kde se nachází omezovač brzdného tlaku-bubnové zadní brzdy

Tlumiče, pružiny, kola, pneumatiky, brzdy, řízení

Moderátoři: intel_sk, peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
nejedly
Začátečník
Příspěvky: 14
Registrován: 05 dub 2009, 20:27

kde se nachází omezovač brzdného tlaku-bubnové zadní brzdy

Příspěvek od nejedly »

Prosím o usměrnění,kde mám a jak vypadá omezovač tlaku.Mám punto 55 S, 1108 obsah a na STK, jsem pro svůj věk a snahu odstranit nerovnoměrnost účinku zadních bubnových brzd opakovaně prošel a snažím se problém odstranit-vyměnil jsem brz.válečky ,všechny brzdová obložení,lanovody ruční brzdy a nerovnoměrnost brz trvá/zjištěno na brzdové stolici/.Nyní měním brzdové bubny a chci i brzdové hadičky,ale na těchto stránkách jsem se dočetl o omezovači brzdového účinku a v knize "jak na to" je popisová omezovač a u prodejců nějaké válečky pro levé a pravé kolo / cena spousta eur/,ale já vůbec nevím,že takoho něco mám na Puntě rok výroby 1996.Nasměrujte mě,kde se to u tohoto typu nachází. Děkuji
Reklama
 

Uživatelský avatar
skybar
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 273
Registrován: 30 črc 2009, 19:51
Bydliště: Slovensko,Pohorelská Maša

Re: kde se nachází omezovač brzdného tlaku-bubnové zadní brzdy

Příspěvek od skybar »

pozri toto:
http://web.telecom.cz/rozsini/puntoMk1/brzvzr.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
PUNTO MK1 55,r.v.96,40KW,ELX, 5dver.
nejedly
Začátečník
Příspěvky: 14
Registrován: 05 dub 2009, 20:27

Re: kde se nachází omezovač brzdného tlaku-bubnové zadní brzdy

Příspěvek od nejedly »

Děkuji za obrázek,ale takovou věc tam nemám,pod vozem jsem zjistil válečky,na každé kolo jedno do kterých vede brzdové potrubí.To jsou ty omezovače brzdného tlaku na mojem Puntě 55.Dají se nějak vyřadit,čím propojit a jaké následky by vyřazení těchto válečku mělo při běžném provozu? Měl z vás někdo takový problém a jak ho řešil ?
Uživatelský avatar
skybar
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 273
Registrován: 30 črc 2009, 19:51
Bydliště: Slovensko,Pohorelská Maša

Re: kde se nachází omezovač brzdného tlaku-bubnové zadní brzdy

Příspěvek od skybar »

Ten obmedzovač pracuje podľa zaťaženia zadnej nápravy,keď je ľahká brzdí menej,aby sa kolesa nedostali do šmyku a pri zvyšovaní záťaže ten obmedzovač prepustí väčší tlak,aby to viac brzdilo.Na tom obmedzovači ,je taká páčka spojená strunkou s kasňou, ak to tam nemáš tak to niekto zlikvidoval a môže to byť nebezpečné pri prudkom brzdení najmä na klzkom povrchu ak pôjdeš málo zaťažený,ináč to myslím by nemuselo až tak vadiť lebo zadná náprava ti pravdepodobne brzdí naplno,a nie podľa zaťaženia na zadnú nápravu
ak pôjdeš teda sám brzdi opatrnejšie,aby si nedostal šmyk!
PUNTO MK1 55,r.v.96,40KW,ELX, 5dver.
Uživatelský avatar
karelsoucek
Fiaťák
Příspěvky: 71
Registrován: 26 úno 2009, 22:52
Bydliště: Jihlava

Re: kde se nachází omezovač brzdného tlaku-bubnové zadní brzdy

Příspěvek od karelsoucek »

Na MK1 se montovali dva omezovače:
1) (platí pro motor 1,1 atd.) omezovač není spojen s nápravou, takže nereguluje podle zatížení auta, ale do tlaku 30 kg/cm2 neomezuje tlak pro zadní brzdy , po překročení tohoto tlaku začne tlak omezovat až o 25% pro každé kolo.
2) omezovač je spojen se stabilizátorem a omezuje tlak v zadních brzdách podle zatížení.

