DISKUZE - spojka (podruhe)

Vše o motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady a typy, topení a chazení

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
Petr UL
Fiaťák
Příspěvky: 134
Registrován: 05 dub 2006, 07:41
Bydliště: Ústí nad Labem

DISKUZE - spojka (podruhe)

Příspěvek od Petr UL »

Asi tři neděle se mi při sešlápnutí spojky ozývá takové zavrzání a občas jsem měl pocit jako kdyby se pedál spojky špatně vracel.

Chtěl bych se zeptat jestli máte někdo podobnou zkušenost?

Dneska po ujetí asi 50 km se mi pedál spojky začal zase špatně vracet. Je to hroznej pocit když pustíte spojku do záběru, ale pedál zůstane chvilku na zemi. Nedalo se s tím ani pořádně zaparkovat.

Nemůže to být těmi vedry? Večer jsem znovu vyjel a už to bylo v pohodě.

S autem jsem jinak moc spokojenej. V neděli jsem se s Puntem vrátil z Chorvatska a 2000 km šlapalo jako hodinky. / jen pedál spojky si vrzal /
Reklama
 

VOMIK
Začátečník
Příspěvky: 33
Registrován: 29 led 2006, 21:10
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od VOMIK »

Taky mi ta spojka vrže.Ale dostat se k táhlu je šílený a pedál je z plastu.
Punto II 16V
BooT
Fiaťák
Příspěvky: 60
Registrován: 24 čer 2006, 12:46
Bydliště: JM

Příspěvek od BooT »

muj taky vrze, takze asi to nebude bug, ale feature :)
Fiat Punto Sporting II.gen. 1.2 16V - šestikvaltovej yellow devil :) - čest jeho památce, Fiat Stilo MW 1.6 my2007
lacin
Znalec
Příspěvky: 991
Registrován: 05 lis 2005, 13:04
Bydliště: taky JM

Příspěvek od lacin »

Muze byt spojka v prdeli. At ti nekdo zkusi seslapnout pedal a zkus hmatem, jestli vrzani pochazi od pedalu, nebo od spojky. Mozna je pritlacak v prdeli.
Hustokrutost
Petr UL
Fiaťák
Příspěvky: 134
Registrován: 05 dub 2006, 07:41
Bydliště: Ústí nad Labem

Příspěvek od Petr UL »

Tak jsme se na tu spojku koukli pořádně. Sundali jsme držák baterie a pod ním je váleček s pístem. Na něm je odvzdušňovací šroubek ten byl volný a tak jsme to odvzdušnili a pořádně dotáhli. Teď uvidíme jestli to bude lepší. Sice to vrže dál, protože to asi chtělo promazat v tom pístu, ale čas ukáže jestli se bude spojkový pedál dobře vracet. :)
safaro
Začátečník
Příspěvky: 25
Registrován: 28 úno 2006, 10:49
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od safaro »

Vyresili ste nekdo to vrzani pedalu?? Je to hrozny. Zkousel sem to namazat, ale bez vysledku. Neni tam vubec pristup. Pedal si vrze vesele dal :( Koukam, ze nejsem sam, tak to asi "inzenyri" ve fiatu moc dobre nevymysleli co.
lacin
Znalec
Příspěvky: 991
Registrován: 05 lis 2005, 13:04
Bydliště: taky JM

Příspěvek od lacin »

Sundej spojkovy lanko z pedalu, napapli ten unasec vazelinou a bude. Samotnej pedal vrze malokdy. Vetsinou vrze lanko v tom otocnym unaseci.
Hustokrutost
5-ko
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 319
Registrován: 18 lis 2005, 09:11
Bydliště: SR

Příspěvek od 5-ko »

No hošánci s MK II POZOR!
Máme nie spojkové lanko, ale šliapeme na hydraolike! Z nádobky sosá brzdovka do piestiku na pedále, odtial takým "lankovodom" do toho piestiku pri spojke. Skús vymeniť brzdovku, ale odvzdušni si aj spojku... Mňa to čaká, len neviem, ako tú pokakanú spojku odvzdušniť... Hmmm??
safaro
Začátečník
Příspěvky: 25
Registrován: 28 úno 2006, 10:49
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od safaro »

To: 5-ko: No pokud ja vim, tak brzdova soustava (kapalina) nema nic spolecnyho se spojkou (kapalinou).

