Jiskry

Vše o motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady a typy, topení a chazení

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
CostOnerOne
Začátečník
Příspěvky: 39
Registrován: 13 črc 2008, 12:20
Bydliště: Tři Sekery 113

Jiskry

Příspěvek od CostOnerOne »

Kdo by mi mohl poradit co to může být?

Dneska jsem byl v myčce to umít a když jsem vyjel, zastavil jsem, hodil antenu a bla bla, pak dam zpátečku, a auto chciplo, natočím vycouvám ale musím to mít hodně pod plynem, hodím za jedna a chci jet ale jak přidám plyn auto se začalo dusit a chciplo, pod pomalým přidáváním plynu se rozjelo, zastavim otevřu hapnu kouknu, a přidávám plyn ručně za lanko v motoru a od, myslím rozdělovače, nevyznám se v tom tak dobře, běhaly jiskry, ne moc ale jiskřilo to, vypnul jsem to, vzal hadr a otřel. Pak natočil a jiskřilo miň, na volnoběh ne, ale při přidání plynu jo. čím to může být a jak se toho zbavím? bojím se o elektriku v autě, používám ho denně :/

Díky za jakoukoliv pomoc a radu :))
Reklama
 

Uživatelský avatar
peta.smolik
Všeználek
Příspěvky: 2559
Registrován: 26 dub 2010, 15:19
Bydliště: V.M.
Kontaktovat uživatele:

Re: Jiskry

Příspěvek od peta.smolik »

Prvně napiš co máš za auto ale v zásadě můžou jiskřit jen dvě věci(rozdělovač u punta není) indukční cívky-nejspíš proto že jsi je zkratoval ale to by mělo po vysušení bejt dobrý(pokud nedostaly šlehu)a nebo jiskří alternátor-může bejt prasklej plášť a rotor o něj drhne a tak to jiskří
Napiš co máš za auto jakej motor a dej sem možná fotku a vyznač šipkou odkud šly jiskry...
Punťa fire, Rosso Tiziano
Fiat 128 sport 1300 SL, zatím rozebrán na prvočinitele
majco
Všeználek
Příspěvky: 1078
Registrován: 10 úno 2006, 14:48
Bydliště: Žilina

Re: Jiskry

Příspěvek od majco »

CostOnerOne píše:Kdo by mi mohl poradit co to může být?

Dneska jsem byl v myčce to umít a když jsem vyjel, zastavil jsem, hodil antenu a bla bla, pak dam zpátečku, a auto chciplo, natočím vycouvám ale musím to mít hodně pod plynem, hodím za jedna a chci jet ale jak přidám plyn auto se začalo dusit a chciplo, pod pomalým přidáváním plynu se rozjelo, zastavim otevřu hapnu kouknu, a přidávám plyn ručně za lanko v motoru a od, myslím rozdělovače, nevyznám se v tom tak dobře, běhaly jiskry, ne moc ale jiskřilo to, vypnul jsem to, vzal hadr a otřel. Pak natočil a jiskřilo miň, na volnoběh ne, ale při přidání plynu jo. čím to může být a jak se toho zbavím? bojím se o elektriku v autě, používám ho denně :/

Díky za jakoukoliv pomoc a radu :))
Chce to kúpiť nové káble ku sviečkam . a hlavne niečo v lepšej značke NGK Bosch Beru a máš po probléme aj pri umývarke . najlepšie iskrenie vidno ked otvoríš kapotu v noci potom zistíš že nie je čo opravovať len výmena . iskra lieta z indučky na kostru a na nič iné tak o elektriku sa bát nemusíš ale výmena káblov je potrebná a potom uvidíš ako sa chod motora ukludní a pôjde pekne hladko.
Punto-MK2 1,2 8V 2001
Punto-Mk1 1,1 8V 1996
Uživatelský avatar
peta.smolik
Všeználek
Příspěvky: 2559
Registrován: 26 dub 2010, 15:19
Bydliště: V.M.
Kontaktovat uživatele:

Re: Jiskry

Příspěvek od peta.smolik »

Kabely k indukčním cívkám kup určitě značkové MAGNETI MARELLI, BOSCH, NGK, BERU všechny jsou za +- stejnou cenu kolem 400-450kč Všechny ostatní kabely jsou noname ale za skoro stejný ceny nebo i dražší tak dej při koupi pozor
Punťa fire, Rosso Tiziano
Fiat 128 sport 1300 SL, zatím rozebrán na prvočinitele
CostOnerOne
Začátečník
Příspěvky: 39
Registrován: 13 črc 2008, 12:20
Bydliště: Tři Sekery 113

Re: Jiskry

Příspěvek od CostOnerOne »

Tak jsem to dneska konzultoval s kamaradem, a jsou to ty kabely ke svičkám, nejdřív jsem myslel že třeba kuna tomu pomohla, ale vypada to že stařím jsou prostě zašlý takže naplánuju koupení nových, a o těch Bosch tady čtu už po několikátý, takže předpokladám spokojenost?

Kždp. díky za rady a pomoc :)
Uživatelský avatar
peta.smolik
Všeználek
Příspěvky: 2559
Registrován: 26 dub 2010, 15:19
Bydliště: V.M.
Kontaktovat uživatele:

Re: Jiskry

Příspěvek od peta.smolik »

CostOnerOne píše:Tak jsem to dneska konzultoval s kamaradem, a jsou to ty kabely ke svičkám, nejdřív jsem myslel že třeba kuna tomu pomohla, ale vypada to že stařím jsou prostě zašlý takže naplánuju koupení nových, a o těch Bosch tady čtu už po několikátý, takže předpokladám spokojenost?

Kždp. díky za rady a pomoc :)
Marelli dobrý ostatní nevím :D
Punťa fire, Rosso Tiziano
Fiat 128 sport 1300 SL, zatím rozebrán na prvočinitele
Uživatelský avatar
OndraK
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 277
Registrován: 21 lis 2009, 22:46
Bydliště: Praha

Re: Jiskry

Příspěvek od OndraK »

Bosch úplná spokojenost, kvalitní koncovky, izolace zatím drží, cena je, jak psal peta.smolik, +- stejna jako u ostatnich znacek
Punto 1.2 8V, rv. 02 - slouží dál už zase nám
Saab 9-5 Aero

ex:
Punto 55 S, rv. 96 - odpočívá v pokoji
Alfa Romeo Giulietta TBi QV - odpočívá v pokoji 😢
Honda Civic 8G 1.8
Odpovědět

Zpět na „Punto - motor“