zarosené sklo

Karosérie, nárazníky, úpravy, spoilery, venkovní doplňky

Moderátoři: intel_sk, peta.smolik, mad mike, Katy, Matto, zokot

petko42
Začátečník
Příspěvky: 19
Registrován: 20 úno 2009, 16:16

zarosené sklo

Příspěvek od petko42 »

Rosí sa mi predný svetlomet,už som to pretesnoval silikonom a nepomáha kto má s tým skúsenosti?
Reklama
 

Uživatelský avatar
skybar
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 273
Registrován: 30 črc 2009, 19:51
Bydliště: Slovensko,Pohorelská Maša

Re: zarosené sklo

Příspěvek od skybar »

Asi ti niekde ostala nepatrná štrbinka a máš to,ja som pretesnil na mojom punťovi a pohoda,asi som mal viac šťastia.Opakovanie matka múdrosti?Tak to skús ešte raz!
PUNTO MK1 55,r.v.96,40KW,ELX, 5dver.
Uživatelský avatar
jaysun
Fiaťák
Příspěvky: 126
Registrován: 06 dub 2008, 15:29
Bydliště: slovensko prievidza

Re: zarosené sklo

Příspěvek od jaysun »

presne este raz ale podstata je poeiadne poutierat vlhkost a vysusit ho najlepsie nechat otvorene aspn jeden den v izbovej teplote :wink:
fiat punto mk2 1.2 16v sporting
Uživatelský avatar
skybar
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 273
Registrován: 30 črc 2009, 19:51
Bydliště: Slovensko,Pohorelská Maša

Re: zarosené sklo

Příspěvek od skybar »

Ja som to osušil na gamatke,potom som to odmastil a zalepil silikonom,takže čistota a trpezlivosť ako sa vraví "práce chvatná málo platná".
PUNTO MK1 55,r.v.96,40KW,ELX, 5dver.
Uživatelský avatar
jaysun
Fiaťák
Příspěvky: 126
Registrován: 06 dub 2008, 15:29
Bydliště: slovensko prievidza

Re: zarosené sklo

Příspěvek od jaysun »

presne tak :D :D
fiat punto mk2 1.2 16v sporting
turbom
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 481
Registrován: 24 dub 2008, 22:19
Bydliště: Havl. Brod. a okoli

Re: zarosené sklo

Příspěvek od turbom »

Mam stejny problem. Zajimalo by me, jaky mam pouzit pripravek na utesneni spoju a jestli to utesnit vsechno.( nejsou tam vetraci otvory?) Svetlo uz nekdo lepil a nejde mi otevrit kryt. Takze jak to udelat, nez to zalepim, aby mi tam nezustala vlhkost? Nejde koupit jen ten pruhledny kryt?

Po vcerejsim lijaku, je svetlo cele ubrecene :?
2008- Fiat Bravo 1.4 T-jet 110kw Emotion +LPG Stag Q-BOX. 2008 Fiat Linea-1.4 T-jet 88kw
Uživatelský avatar
jaysun
Fiaťák
Příspěvky: 126
Registrován: 06 dub 2008, 15:29
Bydliště: slovensko prievidza

Re: zarosené sklo

Příspěvek od jaysun »

pri mk1 to svetlo aspon tu unas stoji 20eur je to polske ale postaci :D skus to nahriat fenom ci to lepidlo povoli ja som to robil sklenarenskym silikonom a drzalo to dobre :D
fiat punto mk2 1.2 16v sporting
iqlogic
Začátečník
Příspěvky: 41
Registrován: 23 dub 2010, 11:12

Re: zarosené sklo

Příspěvek od iqlogic »

a nemate niekto nahodou navod ako rozobrat predne svetlomety? Jeden mam zdnuka zapraseny a netusim ako sa tam ten prach dostal kedze sa nerosi mal by tesnit ...
simima2
Fiaťák
Příspěvky: 59
Registrován: 06 úno 2010, 01:24
Bydliště: Praha 10

Re: zarosené sklo

Příspěvek od simima2 »

Zrovna jsem sem chtěl položit ten samý dotaz :-) . Také se mi rosí přední světlo. Přijdu ráno k auto - orosené, jedu 40 km - orosené, tady se můžete podívat:


Obrázek
Fiat Stilo 1.9 JTD 85 kW (3dv.)
Uživatelský avatar
Zetes
Znalec
Příspěvky: 537
Registrován: 06 dub 2008, 21:48
Bydliště: ..::VelMez::.. Auto: BMW 320d touring
Kontaktovat uživatele:

