Silentbloky - Zadna naprava

Tlumiče, pružiny, kola, pneumatiky, brzdy, řízení

Moderátoři: intel_sk, peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

robec
Fiaťák
Příspěvky: 110
Registrován: 07 zář 2009, 22:32
Bydliště: Dubnica nad Vahom (SK)

Silentbloky - Zadna naprava

Příspěvek od robec »

Caute,
kupil som si opravnu sadu zadnej napravy a "puky" na zadnu napravu.
--
Chcem sa spytat ci by ste mi niekto vedeli poskytnut rady ako to spravne nasadit. Ide mi hlavne o tie puky, kde maju byt a ako maju byt otocene, lebo v jednej teme som tu cital, ze mu ich nasadili opacne a on si ich potom otacal do spravnej polohy. Preto sa chcem poradit aby sa to aj mne nestalo a ako maju spravne.
--
Potesia ma vsetky rady, obrazky -> ci uz foto alebo nacrty ako to ma byt vzadu a nielen puky ale aj opravna sada zadneho ramena, vase skusensti, ako dlho to trva ked si to budem menit sam s pomocou mechanika. Ci je potrebne zhodit dole celu napravu alebo staci len auto zdvihnut a povolit nejake sroby ...
--
Prikladam foto co som kupil:
Obrázek
--
Moj problem spociva v tom, ze ked idem na aute rychlejsie a brzdim napriklad z rychlosti 100-130 km/h vacsou silou, nie prilis velkou ani malou tak pocujem buchot zo zadu. To iste pocujem ked prejdem cez retarder napriklad, alebo pri nejakej vacsej nerovnosti, hlavne ked je auto studene v zime atd ... tipol som to na zadne silentbloky a to ze nemam "puky"
--
Vsetky rady vitane! Dik vopred

--
Nasiel som toto este:
Obrázek
Alfa Romeo 147 1.9 JTD r.v.2004
EX: Fiat Punto mk1 1.1 ED (Economical Drive) r.v.1995
Reklama
 

majco
Všeználek
Příspěvky: 1078
Registrován: 10 úno 2006, 14:48
Bydliště: Žilina

Re: Silentbloky - Zadna naprava

Příspěvek od majco »

niet čo dodať otázka odpoveď a obrázok :lol:
len by som ti odporučil výmenu aj silentblokou zadnej nápravy ked to búcha tak puk už nepomôže
Punto-MK2 1,2 8V 2001
Punto-Mk1 1,1 8V 1996
robec
Fiaťák
Příspěvky: 110
Registrován: 07 zář 2009, 22:32
Bydliště: Dubnica nad Vahom (SK)

Re: Silentbloky - Zadna naprava

Příspěvek od robec »

Takze puk ma byt otoceny plnou castou smerom k vozovke?
Puk ma byt na tom mieste kde je naznacene?
Puk ma prist smerom zospodu od vozovky?
--
Treba na tu opravnu sadu co mam nafotenu zhodit napravu? Dufam ze nie, ze sa to bude dat spravit len so zdvihnutym autom ...
Alfa Romeo 147 1.9 JTD r.v.2004
EX: Fiat Punto mk1 1.1 ED (Economical Drive) r.v.1995
Uživatelský avatar
žabak
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 273
Registrován: 05 čer 2007, 18:14
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: Silentbloky - Zadna naprava

Příspěvek od žabak »

