tlmené svetla a ich svietivosť

Moderátor: peta.smolik

Uživatelský avatar
rogi
Znalec
Příspěvky: 548
Registrován: 03 črc 2010, 19:43
Bydliště: SK

tlmené svetla a ich svietivosť

Příspěvek od rogi »

chcem sa informovať či i Vám tlmene svetla svieta desať metrov pred auto, lebo sa stým v noci nedá jazdiť, ked to porovnávam s Š130L čo mám tak je to hrôza, tam môžem jazdiť 100km/h v noci na tlmene svetla, v Bravo2 je to o život pri takej rychlosti :twisted:

tak bol som v servise, trochu doštelovali svetlá, uvidím ked pôjdem zas v noci, v servise mi vraveli že nove BRAVO svieti úboho, a ked bude v noci pršat tak neuvidím nič :twisted:
Škoda 130L agave už z recyklovana
Fiat BRAVO 1.4 activ PLUS 66kw biela "divino"
Reklama
 

akarval
Začátečník
Příspěvky: 16
Registrován: 31 kvě 2010, 10:13

Re: tlmené svetla a ich svietivosť

Příspěvek od akarval »

Dobry den,

nanestastie musim suhlasit...kazdy den prejdem cca 200km cely rok a najhorsie to bolo a je ked sa zotmieva..absolutne nic nie je vidiet..skoda..
srnku alebo ine zviera osvetli az ked je naozaj skoro v aute..este ze na tie brzdy sa da spolahnut..

Bravo 1.6MJeT..2009rv..58.000km

Zatial...
Uživatelský avatar
rogi
Znalec
Příspěvky: 548
Registrován: 03 črc 2010, 19:43
Bydliště: SK

Re: tlmené svetla a ich svietivosť

Příspěvek od rogi »

problem so svietivostou maju tuším všetky auta čo maju čočku pred žiarovkou, kolega ma mazdu a tiež mu to zle svieti, mne radili dať si original xenony namontovať :twisted:
Škoda 130L agave už z recyklovana
Fiat BRAVO 1.4 activ PLUS 66kw biela "divino"
durkovic
Fiaťák
Příspěvky: 155
Registrován: 20 dub 2008, 18:06
Kontaktovat uživatele:

Re: tlmené svetla a ich svietivosť

Příspěvek od durkovic »

zdra hoši,

proste je to udel optiky s halogen žiarovkami, je to efektne ale optika asi naozaj jedine s xenonom. presvedčili sa o tom aj predošle generacie fiatakov teraz neviem ktorý či marea alebo brava/bravo. niekde sa optika montovala. chce to donastaviť svetla ako sa dá najlepšie a dať tam nejake lepšie halogenky, osram NTB su fajn ale do roka a pra mesiacov su v čudu dosť rýchlo po sebe, teraz mam seriu od philipsu rady ble vision jak tlmené tak parkovačky a spokojnosť.

optika sa s parabolickými svetlami porovnávať nedá. stačí ak oproti vám ide felda s osadenými osramkami a ste kvalitne oslepený, optika toto neurobí aj to je jej výhoda.
ex car: Fiat Bravo 2 1.4 16V 66kW
NOW : Ford C-Max FL 1.8 TDCi 91kW/124 ponikov :D
JardaK.
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 208
Registrován: 12 říj 2007, 08:29
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: tlmené svetla a ich svietivosť

Příspěvek od JardaK. »

rogi píše:chcem sa informovať či i Vám tlmene svetla svieta desať metrov pred auto, lebo sa stým v noci nedá jazdiť, ked to porovnávam s Š130L čo mám tak je to hrôza, tam môžem jazdiť 100km/h v noci na tlmene svetla, v Bravo2 je to o život pri takej rychlosti :twisted:

tak bol som v servise, trochu doštelovali svetlá, uvidím ked pôjdem zas v noci, v servise mi vraveli že nove BRAVO svieti úboho, a ked bude v noci pršat tak neuvidím nič :twisted:
To je divné, moje letos narozené Bravo svítí dobře, měl jsem podobný problém a nenapadlo mě, že mám naklopit světla na 0. Když jsem je elektricky naklopil (napravo od středových výdechů s tlačítkem výstražných směrovek), hned to bylo lepší, i když já bych nechal světla svítit ještě do větší dálky. Nechal jsem seřízení zkontrolovat i ve Fiatu, ale všechno bylo OK. Shrnuto - Bravo (mé) svítí dost, ale blízko před auto. Jaké tam letos dávají z výroby žárovky, netuším.
Fiat Bravo2 1,6 MJet, 77 kW, nar. 2010
zlatý Puňťa 1,9 JTD, 59 kW, nar. 1999 - prodán
Uživatelský avatar
rogi
Znalec
Příspěvky: 548
Registrován: 03 črc 2010, 19:43
Bydliště: SK

