vysoka spotreba-diagnostika OK

Vše o motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady a typy, topení a chazení

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

matros3
Začátečník
Příspěvky: 14
Registrován: 08 říj 2008, 19:52

vysoka spotreba-diagnostika OK

Příspěvek od matros3 »

s mojim Puntom r.98 1,2 60k mam vysoku spotrebu... pohybuje sa asi od 8 do 10 litrov na stovku... bol som na diagnostike v original Fiat servise a na diagnostike mi nic nezistili, vsetko vyzera byt v poriadku...viem ze sa toto tu uz riesilo asi milion krat ale nic podobne tomuto problemu som nenasiel, vdaka za akukolvek radu..
Reklama
 

Petr1968
Všeználek
Příspěvky: 1268
Registrován: 21 bře 2009, 16:39

Re: vysoka spotreba-diagnostika OK

Příspěvek od Petr1968 »

A nejezdíš rychle? :wink:
Uživatelský avatar
Matto
Všeználek
Příspěvky: 2443
Registrován: 12 zář 2007, 11:05
Bydliště: Trenčín,Horné Srnie

Re: vysoka spotreba-diagnostika OK

Příspěvek od Matto »

pýtal si sa aj na stav Lambda sondy? čo vzduchový filter, je čistý? sviečky majú akú farbu?
ex - Punto MK1 1,2 ELX 54kw/73k r.v.95
now - Grande Punto 1,9 MultiJet 116kw/160k r.v.07 -powered by Alfatuning.sk
matros3
Začátečník
Příspěvky: 14
Registrován: 08 říj 2008, 19:52

Re: vysoka spotreba-diagnostika OK

Příspěvek od matros3 »

vo Fiate mi vravel ze lambda funguje spravne a kamos co sa mi stara o servis vravel ze sviecky a toto by malo byt OK..este mi vravel ze mam skusit zohnat vstrekovac, ze este tam by videl chybu, no ale neviem...vzduchovy filter mam sportovy a je este ceklom cisty len neakych 8 tisic km ma najazdenych...
a rychlo nejazdim ja som slusny sofer... :wink:
matros3
Začátečník
Příspěvky: 14
Registrován: 08 říj 2008, 19:52

Re: vysoka spotreba-diagnostika OK

Příspěvek od matros3 »

a som este zabudol napisat, vyfukove plyny citit benzinom...
Petr1968
Všeználek
Příspěvky: 1268
Registrován: 21 bře 2009, 16:39

Re: vysoka spotreba-diagnostika OK

Příspěvek od Petr1968 »

Ta spotřeba je měřená čím? Počítačem? Pokud tedy jezdíš jako slušný řidič a ne rychle,tak buď někde uniká benzín,je studený motor,přeskočený řemen, atd. Do 90km/hod (slušný řidič) by to mělo dělat tak 5,5+- Ještě tak podpálený ventil
matros3
Začátečník
Příspěvky: 14
Registrován: 08 říj 2008, 19:52

Re: vysoka spotreba-diagnostika OK

Příspěvek od matros3 »

Spotreba je merana mnou..zialbohu pocitac nemam...posledne asi tri mesiace tankujem 15 litrov a spravim maximalne 200 viac ani nie.. nie je to najpresnejsie ale lepsie to zmerat neviem..
Petr1968
Všeználek
Příspěvky: 1268
Registrován: 21 bře 2009, 16:39

Re: vysoka spotreba-diagnostika OK

Příspěvek od Petr1968 »

? 15 na 200?
matros3
Začátečník
Příspěvky: 14
Registrován: 08 říj 2008, 19:52

Re: vysoka spotreba-diagnostika OK

Příspěvek od matros3 »

No a to je este dobre ked spravime 200..minule som spravil len 150 ale to som bol skoro cely cas len v meste...
Petr1968
Všeználek
Příspěvky: 1268
Registrován: 21 bře 2009, 16:39

Re: vysoka spotreba-diagnostika OK

Příspěvek od Petr1968 »

15 na 200 je ,ale 7,5?? A jinak to jede normálně? Výkon a tak? Teplota motoru v pořádku? Ta spotřeba spíš vypadá na termostat
matros3
Začátečník
Příspěvky: 14
Registrován: 08 říj 2008, 19:52

