DISKUZE - kontrolka prasklé žárovky

Elektronika, el. výbava, diagnostika, kontrolky, přístroje

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

MICHAL
Začátečník
Příspěvky: 27
Registrován: 19 úno 2006, 16:05
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

DISKUZE - kontrolka prasklé žárovky

Příspěvek od MICHAL »

na světla jsou tři kontrolky,dálková a obrysová světla,pod něma je třetí na kontrolu vnějšího osvětlení měla by se rozsvítit před startováním nebo když je spálená nějáká žárovka,funguje vám,mě ne.
Reklama
 

Joe301
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 217
Registrován: 14 bře 2006, 10:40
Bydliště: Palarikovo Okres Nové Zamky

Příspěvek od Joe301 »

to je na kontrolu či nemaš vypalene zadne brzdove svetla alebo spiatočku alebo obrysovky je to tako žlta žiarovka?
MICHAL
Začátečník
Příspěvky: 27
Registrován: 19 úno 2006, 16:05
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MICHAL »

je to ta žlutá,vím na co je,ale mě ani neblikla
Joe301
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 217
Registrován: 14 bře 2006, 10:40
Bydliště: Palarikovo Okres Nové Zamky

Příspěvek od Joe301 »

tak je odpalena pochybuje že by si to mal inač pokazene ale to ti nezasvieti ked sa vypali vnutorne osvetlenie
MICHAL
Začátečník
Příspěvky: 27
Registrován: 19 úno 2006, 16:05
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MICHAL »

tak se zeptám jinak,než nastartuješ,rozsvítí se tak jako ostatní kontrolky a ponastartování zhasne?
Joe301
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 217
Registrován: 14 bře 2006, 10:40
Bydliště: Palarikovo Okres Nové Zamky

Příspěvek od Joe301 »

nie to sa zapne len ked sa ti niečo vypali mne sa to zaplo ked sa mi vypalila žiarovka brzdova som dal novu a už sa to nezaplo
MICHAL
Začátečník
Příspěvky: 27
Registrován: 19 úno 2006, 16:05
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MICHAL »

dík to jsem chtěl vědět,zkoušel jsem opojit přední žárovku a nerozsvítila se,zkusím to na brzdě.
MICHAL
Začátečník
Příspěvky: 27
Registrován: 19 úno 2006, 16:05
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MICHAL »

jinak s autem nemáš jiný problémy?
KUFI
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 223
Registrován: 04 pro 2005, 20:57

Re: HELP KONTROLKA MK IIb

Příspěvek od KUFI »

MICHAL píše:na světla jsou tři kontrolky,dálková a obrysová světla,pod něma je třetí na kontrolu vnějšího osvětlení měla by se rozsvítit před startováním nebo když je spálená nějáká žárovka,funguje vám,mě ne.
Me nekolikrat praskla zarovka v predni lampe a zadna kontrolka na palubce mi to taky nesignalizovala (i presto ze tam je). Mam ale nemeckou servisku a tam stoji (pokud sem to teda dobre pochopil), ze to signalizuje akorat brzdovy a zpatecku.
MICHAL
Začátečník
Příspěvky: 27
Registrován: 19 úno 2006, 16:05
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MICHAL »

já mám českej manuál a tam je že by se měla při otočení klíčkem asi na 20 sekund rozsvítit a při spálené žárovce na vnějším osvětlení taky,tak si z toho vyber
KUFI
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 223
Registrován: 04 pro 2005, 20:57

Příspěvek od KUFI »

MICHAL píše:já mám českej manuál a tam je že by se měla při otočení klíčkem asi na 20 sekund rozsvítit a při spálené žárovce na vnějším osvětlení taky,tak si z toho vyber
Ja tu mam napsano toto:
Bei einer Storung: Kreis unterbrochen, Lampe "fehlt" oder ist durchgebrannt, Lampe mit falscher Leistung gewechselt. Die Kontrolle bezieht sich auf die hinteren Standlichter, Bremslichter (ausgenommen 3.Bremslicht) und Nebelschlusleichten.

