trhanie-nepravidelný chod

Vše o motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady a typy, topení a chazení

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

petko42
Začátečník
Příspěvky: 19
Registrován: 20 úno 2009, 16:16

trhanie-nepravidelný chod

Příspěvek od petko42 »

Kto poradí? Mám Punto II a mám problém.Bol som v troch servisoch dal som doň 6500Sk a nik nepomohol.Za jazdy pri nízkych otáčkach trhá-seka a na voľnobehu nedrží v otáčkach akoby chcel motor hasnúť a hneď sa rozbehne zasa. Mám vymenenu Lambda sondu,sviečky aj káble. Čo by to mohlo byť? Kto poradí alebo opraví bez výmeny zbytočných súčiastok?
Reklama
 

onc
Znalec
Příspěvky: 751
Registrován: 07 pro 2005, 11:52
Bydliště: okr.PV

Re: trhanie-nepravidelný chod

Příspěvek od onc »

... palivove cerpadlo? ... nech si zmerit tlak paliva ...
... Renault Clio III 2006 1.2 16v 55kw ...
... Renault Megane II Grandtour 2004 1.5dci 60kw ...
... ex Punto II 99 1.2 8V 44kw ELX ...
Pepik
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 252
Registrován: 25 říj 2008, 17:48
Bydliště: Úpice
Kontaktovat uživatele:

Re: trhanie-nepravidelný chod

Příspěvek od Pepik »

petko42 píše:Kto poradí? Mám Punto II a mám problém.Bol som v troch servisoch dal som doň 6500Sk a nik nepomohol.Za jazdy pri nízkych otáčkach trhá-seka a na voľnobehu nedrží v otáčkach akoby chcel motor hasnúť a hneď sa rozbehne zasa. Mám vymenenu Lambda sondu,sviečky aj káble. Čo by to mohlo byť? Kto poradí alebo opraví bez výmeny zbytočných súčiastok?
někde si vypůjč čidlo otáček a zkus ho vyměnit a pak ještě krokový motorek volnoběhu.A bylo to auto na diagnostice?
Punto II-SX,8V,3 dv.r.v.2000
petko42
Začátečník
Příspěvky: 19
Registrován: 20 úno 2009, 16:16

Re: trhanie-nepravidelný chod

Příspěvek od petko42 »

tlak paliva je super to bolo merané aj na diagnostike som bol zistili len lambda sondu a tá je vymenená.Tak som znova objednaný do servisu na ďalšie vyšetrenie.Prijímací technik vravel,že to bude asi ten motorček vonobehu.To som zvedavý.
Mr.pilot
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 381
Registrován: 12 bře 2009, 18:46
Bydliště: chocerady

Re: trhanie-nepravidelný chod

Příspěvek od Mr.pilot »

"Prijímací technik vravel,že to bude asi ten motorček vonobehu"-jednoduchá pomoc.Najdi jinej servis,oni tohle maj vedět,a pokud to neopravějej tak by si určitě neměl nic platit.dát jim 6500 za nic???
jinak bych dojel na vrakoviště sehnal tam ten motor volnoběhu a snímač otáček a zkusil to vyměnit.Bude to stát pár korun a můžeš se s nima dohodnout že pokud to nepomůže tak jim to vrátíš,alespoň mě to tak funguje.
Punto cabrio,motor 1,6
Grande punto 1,2
petko42
Začátečník
Příspěvky: 19
Registrován: 20 úno 2009, 16:16

Re: trhanie-nepravidelný chod

Příspěvek od petko42 »

mr.pilot-on vravel že asi a nie určite,takže to môže byť čokoľvek iné.Bol som už v troch servisoch a v dvoch servisoch v prvom vymenili sviečky a zistili,že je prerušený uhlíkový kábel k 2 valcu,dali na diagnostiku ale poruchu nevykazovalo žiadnu tak som šiel do ďalšieho tam nastavili tlaky paliva a už ukazovalo aj vadnú lambda sondu,vymenili chvíľu to šlo a seká to ďalej.
Vrakovište tu nie je žiadne,takže ostáva mi jedine servis a dohoda. :|
Graun
Znalec
Příspěvky: 683
Registrován: 03 zář 2008, 20:26
Kontaktovat uživatele:

Re: trhanie-nepravidelný chod

Příspěvek od Graun »

