Rosenie celneho skla za dazda

Vše co se týká Punta MK3

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
domcek
Začátečník
Příspěvky: 10
Registrován: 23 bře 2010, 11:48

Rosenie celneho skla za dazda

Příspěvek od domcek »

Vzdy ked zaprsi, sa mi pocas jazdy okamzite zarosi celne sklo. Zapnutim ventilatora sa to este zhorsi. Pomoze len zapnutie klimy.
Bude to nejaka systemova porucha, a nesuvisi to s vlhkostou z vyparnika klimy, pretoze ked neprsi, tak sa to nerosi.
Mam tusenie, ze by to mohlo suvisiet so zatekanim vody do motoroveho priestoru, ako je to popisovane v recenziach na grande punto, a mna sa tento problem tiez tyka, lebo po dazdi je pod kapotou mokro, napriklad silentblok motora je plny vody.
Voda sa zrejme dostava do nejakej casti, ktorou prechadza vzduch nasavany do kabiny.
Deje sa to len pocas jazdy, ale preco aj pri vypnutom ventilatore?
Mate s tym nejake skusenosti?
Reklama
 

Graun
Znalec
Příspěvky: 683
Registrován: 03 zář 2008, 20:26
Kontaktovat uživatele:

Re: Rosenie celneho skla za dazda

Příspěvek od Graun »

domcek píše:Vzdy ked zaprsi, sa mi pocas jazdy okamzite zarosi celne sklo. Zapnutim ventilatora sa to este zhorsi. Pomoze len zapnutie klimy.
Bude to nejaka systemova porucha, a nesuvisi to s vlhkostou z vyparnika klimy, pretoze ked neprsi, tak sa to nerosi.
Mam tusenie, ze by to mohlo suvisiet so zatekanim vody do motoroveho priestoru, ako je to popisovane v recenziach na grande punto, a mna sa tento problem tiez tyka, lebo po dazdi je pod kapotou mokro, napriklad silentblok motora je plny vody.
Voda sa zrejme dostava do nejakej casti, ktorou prechadza vzduch nasavany do kabiny.
Deje sa to len pocas jazdy, ale preco aj pri vypnutom ventilatore?
Mate s tym nejake skusenosti?
Nemáš prasklý výměník tepla? Neztrácí se Ti voda z chlad. okruhu? Mne to dělalo na marejce, musel jsem vyměnit výměník tepla (radiátor ze středového tunelu), po výměně to je už ok. Byl netěsný a tak se to mlžilo.
F/I/A/T MAREA WEEKEND 1.6 16V ELX 7/1998 76kW
F/I/A/T PUNTO 1.2 8V ELX 11/1999 44kW (MK2)
domcek
Začátečník
Příspěvky: 10
Registrován: 23 bře 2010, 11:48

Re: Rosenie celneho skla za dazda

Příspěvek od domcek »

Stratu vody som zatial nepozoroval.
gogo28
Začátečník
Příspěvky: 10
Registrován: 25 čer 2010, 13:27

Re: Rosenie celneho skla za dazda

Příspěvek od gogo28 »

kontroloval si pelovy (kabonovy) filter??? Ak mas klimu tak by si ho tam mal mat a mal by byt uhlikovy, ale ked je stary , prip zaneseny, tak to moze sposobovat prave ten filter... Zalezi na kolo sa ti okno zarosi..mne sa trochu rosilo a vymena filtra pomohla
BRAVO 1.6 16V 103HP / GRANDE PUNTO 1.4 16V 95HP
domcek
Začátečník
Příspěvky: 10
Registrován: 23 bře 2010, 11:48

Re: Rosenie celneho skla za dazda

Příspěvek od domcek »

Auto mam 10 mesiacov, takze filter je 10 mesiacov stary.
Zarosuje sa to neprimerane moc.
akarval
Začátečník
Příspěvky: 16
Registrován: 31 kvě 2010, 10:13

Re: Rosenie celneho skla za dazda

Příspěvek od akarval »

Hallo,
mal som rovnaky problem ale niekde na webe som nasiel pripravok zamedzujuci rosenie okien a skiel a to pohohlo..
Na ako dloho to ti neprezradim lebo Moje grande punto malo tolko chyb ze bolo nutne ho odpredat spat a radsej som si kupil Bravo..

Gut lak...
kejml
Znalec
Příspěvky: 590
Registrován: 13 čer 2008, 23:50
Bydliště: Prahá
Kontaktovat uživatele:

Re: Rosenie celneho skla za dazda

Příspěvek od kejml »

domcek píše:Auto mam 10 mesiacov, takze filter je 10 mesiacov stary.
Zarosuje sa to neprimerane moc.
A rosilo se Ti to i před 10 měsíci, když jsi dal nový kabinový filtr?
Jestli máš kabinový filtr OK, je to pravděpodobně netěsný radiátor topení, jak již bylo řečeno.
Nebo Ti do auta prostě zatéká.
1.2 F.I.R.E. 44 kW ex.
0.4 i.e. 24 kW
1.8 TSI 132 kW
Uživatelský avatar
peta.smolik
Všeználek
Příspěvky: 2559
Registrován: 26 dub 2010, 15:19
Bydliště: V.M.
Kontaktovat uživatele:

Re: Rosenie celneho skla za dazda

Příspěvek od peta.smolik »

