stále mě pískají brzdy

Tlumiče, pružiny, kola, pneumatiky, brzdy, řízení

Moderátoři: intel_sk, peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Uživatelský avatar
kubinec
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 313
Registrován: 12 bře 2008, 10:13
Bydliště: M-Al-ce

stále mě pískají brzdy

Příspěvek od kubinec »

prosím vás co tomuže být?
asi týden, mě při jízde slabounce pískají brzdy(přední), když malilinko šlapnu na brzd. pedál,tak přestanou a pak po chvíli zase začnou, někdy když zatáčím do prava/do leva, že by se špatně vracely ty destičky od kotouče?
Mitsub Galant 1988, 1,8GLS,
Šk Favorit 19?
Rnt Megane 2,0, 84kW, 1996
punto,1998, 1.1
Lada 2101 a 2110
Fi Idea 2004, 1.9JTD
Dae Kalos 2003,1,2
Opel Corsa
Reklama
 

Uživatelský avatar
jarin.d
Fiaťák
Příspěvky: 61
Registrován: 20 dub 2008, 10:32
Bydliště: Pardubice

Re: stále mě pískají brzdy

Příspěvek od jarin.d »

jj, buď ti někde visí destičky nebo druhá možnost, že ti může odcházet ložisko kola (to většinou hučí).
Zkus zvednout přední kola na heveru a zatočit s nimi. Poslechem musíš poznat kde je chyba :wink:
FIAT Punto II 1.8 HGT 16V
Uživatelský avatar
kubinec
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 313
Registrován: 12 bře 2008, 10:13
Bydliště: M-Al-ce

Re: stále mě pískají brzdy

Příspěvek od kubinec »

nebo že by nějaký kamínek nebo nějaký sajrajt?
Mitsub Galant 1988, 1,8GLS,
Šk Favorit 19?
Rnt Megane 2,0, 84kW, 1996
punto,1998, 1.1
Lada 2101 a 2110
Fi Idea 2004, 1.9JTD
Dae Kalos 2003,1,2
Opel Corsa
Graun
Znalec
Příspěvky: 683
Registrován: 03 zář 2008, 20:26
Kontaktovat uživatele:

Re: stále mě pískají brzdy

Příspěvek od Graun »

Máš zarezlý pístek a zasekává se Ti. Pak zůstavají viset zmíněné desky a zvuk je na světě. Chce to rozdělat a rozchodit ten pístek na brzdiči. Doporučuji taky trochu promazat pod prachovkou (trocha vazeliny).
F/I/A/T MAREA WEEKEND 1.6 16V ELX 7/1998 76kW
F/I/A/T PUNTO 1.2 8V ELX 11/1999 44kW (MK2)
Uživatelský avatar
slavek311
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 234
Registrován: 26 dub 2007, 17:01
Bydliště: Morava-Beskydy

Re: stále mě pískají brzdy

Příspěvek od slavek311 »

po jízdě zkontroluj,jestli se Ti nehřeje kolo a v kterých místech!
Stilo hatchback 1,6 r.v.01,Ba+CNG
turbom
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 481
Registrován: 24 dub 2008, 22:19
Bydliště: Havl. Brod. a okoli

Re: stále mě pískají brzdy

Příspěvek od turbom »

Ahoj!

Mam uplne to same a uz jsem z toho na nervy.
Predpokladam, ze se tedy nevraci pistek. Pravy disk u naboje a kotouc je po delsi jizde teply tak,ze jsem si spalil prst.

Kdysi jsem to delal na F 127,ale vydrzelo to par mesicu a muselo se to delat znova a znova - pokazde se tam dostaly necistoty a sul. Navic nejvetsi opruz byl cisteni pistku ( delal jsem to jemnym smirglem) a pote zatlacovani ho do puvodni polohy. :?