Re: tlmené svetla a ich svietivosť

Příspěvek od rogi »

svetla už svieta ako na starej Š130L, bol som v servise, tam svetla nastavili, svetlomety boli od vyroby zle nastavené :mrgreen: inak viem, že na stredovom panely sa nastavuju svetla, kvôli zaťaži, displej ukazoval 0 a nula musí byť aj pri nastavovaní
Škoda 130L agave už z recyklovana
Fiat BRAVO 1.4 activ PLUS 66kw biela "divino"
Petis193
Začátečník
Příspěvky: 7
Registrován: 18 srp 2009, 14:11
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: tlmené svetla a ich svietivosť

Příspěvek od Petis193 »

Dobry den.Chci se zeptat jestli nekdo nevi jak se tlumene svetla nastavuji.Taky mi to sviti dost nizko ale do servisu se mi nechce,uvazuju ze si to nastavim sam.Diky
Smrťák
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 361
Registrován: 20 bře 2011, 08:25

Re: tlmené svetla a ich svietivosť

Příspěvek od Smrťák »

šroubem
Sbohem. :-)
Uživatelský avatar
rogi
Znalec
Příspěvky: 548
Registrován: 03 črc 2010, 19:43
Bydliště: SK

Re: tlmené svetla a ich svietivosť

Příspěvek od rogi »

na svetlomete sú dve nastavovacie skrutky, na inbus, rozmer neviem, keď otvoríš kapotu najdeš ich pri svetlomete :wink: snad ti pomôže obrázok :D
Přílohy
nastavenie svetiel.jpg
nastavenie svetiel.jpg (170.69 KiB) Zobrazeno 10051 x
Škoda 130L agave už z recyklovana
Fiat BRAVO 1.4 activ PLUS 66kw biela "divino"
JardaK.
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 208
Registrován: 12 říj 2007, 08:29
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: tlmené svetla a ich svietivosť

Příspěvek od JardaK. »

Tlumená světla svítí dobře, ale jsou od výroby špatně seřízená. Na první technické (po 4 letech provozu) zjistili tamní mechanici, že sklon je třeba seřídit více do dálky. Takže to udělali a od té doby mám klid a vidím. Hlavně, že ve Fiatu mi řekli, že je všechno seřízené přesně podle firemní brožury!
Fiat Bravo2 1,6 MJet, 77 kW, nar. 2010
zlatý Puňťa 1,9 JTD, 59 kW, nar. 1999 - prodán
Uživatelský avatar
LibeXs
Fiaťák
Příspěvky: 64
Registrován: 20 srp 2014, 16:16

Re: tlmené svetla a ich svietivosť

Příspěvek od LibeXs »

Ahojte, má z Vás někdo zkušenost s opravou/výměnou motorku na přední světlo sklonu?? dočetl jsem se,že se mu musí někdy "pomoct".. Při přechodu svítivosti na výšku se hýbe pouze pravé, levé (pokažené) ale vrčí hned při rozsvícení světel, takže to tam nějak pracuje, proto věřím v opravení mechanismu :)
Uživatelský avatar
alienjar
Fiaťák
Příspěvky: 69
Registrován: 18 srp 2015, 16:53
Bydliště: Praha 9

Re: tlmené svetla a ich svietivosť

Příspěvek od alienjar »

Zdravím, já používám Osram Blue Cool Intense a žádný problém. Svítí trošku do bíla a je to rok, co jsem je tam dal a v noci vidím :idea:
Bravo II 1.4 16V 66kW - bejvalka 2009
Tipo sedan 1.4 16V 70kW Plus 2016
Uživatelský avatar
rossi
Znalec
Příspěvky: 802
Registrován: 10 zář 2008, 16:07
Bydliště: Slavkov u Brna

Re: tlmené svetla a ich svietivosť

Příspěvek od rossi »

Při přechodu svítivosti na výšku se hýbe pouze pravé, levé (pokažené) ale vrčí hned při rozsvícení světel, takže to tam nějak pracuje, proto věřím v opravení mechanismu
vypadlo táhlo motorku z uchycení ve světle.
vyndat světlo i motorek a nacvaknout do sebe.
je tam takový kloubek.
Rossi
Fiat Punto 1.6Mk1 90 ELX resuscitován
AUDI A6 3.0 Quatro 2002
Uživatelský avatar
LibeXs
Fiaťák
Příspěvky: 64
Registrován: 20 srp 2014, 16:16

Re: tlmené svetla a ich svietivosť

Příspěvek od LibeXs »

To světlo je lepené, nerozebíratelné... Nelze se dostat k motorku, budu muset koupit celý dílec :(
bajo777
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 295
Registrován: 24 úno 2012, 20:08

Re: tlmené svetla a ich svietivosť

Příspěvek od bajo777 »

ano, svetla z vyroby boli nastavene naprd, treba ist na regloskop a svieti to uplne inac !
BRAVO 2010, 1,4 66kW, Tempomat ,LPG BRC

Multiecuscan 2,2

excars:
Punto Mk2b 2003, 1,2 44kW
Punto Mk1 1996, 1,1 40kW
Panda Mk1 1988, 750i 25kW
Odpovědět

Zpět na „Bravo 2“