Já myslím že to není nic z výše uvedeného... Myslím že používáš vnitřní cirkulaci vzduchu a proto se ti to mlží... Přepni na nasávání vzduchu z venku a navol výhřev oken bez použití klimy... Pak dej vědět... :lol:
Punťa fire, Rosso Tiziano
Fiat 128 sport 1300 SL, zatím rozebrán na prvočinitele
kejml
Znalec
Příspěvky: 590
Registrován: 13 čer 2008, 23:50
Bydliště: Prahá
Kontaktovat uživatele:

Re: Rosenie celneho skla za dazda

Příspěvek od kejml »

peta.smolik: Jestli máš pravdu, tak uživatel domcek za trest 100x napíše RTFM. :mrgreen:

Obrázek
1.2 F.I.R.E. 44 kW ex.
0.4 i.e. 24 kW
1.8 TSI 132 kW
majco
Všeználek
Příspěvky: 1078
Registrován: 10 úno 2006, 14:48
Bydliště: Žilina

Re: Rosenie celneho skla za dazda

Příspěvek od majco »

kejml píše:peta.smolik: Jestli máš pravdu, tak uživatel domcek za trest 100x napíše RTFM. :mrgreen:

Obrázek
tak nejak !
Švagor má Grande 1,2 2008 a ten návod je fakt riadne hrubý ! a je tam aj postup pri rosení skla ktorý fak zaberá. ja mám staré punto bez manuálu a nikdy som ho nepotreboval . hold nové káry sú fajnové :mrgreen: :mrgreen:
Punto-MK2 1,2 8V 2001
Punto-Mk1 1,1 8V 1996
Uživatelský avatar
linomaniac
Fiaťák
Příspěvky: 118
Registrován: 03 pro 2010, 14:24

Re: Rosenie celneho skla za dazda

Příspěvek od linomaniac »

vymontuj čelné sklo
Punto Cabrio S60
Fix
It
Again
Tomorrow
Uživatelský avatar
rogi
Znalec
Příspěvky: 548
Registrován: 03 črc 2010, 19:43
Bydliště: SK

Re: Rosenie celneho skla za dazda

Příspěvek od rogi »

nepíšeš kedy sa rosia, vieme že pri dáždy, ale či za jazdy alebo aj ked máš auto odstavené, videl som nove Peugeoty 207 tým sa rosia čelne skla aj ked su odparkované, ak nastúpiš do auta zmoknutí tak je uplne jasne že sa začnu skla z vnutra rosiť, ak to nieje ono čo som písal tak si skontroluj či nemaš vlhke koberce od vnikania vody niekde v spojoch karoserie, známy ma P.308 a zatekamu niekde v spojoch voda, suce na vymenu auta a on že to vytmely so silikonom :mrgreen:
Škoda 130L agave už z recyklovana
Fiat BRAVO 1.4 activ PLUS 66kw biela "divino"
Uživatelský avatar
Toti
Znalec
Příspěvky: 790
Registrován: 13 čer 2009, 09:21
Bydliště: SR->Nitra->velke ale male mesto
Kontaktovat uživatele:

Re: Rosenie celneho skla za dazda

Příspěvek od Toti »

A nemaš nahodou upchate tie odtoky na odtok vody čo su pod plastom pod stieračmi ? Teoreticky by mohlo aj to robiť problemy pri daždi. Ale môže aj niekde zatekať okolo okna napríklad.
Train horn in car ? ...why not ! :D
momentálne Alfa 166 2,4JTD ...EGR off, KAT off
ex : špunt mk1 SX 1,7TD, alfa 156 2,4JTD, špunt mk2b 1,3JTD sporting, špunt mk1 ELX 1,7TD
roxette9
Začátečník
Příspěvky: 12
Registrován: 13 srp 2011, 11:31

Re: Rosenie celneho skla za dazda

Příspěvek od roxette9 »

Aj ja mám tento problém. Pomôže len zvýšenie teploty /cca 28 stupňov/ v aute a zapnúť len ofuky predného skla a pravdaže ventilátor na plný výkon. Je to na hovno,lebo je v aute teplo ako v zadku ventilátor hučí, že ani rádio nepočuť. Ale bohužiaľ ja som na iný spôsob ako zabrániť zahmlievaniu skiel za dažďa neprišiel... A to som zvedavý čo bude v zime ! Toto auto mi bol čert dlžen...
FIAT GRANDE PUNTO 1.4 8V
P@trik
Začátečník
Příspěvky: 24
Registrován: 06 pro 2011, 23:37

Re: Rosenie celneho skla za dazda

Příspěvek od P@trik »

Dlho som mal podobny problem na Bravo 1,6 16V, ktory som už odpredal.
Robila mi to klapka vonkajšieho a vnutorneho okruhu.... ostala vždy zatovorena aj po tom čo som ju na palubovke otvoril :) alebo maš zaneseny pelovy filter...
skus si to dať skontrolovať... ked ti to robí iba počas vlhkeho počasia, určite bude problem stym.... keby ti unikala voda s chladenia, alebo nejaka tekutina do priestoru motora, tiež si nemyslím že by to parilo okna.... iba ak by ta tekutina unikala do interieru....
skus skontrolovať ten okruh a pelovy filter.... skus sam doma, alebo si to daj skontrolovať, zato vela nezapltíš :)
Odpovědět

Zpět na „Grande Punto“