hrkanie

Tlumiče, pružiny, kola, pneumatiky, brzdy, řízení

Moderátoři: intel_sk, peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Uživatelský avatar
kappy
Fiaťák
Příspěvky: 181
Registrován: 02 led 2010, 14:34
Bydliště: slovakia

hrkanie

Příspěvek od kappy »

mám punto mk2. ked s ním prechádzam po nerovnej vozovke čo u nás ani iná není :twisted: tak mi niečo v predu hrkoce čo by to mohlo byť.
Díky za rady
Fiat Punto Mk2 1.2 16v Sporting
Fiat Punto Mk1 1.2 8v Cult
Reklama
 

xeromax
Všeználek
Příspěvky: 1525
Registrován: 13 srp 2008, 18:02
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: hrkanie

Příspěvek od xeromax »

no to je velmi velky pojem ze vpredu, to moze byt cokolvek, skut to popisat viac: na co sa ten hrkot podoba, aspon priblizne odkial by mohol vychadzat....
FIAT PUNTO II 1.2 8V 44kW EL
2009 -- 129,6dB
2010 -- 133,5dB
http://fotoalbumy.azet.sk/xeromax/my-punto/
http://www.xtuning.tk
Uživatelský avatar
kappy
Fiaťák
Příspěvky: 181
Registrován: 02 led 2010, 14:34
Bydliště: slovakia

Re: hrkanie

Příspěvek od kappy »

no mne to príde že to hrkoce niekde hore. môžu to robiť horné uloženia tlmičov??
a k čomu to prirovnať :? no je to také drnčanie
Fiat Punto Mk2 1.2 16v Sporting
Fiat Punto Mk1 1.2 8v Cult
oldoss
Znalec
Příspěvky: 622
Registrován: 02 úno 2009, 17:59

Re: hrkanie

Příspěvek od oldoss »

naj je auto na zdvihak a skontrolovat podvozok. Mne napriklad hrkocu tycky riadena tak sa chysta vymena. Skus pozriet aj tie. Ale toto je cisty tip moze to byt vselico.
Fiat Punto 1,2 16V Sporting.
Uživatelský avatar
kappy
Fiaťák
Příspěvky: 181
Registrován: 02 led 2010, 14:34
Bydliště: slovakia

Re: hrkanie

Příspěvek od kappy »

auto bolo zdvyhnute a nie raz. všetko pevné ako nove. akurá jeden múdry kamarát mi povedal že mám vybité tie koncove silenbloky na stabilizátore tak som ich vymenil a uplne zbytočne vyhodených 50éčiek staré boly dobré. skúsim pozrieť ešte tie vrchné uloženia tlmičov ževraj by to mohlo biť ono.
Fiat Punto Mk2 1.2 16v Sporting
Fiat Punto Mk1 1.2 8v Cult
majco
Všeználek
Příspěvky: 1078
Registrován: 10 úno 2006, 14:48
Bydliště: Žilina

Re: hrkanie

Příspěvek od majco »

vôlu v čapoch je potrebné skúšať na zemi a nie zdvihnuté ! skús to na zemi
Punto-MK2 1,2 8V 2001
Punto-Mk1 1,1 8V 1996
nicco.ts
Fiaťák
Příspěvky: 89
Registrován: 04 lis 2009, 00:28

Re: hrkanie

Příspěvek od nicco.ts »

Podla mna sa vola v capoch zistuje na zdvyhnutom aute zalomcovanim za koleso.
Za jazdy je uvolneny cap dobre poznat na macacich hlavach (napr. na namesti). Vtedy to tak hrka, ako keby boli povolene sroby na kolesach alebo naprave.
Punto Sporting 1.2 16V 59kW 2002 - 188A6000
Uživatelský avatar
Matto
Všeználek
Příspěvky: 2443
Registrován: 12 zář 2007, 11:05
Bydliště: Trenčín,Horné Srnie

Re: hrkanie

Příspěvek od Matto »

ja to tiež tipujem na to horrné uloženie tlmičov, mám totižto ten istý problém, proste také velmi nepríjemne búchanie, že mám pocit ako keby tlmič ani na aute nebol, u mňa sa to prejavuje aj rupnutiami mi točení volantom na mieste, alebo pomalej jazde, vyskúšaj aj ty pri pomalej jazde točiť volantom od dorazu k dorazu a pokial pukne tak máš istotu.
ex - Punto MK1 1,2 ELX 54kw/73k r.v.95
now - Grande Punto 1,9 MultiJet 116kw/160k r.v.07 -powered by Alfatuning.sk
Uživatelský avatar
Reno
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 304
Registrován: 01 črc 2009, 17:00
Bydliště: Topoľčany

