oneskorená reakcia motora

Vše o motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady a typy, topení a chazení

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
Uživatelský avatar
johnyvine
Fiaťák
Příspěvky: 83
Registrován: 29 pro 2008, 15:24
Bydliště: PRIEVIDZA , SR
Kontaktovat uživatele:

oneskorená reakcia motora

Příspěvek od johnyvine »

Ahojte, obcas sa mi stava, ked idem po meste, asi dve minuty po nastartovani, ze motor po pridani plynu a rozbiehani na jednotke nereaguje tak ako predtym, auto sa chova akoby som tahal tazky prives. je to dost nepravidelne, neprejavuje sa to vzdy. mam podozrenie na cerpadlo, akoby nedavalo dostatocny tlak tym ze je podtlakovana nadrz nedostatocne ovzdusnena? mate niekto taku skusenost? lambda sonda je povodna, sviecky mam asi 4000km, NGK podla manualu, palivovy filter som menil 0,5 roka dozadu. Dik
Punto 16V 63kw/85PS, r.v. 1999, Mk1 , modrá metalíza 5dv, full, motor 176.B9000
Reklama
 

majco
Všeználek
Příspěvky: 1078
Registrován: 10 úno 2006, 14:48
Bydliště: Žilina

Re: oneskorená reakcia motora

Příspěvek od majco »

asi máš na mysli ked je auto studené a chceš mu pridať pri rozjazde a ono to ide tak ako na gume zatiahne povoli zatiahne atd proste nie je to pekné plynulé zrýchlenie .
Choroba jednovstrekov a studeného motora benzín slabo zozprášený a motor nemá to pravé orechové na to tam je ta klapka aby brala teplý vzduch od výfuku ale komu to funguje už asi nikomu . ked sa motor trochu zohreje je všetko ok .
Punto-MK2 1,2 8V 2001
Punto-Mk1 1,1 8V 1996
Uživatelský avatar
johnyvine
Fiaťák
Příspěvky: 83
Registrován: 29 pro 2008, 15:24
Bydliště: PRIEVIDZA , SR
Kontaktovat uživatele:

Re: oneskorená reakcia motora

Příspěvek od johnyvine »

majco píše:asi máš na mysli ked je auto studené a chceš mu pridať pri rozjazde a ono to ide tak ako na gume zatiahne povoli zatiahne atd proste nie je to pekné plynulé zrýchlenie .
Choroba jednovstrekov a studeného motora benzín slabo zozprášený a motor nemá to pravé orechové na to tam je ta klapka aby brala teplý vzduch od výfuku ale komu to funguje už asi nikomu . ked sa motor trochu zohreje je všetko ok .

ako si myslel jednovstrekov? tento motor ma vstriky na kazdy valec zvlast a je viacbodove MPI. vyskyt nieje pravidelny, praveze niekedy to ide a niekedy to nejde..
Punto 16V 63kw/85PS, r.v. 1999, Mk1 , modrá metalíza 5dv, full, motor 176.B9000
Odpovědět

Zpět na „Punto - motor“