Pokud se za jízdy odpojí baterie - vypne se motor?

Elektronika, el. výbava, diagnostika, kontrolky, přístroje

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
Annabelle
Začátečník
Příspěvky: 44
Registrován: 18 led 2010, 18:56

Pokud se za jízdy odpojí baterie - vypne se motor?

Příspěvek od Annabelle »

Dobrý den,

k mému dotazu - nedávno jsem koupila Punto 1,2 r.v.2000 a cestou domů se zničehonic vypnula celá elektrika, tedy i motor, světla - elektrika. Zjistila jsem po otevření kapoty, že je odpojená baterie...byla i špatná koupili jsme novou..Nicméně mi známý tvrdil, že pokud se za jízdy odpojí baterie auto by mělo bez problému jet - funkci má přece alternátor...V servisu mi ale řekli, že ten je v pořádku. Proto mne zajímá, jak se takhle věc má? Nejsem technicky moc zručná - ale je možné že by v servisu závadu alternátoru nepoznali? Jezdím každý den krátké trasy....15 km tam a večer zpět.
Punto 1,2i 2000, benzín.
Reklama
 

Petr1968
Všeználek
Příspěvky: 1268
Registrován: 21 bře 2009, 16:39

Re: Pokud se za jízdy odpojí baterie - vypne se motor?

Příspěvek od Petr1968 »

Je to správně. Váš známý je hňup
Annabelle
Začátečník
Příspěvky: 44
Registrován: 18 led 2010, 18:56

Re: Pokud se za jízdy odpojí baterie - vypne se motor?

Příspěvek od Annabelle »

Tak to jsem si oddechla:) Skálopevně mne o tom přesvědčoval, tak jsem se bála, aby mě to někde cestou nevypeklo....
Punto 1,2i 2000, benzín.
Petr1968
Všeználek
Příspěvky: 1268
Registrován: 21 bře 2009, 16:39

Re: Pokud se za jízdy odpojí baterie - vypne se motor?

Příspěvek od Petr1968 »

Ještě vám mohl poradit jak připojit alternátor napřímo,aby ,měla elektrika a elektronika v Puntu velkou radost :mrgreen:
Uživatelský avatar
scarfer99
Fiaťák
Příspěvky: 61
Registrován: 16 říj 2008, 22:31
Bydliště: Kosice
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokud se za jízdy odpojí baterie - vypne se motor?

Příspěvek od scarfer99 »

motor ide aj po odpojeni baterky. ale len v neutraly.
corleone
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 271
Registrován: 07 led 2008, 19:41

Re: Pokud se za jízdy odpojí baterie - vypne se motor?

Příspěvek od corleone »

Odpojovat baterku při spuštěném motoru je HOVADINA NEHRUBŠÍHO ZRNA, hrozí odpálení alternátoru.
Punto 55S Mk I
Annabelle
Začátečník
Příspěvky: 44
Registrován: 18 led 2010, 18:56

Re: Pokud se za jízdy odpojí baterie - vypne se motor?

Příspěvek od Annabelle »

Baterii jsem NEODPOJOVALA schválně, bohužel špatně na ní drželo +, takže jsem měla hodě veselou jízdu cca 100km....na nerovnostech to vyhodilo ten čudl a nemaje s sebou nic, čím bych to upevnila - musela jsem vždycky zastavit a po tmě to tam nandat....řidiči co jeli kolem museli mít radost...bez blikaček, sněžilo, večer....no určitě si říkali - co tam ta slepice dělá...:) Bohužel nic jiného jsem dělat nemohla.
Punto 1,2i 2000, benzín.
Uživatelský avatar
scarfer99
Fiaťák
Příspěvky: 61
Registrován: 16 říj 2008, 22:31
Bydliště: Kosice
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokud se za jízdy odpojí baterie - vypne se motor?

Příspěvek od scarfer99 »

no je to blbost ale ked to uz inac nejde. funguje to v neutraly aj na benzinoch aj na naftakoch. kolegom som tak startoval kedze hamizaci nevedia si dat auta dokopy a vybila sa im bat. a kable nenosia. nastartovali sme na mojej baterke a potom tam vratili tu vystavenu. lenze alternator potiahne len neutral. naviac uz nema. PS: hlavne je ze sa ti nic pri tom zapajani na ceste nestalo a v konecnom dosledku to nebola draha oprava. at ti auticko sluzi
corleone
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 271
Registrován: 07 led 2008, 19:41

Re: Pokud se za jízdy odpojí baterie - vypne se motor?

Příspěvek od corleone »

Annabelle píše:Baterii jsem NEODPOJOVALA schválně, bohužel špatně na ní drželo +, takže jsem měla hodě veselou jízdu cca 100km....na nerovnostech to vyhodilo ten čudl a nemaje s sebou nic, čím bych to upevnila - musela jsem vždycky zastavit a po tmě to tam nandat....řidiči co jeli kolem museli mít radost...bez blikaček, sněžilo, večer....no určitě si říkali - co tam ta slepice dělá...:) Bohužel nic jiného jsem dělat nemohla.
Hlavně že to dobře dopadlo - z vidlí, které ti nepomohly, si nic nedělej, sestra kdysi uvařila šáde a taky jí nikdo nepomohl, když se snažila aspoň dolít vodu...
Poučení pro příště - do prostoru pro rezervu se vejde i kladívko, pár sponek, sprej na el. kontakty a klíč 8-10 a 13-17 :wink:
U té baterky vs. zničení alternátoru nejde ani tak o to, jestli je baterka nabitá nebo vybitá, ale hlavně aby byla zapojená do okruhu.
Punto 55S Mk I
Annabelle
Začátečník
Příspěvky: 44
Registrován: 18 led 2010, 18:56

Re: Pokud se za jízdy odpojí baterie - vypne se motor?

Příspěvek od Annabelle »

No musim říst, že ty lidi mě fakt naštvali, nikdo ani nepřibrzdil, aby se zeptal...ale tak aspoň, že to do mě nikdo nenapálil...normálně s sebou vozím všechno...možný i nemožný:) ale jela jsem přímo z autobazaru, a v tom autě nebylo prostě nic - kromě toho uvolněnýho spoje na baterii - musel se celej nakonec vyměnit, nedržel tam ani po utáhnutí...pro dotyčný bazar jsem měla schovaných pár jadrných slov...
Punto 1,2i 2000, benzín.
Odpovědět

Zpět na „Punto - elektrika“