nastavení předvstřiku Punto 17TD 46kw

Vše o motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady a typy, topení a chazení

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

smogsmog
Začátečník
Příspěvky: 2
Registrován: 04 čer 2010, 13:52

nastavení předvstřiku Punto 17TD 46kw

Příspěvek od smogsmog »

Zdravim, toto téma sem nikde nenalezl tak zakládám nové, potřeboval bych nastavit předvstřik u Punta 1.7TD 46KW. Povolil sem dva šruby ve předu u kola a jeden důle vzadu a nemůžu s čerpadlem hnout. Může te mi nekdo poradit?? Punto mi totiž za studena špatně chytá, zkontroloval sem žhaviče, vstřiky a pořád špatně chytá. Může te mi nekdo poradit?? Předem dík
Reklama
 

Vasek176
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 342
Registrován: 07 led 2008, 18:21
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Re: nastavení předvstřiku Punto 17TD 46kw

Příspěvek od Vasek176 »

zdárek...tak jsem našel odkaz jak to seřídit ale osobně si myslím že budeš mít opotřebovanou rozdělovací hlavu na vstřikovacím čerpadle..
http://web.telecom.cz/rozsini/puntoMk1/vstrikce.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
pepanek
Začátečník
Příspěvky: 10
Registrován: 08 led 2011, 16:08

Předvstřik 1.7 td punto

Příspěvek od pepanek »

Ahoj
Potřeboval bych radu jak na puntu 1.7 td rv 98 zkontrolovat nastavení předvstřiku
Děkuji moc za rady
pepanek
Začátečník
Příspěvky: 10
Registrován: 08 led 2011, 16:08

Re: nastavení předvstřiku Punto 17TD 46kw

Příspěvek od pepanek »

Ono mě to nechce chytnou za studena pak když to konečne nastartuje tak to chytá už líp ale furt se musí i za tepla alespon jedenkrát nejlíp dvakrát nažhavit myslel sem že padá nafta dal sem novy filtr přřed filtr sem dal i balonek mačkací a nepomohlo dal sem nový zhaviče nepomohlo už si s tím nevím rady nemáte nějaky nápady
punťas hgt
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 341
Registrován: 11 bře 2008, 18:04
Bydliště: koule evropy
Kontaktovat uživatele:

Re: nastavení předvstřiku Punto 17TD 46kw

Příspěvek od punťas hgt »

Hk kurnik pozoruji, že se tady závada se startem rozrůstá. Bratr na TD 52kw má už taky problém a tady jsem se nikde nedobral k nějakýmu závěru. Klasický problém špatný studený start.Několikrát nažhavit a pak několik pokusů startu. Když to chytne a po 2s zdechne další start jako hodinky za tepla startuje na drc jak můj cholerický šéf. Jen ten počáteční studený start. Žhaviče ok,palivový filtr nový, balónek jsem taky dal, nový hadičky a nic. Nemůžu nikde sehnat nějaký povídání o tom čerpadle..... ale můj názor je ten, že nějaký čidlo musí upravovat ten studený start. Ví někdo který, než se vrhnu do rozřezání kabeláže a půjdu drátek po drátku???
Uživatelský avatar
straki
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 420
Registrován: 11 říj 2009, 23:14

Re: nastavení předvstřiku Punto 17TD 46kw

Příspěvek od straki »

Mno mechanik říkal že punta mk1 už od výroby v zimě blbě startujou.
U mne je to taktéž špatné za studena to 5 krát žhavím a pak teprv startuju, vždy to má snahu chytnout tak to nechám točit dokud to nechytne a pak to nechcípá a za tepla stačí ťuknout do motora a jede. Trošku nechápu co udělaly špatňe ale dokud neuvidím přímo co to dělá tak to neřeším neboť zima bude za chvíli končit :D
Fiat Punto MK1 SX 1,7 TD 52kw rv. 95 - Dosloužil :(
Aktualně Fiat Stilo 1,9 JTD 85 kw r.v 03
Uživatelský avatar
feldino
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 275
Registrován: 21 led 2006, 20:42
Bydliště: Nemšová (Slovensko)
Kontaktovat uživatele:

Re: nastavení předvstřiku Punto 17TD 46kw

Příspěvek od feldino »

No neviem ci vsetky zle startuju ale co mam Punto uz 5 rokov uz som zazil riadnu zimu a vzdy chyti na prvy pokus a ziadne dlhe tocenie. Maximalne pri silnych mrazoch 2x nazhavim a chyti na sup a to uz ma cosi odkrutene :) (225tis.)
bobas
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 482
Registrován: 12 bře 2009, 13:47

Re: nastavení předvstřiku Punto 17TD 46kw

Příspěvek od bobas »

Kluci ja mam puvodni zhavici svicky!!!a je na nich 270 tkm a startuju normalne na jedno nazhaveni i pri teplotach pod -20, auto je denne v provozu ,doma temer od novoty...
Uživatelský avatar
mad mike
Všeználek
Příspěvky: 1872
Registrován: 20 říj 2008, 18:33
Bydliště: Olomouc

