 11 led 2010, 19:06

PROBLÉM FIAT BRAVA 1.2/16V

Příspěvek od hanatom »

Jako nový uživatel zdravím všechny členy tohoto fóra. Jsem majitelem Fiat Brava 1.2/16v 59kW, r.v. 2001, které nyní asi trpí neřešitelným problémem?!
Při nastartování motoru tento po krátké době začne pobafávat, jakoby motor jel na 2-3 válce. Při sešlápnutí plynu na max jdou otáčky do max 1600 otáček. Při vypnutí motoru a opětovném nastartování jde motor normálně a po nějaké době se opět vrátí do popsaného stavu. Při normální jízdě se takto motor projeví cca při jízdě dlouhé 20 km tak asi 5x, někdy i vícekrát. Spotřeba auta je v tomto období normální. V současné době rovněž haprují otáčky, jsou asi 900-1000, někdy i více, na volnoběh a při sešlápnutí plynu se otáčky vracejí pomalu.
Ve vozidle jsem měnil svíčky + kabely a motorový olej.
Auto bylo ve Fiat servisu kde mě bylo řečeno, že problém je někde v zapalování, ale nic bližšího. Nejsem odborník, ale je možné, že by byla poškozená zapalovací cívka?, případně je možné tuto cívku měřákem proměřit?
Děkuji za všechny příspěvky, které povedou k uzdravení mého vozitka.
Reklama
 

hanatom
Začátečník
Příspěvky: 4
Registrován: 11 led 2010, 19:06

Re: PROBLÉM FIAT BRAVA 1.2/16V

Příspěvek od hanatom »

Taj jsem to riskl a koupil škrtící klapku. Zatím auto jede v pohodě, tak uvidíme.
fiatcroma
Začátečník
Příspěvky: 12
Registrován: 03 bře 2010, 10:19

Re: PROBLÉM FIAT BRAVA 1.2/16V

Příspěvek od fiatcroma »

...no len aby to nebolo už trošku natrhnuté tesnenie pod hlavou... :-(
hanatom
Začátečník
Příspěvky: 4
Registrován: 11 led 2010, 19:06

Re: PROBLÉM FIAT BRAVA 1.2/16V

Příspěvek od hanatom »

No zatím od opravy jsem již najel dost kilometrů a zatím vše OK. Doufám, že to byla poslední vetší závada.
Odpovědět

Zpět na „Bravo / Brava“