Pneumatiky a rychlostny index

Tlumiče, pružiny, kola, pneumatiky, brzdy, řízení

Moderátoři: intel_sk, peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
skynet
Začátečník
Příspěvky: 15
Registrován: 09 pro 2009, 10:12

Pneumatiky a rychlostny index

Příspěvek od skynet »

Ahoj Fiataci,

Mam opat dotaz, kupil som si nove elektrony na moj Fiat Punto 1.3JTD r.2004 s rozmermi 6x15 ET 35, ale nemohol som nacas zohnat pneumatiky zodpovedajuce mojim parametrom, v technicaku mam uvedene 185/55 15 82V, ale v servise maju len s indexom rychlosti H a v utorok by som ich uz isiel prezuvat.
Ma niekto pre mna dobru radu, ci je mozne zmenit tento udaj na osvedceni o evidencii vozidla, pretoze sa mi aj tak zda byt tato hodnota zbytocne predimenzovana, kedze V je stavana do 240km/h a moje punticko nedosahuje ani 170km/h.
Poprosil by som o rozumnu radu ako zmenit tento udaj. Pomohla by technicka kontrola, na zaklade ktorej by mi tento udaj zmenili, nakolko pravdepodobne ide o udaj, ktory nezodpoveda skutocnosti. Dakujem.
Reklama
 

Petr1968
Všeználek
Příspěvky: 1268
Registrován: 21 bře 2009, 16:39

Re: Pneumatiky a rychlostny index

Příspěvek od Petr1968 »

Pro zimní platí : Je dovoleno volit pneumatiky s nižším rychlostním indexem oproti normální a původní originální výbavě vozu. Avšak cestovní rychlost nesmí překročit konstrukční rychlost zimních pneumatik označenou rychlostním indexem. #


"Minimální požadované rychlostní limity k použitým pneumatikám jsou, s výjimkou pneumatik provedení
M + S uvedeny v dokladech k vozidlu, pokud druh provozu vozidla nemá speciální omezení."

U letních pneumatik tedy nelze použít nižší rychlostní index pneumatiky,než index uvedený v TP. V to je tedy hodně velký úlet :mrgreen: Asi počítají s chip tuningem :lol:
skynet
Začátečník
Příspěvky: 15
Registrován: 09 pro 2009, 10:12

Re: Pneumatiky a rychlostny index

Příspěvek od skynet »

ani pri chip tunningu by som nedosahoval take rychlosti. Myslite, ze by sa tento udaj dal zmenit na dopravnom inspektorate, pretoze v technicaku mam taktiez uvedene, ze mam ABS, ale nemam... vseliake veci tam popisali
Mr.pilot
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 381
Registrován: 12 bře 2009, 18:46
Bydliště: chocerady

Re: Pneumatiky a rychlostny index

Příspěvek od Mr.pilot »

jestli chceš můžu ti doporučit dobré gumy Toyo T1-R 185/55 R15 V82
http://www.nejlevnejsi-pneu.cz/cz/pneum ... e=Zbozi.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
obovám je už druhou sezónu a nemůžu si stěžovat
Punto cabrio,motor 1,6
Grande punto 1,2
skynet
Začátečník
Příspěvky: 15
Registrován: 09 pro 2009, 10:12

Re: Pneumatiky a rychlostny index

Příspěvek od skynet »

mam uz objednane s indexom H
Petr1968
Všeználek
Příspěvky: 1268
Registrován: 21 bře 2009, 16:39

Re: Pneumatiky a rychlostny index

Příspěvek od Petr1968 »

skynet píše:mam uz objednane s indexom H
Co máš z toho. Já mám zase H na Puntu co sotva jede 160. Také to mám v techničáku. Mám tedy velkou rezervu až budu padat do propasti.
skynet
Začátečník
Příspěvky: 15
Registrován: 09 pro 2009, 10:12

Re: Pneumatiky a rychlostny index

Příspěvek od skynet »

pozeral som do navodu na obsluhu priradenu k vozidlu a v tabulke hodnot pre pneumatiky sa uvadza doporuceny index pre 1.3 Multijet H, na inspektorate :idea: to trosku predimenzovali, skusim podat ziadost o zmenu z V na H.
Uživatelský avatar
watkoslaw
Fiaťák
Příspěvky: 55
Registrován: 23 pro 2008, 09:20
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Pneumatiky a rychlostny index

Příspěvek od watkoslaw »

skynet píše:pozeral som do navodu na obsluhu priradenu k vozidlu a v tabulke hodnot pre pneumatiky sa uvadza doporuceny index pre 1.3 Multijet H, na inspektorate :idea: to trosku predimenzovali, skusim podat ziadost o zmenu z V na H.
ja tiez nemam rychlostny stupen ako je uvedeny v TP... Poliajti mi raz kontrolovali kolesa a prezreli vsetko aj ako su spinave lebo nevedeli najst nic za co by mi dali pokutu. No a co z toho vyplyva? srat na rychlostny stupen :lol: skor by ma zaujimalo keby som si chcel dat uplatnit poistnu udalost, ze co na to likvidator....
Punto MK2B 3D 1.3 MultiJet BLACK
WARBLOG
STREETSTYLE
Odpovědět

Zpět na „Punto - podvozek“