Re: nastavení předvstřiku Punto 17TD 46kw

Příspěvek od mad mike »

většinou je problém se vzduchem v palivovém systému- projít všechny hadice a spoje, opravit a pak pořádně zalít filtr nastartovat a protůrovat,mělo by se to pak odvzdušnit do motoru. sTipem jsem se tahle trápil půl roku
Fiat Freemont 2.0 125kw 4x4
Fiat Marea weekend 1,6 16V 76kW
Fiat Punto II 1,8 16V Hgt, 96kW azurový démon, na ND
Fiat Tipo 1,7D dgt http://www.fiattipo.net už jen ve vzpomínkách
pepanek
Začátečník
Příspěvky: 10
Registrován: 08 led 2011, 16:08

Re: nastavení předvstřiku Punto 17TD 46kw

Příspěvek od pepanek »

je to fakr marný dnes ráno opět nechytalo včera jsem zkontroloval jestli je dobře nastavený čerpadlo
ale co sem si všíml že balonek co sem dal před filtr zůstal zmáčkly a doufám že sem ho dal dobře před filtr na hadičku co jde na pal. filtr ns ten plastoví kokotek ktery je zajištěny takovou tou velkou segrovkou
Uživatelský avatar
intel_sk
Znalec
Příspěvky: 701
Registrován: 12 čer 2011, 14:42
Bydliště: Košice-Sidlisko JUH
Kontaktovat uživatele:

Re: nastavení předvstřiku Punto 17TD 46kw

Příspěvek od intel_sk »

ahojte.uz tu davno nebol nikto...nasiel toto vlakno tak pisem aj ja .....mne oradil jeden pan ze tieto Punta startuju so stlacenym plynovym pedalom a chytne asi na druhy krat....neviem no ked som skusal bez plynu tak to trva dlhsie....pani a od vtedy ste nieco poriesili mate nieco nove ???
PS:len ma stve ze konkurencia moj kolega na jeden sup startuje znacku nebudem pisat ale ma stary srot VW
Fiat Punto 1.7 TD SX60 46KW/4500min rv.96/MK1 silver flash
ex Polski Fiat 125p farba bordó
/http://www.club-fiat.com/viewtopic.php?f=74&t=17556
Uživatelský avatar
straki
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 420
Registrován: 11 říj 2009, 23:14

Re: nastavení předvstřiku Punto 17TD 46kw

Příspěvek od straki »

Bavil jsem se o tom blbým startu v zimě s kolegama v práci a jeden co měl kdysi starýho "pažouta" v dieselu tak že mněl mikroskopiskou trhlinku na přivodu nafty a proto mu to blbě startovalo a po opravě to startovalo na brnk.
Jinej kolega říkal že to může být špatný těsnění kolem čerpadla dál jsem se radši neptal neboť toto řešit je asi zbytečně drahá investice než by se to našlo proč to tak blbě chytá ale je divný (teda aspoň u mne) že když zaprší nebo je kolem nuly tak už nechce chytat a musím startovat na 2krát a když s tím celej den nejedu a je kolem tý nuly tak startuji třeba i na 7 krát než se to aspoň trochu rozblble
Fiat Punto MK1 SX 1,7 TD 52kw rv. 95 - Dosloužil :(
Aktualně Fiat Stilo 1,9 JTD 85 kw r.v 03
bobas
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 482
Registrován: 12 bře 2009, 13:47

Re: nastavení předvstřiku Punto 17TD 46kw

Příspěvek od bobas »

No ja to mam taky tak,jsem aspon rad,ze to nedela jen me,ale myslim,ze to bude nejaka hadice od nafty,ktera je hold uz sterila a prisava vzduch,preci jenom nejsou ta auta nejmladsi,na obhajobu muzu rict,ze i pri -23 jsem minuly rok v noci na horach nastartoval :-D jinak me to chyta na poprve,ale musi se to tocit dyl,kdyz pak startuju potom,je to ok,takze me tam asi spis pada nafta nekde :-(
pepanek8209
Začátečník
Příspěvky: 13
Registrován: 02 říj 2011, 13:16

Re: nastavení předvstřiku Punto 17TD 46kw

Příspěvek od pepanek8209 »

Me to furt blbě startuje čím dál tím víc jak se blíží zima asi koupím nějaký motor a zkusím to předelat mám nabídku za 3500tis prej snad jen 80tis km da zaruku 6mesicu tak uvidim stary motor pak rozhodím a uvidim myslim si ze sou mrtve tlaky v motoru
bobas
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 482
Registrován: 12 bře 2009, 13:47

Re: nastavení předvstřiku Punto 17TD 46kw

Příspěvek od bobas »

Tlakama to neni,ja vymenil taky motor a dela to stejne ... takze nevim :-D ale neresim to,nejhorsi mam prvni start,pak uz mi to chyta normalne :)
Odpovědět

Zpět na „Punto - motor“