Dodatocna montaz stresneho okna Punto MK1

Karosérie, nárazníky, úpravy, spoilery, venkovní doplňky

Moderátoři: intel_sk, peta.smolik, mad mike, Katy, Matto, zokot

Odpovědět
Uživatelský avatar
HIISS
Všeználek
Příspěvky: 1796
Registrován: 25 úno 2009, 23:25
Bydliště: Košice okolie-Čaňa
Kontaktovat uživatele:

Dodatocna montaz stresneho okna Punto MK1

Příspěvek od HIISS »

Zaujimalo by ma ci niekto riesil-daval si dorabat stresne okno na Punto MK1? zrejme hlupa otazka a urcite nikto,pocul som aj zapory na stresne okno ze pri vyssiej rychlosti je pocut hluk trocha,alebo casom mozu niektore zatekat,nezeby som ho nejak velmi chcel na svojho puntasa,no taketo stresne okno by mu velmi paslo,hlavne po stranke vzhladu ,ci az tak dobre sluzi to uz by som zapochyboval lebo mali sme dakedy Feldu a sme si dali donej dodatocne namontovat stresne a nebolo bohvie co,no vsimol som si ze na Punta 1 sa robili dve typy stresnych,jedno co na mieste do vysky sa vyklapa,a druhe smerom dozadu sa vysuva,to druhe je podla mna lepsie,ako to prve,lebo pri tom co na mieste do vysky sa vyklapa tak ak auto ide pocas jazdy tak vzduch sa skor len tak presmykne cez to stresne ako do auta vleti,preto ak mate nejake skusenosti s dorabanim stresneho okna tak sup sem,popripade ak niekto vie co by to mohlo stat v servise Fiat takato montaz,urcite nebude najlacnejsia a hlavne by som sa bal tej kvality prace ako to urobia,ci uz ide o zatekanie alebo v buducnosti o koroziu ak zasiahnu do strechy,preto radsej by malo vyznam sa nato vykaslat..lebo mmnohy v servise nemaju cit ku cudzemu autu ako k svojemu,no keby nebola cena zla co sa tyka montaze by som porozmyslal,nasiel som aj na inzos stresne okno za celkom fajn cenu si myslim okolo 50E
F.Punto MK1 , 1.2 SX 60 43Kw
Obrázek
My Topic
Facebook >> Erik Palenčár
Reklama
 

Uživatelský avatar
Matto
Všeználek
Příspěvky: 2443
Registrován: 12 zář 2007, 11:05
Bydliště: Trenčín,Horné Srnie

Re: Dodatocna montaz stresneho okna Punto MK1

Příspěvek od Matto »

takto ti poviem, ja mám to druhé čo sa posúva dozadu a zároven nahor a neviem si ho teda v týchto horúčavach vynachváliť, je elektrické, zvútra je roleta , čiže luxus :D , čo sa týka hluku, si písal že je hlučne, to čo mám ja aj ked je max. otvorené, ale musí byť teda zatiahnutá roleta, stále tichšia ako otvorené bočné okno a to o dosť :wink: , no a tá dorábka, mne sa zdá že som niekde čítal že strešne okná montujú v nejakých špeci firmách, skús google, možno čosi najdeš, určite by som nedával do Fiatu, za prvé, pochybujem, že by ti to tam vôbec spravili,z vlastnej skusenosti viem že staré Puntá ich vôbec netrápia a zadruhé aj keby náhodou boli ochotný sa do toho pustiť, počítam že by si zapýtali nenormálne sumy, skôr hovorím, skus pogoogliť, ale aj tak, musíš si uvedomiť že by si musel vymeniť aj strešný tapacíť(obloženie) , natahať elektriku (ak by si dával elktrický šíber), atd. a hlavne si myslím že strechy v ktorých sú šíbre musia byť aj nejako vystužené, takže roboty kopec, ale ak by si aj tak do toho šiel tak držím palce, je to fakt fajn vec :wink:
ex - Punto MK1 1,2 ELX 54kw/73k r.v.95
now - Grande Punto 1,9 MultiJet 116kw/160k r.v.07 -powered by Alfatuning.sk
Uživatelský avatar
HIISS
Všeználek
Příspěvky: 1796
Registrován: 25 úno 2009, 23:25
Bydliště: Košice okolie-Čaňa
Kontaktovat uživatele:

