Nazor na punto

Nevíte kam to patří, pište to sem ...

Moderátoři: intel_sk, peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
fiatak
Začátečník
Příspěvky: 25
Registrován: 08 úno 2010, 02:28
Bydliště: Nitra,SR

Nazor na punto

Příspěvek od fiatak »

Dobry den. Som tu novy ale forum sledujem uz vyse roka. Vodicak este nemam ale ak raz bude (dufam) tak by som si rád zohnal nejaké punto. Chcem sa spytat aky mate nazor na toto: http://fiat-punto.autobazar.eu/12-id1346938.html
Nie je to surne (pockam aj 5-6 a aj viac mesiacov lebo chcem racej kvalitu ako kvantitu) ale ak by mal niekto ten bazar poceste a mal cas ho poriadne preliezt a zhodnorit budem rad. :)
Dakujem za kazdu informáciu.
Reklama
 

Uživatelský avatar
mad mike
Všeználek
Příspěvky: 1872
Registrován: 20 říj 2008, 18:33
Bydliště: Olomouc

Re: Nazor na punto

Příspěvek od mad mike »

názor na tuto motorizaci si utvoř sám prolistováním fora, myslím ale že nebudu kecat, když řeknu že motor 1,2 je vcelku spolehlivý a nenáročný, takže dobrá volba. k inzerátu: na první pohled umytý motor- špatně, ošuchané pedály - určitě to nemá tech +-70 tisíc. možná se pletu, ale je dobré auto kompletně prolézt - návod je tady na foru taky. k té ceně, no u vás máte drahé auta, ale 60 tisíc za mk1 je dost dobrá zlodějna
Fiat Freemont 2.0 125kw 4x4
Fiat Marea weekend 1,6 16V 76kW
Fiat Punto II 1,8 16V Hgt, 96kW azurový démon, na ND
Fiat Tipo 1,7D dgt http://www.fiattipo.net už jen ve vzpomínkách
Uživatelský avatar
Hannibal
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 400
Registrován: 09 črc 2007, 09:39
Bydliště: Starhill

Re: Nazor na punto

Příspěvek od Hannibal »

Podle mě je motorizace dobrá, ale přímo tohle auto ani omylem. 50 000?? Vždyť je to 13 let starý! Když už bys chtěl mermomocí mk1 Punto, tak ho seženeš za daleko míň. Nebo si připlať a jdi do mk2
NOW
1996 Punto GT1
2013 Octavia 1.4 TSI
2012 Octavia Combi 2.0 TDI

EX
2003 Octavia 1.9 TDI
1995 Punto 1.1 - "Note"
Uživatelský avatar
Toti
Znalec
Příspěvky: 790
Registrován: 13 čer 2009, 09:21
Bydliště: SR->Nitra->velke ale male mesto
Kontaktovat uživatele:

Re: Nazor na punto

Příspěvek od Toti »

Aj podla mna je tá cena prehnaná, a to ešte neviem či to predajca ráta aj so značkami ked tam píše že je dovezené ale asi hej lebo to by bola už fakt extrémna cena. Ak chceš mk1 tak za tu cenu určite zoženieš aj lepšie alebo trocha priplatiť a kupiť mk2.
Train horn in car ? ...why not ! :D
momentálne Alfa 166 2,4JTD ...EGR off, KAT off
ex : špunt mk1 SX 1,7TD, alfa 156 2,4JTD, špunt mk2b 1,3JTD sporting, špunt mk1 ELX 1,7TD
fiatak
Začátečník
Příspěvky: 25
Registrován: 08 úno 2010, 02:28
Bydliště: Nitra,SR

Re: Nazor na punto

Příspěvek od fiatak »

dobre takze zelene punto z vyberu vypadava :mrgreen:
Ako som pisal vyssie ja sa absolutne neponahlam, zatial sa len tak rozhliadam co a ako ale este aky mate nazor na toto:http://fiat-punto.autobazar.eu/12-i-id1314862.html.
Ako zistím cu su km skutocné alebo pretocené?
Co je zle na tom ze je motor cistý? To znamena ze sa v tom niekto hrabal alebo ako?
A ano na slovensku su take ceny. :roll:
Snazim sa najist nieco co ma najlepsi pomer cena/km/stav ale zatial nic moc.
Uživatelský avatar
Toti
Znalec
Příspěvky: 790
Registrován: 13 čer 2009, 09:21
Bydliště: SR->Nitra->velke ale male mesto
Kontaktovat uživatele:

Re: Nazor na punto

Příspěvek od Toti »

No tu je cena už lepšia ale ked si zoberieš dovoz z ČR + prihlasenie tak sa zas dostaneme na sumu cca 1600-1700 € :D a ten interier fakt divočina, zaujimalo by ma čo tam robili ked museli meniť sedačky a ešte aj tie biele su nejake ocikané :lol: ale to je detail.
A ako zistíš či su km pretočené ? záleží od stavu ale inak ťažko, niekedy to je zas očividné alebo nemusíš to vobec zistiť. Na také veci si je dobré brať niekoho čo sa rozumie tomu a čo si všíma všeljaké dataily čo by naznačovali vyššiemu počtu km.
A motor sa umyva preto aby na pohlad vyzeral pekne čisto ako aj zvyšok auta pri predaji, ale môže to byť klamlivé napriklad ked teče niekde olej a zbadáš to až po určitých kilometroch po kupe ked je už neskoro.
Train horn in car ? ...why not ! :D
momentálne Alfa 166 2,4JTD ...EGR off, KAT off
ex : špunt mk1 SX 1,7TD, alfa 156 2,4JTD, špunt mk2b 1,3JTD sporting, špunt mk1 ELX 1,7TD
Uživatelský avatar
mad mike
Všeználek
Příspěvky: 1872
Registrován: 20 říj 2008, 18:33
Bydliště: Olomouc

Re: Nazor na punto

Příspěvek od mad mike »

ono těžko říct z fotek, je lepší sebou vzít někoho. kdo autům opravdu rozumí a to auto projít. km by se možná daly zjistit z ŘJ(nejsem si jistý jestli tohle taky už nejde vymazat). když je motor v prodávaném autě čistý a krásný(u starých aut), ve většině případů to znamená zamaskovaný nějaký ůnik kapalin atd.
ale jak říkáš máš čas, tak projdi možnosti a určitě se ti zadaří. a jak píšou ostatní možná bych přidal a podíval se už po mk2. nevím jak je to u vás s přihlášením, ale třeba by se ti i vyplatilo mrknout se na punta v ČR
Fiat Freemont 2.0 125kw 4x4
Fiat Marea weekend 1,6 16V 76kW
Fiat Punto II 1,8 16V Hgt, 96kW azurový démon, na ND
Fiat Tipo 1,7D dgt http://www.fiattipo.net už jen ve vzpomínkách
Uživatelský avatar
Toti
Znalec
Příspěvky: 790
Registrován: 13 čer 2009, 09:21
Bydliště: SR->Nitra->velke ale male mesto
Kontaktovat uživatele:

Re: Nazor na punto

Příspěvek od Toti »

A čo napriklad niečo taketo či ty chceš len benzin ? http://fiat-punto.autobazar.eu/17-td-sx-id1322734.html
tuším ho aj niekedy stretávam ale niesom si teraz istý či to je ono
Train horn in car ? ...why not ! :D
momentálne Alfa 166 2,4JTD ...EGR off, KAT off
ex : špunt mk1 SX 1,7TD, alfa 156 2,4JTD, špunt mk2b 1,3JTD sporting, špunt mk1 ELX 1,7TD
fiatak
Začátečník
Příspěvky: 25
Registrován: 08 úno 2010, 02:28
Bydliště: Nitra,SR

Re: Nazor na punto

Příspěvek od fiatak »

Ja pozerám aj MK2 ale to je vsetko cenovo pre mna nedostupne ako aj vacsina MK1. Dufam ze za tak pol az 1rok zlacneju :lol:
Uživatelský avatar
Palis
Znalec
Příspěvky: 953
Registrován: 11 srp 2009, 12:03
Bydliště: Bučany /okr. Trnava
Kontaktovat uživatele:

Re: Nazor na punto

Příspěvek od Palis »

a do jakej cenovej katekogrie sa ty vejdes jaky mas rozpocet??:D
Punto Mk2 1.2 8V r.v 2003
http://palis-tt.rajce.idnes.cz/" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
marsox
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 298
Registrován: 15 úno 2008, 19:38
Bydliště: SVK, Okres HC

Re: Nazor na punto

Příspěvek od marsox »

pred tym nez vobec kupis auto sa hlavne rozhodni ci chces 3 alebo 5 dverove auto, ci chces diesel alebo benzin, resp. kolko km rocne nalietas, aku vybavu si predstavujes, ci chces punto mk1, mk2, resp. do akej ceny hladas auto...
kazdopadne ak ale hladas punto mk2 do 2000eur, tak zato kupis akurat tak poriadny vrak, ceny u nas su take ake su a najlepsi cas na kupu auta je vzdy v zime, aspon to tak byvalo, kedze je to vseobecne take hluche obdobie, za tie peniaze co mas radsej kup mk1 punto v co naj. vybave a v poslednych rocnikoch 98-99, cena sa da vzdy zjednat, treba mat len dostatok silnych argumentov, tie prachy co zjednas budes aj tak potrebovat na prvotny servis :wink:
a ked mas moznost, urcite si zo sebou pri pripadnych obhliadkach aut zober niekoho kto sa do punt vyzna, resp. sa v nom vozil nejaky ten rok, aby si ked uz prijde ta chvila ked budes kupovat to auto, nekupil nejaku mrdku :mrgreen:
vela veci sa da zistit uz len pri samotnom aute a pohlade na neho, staci sa len dobre pozerat...
punt do 2000eur je mraky, ale len malo z nich je v slusnom stave, to plati rovnako pre dovoz ako aj punta kupene v SR, takze stastny vyber :mrgreen:
Naposledy upravil(a) marsox dne 08 úno 2010, 18:15, celkem upraveno 2 x.
Fiat Punto Sporting MK1 1.2 16V - 86HP+LPGPOWER
L'auto è in ottime condizioni di meccanica anche carrozzeria ed ha interni in pelle nera originale Momo.
http://www.club-fiat.com/viewtopic.php?f=74&t=6387
Fiat Forever.
Uživatelský avatar
HIISS
Všeználek
Příspěvky: 1796
Registrován: 25 úno 2009, 23:25
Bydliště: Košice okolie-Čaňa
Kontaktovat uživatele:

Re: Nazor na punto

Příspěvek od HIISS »