Nemuze sem nekdo napsat podrobny navod, jak spravne a cim to rozchodit?
Montaz, demontaz, rozchazeni pistku ? Preci jen Punto neni F 127.
2008- Fiat Bravo 1.4 T-jet 110kw Emotion +LPG Stag Q-BOX. 2008 Fiat Linea-1.4 T-jet 88kw
Uživatelský avatar
kubinec
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 313
Registrován: 12 bře 2008, 10:13
Bydliště: M-Al-ce

Re: stále mě pískají brzdy

Příspěvek od kubinec »

po dnešní výměně tlumičů a čepů jsem zjistil že mám špatné kotouče cca 7 mm tl.
jaké levné a kvalitní by jste mě prosím doporučily?
děkuji
P.S. co třeba ty Starline z Akelly? myslíte že 2 roky nevydrží?
Mitsub Galant 1988, 1,8GLS,
Šk Favorit 19?
Rnt Megane 2,0, 84kW, 1996
punto,1998, 1.1
Lada 2101 a 2110
Fi Idea 2004, 1.9JTD
Dae Kalos 2003,1,2
Opel Corsa
Uživatelský avatar
peta.smolik
Všeználek
Příspěvky: 2559
Registrován: 26 dub 2010, 15:19
Bydliště: V.M.
Kontaktovat uživatele:

Re: stále mě pískají brzdy

Příspěvek od peta.smolik »

Brzdy sem měnil před 14 dny a taky sem měl dilema Jaký koupit Nakonec sem investoval do Autokely a brzd Starline desky i kotouče Zděšení přišlo když sem starý kotouče sundal a zjistil že maj ještě 10,7 a jsou to Brembo a jezdily 3roky=60tis.km Prostě stačilo je jen zarovnat na soustruhu a dát nový desky no ale už je to hotový Mám známýho v Kely a ten tvrdí že kotouče jim ted dělá Febi a oni je zabalí do Starline krabic a záruka 3 roky
Po nasazení to bylo o dost horší než před výměnou a je to tím že předešlé desky Brembo byly zkosené a uprostřed byla odlehčovací drážka takže ty si postupně sedly rovnoměrně a prvně byly vlažnější ale do týdne se to spravilo
Starline desky nemaj odlehčení ani zkosení ty sou prostě plný a než si sedly trvalo to do... před 2 dny si sedly a ted už je to v poho záruka je 3 roky takže nemám strach ale maličko pochybnost takže starý Bremba jsou už orovnaný a nechám si je co kdyby náhodou... (desky+kotouče Starline=1300-kdyby něco vydržely cena by byla dobrá)
Punťa fire, Rosso Tiziano
Fiat 128 sport 1300 SL, zatím rozebrán na prvočinitele
corleone
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 271
Registrován: 07 led 2008, 19:41

Re: stále mě pískají brzdy

Příspěvek od corleone »

Vyměnit kotouče Brembo za kotouče Starline bylo, mírně řečeno, nemoudré. Zkus si porovnat cenu funglnágl nových kotoučů Brembo a nějakých normálních destiček a zjistíš, žes tolik neušetřil, zato sis pořídil brzdy pravděpodobně nejhorší "značky", která se u nás prodává. Pod vlastní značkou Starline prodává Auto Kelly nejlevnější díly, které momentálně dovede nakoupit, a jsou mezi tím už i vyloženě nebezpečné šunty z Číny.
Punto 55S Mk I
xeromax
Všeználek
Příspěvky: 1525
Registrován: 13 srp 2008, 18:02
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: stále mě pískají brzdy

Příspěvek od xeromax »

videl som uz aj brembo kotuc zabaleny v starline krabici, zrejme nejaka druha trieda bremba, takze oni balia hocico
FIAT PUNTO II 1.2 8V 44kW EL
2009 -- 129,6dB
2010 -- 133,5dB
http://fotoalbumy.azet.sk/xeromax/my-punto/
http://www.xtuning.tk
jetta18
Fiaťák
Příspěvky: 58
Registrován: 20 kvě 2010, 09:31

