Moje Multinka - Minimaxa

Představte svoje Multinky

Moderátoři: kubiii, Minimaxa, peta.smolik, Globusman

Minimaxa
Znalec
Příspěvky: 596
Registrován: 11 zář 2006, 20:32
Kontaktovat uživatele:

Moje Multinka - Minimaxa

Příspěvek od Minimaxa »

Po dlouhém váhání, zda po prodeji naší Mulťi, koupit či nekoupit opět Fiata, naskytla se 21.6.2010 nabídka, kterou nebylo možno odmítnout. Jsem tedy opět majitelem Fiatu, kterým je Multipla 1,9 MJT, 88kW - zatím :D , rv 2007, výbava Dynamic, barva Červená Bolero v pětimístné verzi s lednicí a úložným prostorem místo předního prostředního sedadla (tedy v provedení N1). Auto má najeto 69tis.km, je po prvním majiteli který ho koupil jako nové ve Fiatu Šoltys v Jičíně, kde ho také pravidelně servisoval, v čemž i já hodlám poctivě pokračovat.

Protože se "velmi rád" chlubím :D :D něco málo fotek na první ochutnávku:
Přílohy
SL370258.JPG
SL370258.JPG (64.05 KiB) Zobrazeno 10905 x
SL370254.JPG
SL370254.JPG (76.17 KiB) Zobrazeno 10905 x
SL370256.JPG
SL370256.JPG (60.19 KiB) Zobrazeno 10905 x
Naposledy upravil(a) Minimaxa dne 26 črc 2010, 14:29, celkem upraveno 2 x.
www.minimaxa.cz
Reklama
 

Minimaxa
Znalec
Příspěvky: 596
Registrován: 11 zář 2006, 20:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Moje Multinka - Minimaxa

Příspěvek od Minimaxa »

OK, dobrá, tak ještě tři, když jinak nedáte :P
Přílohy
SL370257.JPG
SL370257.JPG (67.67 KiB) Zobrazeno 10904 x
SL370264.JPG
SL370264.JPG (52.51 KiB) Zobrazeno 10904 x
SL370262.JPG
SL370262.JPG (58.65 KiB) Zobrazeno 10904 x
www.minimaxa.cz
Minimaxa
Znalec
Příspěvky: 596
Registrován: 11 zář 2006, 20:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Moje Multinka - Minimaxa

Příspěvek od Minimaxa »

Co se týče výbavy, není to žádná velká hitparáda, ačkoli se jedná o "Dynamic" zadní okénka jsou na kličku, ale velmi příjemné je klimatizace, byť manuální, zadní parkovací asistent, integrované přední mlhovky a pozor, velmi důlažité rezervo, které světe div se, je umístěno pod autem, tam kde má být, a není tam kde býti nemá, což je ve většině případů v kufru :D

Prvním upgradem který jsem po koupi vozu provedl, byla výměna zimních 15´kol - byli na voze a celkem zachovalé (na zimu jako dělané :D ) - za nová litá kola MAK Fever-5R Black 7,0x17 (4x098 ET30) s letními pneu Semperit Direction-Sport XL FR 205/45 R17

Další level úprav teprve příjde, rád bych nechal vyměnit čelní okno (je lehce poškrábané) a při té příležitosi nechám natáhnout folie (tak jak byly na Multiple I.) se kterými jsem byl velmi spokojený.
www.minimaxa.cz
Uživatelský avatar
markus48
Fiaťák
Příspěvky: 102
Registrován: 19 dub 2010, 11:57
Bydliště: Košice - Praha

Re: Moje Multinka - Minimaxa

Příspěvek od markus48 »

pekne kola, ale palubovka v tom aute vyrera ze nejak na nu navrhar zabudol a potom to namontovali tak ako sa im to tam vysypalo :lol:
Punto MK1 55S 1,1 40kW 3dv. r.v. 1996
Lepší ztratit v životě minutu, než v minutě život
Minimaxa
Znalec
Příspěvky: 596
Registrován: 11 zář 2006, 20:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Moje Multinka - Minimaxa

Příspěvek od Minimaxa »

Děkuji za pochvalu kol :wink:

Ono to samé se dá říct o kdejakém italském autě, že italský designer vzal tuhle špetku, támhle kousek a tady ždibec a slepil to k sobě, třeba zrovna Punto MK1 přesně takhle zezadu vypadá. Např. nové Bravo je ze zadu odpuzující (upozorňuji rýpaly, že jen vyjadřuji svůj subjektivní názor) a nová Croma "jakbysmet"

Ovšem ergonomie palubní desky a ovládacích prvku je v Multiple geniální. Kdo nezkusil, nechť mlčí :wink: A kdo zkusil, ví, o čem mluvím. Žádná zbytečná hejblátka, žádné nesmyslné kontrolky, minimum knoflíků, a výhled řidičův z vozu se dá přirovnat k výhledu ze Scanie :wink: a o množství odkládacích poliček, šuplíčků a krabiček nemluvě.
www.minimaxa.cz
Uživatelský avatar
Alda
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 358
Registrován: 07 srp 2006, 09:11
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Moje Multinka - Minimaxa

Příspěvek od Alda »

Mohl by si prosím napsat pár prvních postřehů (rozdílů) mezi starou a novou Multiplou? Pro všechny kdo uvažují o výměně za nový model, jako já. Byť samozřejmě ve verzi BiPower. Co klima, je konečně výkonnější?
1,6 16V BiPower
Minimaxa
Znalec
Příspěvky: 596
Registrován: 11 zář 2006, 20:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Moje Multinka - Minimaxa

Příspěvek od Minimaxa »

U původní Mulťi jsem neměl problém s klimou, po natlakování chladila vzduch na výstupu výdechů na 13st. u nového auta je tomu stejně. Nepřijde mi málo výkonná :roll:

Určitě chválím lepší přední sedadla, mají výraznější boční držení těla, příjemný je volant a řadička v kůži. Podvozek se zdá měkčí - pohodlnější, i když to je zřejmě dáno stářím vozu. Nic tam nedrční, nebouchá, neklepe. Motor táhne velmi dobře odspodu, cca od 3-3,5tic ot. ale vadne. Tech 11kW navíc přeci jen je znát. Spotřeba nic moc, ale to je dáno mým stylem jízdy.