Tak pridam koment aj ja a zareagujem od konca,aby ti siel nekto pozriet auto je zbytocne pokial auto planujes kupovat aj o polroka,lebo danne auto sa moze predat uz aj zajtra,takze skor iba ziadat si vseobecne skusenosti od tohto prveho modelu punta,co sa tyka kvality,tak vsetky Mk1 su na jednej kvalite po stranke karoserii a konstrukcie,az na motor,len samozrejme zalezi v akom najlepsom stave najdes punto :),,ja ho mam uz rok aj nieco,premna je to clekom postacujuce a som spokojny,akurat by sa zisiel posilovac,ale som si zvykol,planujem si ho nechat aj 3 roky,pokial nedostudujem a nenasetrim na nieco noblnejsie :),na svojom som pomenil da sa povedat vela veci ale aj dolezitych ako bateria,rozvody,repas alternatora,startera,vymena oleja,brzd.oblozenie vzadu..to je par dolezitych veci..a tak teraz uz len ocakavam ze si jazdu budem len vychutnavat bez nejakych poruch,i ked nejaka vada sa stale este moze najst,ci vyfuk,predsa mnoho punt ma este prve vyfuky od vyroby.,a zacinaju spoje odhnivat,..Hned po kupe minuly rok v january sme dali do poriadku cely podvozok,ocuchal sa,odhrdzil a nafarbil..komplet aj s vykufom,a to iste aj z vnutra ze sli sedacky von vsetky a aj koberceky,a to stalo zato
Auticko nieje zle,som s nim celkom spokojny,je pozinkovane a ta karoseria vydrzi fakt pokial nebolo buchnute ,alebo od kamienkov,no zas podvozok uz osetreny nieje takto.Pre zacinajuceho vodica si myslim postacujuce,Je to moje prve auto a tak nesom ani nejak narocny na vykon a mi staci,a aj mojimcielom bolo nieco kupit s malou kubaturou,aby som sa viac vozil a nestalo to doma :),v tomto obdobi sa oplati uz kupit aspon MK2-,najdes uz aj od 2300Eur, a aj v dobrom stave,len treba nachytat dobru ponuku,lebo su uz male rozdiely v cene medzi MK1 a MK2,a predsa MK2 uz od roku 2000,a na novsej technologii stavane
Zapory co som mal moznost vidiet na mojom doteraz tak: kolisajuca rucicka na tahometri,vzadu znaky na 5-dverach su pripevnene kolikmi..pod ktore vojde voda a steka dole dverami a sa usadi a vytvara sa hrdza,tenke plechy-troska viac basu a uz vrzgaju,tak isto aj vrzganie nejakeho toho plastu vo vnutri,hlavne umna co zacalo vo vnutornom stlpiku u vodica a uz aj u spolujazdca,ale tak ma to predsa uz svoje roky a dam hlasnejsie hudbu a nic nepocujem :D :),nemozem samozrejme od toho ocakavat vlastnosti ako u new auta,ale za tie peniaze to stoji,ja som dal za svoje 57tis,no bolo to pred srotovnym a ponim trocha ceny padly,
Nekde som aj cital ze spojka malo vydrzi,mozno by sa este nejake veci nasli,ale tak kazde auto ma svoje PRE aj PROTI,premna je stale mojou laskou,a nebanujem ze som ho kupil,tak snad sa spravne rozhodnes,a sa nam potom pochvalis ;-)
F.Punto MK1 , 1.2 SX 60 43Kw
Obrázek
My Topic
Facebook >> Erik Palenčár
Uživatelský avatar
Matto
Všeználek
Příspěvky: 2443
Registrován: 12 zář 2007, 11:05
Bydliště: Trenčín,Horné Srnie

Re: Nazor na punto

Příspěvek od Matto »

súhlasím s marsoxom, hlavne napíš akú motorizáciu, výbavu a hlavne tvoj rozpočet a potom môžme spolu hladať :wink:
ex - Punto MK1 1,2 ELX 54kw/73k r.v.95
now - Grande Punto 1,9 MultiJet 116kw/160k r.v.07 -powered by Alfatuning.sk
Uživatelský avatar
Matto
Všeználek
Příspěvky: 2443
Registrován: 12 zář 2007, 11:05
Bydliště: Trenčín,Horné Srnie

Re: Nazor na punto

Příspěvek od Matto »

inak možno sa ti bude hodiť táto téma: https://www.club-fiat.com/viewtopic.php?f=76&t=11528
ex - Punto MK1 1,2 ELX 54kw/73k r.v.95
now - Grande Punto 1,9 MultiJet 116kw/160k r.v.07 -powered by Alfatuning.sk
fiatak
Začátečník
Příspěvky: 25
Registrován: 08 úno 2010, 02:28
Bydliště: Nitra,SR

Re: Nazor na punto

Příspěvek od fiatak »

Matto píše:súhlasím s marsoxom, hlavne napíš akú motorizáciu, výbavu a hlavne tvoj rozpočet a potom môžme spolu hladať :wink:
Takže:
- motorizacia - je mi to jedno ale radsej nic silneho (taka 1.2 v pohode staci a ak je auto vo vybornom stave a je 1.1 tak moze byt)
- vybava - nemam nijaku konkretnu predstavu ale nech nebeham v holej kasni :lol:
- rozpocet - ehm no to bude problem... z brigady si na auto asi nezarobim a cez skolu to aj tak nestiham + je kriza takze mala sanca najdenia brigady.

Ale má to čas takze pride leto, a pokúsim sa nájist brigádu. Možno ako tak dačo naškriabem a potom by mozno rodicia troška uz pomohli. :D
Naposledy upravil(a) fiatak dne 06 dub 2010, 22:22, celkem upraveno 1 x.
Odpovědět

Zpět na „Punto - ostatní diskuse“