CD-menič Blaupunkt- OPRAVA

Autorádia, navigace, repro, audio-zástavby - všecko kolem duc duc

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
Uživatelský avatar
gogo2
Fiaťák
Příspěvky: 97
Registrován: 11 čer 2010, 21:22
Bydliště: Bytča

CD-menič Blaupunkt- OPRAVA

Příspěvek od gogo2 »

Zdravím,
prednedávnom som kúpil Punto r. v. 2001 s orig. navigáciou a CD-meničom. Bral som ako samozrejmosť, že všetko funguje ako má, tak som pozabudol vyskúšať CD-menič :( . Nie som si istý či je zlý alebo ho len neviem ovládať, keď vložím CD na rádiu vypisuje SCAN a potom napiše že tam nie je CD. Čo s tým môže byť a koľko by asi stála oprava alebo či vlastne stojí za to sa s tým zaoberať?
Punto II Sporting 1,2 16V
Reklama
 

corleone
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 271
Registrován: 07 led 2008, 19:41

Re: CD-menič Blaupunkt- OPRAVA

Příspěvek od corleone »

Vzhledem k tomu, že dnes autorádio se vstupem na USB a paměťovou kartu stojí kolem 2000 Kč, doporučuju sběrný dvůr.
Punto 55S Mk I
punťas hgt
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 341
Registrován: 11 bře 2008, 18:04
Bydliště: koule evropy
Kontaktovat uživatele:

Re: CD-menič Blaupunkt- OPRAVA

Příspěvek od punťas hgt »

No takže pokud dobře chápu, vložíš CD do mechaniky, na rádiu se napíše SCAN ale nenaskočí žádné cd??? Bohužel je to tady hodně řešeno a tyhle CD měniče nebyly zrovna moc vydařený.Mě se ho podařilo opravit, ale hodně jsem se s tím natrápil. Pokud je to tak,jak píšu, tak máš asi stejný problém jako já a kamarád. Jsou tam 2 kovový desky, mezi který se zasouvá CD při načítání na (spodní desce je motorek na posuv čočky a čočka).Ty desky jsou spojený ve 3 místech plastovýma kroužkama přes pružinku. Vnitřkem těch kroužků jezdí šroubovice, pomocí které se ty desky pohybují nahoru a dolů. Ty vložíš CD a spínač zareaguje, že je tam CD-proto naběhne nápis SCAN motorek začne točit a posouvat tyto desky směrem k CD. Dojede k CD a druhý motorek ho zasune mezi ty desky a zaaretuje kovovu packou horní desku a následně motorek dotlačí spodní desku kd CD a tím ho sevře a začne načítání (proto jsou uloženy ty desky přes plastový kroužky a pružinku) Na mém CD měniči a na kamošovým, byl jeden a ten sám problém a to v tom, že jeden plastový kroužek měl ulomený packy, který držely tu horní desku přes pružinku s tou spodní.Tím pádem se to zkřížilo a nebylo to vodorovně a ty desky se zasekly v těch šroubovicích. Problém byl v tom, že když neposloucháš cd přes měnič, tak ty desky sjedou úplně důle a tam se sepne spínač a měnič je v základní poloze. Pokud je to kouslý, desky nesjedou důle, zaseknou se kovový zarážky horní desky a je to celý zakopaný. Oprava spočívala v tom, že se vyndaly ty desky, promazaly se veškerý šroubovice a mechanismus ke kovovým zarážkám horní desky, za pár korun se koupilo pořádný lepidlo a ten kroužek, co měl upadlý packy a nedržel tu horní desku se k té horní desce na trvdo přilepil. Pak je ale potřeba to všechno vyladit, aby ty šroubovice (jsou tam 3) ti tu desku posouvaly vodorovně. Sjel jsem s tou deskou až důle a postupně jsem každou stranu nazvedával a pootáčel s každou šrouboviví zvlášť, až jsem měl tu desku vodorovně. Složil a bez problémů mi šlape už rok a kamarádovi šlapal do té doby,než prodal auto-pak už nevím. Takže pokud to rozebereš a uvidíš stejný problém, oprav to, pokud to nebude problém zkřížených desek, vyhoď to a udělej,co ti radí kolega.
Uživatelský avatar
gogo2
Fiaťák
Příspěvky: 97
Registrován: 11 čer 2010, 21:22
Bydliště: Bytča

Re: CD-menič Blaupunkt- OPRAVA

Příspěvek od gogo2 »

Fúha vďaka za vyčerpávajúcu odpoveď, poruchu si pochopil veľmi presne :) Ak budem mať čas a nazbieram odvahu to rozobrať :D tak sa do toho pustím, veď nefunguje tak či tak. Najjednoduchšie je vymeniť rádio, ale na druhej strane sa mi celkom páči ako je to tam všetko originál a bol by som rád aby všetko frčalo už keď to tam je :D
Punto II Sporting 1,2 16V
punťas hgt
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 341
Registrován: 11 bře 2008, 18:04
Bydliště: koule evropy
Kontaktovat uživatele:

Re: CD-menič Blaupunkt- OPRAVA

Příspěvek od punťas hgt »

gogo2 píše:Fúha vďaka za vyčerpávajúcu odpoveď, poruchu si pochopil veľmi presne :) Ak budem mať čas a nazbieram odvahu to rozobrať :D tak sa do toho pustím, veď nefunguje tak či tak. Najjednoduchšie je vymeniť rádio, ale na druhej strane sa mi celkom páči ako je to tam všetko originál a bol by som rád aby všetko frčalo už keď to tam je :D
No myslím si,že ty CD měniče netrpěly na nějakou elektrickou poruchu. Jak jsem psal-hodně jsem toho pročetl a vesměs stejný problém. U mě a u kamoša ten problém znamenal poruchu, kterou jsem popsal výš. V podstatě to měli nedořešený. Ten plastový váleček měl na sobě tuším 3 miniaturní zobáčky, který držely tu horní desku.Zobáček upadl a už nastal problém. Tenkrát jsem to lepil nějakým 2-složkovým lepidlem-stálo cca 70kč. Vyndal jsem si rádio a napojil si ho přes trafo v pokoji, napojil na něj měnič a zkoumal, co to dělá. Jak to rozebereš, do ničeho nerýpej nafoť to a hoď fotky.....
Odpovědět

Zpět na „Punto - autohifi“