Mě to čeká taky, ale když uvážiš, že stejnak musíš odpojit brzdové hadice, tlumiče a péra ven, tak je celkem jedno jestli to uděláš na autě, nebo povoliš 4 šrouby navíc a vytáhneš si celou nápravu z pod auta. Kámoš ty ložiska měnil na autě ale já si asi vytáhnu celou nápravu ven ať na to mám víc místa, a taky se chci podívat zda to někde nerezaví, že bych to přetřel. Jinak u tebe taky záleží v jakém stavu jsou ty 4 silenbloky, přes které je náprava chycená ke káře. Pokud Ti klepou už ty silenbloky, tak bych koupil rači nové a přelisoval je. Pokud jsou dobré tak jen přes ně dát ty puky jak jsou zkreslené na tom náčrtku.
Punto MK1 ELX 85_16V 1997 cca 180 000km prodane
FIAT Stilo 1,8 16V Multivagon 2003 cca 110 000km
Honda VT600C Shadow 1994 prodané
http://zabak-momo.rajce.idnes.cz/
robec
Fiaťák
Příspěvky: 110
Registrován: 07 zář 2009, 22:32
Bydliště: Dubnica nad Vahom (SK)

Re: Silentbloky - Zadna naprava

Příspěvek od robec »

no dnes to mam za sebou ... poviem ti ze nie je jedno ci povolis o styri sroby viac ... skoro kazdy jeden srob isiel strasne zle povolit.
Dokonca som utrhol jeden na stabilizatore a potom som ho musel hodinu odvrtavat.
--
Zisteny stav:
- opravna sada ostala v krabici, pretoze som zistil ze na aute je menena, je nemecka a odhadujem jej max 1rok. Vazelina vnutri este stale cista.
- Puky nahodene na dolne silentbloky zadnej napravy, horne silentbloky v pohode ...
- O mesiac alebo tak nejak mozno pojdem do silenblokov novych
--
Najviac ma stvalo ze na aute taliani s oblubou pouzivaju 18tku kluc na zadnej naprave, ktory samozrejme nie je az tak bezny ... mal som len prstencovy 18-19 ... niektore sroby ostali nepovolene
--
Hadice, struny tlmice ... nic som nezhadzoval ... da sa to spravit aj na aute ...
--
staci ti zhodit kolo, stlacit strunu, zviazat ju retiazkami, povolit, povolit klb, vybrat srob, trosku zapacit na povoleny klb a da sa to natiahnut tak ze to dokazes vymontovat bez odpajania hadic, strun, tlmicov atd ...
Alfa Romeo 147 1.9 JTD r.v.2004
EX: Fiat Punto mk1 1.1 ED (Economical Drive) r.v.1995
Uživatelský avatar
johnyvine
Fiaťák
Příspěvky: 83
Registrován: 29 pro 2008, 15:24
Bydliště: PRIEVIDZA , SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Silentbloky - Zadna naprava

Příspěvek od johnyvine »

treba poriadne zapacit o ramena na zdvihaku, a pokyvat..lebo moje zadne ramena tiez vyzeraju v poriadku a predsa buchaju.nemusi byt ulozenie fungujuce, ked je tam pekna vazelina. ja som zatial vymenil zadne silentbloky, buchot sa znizil, mal som ich odtrhnute. tu by uz puk nepomohol, pretoze tam bola vola v pohybe aj ked sroby som mal uplne zatiahnute. silentbloky treba podopriet z hornej strany sekacom, a vymlatit ich odtial. napravu som nezhadzoval, povolil som styri sroby, spustil tesne nad vyfukove potrubie. lisoval som ich naspat s nakreslenym pripravkom, bez lisu. Tyrkysove je zavitova tyč dat tam podlozku, tmavo modre je dosadacia plocha na spodnej strane napravnice,magentove je ocelova platna hrubka 5mm navarena na hrubostennej trubke zodpovedacujeho priemeru, podla velkosti silentblokov.cervene su silentbloky.dufam ze sa to da vyrozumiet:) silentbloky trochu stlacilo, treba dat pozor na skrizenie, trochu sa im muselo pomoct kladivom. a vela mazat mazat :)
Přílohy
pripravok na montaz silentblokov.JPG
pripravok na montaz silentblokov.JPG (37.94 KiB) Zobrazeno 13034 x
Naposledy upravil(a) johnyvine dne 26 čer 2010, 03:26, celkem upraveno 2 x.
Punto 16V 63kw/85PS, r.v. 1999, Mk1 , modrá metalíza 5dv, full, motor 176.B9000
robec
Fiaťák
Příspěvky: 110
Registrován: 07 zář 2009, 22:32
Bydliště: Dubnica nad Vahom (SK)

