Časté vypalenie žiarovky

Moderátor: peta.smolik

akarval
Začátečník
Příspěvky: 16
Registrován: 31 kvě 2010, 10:13

Časté vypalenie žiarovky

Příspěvek od akarval »

Dobry den,

som majitelom Fiat Bravo 2009 1.6MJeT rad by som vedel ci iba ja mam problem s prilis castym vymienanin ziaroviek v prednych svetlometoch. Za ani nie rok pouzivania auta som 4 krat menil H1 ziarovku..
Ako dalej..Chystam sa na druhu prehliadku po 50 000km a nie som si isty ze mi vo Fiate pomozu...

HELP..
Reklama
 

durkovic
Fiaťák
Příspěvky: 155
Registrován: 20 dub 2008, 18:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Časté vypalenie žiarovky

Příspěvek od durkovic »

zdravim ta, no to nieje ani tak vela ja mambenzinak a budem mat teraz uz tretiu sadu ziaroviek do predných svetiel, snad uz na stalešie :D beriem philips cool blue a takisto parkovačky k nim W5W blue vision snad bude na čas pokoj
ex car: Fiat Bravo 2 1.4 16V 66kW
NOW : Ford C-Max FL 1.8 TDCi 91kW/124 ponikov :D
akarval
Začátečník
Příspěvky: 16
Registrován: 31 kvě 2010, 10:13

Re: Časté vypalenie žiarovky

Příspěvek od akarval »

Hallo, tak to je "SUPER"
i ja som pozeral po nejakych znackovejsich ale pockam asi az na jesen ked tie svetla budem nutne potrebovat. Zatial to pokryjem H1 za 1.5 Euro.
Dakujem za odpoved..
bandit1
Začátečník
Příspěvky: 5
Registrován: 21 dub 2010, 15:09

Re: Časté vypalenie žiarovky

Příspěvek od bandit1 »

Ja mam auto skoro 3 roky, najazdene 45000km ale ziarovku som nemenil este ziadnu. Len mi prave odisla ziarovka v svetle nad zadnou spzkou.
JardaK.
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 208
Registrován: 12 říj 2007, 08:29
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Časté vypalenie žiarovky

Příspěvek od JardaK. »

bandit1 píše:Ja mam auto skoro 3 roky, najazdene 45000km ale ziarovku som nemenil este ziadnu. Len mi prave odisla ziarovka v svetle nad zadnou spzkou.
A mění se špatně? Podle manuálu by to neměl být problém, ale vím, jak jsem se např. trápil s přístupem k žárovkám na stropě u zrcátka!
Fiat Bravo2 1,6 MJet, 77 kW, nar. 2010
zlatý Puňťa 1,9 JTD, 59 kW, nar. 1999 - prodán
bandit1
Začátečník
Příspěvky: 5
Registrován: 21 dub 2010, 15:09

Re: Časté vypalenie žiarovky

Příspěvek od bandit1 »

no skusal som to svetlo vybrat ale neslo mi to, ale o par dni idem na servisnu prehliadku tak to necham im nech to vymenia.
JardaK.
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 208
Registrován: 12 říj 2007, 08:29
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Časté vypalenie žiarovky

Příspěvek od JardaK. »

bandit1 píše:no skusal som to svetlo vybrat ale neslo mi to, ale o par dni idem na servisnu prehliadku tak to necham im nech to vymenia.
Tak se jim dívej na ruky, ať víme, jestli je to problém!
Fiat Bravo2 1,6 MJet, 77 kW, nar. 2010
zlatý Puňťa 1,9 JTD, 59 kW, nar. 1999 - prodán
tomas854
Začátečník
Příspěvky: 10
Registrován: 09 dub 2009, 19:48

Re: Časté vypalenie žiarovky

Příspěvek od tomas854 »

Meni sa velmi jednoducho, zvladol som to na parkovisko pred Avionom za cca 2 min.

Je tam "zapadka", po jej odtlaceni sa da cele svetielko vytiahnut.. Nasledne odkrutit kabel (myslim ze o 90 stupnov), vlozit novu ziarovku a spatne namontovat... no problema :D
durkovic
Fiaťák
Příspěvky: 155
Registrován: 20 dub 2008, 18:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Časté vypalenie žiarovky

Příspěvek od durkovic »

zdravím,

presne tak odklopit pružnu zaklapku petice H1 ziarovky vytiahnut ju von odpojit priamím vysunutím kabliku (netreba nim krutit) vziat novu ziarovku nasunut kablik na kladný pol ziarovky, ziarovku vhodne osadit do skeletu svetlometu aby bezpečne dosadla do vymedzených plošiek na skelete svetla a zaklapnut pružnu zapadku.

