Problem s Blue and Me

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
tomas854
Začátečník
Příspěvky: 10
Registrován: 09 dub 2009, 19:48

Problem s Blue and Me

Příspěvek od tomas854 »

Zdravicko,

mam problem s prehravanim skladieb na USB kluci v mojom bravicku, snazil som sa prejst aj ine cudzojazycne fora, no moj problem stale pretrvava

Pouzivam USB PQI 2GB, alebo microSD kartu 128 MB Nokia v USB adapteri. Po zasunuti klucika do portu, ovladanim na volante sa mi podari preklikat k MEDIA PLAYER (nie vzdy, zobrazuje ho tam ako sa mu zachce) a tam zvolim PLAY ANYTHING a nic, hlucho, menu zmizne a zas zacne hrat radio..
Dalej ked chcem znovu urobit volbu media player, ani mi ho na palubaku neukaze, namiesto toho MESS. READER (okrem toho su tam este polozky LAST CALLS, SETTINBGS, PHONEBOOK).. Na hlasovy povel PLAY, PLAY ANYTHING, MEDIA PLAYER absolutne nereaguje..

Inac klucik som skusal mat naformatovany na FAT aj FAT32, 20 skladieb alebo len jednu ale nikdy mi skladbu v mp3 neprehral, uz zacinam byt zufaly..

Tiez som na webe nasiel upgrade blue&me na verziu 5.3, upgradeoval som ju (cez ten isty klucik), prebehol OK, ale problem pretrvava

Neskusal som odpojenie baterie (reset blueandme), bo neviem co mi to moze vykonat s RJ, radiom, celkovou elektronikou

Inac som spokojny s mojim bravickom, 2008, 1.9 MTJ 120HP vybava EMOTION

Poprosim pekne o hocijake rady

Vdaka :)
Reklama
 

JardaK.
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 208
Registrován: 12 říj 2007, 08:29
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Problem s Blue and Me

Příspěvek od JardaK. »

Já bych potřeboval pouze jednu radu - jakou kapacitu flešky zvládne USB? Mám 1 GB flešku a ta jede v autě bez problémů, druhá, 8 MB, má problém - zařízení ji nenačte!
Fiat Bravo2 1,6 MJet, 77 kW, nar. 2010
zlatý Puňťa 1,9 JTD, 59 kW, nar. 1999 - prodán
JardaK.
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 208
Registrován: 12 říj 2007, 08:29
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Problem s Blue and Me

Příspěvek od JardaK. »

Měl jsem problém s Blue&Me, totiž takový, že se po nastartování (motoru) automaticky spouštěl přehrávač USB a ne rádio, i když jsem měl zvoleno "Autoplay off". Pořád jsem zkoušel přenastavit "off" na "on" a zpět v naději, že se to celé vzpamatuje, ale nic, výsledek byl pořád stejný. Pak jsem měl spásný nápad - nastartoval jsem, opět se spustila muzika z flešky a já celý nasraný nad italskou windowsovskou technikou vyrval flešku z díry. Přehrávání se v tu chvíli samozřejmě přepnulo na rádio, ale rádio naběhlo i po opětovném nastartování motoru a už to fachčí, jak má!
Fiat Bravo2 1,6 MJet, 77 kW, nar. 2010
zlatý Puňťa 1,9 JTD, 59 kW, nar. 1999 - prodán
JardaK.
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 208
Registrován: 12 říj 2007, 08:29
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Problem s Blue and Me

Příspěvek od JardaK. »