Coz prelozeny znamena, ze pri nejaky poruse lampy (preruseni obvodu, zarovka chybí, nebo je spalena) ti dava zluta kontrolka signal. Ta signalizace se vztahuje na zadni svetla, brzdovy svetla (mimo tretiho brzdovyho) a mlhovky (patrne asi taky jenom zadni - to tu neupresnujou...).

Dokonce by se to nemelo vztahovat na couvačku (alespon ji tu nezminujou) :shock: Nechapu, proc to signalizuje mlhovky (ktery pouzijes jednou za 200 let) a ne zpatecku, kterou pouzivas neustale :roll:
Kakin
Fiaťák
Příspěvky: 169
Registrován: 07 kvě 2006, 12:24
Bydliště: Olomouc

Příspěvek od Kakin »

Tak ja mam v manuale toto:

"Svetla kontrolni soustavy (zluta) rozsviti se pri vyskytu zavady:preruseny obvod, vypadla nebo spalena zarovka, zarovka s chybnym vykonem.Soustava kontroluje zadni, obrysova svetla, brzdova svetla (vyjma 3.brzdoveho svetla) a zadni svitilny do mlhy."

Zatim me zarovka neprdla jenom jsem mel jednou spatny kontakt na predni parkovacce a kontrolka se rozsvitila......taky jsem tam daval LED parkovacky a kontrolka svitila ....myslela si ze je praskla zarovka kvuli malemu odberu LED.....
Naposledy upravil(a) Kakin dne 26 kvě 2006, 18:46, celkem upraveno 1 x.
Punto Sporting 1.2 16V MkII
KUFI
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 223
Registrován: 04 pro 2005, 20:57

Příspěvek od KUFI »

Kakin píše:Tak ja mam v manuale toto:

"Svetla kontrolni soustavy (zluta) rozsviti se pri vyskytu zavady:preruseny obvod, vypadla nebo spalena zarovka, zarovka s chybnym vykonem.Soustava kontroluje zadni, obrysova svetla, brzdova svetla (vyjma 3.brzdoveho svetla) a zadni svitilny do mlhy."

Zatim me zarovka neprdla jenom jsem mel jednou spatny kontakt na prednim obrysovem svetle a kontrolka se rozsvitila......taky jsem tam daval LED parkovacky a kontrolka svitila ....myslela si ze je praskla zarovka kvuli malemu odberu LED.....
WOW - ja umim nemecky, skoro sem ten preklad strefil... :D
Me prdla v pravy predni lampe uz asi 4x zarovka a ta lichtercheck kontrolka ani neblikla :?
Kakin
Fiaťák
Příspěvky: 169
Registrován: 07 kvě 2006, 12:24
Bydliště: Olomouc

Příspěvek od Kakin »

KUFI píše:
Kakin píše:Tak ja mam v manuale toto:

"Svetla kontrolni soustavy (zluta) rozsviti se pri vyskytu zavady:preruseny obvod, vypadla nebo spalena zarovka, zarovka s chybnym vykonem.Soustava kontroluje zadni, obrysova svetla, brzdova svetla (vyjma 3.brzdoveho svetla) a zadni svitilny do mlhy."

Zatim me zarovka neprdla jenom jsem mel jednou spatny kontakt na prednim obrysovem svetle a kontrolka se rozsvitila......taky jsem tam daval LED parkovacky a kontrolka svitila ....myslela si ze je praskla zarovka kvuli malemu odberu LED.....
WOW - ja umim nemecky, skoro sem ten preklad strefil... :D
Me prdla v pravy predni lampe uz asi 4x zarovka a ta lichtercheck kontrolka ani neblikla :?
Vsak se Ti ani nemohla rozsvitit ....je to jenom na predni parkovacky :wink:
Punto Sporting 1.2 16V MkII
Solda
Začátečník
Příspěvky: 33
Registrován: 28 lis 2005, 23:23
Bydliště: Brandejs

Příspěvek od Solda »

dnes se mi rozsvítila ta žlutá žárovka.kontroluje napětí nejčastěji mě upozornuje na zadek tam mi to přestalo svítit už třikrát,ale stačilo po bouchat a ted už nic.A když tam dám barevný parkovačky tak to svítí taky pořád,protože tam zřejmě nepatřej.... :roll:
Solda
Odpovědět

Zpět na „Punto - elektrika“