Na hrbu pod čelním oknem už nezůstávají mouchy, a velmi praktické je zahlazení schodu pod pátými dveřmi.

Jo, a ovládání vnitří/venkovní okruh ventilace už je mechanickým šoupátkem, místo té nablblé elektroklapky :wink:
Naposledy upravil(a) Minimaxa dne 28 črc 2010, 19:53, celkem upraveno 1 x.
www.minimaxa.cz
Uživatelský avatar
Alda
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 358
Registrován: 07 srp 2006, 09:11
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Moje Multinka - Minimaxa

Příspěvek od Alda »

S tím schodem jsem si toho na fotkách ani nevšiml, je fakt že u staré se tam drží bordel. U mě je to s klimou tak, že ani po doplnění to není žádná "hitparáda". Asi to bude i tím, že mám černou barvu. A další? Cyklovač se dá nastavit? Jak to svítí? Skládací klíček? 8)
1,6 16V BiPower
Minimaxa
Znalec
Příspěvky: 596
Registrován: 11 zář 2006, 20:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Moje Multinka - Minimaxa

Příspěvek od Minimaxa »

(Předchozí přispěvek necituj, je to zbytečné a znepřehledňuje to. Tuším že je to i v pravidlech fora -čl.11)

Cyklovač stále stejný, svítí vcelku obstojně, záleží taky na žárovkách a klíček stále modrý, stále modrý :D
www.minimaxa.cz
VÁCLAV
Začátečník
Příspěvky: 38
Registrován: 27 črc 2010, 13:13

Re: Moje Multinka - Minimaxa

Příspěvek od VÁCLAV »

Přeju ti mnoho štastných kilometrů s tvojí krásnou multiplou a třeba ve Vrchlabí na sebe někdy bliknem .Jezdím někdy ze Dvora králové do ŠPINDLU se svou multou.
Minimaxa
Znalec
Příspěvky: 596
Registrován: 11 zář 2006, 20:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Moje Multinka - Minimaxa

Příspěvek od Minimaxa »

Beze všeho, stačí dát vědět (mobil na mě máš poslaný v SZ) a mužeme poklábosit a udělat Krkonošský mikrosraz :D
www.minimaxa.cz
Karlík
Začátečník
Příspěvky: 29
Registrován: 11 led 2007, 08:51
Bydliště: Týn nad Vltavou

Re: Moje Multinka - Minimaxa

Příspěvek od Karlík »

Jenom k tomu motoru. Mě to od 3 tisíc otáček začne ještě dost citelně zatahovat až do 4t. Pak to pomalu vadne a od 4,4t už se nic neděje. Jinak mě mrzí přední prostřední sedačka ,která nejde posouvat. A ještě něco mám rv12/06 a mám v zadních dveřích ještě popelníky, naši mají 04/08- identická výbava a už tam nejsou. Holt šetřit se musí.
Stilo MW 1.4 16V
Uživatelský avatar
Lord Vader
Začátečník
Příspěvky: 38
Registrován: 27 zář 2009, 17:41
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: Moje Multinka - Minimaxa

Příspěvek od Lord Vader »

Až budeš mít na oknech fólie, tak to bude teprve krasavice. :)
Multipla 05, 1,9JTD
AlexAG
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 210
Registrován: 28 lis 2008, 19:46
Bydliště: Slovensko

Re: Moje Multinka - Minimaxa

Příspěvek od AlexAG »

A este tak o 3,5 centi ju prikrcit k zemi a budes KING.

uz teraz ti zavidim :wink:
Minimaxa
Znalec
Příspěvky: 596
Registrován: 11 zář 2006, 20:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Moje Multinka - Minimaxa

Příspěvek od Minimaxa »

Vadnutí motoru při 3,5tis.ot je oproti předchozí Multiple znatelnější, no je to samozřejmě můj subjektivní pocit daný faktem, že původní Multipla byla chipnutá a proti tomuhle tlačila tam kde měla. No ale, to brzo změníme :lol: Prostřední sedačku nemám, tedy, že nelze posouvat nevím. No nepraktické to určtitě je. Po popelníkách jsem jako nekuřák nekoukal, přiznám se v tomto okamžiku, že nevím zda tam jsou :D Co mě velmi těší, je elektrický zámek zadních dvěří. Žádná páčka na podlaze, žádný klíček do zadních dvěří :wink:

4.9. vyrážím směr Hrvatska, musím si sebou přibalit náhradní spojkové lanko - bojim, bojim :evil: (u původní Multiply mě prdlo 400km od domova - grrrr :twisted: ) - Folie dostane hned po návratu :wink:

Snižovat auto určitě nebudu, jeho současný stav podvozku mi vyhovuje :wink:
www.minimaxa.cz
Odpovědět

Zpět na „Multipla | Naše Multinky“