Re: zarosené sklo

Příspěvek od Zetes »

stejnej problem... nic nepomaha :D pretesnoval jsem to silikonem, par mesicu to bylo ok ale zaclo to zase znova, ale jen jedno, takze rada zni pretesnovat... dokonala...
Citroen BX TOP ►►► Fiat Punto HGT ►►► BMW 320d Touring a Peugeot 306 (lahvove barvicky :D)
Graun
Znalec
Příspěvky: 683
Registrován: 03 zář 2008, 20:26
Kontaktovat uživatele:

Re: zarosené sklo

Příspěvek od Graun »

simima2: Mne pomohlo, když jsem vytáhl ty krytky ven, a pak prohodil levé za právé a přitom je otočil vzhůru opačně. Předtím jsem to však namazal silikonovým olejem, ale jen tak jemně.
To těsnění bude lépe doléhat mezi tu krytku a to těleso světla a tím pádem lépe těsnit. Když jsem to udělal, tak se to pak nerosilo. Teď však si žena rozbila přední světlo, tak jsem ji tam koupil nové tuningy s angel eyes.

K tomu MK1. Ty přední kryty by měly být skleněné. Já to u marei pekl v troubě na 80°C. To lepidlo změklo, šlo to pak rozloupnout jak ořech. Stačilo to za tepla pořádně očistit, ten tmel.
Pak jsem krásně vyčistil vnitřek, vypálené paraboly se otočily o 180°, dal lepší žárovky a svítivost se zlepšila o několik stovek procent. Zeptejte se někoho na světla v marejích nebo bravo/brava. Stojí to zaprd, ty světla. Nyní jsem však spokojen.

Co jsem se díval do toho rozbitého světla v Puntu (viz výše), tak ta parabola taky vypálená za ty roky, takže také žádná sláva.
F/I/A/T MAREA WEEKEND 1.6 16V ELX 7/1998 76kW
F/I/A/T PUNTO 1.2 8V ELX 11/1999 44kW (MK2)
slabostka
Fiaťák
Příspěvky: 149
Registrován: 18 lis 2009, 17:38

Re: zarosené sklo

Příspěvek od slabostka »

Zdravim... potrebujem poradiť ako otvoriť svetlomet na Punto II r.v. 2000, rosí sa.. je to tak že ho musím nahriať aby sa predný kryt uvolnil od zvyšku? Musím to teda celé demontovať- svetlomet a potom " do rúry "? Nejde to nejako ľahšie? Samozrejme je to na potvoru ľavý svetlomet- uvolňujete tam poistkovú skrinku aby ste menili žiarovky resp. odpojili konektory?
sporting speedgear r.v. 2000
xeromax
Všeználek
Příspěvky: 1525
Registrován: 13 srp 2008, 18:02
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: zarosené sklo

Příspěvek od xeromax »

treba pretesnit zadne kryty nie davat dolu sklo, tym ze ho zhodis tomu mozes uskodit este viac,
skrinku neuvolnujem, mam celkom tenke ruky a pri troche cviku sa to da vymenit, mne teraz vymena zaberie tak 2-3minuty
FIAT PUNTO II 1.2 8V 44kW EL
2009 -- 129,6dB
2010 -- 133,5dB
http://fotoalbumy.azet.sk/xeromax/my-punto/
http://www.xtuning.tk
samot0506
Začátečník
Příspěvky: 20
Registrován: 07 zář 2010, 19:30

Re: zarosené sklo

Příspěvek od samot0506 »

Zdar tak já přidám taky jeden tip sundej zadní krytku světel vyvrtej do ní díru o velikosti 2cm a máš klid.Vznikne tím větrací otvor mám odzkoušeno 100% učinek :lol: hodně zdaru
Fiat Punto II 1,2 44KW
turbom
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 481
Registrován: 24 dub 2008, 22:19
Bydliště: Havl. Brod. a okoli

Re: zarosené sklo

Příspěvek od turbom »

Jsem se na to pres leto vykaslal :x
Tak jsem myslel, ze uz mam klid a ono pres leto asi vysychalo lepe. Za vlhkeho podzimu uz se zase rosi.
Nechci videt az bude zima. Budu muset se s tim nejak poprat.
Otazka zni tesnit nebo vrtat vetsi diru :?:
2008- Fiat Bravo 1.4 T-jet 110kw Emotion +LPG Stag Q-BOX. 2008 Fiat Linea-1.4 T-jet 88kw
Odpovědět

Zpět na „Punto - exteriér“