Re: Silentbloky - Zadna naprava

Příspěvek od robec »

jj dik za radu ... budem menit vsetky styri silentbloky za nove niekedy v aprili asi
Nechce sa mi dat dole celu napravu a vsetko odpojit ... som rad ze to niekto spravil aj bez toho a podarilo sa to vymenit len po odsrobovani tych styroch srobov zo silentblokov ...
Alfa Romeo 147 1.9 JTD r.v.2004
EX: Fiat Punto mk1 1.1 ED (Economical Drive) r.v.1995
Uživatelský avatar
HIISS
Všeználek
Příspěvky: 1796
Registrován: 25 úno 2009, 23:25
Bydliště: Košice okolie-Čaňa
Kontaktovat uživatele:

Re: Silentbloky - Zadna naprava

Příspěvek od HIISS »

robec
Ahoj,dobra tema vytvorena,..zaujala ma,mam otazku na teba kolko ta vysli tie puky?Mam na plane tento rok prejst na aute udrzbu co sa tyka komplet prednych aj zadnych tlmicov a to iste aj silentbokov..a podobne..Nepocujem sice ziadne buchoty ak vojdem do dieri s prednyma kolesami a zadnyma,len akurat pocujem ten tvrdy zvuk..pri dopade donej..to je zrejme tym podvozkom ake ma punto..tak zistujem ceny.,tlmice ,silentboky som uz videl zhruba za kolko chodia,no na rychlo puky nejak som nezbadal..preto sa pytam..dik
F.Punto MK1 , 1.2 SX 60 43Kw
Obrázek
My Topic
Facebook >> Erik Palenčár
robec
Fiaťák
Příspěvky: 110
Registrován: 07 zář 2009, 22:32
Bydliště: Dubnica nad Vahom (SK)

Re: Silentbloky - Zadna naprava

Příspěvek od robec »

Puk ma jeden vysiel na 3,90Euro od jedneho kontaktu ktory mozem poskytnut
--
predava ich aj AutoKelly

Kód: Vybrat vše

http://obchod.autokelly.sk/
tam vsak vyjde jeden na 8,31Euro (aktualna cena 19.3.2010)
--
nejde vsak o nic zlozite, je to ocelove kolecko s dierou v strede, obalene tvrdou gumou presnych rozmerov ... mam z neho pocit ze ma chranit cely silentblok asi pred prachom, prudkymi narazmi atd ... urcite to nie je riesenie na odstranenie uvolnenych silentblokov, ale citelne im pomaha v namahani ...
--
moja rada je kupit nove silentbloky, vymenit vsetky styri vzadu, a dat na nove potom puky
Alfa Romeo 147 1.9 JTD r.v.2004
EX: Fiat Punto mk1 1.1 ED (Economical Drive) r.v.1995
cvokk
Začátečník
Příspěvky: 2
Registrován: 23 kvě 2008, 20:25
Bydliště: Bratislava

Re: Silentbloky - Zadna naprava

Příspěvek od cvokk »

Ahoj robec,
mohol by si mi poradiť kde si kúpil tú opravnú sadu zadnej nápravy a kolko stála.