Re: vysoka spotreba-diagnostika OK

Příspěvek od matros3 »

teplota je ok,ziadne problemy, teda aspon podla teplomera v aute... rucicka dojde maximalne do polovice ukazovatela... no a osobne mam dojem ako keby motor slabsie tahal...ked tak rozmyslam tak tento problem sa mi zacal ukazovat niekedy po vymene rozvodov..moze to byt tym ze je to zle nastavene???
abusacek
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 451
Registrován: 01 říj 2007, 19:49
Bydliště: Zdice okres Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: vysoka spotreba-diagnostika OK

Příspěvek od abusacek »

matros3 píše:teplota je ok,ziadne problemy, teda aspon podla teplomera v aute... rucicka dojde maximalne do polovice ukazovatela... no a osobne mam dojem ako keby motor slabsie tahal...ked tak rozmyslam tak tento problem sa mi zacal ukazovat niekedy po vymene rozvodov..moze to byt tym ze je to zle nastavene???
Můžeš mít po výměně rozvodů posunutý řemen o zub. Já mám spotřebu u své 1.1 rv. 97 a při rychlosti 130 km/h na dálnici tak 6,5 litru.
Fiat Ulysse, rv. 95, 2.0 benzín
Petr1968
Všeználek
Příspěvky: 1268
Registrován: 21 bře 2009, 16:39

Re: vysoka spotreba-diagnostika OK

Příspěvek od Petr1968 »

Bude to ten řemen,bude o zub. To měnil kdo? To jsi měl říct hned,že to začalo dělat po rozvodech.
matros3
Začátečník
Příspěvky: 14
Registrován: 08 říj 2008, 19:52

Re: vysoka spotreba-diagnostika OK

Příspěvek od matros3 »

no tak vcera som bol u jedneho znameho a trochu sme to rozobrali a zistili sme zopar zaujimavych veci... prva, ze tesnenie pod hlavou to uz ma asi za sebou... v priestore pri svieckach bol motor neskutocne spinavy od oleja... sviecky na moje prekvapenie boli pekne biele teda trocha tak sedive ale nic strasne... sviecky tam su asi este povodne od vyrobcu, bol na nich napis Fiat-Champion alebo nieco tak.. medzery medzi elektrodami boli dost velke, tak sme ich podla mierky upravili...skontrolovali sme este klapku a ta bola pekne cista, ale samotny vstrekovac bol trocha tak spinavy...
no a prisli sme este na jednu vec... od hlavy motora ide do airboxu jedna cierna hadica v ktorej bolo take specialne tocene sitko...cela ta hadica bola plna emulzie(taky zlato-hnedy sajrajt), doslova bola tym upchata...vsetko sme to vycistili, airbox mal neake netesnosti, lebo sme v nom nasli dost prachu, tak sme vsetky skary a medzery utesnili silikonom a naspat poskladali... no a na moje prekvapenie auto malo lepsi tah... som zvedavy ci sa upravy aj spotreba...musim posledovat...
otazka je len ako sa ta emulzia dostala do tej hadice???
a tie rozvody... bol som za mechanikom co mi to robil a vravel, ze nadava tomu velku sancu, ze budu posunute o zub, ze vraj by som mal problem aj so startovanim a puntik startuje pekne na prvu supu :wink:
Uživatelský avatar
mad mike
Všeználek
Příspěvky: 1872
Registrován: 20 říj 2008, 18:33
Bydliště: Olomouc

Re: vysoka spotreba-diagnostika OK

Příspěvek od mad mike »

ta hadice od hlavy do airboxu je odvětrání vaček(kliky?) od olejových, spalin a jiných výparů, proto ta emulze
Fiat Freemont 2.0 125kw 4x4
Fiat Marea weekend 1,6 16V 76kW
Fiat Punto II 1,8 16V Hgt, 96kW azurový démon, na ND
Fiat Tipo 1,7D dgt http://www.fiattipo.net už jen ve vzpomínkách
Odpovědět

Zpět na „Punto - motor“