Re: Dodatocna montaz stresneho okna Punto MK1

Příspěvek od HIISS »

Pisal som chlapikovi mail,tak vravel ze ma aj stropnicu na to stresne,dal by ju asi mi v cene,chce zato komplet 59E,psolem ti do sz ako vyzera to stresne len tak pre zaujimavost,malo by to byt to druhe ako mas ty zrejme,mozno mi podla fotky aspon budes vediet potvrdit,ako beriem to zatial len na kec to okno..ci bude to neberiem este vazne..mozno neskor,mozno skor mozno vobec..no vrta mi hlavou,a tie firmy skusim pozriet
F.Punto MK1 , 1.2 SX 60 43Kw
Obrázek
My Topic
Facebook >> Erik Palenčár
jani
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 417
Registrován: 14 čer 2008, 20:14
Bydliště: Velky Krtis SVK

Re: Dodatocna montaz stresneho okna Punto MK1

Příspěvek od jani »

aj ja mam stresne okno ktore sa otvara nahor a potom zasuva dozadu,ale len manualne,elektricke som v puntu tusim este ani nevidel :lol: ,akoze v meste to je ok,ale ked idem mimo mesta tam aj ked zatiahnem roletku tak velmo to huci(vzduch),ja ho takmer ani neotvaram,radsej by som to stresne vymenil za klimu...
FIAT PUNTO MK1 1.2 8V 54KW HSD ////ex
Skoda Octavia combi 1.9tdi ALH 66kw
Uživatelský avatar
zokot
Znalec
Příspěvky: 828
Registrován: 10 úno 2008, 00:31
Bydliště: okres Žďár nad Sázavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Dodatocna montaz stresneho okna Punto MK1

Příspěvek od zokot »

Co člověk to názor. Klasické přizvedávací by mohlo stačit a s roletkou je super.
Fiat PUNTO 60 (1994)
Fiat GP 1.9 (2006)
Uživatelský avatar
earthquaker
Fiaťák
Příspěvky: 51
Registrován: 03 črc 2010, 09:46
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Dodatocna montaz stresneho okna Punto MK1

Příspěvek od earthquaker »

jani píše:aj ja mam stresne okno ktore sa otvara nahor a potom zasuva dozadu,ale len manualne,elektricke som v puntu tusim este ani nevidel :lol: ,akoze v meste to je ok,ale ked idem mimo mesta tam aj ked zatiahnem roletku tak velmo to huci(vzduch),ja ho takmer ani neotvaram,radsej by som to stresne vymenil za klimu...
Tak se přijď podívat :lol: mám to stejné co kolega, taky odsunovací a také v elektrice, výhoda mít v autě i nějakou výbavu a nemuset spolujezdci otevírat zevnitř a zašvihat si vždycky když chceš vyvětrat viď. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
earthquaker
Fiaťák
Příspěvky: 51
Registrován: 03 črc 2010, 09:46
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Dodatocna montaz stresneho okna Punto MK1

Příspěvek od earthquaker »

Určitě zvol toto elektrické dvoupolohové a budeš spokojen s výsledkem, nic extrémního na tom není, nejhorší práce je se trefit s otvorem ve střeše co nejpřesněji, pak už je to jen o třech drátech, jednom relé, výměně stropnice a utažení asi 30 imbusových šroubků které k sobě drží horní a spodní díl okna, horní díl položíš do díry zvrchu ze střechy, doporučuji lehounce podmáznout kolem těsnění lepidlem na spoilery (polyuretan) a nacvakneš zevnitř vnitřní rám a sešroubuješ je zespodu k sobě, pak zapojení elektriky a nasazení stropnice s otvorem a můžeš na výlet s větrem ve vlasech, je to práce tak na sobotní odpoledne když se s tim budeš opravdu sr.. jinak profík nemá za 2 hodiny co dělat. :) určitě se nenechej odradit, za výsledek to stojí a náročně to jen vypadá. :!:
Uživatelský avatar
HIISS
Všeználek
Příspěvky: 1796
Registrován: 25 úno 2009, 23:25
Bydliště: Košice okolie-Čaňa
Kontaktovat uživatele:

Re: Dodatocna montaz stresneho okna Punto MK1

Příspěvek od HIISS »