U tohodle motoru (nevím tedy, zda se tady píše o 1.2 8V) taky odcházejí indukční cívky. Já měl jednu vadnou, ale vyměnil jsem obě. Nepsal si při jakých stavech se to projevuje, zda je motor studený nebo teplý. Otázkou je co to způsobuje, zda dodávka paliva nebo elektrika (jiskra, signály jdoucí do ŘJ nebo ŘJ samotná). Už se tady psalo, že byla vadná i ŘJ, ale to snad nebude Tvůj problém.
Btw co tam šla za lambda sonda? Originál Bosch (0258006206)?
F/I/A/T MAREA WEEKEND 1.6 16V ELX 7/1998 76kW
F/I/A/T PUNTO 1.2 8V ELX 11/1999 44kW (MK2)
petko42
Začátečník
Příspěvky: 19
Registrován: 20 úno 2009, 16:16

Re: trhanie-nepravidelný chod

Příspěvek od petko42 »

dával som tam originál Bosch sondu,možno bola dobrá a možno nie,ale nakoniec mi v servise zistili že mám zlé sviečky zlý odpal. A pritom mi v mototechne predávali podľa TP nové. Tak v servise povedali že Puntá sú veľmi citlivé na sviečky,každý druh tam nesadne.
josefbartos
Začátečník
Příspěvky: 18
Registrován: 29 říj 2007, 07:58
Bydliště: Brno

Re: trhanie-nepravidelný chod

Příspěvek od josefbartos »

Mně taky Punto MK2 1,2 8v taky škubalo......Několik diagnostik i ve značkových servisech, počítač nic neříkal, tak si chlapci vůbec nevěděli rady. Každý si něco v vyměnil, prachy se jen sypaly a pořád nic :? Postupně jsem vyměnil svíčky,káble, lambdy, katalyzátor, cívky, čidlo tlaku a už ani nevím co ještě.......Dělali si ze mě blbce, co bych prý nechtěl po 1,2!
Postupem času, jsem se někde dočetl, že u tohoto typu odchází potenciometr škrtící klapky. Řekl jsem to mechanikům, ale ti naznali, že počítač jim tuto závadu neukazuje, tak to tím určitě nebude.
Nakonec jsem to riskl a koupil jsem na vrakáči "na zkoušku" celé sání a bylo po cukání, dušení a nepravidelném volnoběhu. Ale doporučoval bych to koupit nový (cca 5000 Kč). Už je to fakt známý, že to odchází, takže jsem měl štěstí, že to nebylo z nějak moc jetýho auta.
Fiat Punto 1,2 8V, 2002
janko
Začátečník
Příspěvky: 5
Registrován: 22 zář 2010, 20:13

Re: trhanie-nepravidelný chod

Příspěvek od janko »

mal som ten isty problem ze mi blbly otacky mne kolisali 2000 az na500 a niekedy sa zasekli na1500 a nereagoval plyn musel som prestartovat vymenila sa skrtiaca klapka musim si zaklepat a mam zatial pokoj sice malo zakolisu ale to je tolerancia
ygzo
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 477
Registrován: 12 úno 2007, 23:29
Bydliště: Nové Mesto n/V
Kontaktovat uživatele:

Re: trhanie-nepravidelný chod

Příspěvek od ygzo »

U mna kedysi zacal motor po nastartovani ist "na tri valce" (MK2 1.2 16v) - trepalo sa cele auto od vibracii motora. Tak som uz neriesil a na takyto rezim som dosiel do servisu. Tam mi vymenili cievku (ze bola prasknuta a natieklo do nej vody a bola hrdzava) a kable k svieckam. Odvtedy to ficalo dlho dobre. Asi po 1 roku zase obcas po nastartovani na 3 valce, ale po pridani a roznehnuti auta sa to upravilo a auto islo ok. Tak som si povedal, ze vymenim sviecky - kupil som BOSCH (viem ze do Punta tusim lepsie NGK, ale nechcelo sa mi "na skusku" kupovat drahsie NGK). Vymenil som sviecky a prych ~15 km super, bez trhania. Bohuzial pri dalsej jazde ~30km po dialnici semtam auto zacalo trhat za jazdy a pomaly motor stracal vykon. Teraz to jazdi tak, ze zvuk ked je v zabere a pridavam, to ma jak kosacka na travu, citit vibracie z motoru (ale len ked je v zabere - zase ked idem na lahky plyn tak je zvuk celkom ok a motor nevibruje)