Re: hrkanie

Příspěvek od Reno »

Tento problém serie aj mňa a to mi včera vymenili horné uloženie a nepomohlo.Keď vytočim na stranu a pohnem sa , tak tam niečo rupne a tiež to v hornej časti tak isto hrkoce.Povedali mi , že čápy sú ok a všetko je dobré. Ja už fakt neviem. A ešte aj , keď zabrzdím , tak v momente zastavenia sa ozve puk-puk. Som z toho :x
Punto 1,2 8V 5dv
Petr UL
Fiaťák
Příspěvky: 134
Registrován: 05 dub 2006, 07:41
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: hrkanie

Příspěvek od Petr UL »

Nejsem odborník, ale tohle mi dělal spodní čep na předním rameni.
Dlouho to nemohl nikdo najít a teprve až se vymlátil víc tak jsme to našli. Při náhlém zabrždění a nebo na nerovnostech to kovově mlátilo.
Vyměnil jsem přední ramena a mám klid od bouchání.
Punto II. 1,2 8 V r.v.2000
P.UL@seznam.cz
Uživatelský avatar
RadekHGT
Znalec
Příspěvky: 587
Registrován: 11 bře 2009, 03:32

Re: hrkanie

Příspěvek od RadekHGT »

Eh chlapi,u mna sa tiez vyskytuje jeden zaujimavi zvuk.Vychadza s palubovky nad odkladacim priestorom pri spolujazcovej strane. Zneje to ako keby som mal kamienok v palubovke.A to doslova!Ten zvuk neviem k nicomu inemu prirovnat.Najviac to pocut na rovnej ceste.
Co to moze byt :?: Viem ze mam v keli horne ulozenia tlmicou,ale toto ten zvuk urcite nesposobuje :?
HGT
nicco.ts
Fiaťák
Příspěvky: 89
Registrován: 04 lis 2009, 00:28

Re: hrkanie

Příspěvek od nicco.ts »

RadekHGT píše:Eh chlapi,u mna sa tiez vyskytuje jeden zaujimavi zvuk.Vychadza s palubovky nad odkladacim priestorom pri spolujazcovej strane. Zneje to ako keby som mal kamienok v palubovke.A to doslova!Ten zvuk neviem k nicomu inemu prirovnat.Najviac to pocut na rovnej ceste.
Co to moze byt :?: Viem ze mam v keli horne ulozenia tlmicou,ale toto ten zvuk urcite nesposobuje :?
uvolneny srob/matica a to doslova :wink: :?:
Punto Sporting 1.2 16V 59kW 2002 - 188A6000
Uživatelský avatar
RadekHGT
Znalec
Příspěvky: 587
Registrován: 11 bře 2009, 03:32

Re: hrkanie

Příspěvek od RadekHGT »

:lol: :lol: Uvolnene srouby mam v zdadu na stlpiku,ten zvuk poznam dokonale :mrgreen: ,
no nie vazne to nevyzera na nejaky plast ani nic podobne,ale fakt ako keby to vychadzalo s palubovky,no neviem to prirovnat ako ku poskakujucemu kamienku. :oops:
HGT
Uživatelský avatar
Reno
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 304
Registrován: 01 črc 2009, 17:00
Bydliště: Topoľčany

Re: hrkanie

Příspěvek od Reno »

Dnes mi jeden típek povedal,že takto mu to rupalo,keď sa v rajte pohol a mal to na svedomí homo klb. Čo mi na to poviete? Je to možné a čo by to mohlo spôsobovať ešte okrem toho klba,keď to nebolo ani to uloženie tlmičov??? Dík za každý tip.
Punto 1,2 8V 5dv
Uživatelský avatar
Matto
Všeználek
Příspěvky: 2443
Registrován: 12 zář 2007, 11:05
Bydliště: Trenčín,Horné Srnie

Re: hrkanie

Příspěvek od Matto »

Reno-jasné že je to možné, ja ked som doviezol auto k mechanikovy s tým že mi niečo puká pri točení volantom, tak mi hned povedal že to robieva zlý homokinetický kĺb, no u mna bol nakoniec v poriadku a bolo to to uloženie...daj to pozrieť nejakemu šikovnému automechanikovi a budeš múdrejší.
ex - Punto MK1 1,2 ELX 54kw/73k r.v.95
now - Grande Punto 1,9 MultiJet 116kw/160k r.v.07 -powered by Alfatuning.sk
Odpovědět

Zpět na „Punto - podvozek“