Ale to sem chtel taky vedet, da se vymenit ta spojkova kapalina? Je tam takovej cu.a.ek na kterej se da dat hadicka, ale nevim kde se co povoluje nebo utahuje. Nic sem tam nenasel.
Punto 1.9 JTD 2000 50t km
Petr UL
Fiaťák
Příspěvky: 134
Registrován: 05 dub 2006, 07:41
Bydliště: Ústí nad Labem

Příspěvek od Petr UL »

Ta ''spojková" kapalina je brzdovka. Já jsem to už odvzdušňoval u toho válečku pod baterkou, ale pořád to není ono. Pedál vrže a hůř se vrací. Chystám se udělat to samém na spojkovém válečku u pedálu...teda až se tam dostanu. Vypadá to nepřístupně. Jestli to nepomůže tak snad ještě vyměnit brzdovou kapalinu nebo dát nový spojkový válec. / cena si 1200 Kč /
Blbě se to hledá.

Šroub na odvzdušnění je ten imbus hned vedle toho výstupku kam nasadíš tu hadičku aby jsi chytal kapalinu.
Punto II. 1,2 8 V r.v.2000
P.UL@seznam.cz
5-ko
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 319
Registrován: 18 lis 2005, 09:11
Bydliště: SR

Příspěvek od 5-ko »

Ak sa mi nioč nestane, zajtra šupnem na web obrázok, kde je to schematicky znázornené... Je to z origo manuálu... Takže tá brzdovka ide z nádobky..
Uživatelský avatar
Dohy
Všeználek
Příspěvky: 2337
Registrován: 26 úno 2006, 18:23
Bydliště: Klasterec nad ohri, OMW SHELL
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dohy »

me spojka ani pedal nevrze ale zajimalo by me jestli nekomu ten spojkovy pedal jde tak ztezka.. muj tata ma tipo a tam to jde jak po masle.. a me to de na hovno mam spadeno na celou novou spojku ale.. ze to by ovlivnovalo tuhost? moje mlada s tim puntasem jet nemuze ona ten pedal ani neuslapne.. proc to mu tak je lidi? :cry:
sojer
Začátečník
Příspěvky: 9
Registrován: 12 črc 2006, 20:15

spojka

Příspěvek od sojer »

Tak mám stejný problém a ani po odvzdušnění válečku na spojce žádná změna a to že je i na pedálu někde váleček sem nevěděl.Můžete to někdo potvrdit a popsat přesně jaký přístup k němu a jestli vůbec je možné tento odvzdušnit.Jinak v pátek jdu na výměnu spojkového válečku tak uvidím jestli bude změna, problémy nastaly po výměně brzdovky tak mě dost zaráží že i po odvzdušněmí spojkového válečku nic a to že by tam byl ještě jeden váleček s ventilem by byla dobrá zpráva.

Díkec a zdareec
Petr UL
Fiaťák
Příspěvky: 134
Registrován: 05 dub 2006, 07:41
Bydliště: Ústí nad Labem

Příspěvek od Petr UL »

O tom druhém válečku, který má být někde u pedálu mi říkal "známý", ale je tam špatný přístup takže zatím to nemohu povrdit...Tuto informaci je nutno brát zatím s rezervou.
Já ale doufám, že tam něco na odvzdušnění bude.
Alespoň podle předchozího příspěvku to tak vypadá - "závada spojky se projevila po výměně brzdové kapaliny".
Punto II. 1,2 8 V r.v.2000
P.UL@seznam.cz
sojer
Začátečník
Příspěvky: 9
Registrován: 12 črc 2006, 20:15

Příspěvek od sojer »

tak jsem vymenil spojkový váleček a spojka jde super, ten pôvodní je snad y plastu a strašne to trhalo když jsem to zkoušel rukou rozchodit.Zkrátka 1200kčs a je to v oukeji

zdarec sojer
Odpovědět

Zpět na „Punto - motor“