perfektní manuál byl ke stažení zde:
http://www.uloz.to/1191672/fiat-punto-i ... irucka.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
Karel Jihlava
Fiat Punto Cabriolet 1,2 16V 85
Uživatelský avatar
slavek311
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 234
Registrován: 26 dub 2007, 17:01
Bydliště: Morava-Beskydy

Re: kde se nachází omezovač brzdného tlaku-bubnové zadní brzdy

Příspěvek od slavek311 »

Bez názvu1.JPG
Bez názvu1.JPG (42.02 KiB) Zobrazeno 7720 x
Stilo hatchback 1,6 r.v.01,Ba+CNG
Uživatelský avatar
kubinec
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 313
Registrován: 12 bře 2008, 10:13
Bydliště: M-Al-ce

Re: kde se nachází omezovač brzdného tlaku-bubnové zadní brz

Příspěvek od kubinec »

no, mě to říkal jeden servisák,že je třeba jej vyměnit, že bych mohl skončit při leknutí sončit na střeše!
opravdu je to tak důležité v autě?
dá se jezdit i bez toho?(pokažený, nebo něco)
a nedá se to nějak rozchodit, třeba prostříkáním?
Mitsub Galant 1988, 1,8GLS,
Šk Favorit 19?
Rnt Megane 2,0, 84kW, 1996
punto,1998, 1.1
Lada 2101 a 2110
Fi Idea 2004, 1.9JTD
Dae Kalos 2003,1,2
Opel Corsa
cinzano
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 261
Registrován: 19 dub 2011, 08:05

Re: kde se nachází omezovač brzdného tlaku-bubnové zadní brz

Příspěvek od cinzano »

Servisák je idiot.
zorz
Začátečník
Příspěvky: 22
Registrován: 08 bře 2013, 10:45

Re: kde se nachází omezovač brzdného tlaku-bubnové zadní brz

Příspěvek od zorz »

Celej omezovač hod doprdele a maš klid. jezdit se stím dá upélně v pohodě
Milangb
Začátečník
Příspěvky: 37
Registrován: 08 bře 2013, 10:37

Re: kde se nachází omezovač brzdného tlaku-bubnové zadní brz

Příspěvek od Milangb »

Taky se chystám to vyhodit, dal jsem komplet celé zadní brzdy nové... bubny, prsátka, pakny i samostavy, hlavní brzdový válec jsem taky měnil (po předchozí špatné STK, jedno kolo nebrzdilo vůbec), nakonec jsem z auta vyškubal nefunkční jednotku ABS a trubky hodil přímo na hlavní válec a s tím odjel na stk.... Kola už sice brzdili, ale vzadu naměřil rozdíl více jak 30% což moc nevěřím, při brždění nikam netahá a jede stále rovně (i při velmi intenzivním brždění), tak se taky chystám, že zátěžáky vyhodím ven a ejhle, zjistil jsem, že jeden má pružinku natáhnou k nápravě a druhý nic (na straně řidiče)...

Moje otázka je, jestli to tak je (protože u známého na puntu I to tak taky má) nebo mají být pružiny na obou stranách... skočím na vrakáč a pružinky si sundám, pak zkusím znova válcovou brzdu.
Fiat punto 1,6 90Hp
Fiat punto 1,2 43kW
dusansponar
Začátečník
Příspěvky: 15
Registrován: 22 bře 2006, 20:14

Re: kde se nachází omezovač brzdného tlaku-bubnové zadní brz

Příspěvek od dusansponar »

Měl jsem před několika lety zcela stejný problém.Servisák mi ty válečky(omezovače) zcela zrušil,prostě tam nic nemám.Od té doby mám brzdy na STK v naprostém pořádku.A jestli má vlivem odstranění omezovačů docházet k nějakým vedlejším účinkům,smyk apod.,tak jsem za celou dobu nic nezpozoroval.Záleží na tobě,jak se rozhodneš.
Odpovědět

Zpět na „Punto - podvozek“