startovanie

Vše o naftovém motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady, topení a chazení

Moderátoři: kubiii, Minimaxa, peta.smolik, Globusman

Odpovědět
jaroslebo
Začátečník
Příspěvky: 24
Registrován: 03 led 2007, 12:10
Bydliště: Kosice

startovanie

Příspěvek od jaroslebo »

Ahojte. Pri startovani, ked otocim klucik na startovanie, pocujem ako pastorok sa vysuva , ale starter sa nepretoci. Nepomohla ani vymena startera. Neviete, co by to mohlo byt ? Dik za radu
Reklama
 

Uživatelský avatar
andreapipo
Fiaťák
Příspěvky: 182
Registrován: 11 úno 2009, 12:21
Kontaktovat uživatele:

Re: startovanie

Příspěvek od andreapipo »

Co kontakty na baterce, oxidace, uvolněný spoj na některém z kabelů :?:
/F/I/A/T/ Multipla 1.6 100 16V, r. v. 2001
Šťastnou cestu!
jaroslebo
Začátečník
Příspěvky: 24
Registrován: 03 led 2007, 12:10
Bydliště: Kosice

Re: startovanie

Příspěvek od jaroslebo »

Vsetky kontakty som precistil, ale nepomohlo. Skusili sme aj priamo minusovy pol prepojit kablom na kostru startera, ale nepomohlo. Môže byt problem v zotrvacniku ? Zeby pastorok sa nevedel trafit do zubov zotrvacnika ? Dik za radu.
Uživatelský avatar
mad mike
Všeználek
Příspěvky: 1872
Registrován: 20 říj 2008, 18:33
Bydliště: Olomouc

Re: startovanie

Příspěvek od mad mike »

co třeba slabá baterka?, pokud nepomohla výměna startéru tak bych viděl chybu v baterii nebo kabeláži
Fiat Freemont 2.0 125kw 4x4
Fiat Marea weekend 1,6 16V 76kW
Fiat Punto II 1,8 16V Hgt, 96kW azurový démon, na ND
Fiat Tipo 1,7D dgt http://www.fiattipo.net už jen ve vzpomínkách
Uživatelský avatar
andreapipo
Fiaťák
Příspěvky: 182
Registrován: 11 úno 2009, 12:21
Kontaktovat uživatele:

Re: startovanie

Příspěvek od andreapipo »

...to by se alespoň točil a "cvakal" by.
/F/I/A/T/ Multipla 1.6 100 16V, r. v. 2001
Šťastnou cestu!
jaroslebo
Začátečník
Příspěvky: 24
Registrován: 03 led 2007, 12:10
Bydliště: Kosice

Re: startovanie

Příspěvek od jaroslebo »

Ono to cvaka, ale netoci. Uz som mal v minulosti problem s tym ,ze sa tocil naprazdno. Bol to problem startera. Toto ale nie je ten pripad. Ked otocim klucikom na starovanie, tak to cvakne, ale starter sa netoci. Skusal som to pri rozsvietenych svetlach a pri startovani sa vobec svetla nezoslabia, to znamena, ze starterom netecie prud. Aj napatie na baterke poklesne len malo. Pri spravnom startovani je velky odber a malo by to byt aj zretelne pri rozsvietenych svetlach, ze sa zoslabia. Alebo sa mylim ?
Uživatelský avatar
andreapipo
Fiaťák
Příspěvky: 182
Registrován: 11 úno 2009, 12:21
Kontaktovat uživatele:

Re: startovanie

Příspěvek od andreapipo »

Zkus pootočit motorem a pak zkus startovat, pokud to bude dobrý, tak je na vině věnec nebo pastorek, pokud ne, pak je na vině startér. Nejspíš to budou "ojeté" uhlíky. Ono k vysunutí pastorku není potřeba až tak moc proudu, jako k jeho otočení. Při otáčení točí s celým motorem a to kolem 100 ot./min. a k tomu už je potřeba nějakého proudu.
/F/I/A/T/ Multipla 1.6 100 16V, r. v. 2001
Šťastnou cestu!
jaroslebo
Začátečník
Příspěvky: 24
Registrován: 03 led 2007, 12:10
Bydliště: Kosice

Re: startovanie

Příspěvek od jaroslebo »

Nastartovat sa mi podari tak, ze zaradim nejaku rychlost a pohnem s autom. Tym padom sa veniec presunie na ine miesto, pastorok startera skoci na spravne miesto, pretoci starterom a nastartujem. Predpokladam, ze pastorok bude v poriadku, ked som tam dal novy starter. Pravdepodobne bude problem asi vo venci. Budeme to musiet rozobrat a blizsie sa pozriet ako veniec vizera. Pri tej prilezitosti vymenim uz aj ojazdenu spojku. Alebo je aj ine riesenie, ako zistit v akom stave je veniec ?
Uživatelský avatar
andreapipo
Fiaťák
Příspěvky: 182
Registrován: 11 úno 2009, 12:21
Kontaktovat uživatele:

Re: startovanie

Příspěvek od andreapipo »

Bývávalo takové okénko, kterým bylo na věnec vidět, ale jak je to u Multi, nevím.
/F/I/A/T/ Multipla 1.6 100 16V, r. v. 2001
Šťastnou cestu!
AlexAG
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 210
Registrován: 28 lis 2008, 19:46
Bydliště: Slovensko

Re: startovanie

Příspěvek od AlexAG »

Multa to ms tiez, hnet oproti starteru je takyj pliesok musis ho odsrubovat a tam bude venec.
jaroslebo
Začátečník
Příspěvky: 24
Registrován: 03 led 2007, 12:10
Bydliště: Kosice

Re: startovanie

Příspěvek od jaroslebo »

Problem so startovanim vyrieseny. Zuby zotrvacika boli v dobrom stave. Pri vymene startera sme si nevsimli, ze povodny starter mal len 9 zubov a novy az 11 zubov. Novy starter som vratil, povodny zrepasoval. Popri tom sme vymenili aj spojku. Zatial startovanie je bez problemov.
Odpovědět

Zpět na „Multipla | Motor - diesel“