Co s tym? Momentalne na nove auto nemam, takze by to chcelo poriesit nejako toto.
Netusim co by to mohlo byt. Jedine som rozmyslal, ze odkedy mi to zacalo pri studenom starte ist na 3 valce, tak zhruba od tej doby som zacal tankovat ten Fuel Save od Shell - ale to moze byt cisto nahoda.. neviem ci by nekvalitnym palivom mohol motor chodit na 3 valce plus tak ako popisujem vyssie...

Nejaky napad?
Fiat Punto MKII 1.2 16V HLX
ygzo
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 477
Registrován: 12 úno 2007, 23:29
Bydliště: Nové Mesto n/V
Kontaktovat uživatele:

Re: trhanie-nepravidelný chod

Příspěvek od ygzo »

OK, problem najdeny - zapalovaci kabel na jednom valci bol povyskoceny zo sviecky a izolacia sa tam celkom roztopila, takze teraz uz je to k nicomu, semtam to ide, semtam nie. Tak pojdem bohuzial zase pre nove kable... co uz no. Inak som vycistil aj skrtiacu klapku, zda sa mi ze teraz to hlavne v nizsich otackach ide plynulejsie a nema to tendenciu zhasinat pri slabom plyne.
Kable kupim asi len tie lacne STARLINE (25 EUR) pretoze BOSCH stoja az okolo 70 EUR a to uz sa mi zda prilis... snad tie starline budu fungovat. Aj ked brzdove kotuce starline moc nevydrzali a skrutili sa za chvilu...
Fiat Punto MKII 1.2 16V HLX
ygzo
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 477
Registrován: 12 úno 2007, 23:29
Bydliště: Nové Mesto n/V
Kontaktovat uživatele:

Re: trhanie-nepravidelný chod

Příspěvek od ygzo »

Tak som vymenil kable. Zo zaciatku uplne super, motor slapal jak hodiny. Ale vecer sadnem do auta nastartujem a zase vibracie a zvuk jak ked ide na 3 valce. Pridal som plyn a po chvile to prestalo...
Vazne uz neviem co tomu moze byt.
1. Vymenil som sviecky, asi som zle zasunul jeden z tych kablov - tak sa roztopil ten jeho koniec. (ale kym sa roztopil, islo to 10-15km super)
2. Vymenil som aj kable za nove a daval som pozor na ich spravne pripojenie - zase to nepali poriadno pri studenom motore :(

Idem s tym na vrakac? :)
Sviecky som sice dal BOSCH, niekto vravi ze do fiata len NGK, ale zeby toto mohlo az tak vadit? Kedysi som mal tiez bosch a chodilo to.
Fiat Punto MKII 1.2 16V HLX
Uživatelský avatar
Matto
Všeználek
Příspěvky: 2443
Registrován: 12 zář 2007, 11:05
Bydliště: Trenčín,Horné Srnie

Re: trhanie-nepravidelný chod

Příspěvek od Matto »

ygzo- a čo cievky, tie si neskúšal vymeniť resp. premerať? síce si písal, že jednu Ti už menili, ale aj tak by som to ešte skúsil, alebo pokial máš možnosť tak najjednoduchšie by to bolo asi napichnúť na diagnostiku.
ex - Punto MK1 1,2 ELX 54kw/73k r.v.95
now - Grande Punto 1,9 MultiJet 116kw/160k r.v.07 -powered by Alfatuning.sk
ygzo
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 477
Registrován: 12 úno 2007, 23:29
Bydliště: Nové Mesto n/V
Kontaktovat uživatele:

Re: trhanie-nepravidelný chod

Příspěvek od ygzo »

Cievka neviem ako sa da zmerat ci je dobra.
Zistil som ale ze asi mi to robi len ked je uz zohriate auto a necham ho postat ale hodinku - tak potom po nastartovani chvilku ide nepravidelne a ked pridam, tak uz ide dobre.
Ked je celkom studene, zda sa ze vtedy ide fajn aj hned po nastartovani - vtedy mu aj prida same na otackach.
Fiat Punto MKII 1.2 16V HLX
Odpovědět

Zpět na „Punto - motor“