1 svetlo vymena do 5 minut možno 10 k nastudovaniu vymeny :wink:
ex car: Fiat Bravo 2 1.4 16V 66kW
NOW : Ford C-Max FL 1.8 TDCi 91kW/124 ponikov :D
durkovic
Fiaťák
Příspěvky: 155
Registrován: 20 dub 2008, 18:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Časté vypalenie žiarovky

Příspěvek od durkovic »

nazdar lidičky , tak dnes dorazil set ziaroviek do bravka, 2ks Philips blue vision H1 a 2ks W5W blue vision objednané z eshopu http://www.rkautomoto.sk plna spokojnosť. cena 21€

na zahrade nahodim.

Obrázek

Uploaded with ImageShack.us
ex car: Fiat Bravo 2 1.4 16V 66kW
NOW : Ford C-Max FL 1.8 TDCi 91kW/124 ponikov :D
JardaK.
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 208
Registrován: 12 říj 2007, 08:29
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Časté vypalenie žiarovky

Příspěvek od JardaK. »

durkovic píše:nazdar lidičky , tak dnes dorazil set ziaroviek do bravka, 2ks Philips blue vision H1 a 2ks W5W blue vision objednané z eshopu http://www.rkautomoto.sk plna spokojnosť. cena 21€

na zahrade nahodim.

Obrázek

Uploaded with ImageShack.us
Nerozumím, s čím jsi plně spokojený, když budeš žárovky teprve nahazovat na zahradě! A jinak - "bravek" u nás v kraji znamená "prase", ale to jen tak pro obveselení, neber to, že se Ti vysmívám! Ať žijí Brava a bravci!
Fiat Bravo2 1,6 MJet, 77 kW, nar. 2010
zlatý Puňťa 1,9 JTD, 59 kW, nar. 1999 - prodán
durkovic
Fiaťák
Příspěvky: 155
Registrován: 20 dub 2008, 18:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Časté vypalenie žiarovky

Příspěvek od durkovic »

jardo ja so mmyslel plnu spokojnost pri nakupe z toho eshopu, pacilo sa mi ako informuju zakaznika v ktorom stadiu je jeho tovar. (balenie xepedicia atd) info mailom. no to s tým slovičkom "bravko" som nevedel , holt jaký kraj taký slang a narečie, ale inač v podstate slovo brav znamená prasa :)
ex car: Fiat Bravo 2 1.4 16V 66kW
NOW : Ford C-Max FL 1.8 TDCi 91kW/124 ponikov :D
Petr1968
Všeználek
Příspěvky: 1268
Registrován: 21 bře 2009, 16:39

Re: Časté vypalenie žiarovky

Příspěvek od Petr1968 »

Hlavně ať svítí. A vo tom to je. :mrgreen:
JardaK.
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 208
Registrován: 12 říj 2007, 08:29
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Časté vypalenie žiarovky

Příspěvek od JardaK. »

Petr1968 píše:Hlavně ať svítí. A vo tom to je. :mrgreen:
A to jsem, chlapi, hodně zvědavý, protože mám Bravo 1,5 měsíce, ale v noci jsem ještě nejel (holt je teď pořád dlouho světlo, že?), takže nevím, jak, potvora, svítí! Jedno vím jistě - jsem z toho auta pořád unešený, ale přiznávám se, jsem italský nekritický fanda!
Fiat Bravo2 1,6 MJet, 77 kW, nar. 2010
zlatý Puňťa 1,9 JTD, 59 kW, nar. 1999 - prodán
Uživatelský avatar
rogi
Znalec
Příspěvky: 548
Registrován: 03 črc 2010, 19:43
Bydliště: SK

Re: Časté vypalenie žiarovky

Příspěvek od rogi »

maam tiež novee "prasa" :lol: zatial som žiarovky nemenil, ale ako viem vyrobcovia už nepouživaju poriadne konektory, stačí aby sa zmenil prechodový odpor a žiarovka ide do hajaan, u fiatov som si všimol pekne roztopenu izolaciu na konektore žiarovky (nie na svojom), na škode130L mi tak odošli posebe dve H4 na jednej strane, a to je tam super konektor, nič ine nezostalo vymenil som za novy, problem vyrešený, to som všetkým radil čo mali fiaty ešte s H4, aby si tam dali konektor čo sa daaval na stare škodovky (a to som robil predavača na nahradne diely na fiata) aby všetko fungovalo musí byť prívod napätia do žiarovky v super stave, to maate ako ked je zle ukostreny alternátor, napätie "skaače" aj do 30voltov
Škoda 130L agave už z recyklovana
Fiat BRAVO 1.4 activ PLUS 66kw biela "divino"
Odpovědět

Zpět na „Bravo 2“