Opět (tentokrát po roce) přestalo fungovat Blue&Me, tzn. na volantu přestaly být funkční dvě krajní spodní tlačítka (symbol telefonu a symbol "voken"). Já fakt nevím, kde je problém a co s ním! Zase musím do servisu Fiatu, ať obnoví funkčnost přes diagnostickou zásuvku. Nezná někdo řešení? Odpojení baterky asi nepomůže, co? Já zkusil vypnout a zapnout motor, vytahovat a zasunovat flešku, přepínat tlačítka na volantu a nic!
Fiat Bravo2 1,6 MJet, 77 kW, nar. 2010
zlatý Puňťa 1,9 JTD, 59 kW, nar. 1999 - prodán
Uživatelský avatar
Buchtič
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 448
Registrován: 11 úno 2008, 19:48
Bydliště: Broumov/Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Problem s Blue and Me

Příspěvek od Buchtič »

Máš nejnovější verzi B&M?
Fiat Punto 60 SX Cult, r.v. 1998, 5dv black -> Fiat Grande Punto 1.4 T-Jet Sport 2008 5DV black
Obrázek
grande-punto.buchtic.net - https://www.club-fiat.com/viewtopic.php?f=74&t=18787 - osobní
JardaK.
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 208
Registrován: 12 říj 2007, 08:29
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Problem s Blue and Me

Příspěvek od JardaK. »

Loni v únoru po posledním resetu jsem nainstaloval verzi 5.0 a od té doby jsem měl celkem klid. Díval jsem se, že už je verze 6.0, ale nevím, jestli to moje auto z roku 2010 schlamstne. Teď by to stejně nešlo, protože na flešku a mobil Bravo od včerejška nereaguje!
Naposledy upravil(a) Buchtič dne 16 bře 2013, 09:50, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Poslední příspěvek se necituje!!!
Fiat Bravo2 1,6 MJet, 77 kW, nar. 2010
zlatý Puňťa 1,9 JTD, 59 kW, nar. 1999 - prodán
Jarous1
Fiaťák
Příspěvky: 102
Registrován: 18 úno 2007, 19:11

Re: Problem s Blue and Me

Příspěvek od Jarous1 »

Měl jsem cca před rokem stejný problém, pomohlo na chvilku odpojit baterku.
Fiat 500X 1.4 Turbo Multiair Lounge
Fiat Croma 1.9 JTDm FL
Fiat Stilo MW 1,9 JTD Active FL
ex Fiat Bravo 2 MJTD Emotion
JardaK.
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 208
Registrován: 12 říj 2007, 08:29
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Problem s Blue and Me

Příspěvek od JardaK. »

Děkuji tímto Jaroušovi1 za účinnou radu! Šel jsem do garáže, odpojil na malou chvilku baterku a po nutném novém nastavení času a data zkusil zmáčknout pravé spodní tlačítko na volantu. Nebesa! Funguje to! Zkrátka a dobře, Windows nezklamaly, chtějí občas tvrdý restart!
Naposledy upravil(a) Buchtič dne 17 bře 2013, 09:35, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Poslední příspěvek se necituje!!!
Fiat Bravo2 1,6 MJet, 77 kW, nar. 2010
zlatý Puňťa 1,9 JTD, 59 kW, nar. 1999 - prodán
Uživatelský avatar
Buchtič
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 448
Registrován: 11 úno 2008, 19:48
Bydliště: Broumov/Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Problem s Blue and Me

Příspěvek od Buchtič »

Dobré vědět, Jarouši, díky. Verze 6.0 je již pro nové modely, rozhodně doporučuji aktualizovat postupně na 5.5 a 5.6.
Fiat Punto 60 SX Cult, r.v. 1998, 5dv black -> Fiat Grande Punto 1.4 T-Jet Sport 2008 5DV black
Obrázek
grande-punto.buchtic.net - https://www.club-fiat.com/viewtopic.php?f=74&t=18787 - osobní
Uživatelský avatar
Picko
Fiaťák
Příspěvky: 95
Registrován: 14 črc 2013, 20:49
Bydliště: RS

Re: Problem s Blue and Me

Příspěvek od Picko »

Ja mam taky dotaz: po uspesnom sparovani Blue&Me s mojim mob.telefonom sa ma system neopytal ci chcem nakopirovat kontakty. Ako to viem spravit manualne? Skusal som odoslat kontakt cez BlueTooth pre Blue&Me, telefon vypisal ze uspesne odoslane, ale v polozke Phonebook som to tam nenasiel.
Telefon je sparovany dobre, prichadzajuce aj odchadzajuce hovory mi fachuju cez auto.

