Při akceleraci zatočí doleva

Tlumiče, pružiny, kola, pneumatiky, brzdy, řízení

Moderátoři: intel_sk, peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
Mufex
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 22 lis 2007, 23:35

Při akceleraci zatočí doleva

Příspěvek od Mufex »

Zdravím, mám problém s Puntem MK1. Závada se nejvíce prokevuje při akceleraci, a při sešlápnutí spojky. Při akceleraci auto jemně zatočí doleva, pak už drží směr, a pokud sešlápnu spojku, nebo jen uberu, auto zatočí doprava a zase drží směr. To znamená, že pokud jedu na volnoběh, nebo prostě bez plynu, musím mít volant cca o 5 stupňů doprava oproti tomu kdybych jel pod plynem. Například při rozjezdu do kopce, při přeřazení z 1 na 2 je to hodně znatelné, jak to hodí přídí doleva.. Nevíte čím to je?? nějaký čep řízení?? Jinak vůle v řízené není...
Reklama
 

Uživatelský avatar
dedii
Fiaťák
Příspěvky: 122
Registrován: 15 led 2008, 22:42

Re: Při akceleraci zatočí doleva

Příspěvek od dedii »

silentblok predneho ramena nema volu ??
Punto 55 1.1S 40kW r.96 ; 3D ; prejdená TransAlpina 2163mn.m.-Transfagaras-Bukurešť 2235km
Mufex
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 22 lis 2007, 23:35

Re: Při akceleraci zatočí doleva

Příspěvek od Mufex »

Ještě jsem to neměl zvednuté.. Zkoušel jsem jen vůle klasicky hýbat kolem.. a je to v pohodě...
Pun-to
Znalec
Příspěvky: 737
Registrován: 06 čer 2007, 22:25
Bydliště: Česká Třebová

Re: Při akceleraci zatočí doleva

Příspěvek od Pun-to »

Tohle dělá buď volnej kulovej čep řízení a nebo vodící pouzdro na pravé straně v převodce řízení.
Fiat Punto 1,7TD SX rv95
Petr UL
Fiaťák
Příspěvky: 134
Registrován: 05 dub 2006, 07:41
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Při akceleraci zatočí doleva

Příspěvek od Petr UL »

Zdravím, omlouvám se, že neřeším přímo Váš problém, ale nechci zakládat nové téma když mám podobný problém.

Mám Punto II. - měl jsem špatný čep na předním rameni a tak jsem koupil v Autokely obě nová ramena a táta ( automechanik ) mi je vyměnil. Auto před výměnou ramen sice bouchalo na dírách, ale sedělo na silnici perfektně. U té výměny jsem byl a můžu potvrdit, že jsme jen vyměnily ramena, ale auto začalo po přidání plynu uhýbat doleva a při ubrání plynu uhne samo doprava ( dívám se na volant a přijde mi, že se nepohne - auto si dělá co chce ) Jsem z toho úplně vedle a už si vůbec nevím rady proč to takhle zlobí. Všechny čepy jsou dobré a geometrie je také v pořádku. Neměl jste někdo podobný problém? Podezírám Autokely, že to bude v těch novým ramenech - porovnávali jsme je s originálními a vypadají úplně stejně.

Díky za každý názor.
Punto II. 1,2 8 V r.v.2000
P.UL@seznam.cz
Petr UL
Fiaťák
Příspěvky: 134
Registrován: 05 dub 2006, 07:41
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Při akceleraci zatočí doleva

Příspěvek od Petr UL »

Tak jsem obětoval další peníze a nechal auto prohlédnout nezávislým mechanikem a raději udělal ještě jednou geometrii, ale nic se nezměnilo auto při přidání plynu zatočí doleva a při sešlápnutí spojky nebo jen ubrání plynu zatočí doprava. :evil:

Na autě nikdo žádný problém nenašel a tak jsme nová ramena vyndali a namontovali zpět stará a auto sedí opět na silnici úplně perfektně žádné problémy. :?:

Nová ramena jsem odnesl k reklamaci do Autokelly. Oni je musí poslat výrobci a tak vidíme jak to dopadne. Dám vědět jak jsem dopadl.
Naposledy upravil(a) Petr UL dne 24 kvě 2010, 21:49, celkem upraveno 1 x.
Punto II. 1,2 8 V r.v.2000
P.UL@seznam.cz
onc
Znalec
Příspěvky: 751
Registrován: 07 pro 2005, 11:52
Bydliště: okr.PV

Re: Při akceleraci zatočí doleva

Příspěvek od onc »

2Petr UL ... co to bylo za vyrobce? ... nejaky no name nebo renomovany ? ...
... Renault Clio III 2006 1.2 16v 55kw ...
... Renault Megane II Grandtour 2004 1.5dci 60kw ...
... ex Punto II 99 1.2 8V 44kw ELX ...
Petr UL
Fiaťák
Příspěvky: 134
Registrován: 05 dub 2006, 07:41
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Při akceleraci zatočí doleva

Příspěvek od Petr UL »

Byly to obyč. ramena za 2.150 Kč. Já mám auto úplně v základu a budu ho chtít asi příští rok prodávat a tak jsem nechtěl kupovat nic drahýho. Dělal jsem údržbu a vrazil jsem do Fiátka spoustu peněz ( svíčky, pneumatiky, filtry, olej ...) a tak jsem chtěl trochu ušetřit. :(