Tak sam kdeze sa do toho pustim,vsetok co sme doteraz s ocom robily na aute tak robilo sa doma v garazi,ci udrzba-oprava,alebo lepenie prahov a ine veci,ale toto uz nie,predsa ide o zasah do strechy a to je potreba presne urobit,uvidim aku cenu mi povedia vo fiate popripadem inde a podla toho ked tak sa rozhodnem,inac earthquaker,nasiel som jeden inzos kde ma chlapik na predaj stresne okno koelga jeden z fora mi povedal ze to je to vysuvacie,dam ti do SZ link a ked vies mi povedat tak pozri sa tiez a povec ci je to podla teba tiez vysuvacie,a to ze ci je dvojpolohove podla teba a na elektriku? lebo na obrazku nema vsetko pofotene,ale vravel ze ma aj stropnicu k nemu,tak keby mi asi poslal aj foto tej stropnici tak by som vedel ci to je aj na elektriku atd ze? hodim ti odkaz ;-)
F.Punto MK1 , 1.2 SX 60 43Kw
Obrázek
My Topic
Facebook >> Erik Palenčár
jani
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 417
Registrován: 14 čer 2008, 20:14
Bydliště: Velky Krtis SVK

Re: Dodatocna montaz stresneho okna Punto MK1

Příspěvek od jani »

earthquaker píše:
jani píše:aj ja mam stresne okno ktore sa otvara nahor a potom zasuva dozadu,ale len manualne,elektricke som v puntu tusim este ani nevidel :lol: ,akoze v meste to je ok,ale ked idem mimo mesta tam aj ked zatiahnem roletku tak velmo to huci(vzduch),ja ho takmer ani neotvaram,radsej by som to stresne vymenil za klimu...
Tak se přijď podívat :lol: mám to stejné co kolega, taky odsunovací a také v elektrice, výhoda mít v autě i nějakou výbavu a nemuset spolujezdci otevírat zevnitř a zašvihat si vždycky když chceš vyvětrat viď. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
ked si chcem vyvetrat tak si stiahnem el.okna :D ,samozrejme ja nechcem HIISSa odhovarat,len som pridaj moj nazor k tomu oknu,chlapci inak kolko ste uz nahadzali penazi do auta?earthquaker ma v nom tusim 270 tis ck,ty HIISS?inak vsetcia mame taku istu farbu auta,len mne pred vcerom dakto klucom cca 20cm potiahol zadne dvere a blatnik :evil:
FIAT PUNTO MK1 1.2 8V 54KW HSD ////ex
Skoda Octavia combi 1.9tdi ALH 66kw
Uživatelský avatar
diablik
Znalec
Příspěvky: 715
Registrován: 05 úno 2010, 12:50
Bydliště: Bratislava

Re: Dodatocna montaz stresneho okna Punto MK1

Příspěvek od diablik »

hiiss,ak mozes,posli to aj mne...stale mi to vrta v hlave,no nasiel som jednu firmu tu v BA,ale este som si zatial nezistil,co to cele stoji
Obrázek
Punto 1.7 TD ELX , r.v.97 , 51kw
Diesel forever
Facebook >> Peter Siekel
Uživatelský avatar
HIISS
Všeználek
Příspěvky: 1796
Registrován: 25 úno 2009, 23:25
Bydliště: Košice okolie-Čaňa
Kontaktovat uživatele:

Re: Dodatocna montaz stresneho okna Punto MK1

Příspěvek od HIISS »