Re: stále mě pískají brzdy

Příspěvek od jetta18 »

Ahoj, přidám svoji trošku do mlýna. Jedná se sice o Palio, ale to je v tomhle případě jedno...taky mi dost pískali přední brzdy, tak jsem sundal kolo, kladivem oklepal vrchní hranu u obou kol. Chvilku to bylo v pohodě, pak o začalo znovu. Byl jsem na STK, kde mi řekl, že kola nebrzdí rovnoměrně, ale prošlo to. Tak jsem zajel ke kamarádovi do dílny. Tak jsem dali kola dolů, sundal se třmen a destičky byly tak zarezlé v držáku, že se musely skoro odsekat...tak se to celé sundalo, obrousilo včetně vodících drážek pro desky, našlapal jsem mu pístek, ten se namazal, svěrkou se pomalu natlačil zpět a zase se to celé složilo. A teď to brzdí o dost lépe,pedál je výše(myslím tím dráhu kdy začne zabírat) a při pokusu to zabrzdilo už rovně....
corleone
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 271
Registrován: 07 led 2008, 19:41

Re: stále mě pískají brzdy

Příspěvek od corleone »

Bodejť by ne. Ty pístky se při té příležitosti měly komplet vytlačit ze třmenu a očistit i s drážkou ve třmenu, taky se mohly rovnou vyměnit manžety, tak drahé zas nejsou. Je to spolehlivější, než to jen rozhýbávat.
Punto 55S Mk I
ruphi
Začátečník
Příspěvky: 29
Registrován: 09 zář 2010, 09:23

Re: stále mě pískají brzdy

Příspěvek od ruphi »

Zdravim, před asi 3 tejdnama sem měnil destičky a kotouče(brembo), všechno proběhlo oka, drážky pro destičky jsem očistil, pístek taky, i když teda moc místa mezi destičkou a kotoučem nebylo :D, teď auto asi 4 dny stálo a při jízdě , když otevřu okýnko je trochu slyšet jk drhne něco v levym přednim kole, zdá se mi jako kdyby to při brzdění ustávalo, zejtra to rozdělám a kouknu na to, ale tak nějakej typ, co by to mohlo bejt.
Graun
Znalec
Příspěvky: 683
Registrován: 03 zář 2008, 20:26
Kontaktovat uživatele:

Re: stále mě pískají brzdy

Příspěvek od Graun »

Mrkni, zda nemáš steřelou hadičku. Pokud jsou starší, tak mají zmenšený průtok a nevrací se kapalina nazpět. Když už si utratil za Bremba, vyplatí se těch pár stovek ještě přidat a vyměnit ty hadičky také :wink:
F/I/A/T MAREA WEEKEND 1.6 16V ELX 7/1998 76kW
F/I/A/T PUNTO 1.2 8V ELX 11/1999 44kW (MK2)
erhik
Fiaťák
Příspěvky: 96
Registrován: 30 bře 2011, 20:13
Kontaktovat uživatele:

Pískanie v kolese

Příspěvek od erhik »

Zdravím páni, som tu nový, zakúpil som Fiat Punto mk2 HGT, ešte nemam take oficialne fotky tak potom pridam a predstavim sa.. len sa chcem spytat.. píska mi niekedy pri pomalej jazde v lavom prednom kolese kym nestlačim brzdu alebo nepridam viac.. predavajuci mi povedal že menil pred 3000 brzdy.. tak sa chcem spytat čim to može byt alebo ci je to niečo vážne... diiiky za radu..;) 8) inak s autičkom zatial spokojnost.. :)
VW Golf IV, 1.9 TDi r.i.p
Fiat Punto 2, 1.8 HGT r.i.p
VW Passat 1,6 TD, ´87
*VW Golf IV VR6 4-motion*
Odpovědět

Zpět na „Punto - podvozek“