Na první pohled to je jen odlitek kovu, dva silentbloky a čep. Co se na tom dá zkazit. :?:

Jak je, ale vidět tak ta cena něco naznačuje ...

http://eshop.autokelly.cz/catalog.aspx# ... |SD=0|ST=0|" onclick="window.open(this.href);return false;
Punto II. 1,2 8 V r.v.2000
P.UL@seznam.cz
Pepik
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 252
Registrován: 25 říj 2008, 17:48
Bydliště: Úpice
Kontaktovat uživatele:

Re: Při akceleraci zatočí doleva

Příspěvek od Pepik »

Petr UL píše:Byly to obyč. ramena za 2.150 Kč. Já mám auto úplně v základu a budu ho chtít asi příští rok prodávat a tak jsem nechtěl kupovat nic drahýho. Dělal jsem údržbu a vrazil jsem do Fiátka spoustu peněz ( svíčky, pneumatiky, filtry, olej ...) a tak jsem chtěl trochu ušetřit. :(

Na první pohled to je jen odlitek kovu, dva silentbloky a čep. Co se na tom dá zkazit. :?:

Jak je, ale vidět tak ta cena něco naznačuje ...

http://eshop.autokelly.cz/catalog.aspx# ... |SD=0|ST=0|" onclick="window.open(this.href);return false;
Výrobce je Starline, není to náhodou Čína?To by mě zajímalo kde byla ta vůle.Jestli v kulovém čepu nebo v silentblocích.Kdysi jsem si opravoval na Š 120 převodku řízení a na kónusu jsem méně utáhl matici.A v zatáčkách mi trochu uskakovaly kola.Taky jsem na to nemohl přijít.Bylo to vůli na klínku, když se to proklouzlo v kónusu.Je mě divný,že když jste zakývali kolem ve vodorovné rovině,že ta vůle nebyla patrná.Našel jsem značkové ramena Febi Bilstein za 1700 Kč.http://katalog.haspa.cz/index.php?main_ ... &scId=1978" onclick="window.open(this.href);return false; Opět se potvrzuje že značkové je levnější než aušus.
Punto II-SX,8V,3 dv.r.v.2000
Petr1968
Všeználek
Příspěvky: 1268
Registrován: 21 bře 2009, 16:39

Re: Při akceleraci zatočí doleva

Příspěvek od Petr1968 »

Starline NENÍ ŽÁDNÝ VÝROBCE.
Petr UL
Fiaťák
Příspěvky: 134
Registrován: 05 dub 2006, 07:41
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Při akceleraci zatočí doleva

Příspěvek od Petr UL »

Problém úspěšně vyřešen. V Autokelly mi reklamaci uznali a vrátili peníze.
Nové ramena jsem koupil ve Fiatu - za stejný peníze jako v Autokelly. Za obě ramena cca 4.400 Kč.
Namontovali jsme je a auto jezdí tak jak má...žádné zatáčení při přidání nebo ubrání plynu. Prostě jezdí tak jak má. :wink:


Kdybych ty stará ramena vyhodil tak jsme tu závadu ještě hledali ... :evil:
Punto II. 1,2 8 V r.v.2000
P.UL@seznam.cz
vlapin
Začátečník
Příspěvky: 28
Registrován: 29 pro 2008, 09:03

Re: Při akceleraci zatočí doleva

Příspěvek od vlapin »

Mufex píše:Zdravím, mám problém s Puntem MK1. Závada se nejvíce prokevuje při akceleraci, a při sešlápnutí spojky. Při akceleraci auto jemně zatočí doleva, pak už drží směr, a pokud sešlápnu spojku, nebo jen uberu, auto zatočí doprava a zase drží směr. To znamená, že pokud jedu na volnoběh, nebo prostě bez plynu, musím mít volant cca o 5 stupňů doprava oproti tomu kdybych jel pod plynem. Například při rozjezdu do kopce, při přeřazení z 1 na 2 je to hodně znatelné, jak to hodí přídí doleva.. Nevíte čím to je?? nějaký čep řízení?? Jinak vůle v řízené není...

Čau, mám teď stený problém ale na obráceně, tedy zatáčí na druhou stranu. Nevíš v čem byl problém? abych věděl u čeho začít. dík
petulka78
Začátečník
Příspěvky: 4
Registrován: 18 kvě 2009, 08:39

Re: Při akceleraci zatočí doleva

Příspěvek od petulka78 »

Já jsem měl taky tento problém a chyba byla nakonec v geometrii. Ale než v servisu zjistili příčinu (geometrie), tak taky vyměnili obě ramena (nicméně problém setrval!!!! - za výměnu jsem dal asi 8000,-!!!! )
Uživatelský avatar
R.J.
Fiaťák
Příspěvky: 111
Registrován: 15 říj 2008, 09:58
Bydliště: Trenčín

Re: Při akceleraci zatočí doleva

Příspěvek od R.J. »

STARLINE je obchodná značka Auto kelly a tieto ramená sa vyrábaju v číne alebo niekde tam v šikmých pracoval som v autokelly na slovensku
Sporting 1.2 16V - ex
Bravo 1.9 TD100 - ex
Lancia Lybra SW 2.4JTD
Odpovědět

Zpět na „Punto - podvozek“