Vie mi niekto poradit?

DAkujem
Uživatelský avatar
Picko
Fiaťák
Příspěvky: 95
Registrován: 14 črc 2013, 20:49
Bydliště: RS

Re: Problem s Blue and Me

Příspěvek od Picko »

Ahojte, minuly tyzden sa mi nepodarilo rozbehat USB kluc, prestali fungovat aj dolne krajne tlacidla na volante + niekedy mi blikali kilometre na displayi. Po opatovnom startovani to prestalo, a tie talcidla zacali fungovat...no dnes to iste, zas to nefunguje, USB nejde. V MENU mi ponukne moznost MEDIA PLAYER, kliknem nan, dam PLAY ANYTHING a nic...ide dalej radio. Po tomto sa mi polozka MEDIA PLAYER uz ani neukaze v MENU...

Skusal som uz odpojit baterku, najrpv som ju odpojil na 5 sec, nic. Potom som ju odpojil na 3 min, ajtak nic, problem stale pretrvava. Mam skusit este odpojit na dlhsiu dobu? Alebo co odporucate?


Dakujem
jano207
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 243
Registrován: 30 pro 2008, 19:52
Bydliště: SK-NR

Re: Problem s Blue and Me

Příspěvek od jano207 »

Skus to aktualizovat
EX-Fiat stilo 1,9 jtd 85kw.Momentalne Fiat bravo 1,9 mjtd 88kw
Uživatelský avatar
Picko
Fiaťák
Příspěvky: 95
Registrován: 14 črc 2013, 20:49
Bydliště: RS

Re: Problem s Blue and Me

Příspěvek od Picko »

Dakujem, zatial to vyzera tak, ze to pomohlo. :) Natrafil som vsak na dalsi problem, vcera po odpojeni baterky mi prestalo fungovat sekvencne vytahovanie okien, t.j. okrem spolujazdcovej strany mi nefunguje ani na jednom samotne dotiahnutie okien, iba ked drzim gombik. Otvaranie okien fachci vsade, absak zatvaranie ide i ba na spolujazdcovej strane. Tam sa okno dotiahne samo, ak trochen podrzim tlacidlo. Inde nie...

Stretol sa s tym niekto uz?
jano207
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 243
Registrován: 30 pro 2008, 19:52
Bydliště: SK-NR

Re: Problem s Blue and Me

Příspěvek od jano207 »

Ano stretol,pouzi HLADAT nabuduce.Zapni kluc a kazde jedno okno musis nadstavit.Stlac dole drz az pokym sa neotvori uplne a podrz ale 5 sekund.potom hore az kym nezavrie a podrz ale 5 sekund
EX-Fiat stilo 1,9 jtd 85kw.Momentalne Fiat bravo 1,9 mjtd 88kw
Uživatelský avatar
Picko
Fiaťák
Příspěvky: 95
Registrován: 14 črc 2013, 20:49
Bydliště: RS

Re: Problem s Blue and Me

Příspěvek od Picko »

Vsimol som si, ze po aktualizacii B&M je reakcia tlacidiel na volante oneskorena v priapade Media Playeru. Ked mi hra CDcko a prepnem na dalsi song, tak sa skladba prepne hned. Ked mam ale Media Player a stalcim tlacidlo "dalej", tak prejdu tam cca. 2 sekundy a az potom sa prepne skladba. Ak sa dobre pamatam, pred updatom B&M som tuto problematiku nemal. Stretol sa s tym niekto prosim? :)
Odpovědět

Zpět na „Bravo 2“