jani
aj 3-dverak mas? 8) ,tak kolko penazi? ani sa nepytaj,za punto som dal 57tisic,kupoval som ho 2/2009,a ak zratam vsetky veci ci udrzba,hlavne upravy,nove kola ako gumy a disky,prahy,narazniky s hmlovkami,folie,angel eyes,strieska,sanie+sport.filter,dodatocne striekanie dalsich veci,kozene sedacky,a co sa tyka uprav je toho omnoho este viac len musel by som trocha pritom teraz posediet a pouvazovat,no som po nocnej a PC som z apol na rychlo..ale je toho fakt vela a ver ze cena je urcite raz taka ako bola cena auta,aj 1 a pol nasobne..a to by som dal aj ruku do ohna zato+udrzba v ktorej som sa teraz rozbehol hoci si to ani moc nejak nepytala ale rozhodol som si puntasa trocha vynovit nech to jazdi verim do buducna spolahlivo
Diablik
A nac ti odkaz,ty mas stresne ne? ci nie? ked ne tka odkaz sry ale nedavam lebo ked mam o daco zaujem tak nac druhemu budem davat kontakt aby si to kupil,ale tusim uz stresne mas no nechce sa mi listovat tvoj topic a nazriet,no pokial si chcel len poradit mi ohladom neho atd.t.ak v pohode ti ho poslem len daj vediet,a montaz kebny mala byt tak len tuna nav ychode ako Kosice alebo Presov..dalej nie
F.Punto MK1 , 1.2 SX 60 43Kw
Obrázek
My Topic
Facebook >> Erik Palenčár
jani
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 417
Registrován: 14 čer 2008, 20:14
Bydliště: Velky Krtis SVK

Re: Dodatocna montaz stresneho okna Punto MK1

Příspěvek od jani »

nie 5 dverove mam,dakde vas chapem a dakde nechapem :lol: ze tolko penazi hadzete do auta,ked si to spocitas mohol si mat HGT+dake lahke upravy,ale na druhej strane som rad ked sa niekto stara o auto a to uz je jedno ci ho tunuje,alebo len udrziava v dobrom stave.
FIAT PUNTO MK1 1.2 8V 54KW HSD ////ex
Skoda Octavia combi 1.9tdi ALH 66kw
Uživatelský avatar
HIISS
Všeználek
Příspěvky: 1796
Registrován: 25 úno 2009, 23:25
Bydliště: Košice okolie-Čaňa
Kontaktovat uživatele:

Re: Dodatocna montaz stresneho okna Punto MK1

Příspěvek od HIISS »

Jani
Mas jasne ze mohol som mat daco lepsie,lenze si ber aj do ze aj to takeho novsieho punta musis hadzat peniaze a si tam kde si bol,tiez ti podvozok chyta hrdzu rychlo jak jedna radost,a to pritom moze byt aj o 4r mladsi..proste taliani,a s tym ze novsie som mohol mat a silnejsie ano,ale ber si to tak ze hend by som nemal,mal by som az o taky rok napr:,a to znamena o rok aj daco neskor auto,a taky cas mas jasne ze co neskor kupis mas lepsie,to iste je aj s pocitacmi,kupis neskor mas za tu istu cenu silnejsi vykon,takze to je otom ze kupis bud hned a si uzivasm alebo nemas hned a setris a setris a ak vydrzis tak kupis lepsie ,ale na zaciatok som s nim spokojny,verim ze vie aj ludi uputat co sa tyka vzhladu,oto mi aj slo aby sa pacilo mne aj ludom,a ine auto casom bude uz ako sa hovori ine Kafčo ;-)
F.Punto MK1 , 1.2 SX 60 43Kw
Obrázek
My Topic
Facebook >> Erik Palenčár
Uživatelský avatar
diablik
Znalec
Příspěvky: 715
Registrován: 05 úno 2010, 12:50
Bydliště: Bratislava

Re: Dodatocna montaz stresneho okna Punto MK1

Příspěvek od diablik »

v pohode..nemam stresne..ale chcel by som..tu v ba som si nasiel,ale neveim,co to bude stat...chcel som to len vydiet,akoo to vyzera...ci to je nejaka konstrukcia,ako som idel aj ja,alebo nie..
Obrázek
Punto 1.7 TD ELX , r.v.97 , 51kw
Diesel forever
Facebook >> Peter Siekel
Uživatelský avatar
Matte
Fiaťák
Příspěvky: 50
Registrován: 23 pro 2009, 11:18
Bydliště: Banská Štiavnica, Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Re: Dodatocna montaz stresneho okna Punto MK1

Příspěvek od Matte »

ja mám mechanicke stresne okno .... no chcel by som strasne elektricke .. nechce sa mi furt otvarat a zatvarat (napr aj pocas jazdy) ... no urcite lepsie by bolo elektricke ... to je myslim 2-polohovatelne ... a je to len na jeden gombik :)
Obrázek
Punto MK1 1,7D 42kW r.v. 96
Odpovědět

Zpět na „Punto - exteriér“