Ďakujem
Přesedlal jsem na Fiat Punto,a jsem velmi spokojený.
Uživatelský avatar
žabak
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 273
Registrován: 05 čer 2007, 18:14
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: Silentbloky - Zadna naprava

Příspěvek od žabak »

Tak ložiska v zadních ramenách vyměněný! :D odpojil jsem hadice a táhla od brzd a vytáhl jen ramena, a je to pohodička. Už zase jezdím potichu bez klepání. Jen uvažuji taky nad těma pukama. Silenbloky jsou sice dobré, ale na to že tam je tvrdčí podvozek, tak ať to chvílku vydrží :lol:
Punto MK1 ELX 85_16V 1997 cca 180 000km prodane
FIAT Stilo 1,8 16V Multivagon 2003 cca 110 000km
Honda VT600C Shadow 1994 prodané
http://zabak-momo.rajce.idnes.cz/
robec
Fiaťák
Příspěvky: 110
Registrován: 07 zář 2009, 22:32
Bydliště: Dubnica nad Vahom (SK)

Re: Silentbloky - Zadna naprava

Příspěvek od robec »

cvokk
opravnu sadu som kupil z jedneho obchodu. Stala ma presne 19.50 Euro jedna + posta
Ja som ju nakoniec nemenil, pretoze ked som to rozobral a vytiahol tu co tam je, som zistil ze bola menena cca pred rokom maximalne (puntasa mam 6mesiacov)
takze asi budem mat tu opravnu sadu nazvys ... uvidim ci bude pasovat na mareu, ak nie budem ju predavat, uplne nova, nepouzita

zabak
ja si myslim ze pri tej tvrdej naprave zadnej u punta a vydrzi dielov pri otrasoch su puky asi ozaj dobre riesenie ... tiez to spravim tak, ze vymenim silentbloky co drzia napravu o karoseriu a dam na to puky
Naposledy upravil(a) robec dne 26 čer 2010, 14:13, celkem upraveno 1 x.
Alfa Romeo 147 1.9 JTD r.v.2004
EX: Fiat Punto mk1 1.1 ED (Economical Drive) r.v.1995
Pun-to
Znalec
Příspěvky: 737
Registrován: 06 čer 2007, 22:25
Bydliště: Česká Třebová

Re: Silentbloky - Zadna naprava

Příspěvek od Pun-to »

Na Mareu ta opravná sada nepasuje.
Fiat Punto 1,7TD SX rv95
robec
Fiaťák
Příspěvky: 110
Registrován: 07 zář 2009, 22:32
Bydliště: Dubnica nad Vahom (SK)

Re: Silentbloky - Zadna naprava

Příspěvek od robec »

myslim ze mas pravdu ze napasuje, lebo uz len kluc na povolenie klbu je myslim 24 pricom u Punta je to 22. No neviem ci nebudem potrebovat len loziska do marei. Ak nebudu ani tie pasovat tak to radsej predam, kedze ja som si to kupil zbytocne ...
Alfa Romeo 147 1.9 JTD r.v.2004
EX: Fiat Punto mk1 1.1 ED (Economical Drive) r.v.1995
Uživatelský avatar
johnyvine
Fiaťák
Příspěvky: 83
Registrován: 29 pro 2008, 15:24
Bydliště: PRIEVIDZA , SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Silentbloky - Zadna naprava

Příspěvek od johnyvine »

Konecne som sa sem dostal, po tyzdni:) takze. aj ja som menil zadne loziska, bolo to riande na houby.. celkovo sme to robili s kamosom 4:15hodiny , bez demontaze brzdovych hadic. Najhorsie bolo to ze vsetko nas zdrziavalo. najprv odtrhnute sroby na stabilizatore trebalo odvrtat a dali sa tam klasicky srob a matica s porovou podlozkou , potom sme ledva nalisovali lavu stranu, dalej nam neslo vybuchat srob z pravej strany, bolo tam tolko hrzde ze dovidenia, tak sa musel nakoniec odpilit flexou. nastastie vysledok super, auto lepsie sedi na ceste, kolesa mam rovno, a aj tie vymenene silentbloky dokopy utlmili zadnu napravu. takze ticho a pohoda. no zasluzena :)
Punto 16V 63kw/85PS, r.v. 1999, Mk1 , modrá metalíza 5dv, full, motor 176.B9000
Odpovědět

Zpět na „Punto - podvozek“