Ridici jednotka z vrakace

Vše o motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady a typy, topení a chazení

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

schmidt510
Začátečník
Příspěvky: 9
Registrován: 25 led 2010, 14:01

Ridici jednotka z vrakace

Příspěvek od schmidt510 »

Zdravim vsechny, potrebuji poradit mam punto2 ,1.2,8v,2002.Bohuzel mi mechanik zdelil ze mi odesla ridici jednotka auta :evil: :roll: ,a nova s praci 20tisic.Zrovna kdyz jsem chtel punto prodat.Proto premyslim jestli nekoupit rid.jednotku z vrakace, ale podle meho mechanika u nas nejsou

a dovazi se z Polska.Nevite tedy zda je to pravda a kde teda sehnat rid jednotku a kolik by stala z vrakace??Diky moc za vase rady.Martin.
Takze auto spatne startuje a jede jen na dva valce,nekdy jede zase normalne a pri jizde ztrati vykon.Sviti kontrolka vstriku.Tento tyden sem to zavezl do Opavy k panu Leksovi, ktery se zabyva r.jednotkami a opravuji je.Nasel jsem na nej cislo i tady na fiat foru.Vypada to ze je v pr...y keramicka deska r.j.Zkusi to opravit a pokud to nepujde tak tam dame novou, a podotykam ze ma i slusne ceny.Nova rj 14500kc.Ale u toho mechanika co jsem to predtim mel tak do te rj hrabal a asi ji i pekne posral,takze se nevi jestli pujde opravit.Ale na diagnostice to bylo a je to rj.
Naposledy upravil(a) schmidt510 dne 24 říj 2010, 11:09, celkem upraveno 1 x.
Reklama
 

Uživatelský avatar
liborko
Všeználek
Příspěvky: 2726
Registrován: 26 zář 2007, 16:06
Bydliště: Havířov

Re: Ridici jednotka z vrakace

Příspěvek od liborko »

Podle tvého mechanika u nás nejsou víš proč? protože chce vydělat 20 litrů :D 1.2 8V těch je tu snad nejvíce u nás.Hodně podobný problém jsem řešil i já před pár lety,a nakonec to dopadlo tak,že řídící jednotce nic nebylo,a já ušetřil.A od té doby raději auto do cizích rukou nedávám a dělám si na něm vše sám.Tim ale tady nechci tvrdit,že té tvojí jednotce nic není...možná je,možná není... Nejde ti to nastartovat?
CROMA 1.9JTD/110kW r.06 -EMOTION-
Lancia Musa 1.4 16V r.11-PLATINO-
PUNTO 75 ELX r.96

IDEA 1.4 16V/70kW r.07
Stilo 1.6 16V/76kW r.02 Dynamic
Seicento 1.1 SPI HOBBY r.99...
TIPO 1.4 r.94...
UNO 1.5 MPI r.87
Uživatelský avatar
mad mike
Všeználek
Příspěvky: 1872
Registrován: 20 říj 2008, 18:33
Bydliště: Olomouc

Re: Ridici jednotka z vrakace

Příspěvek od mad mike »

přesně jak píše kolega výše, já si naopak troufám tvrdit že té ŘJ nic není. pokud mechanik tvrdí takovou blbost, jakože řj nelze sehnat tak není seriozní. rada - auto odtáhnout jinam.
jinak jaké závady("příznaky") tě dovedly do servisu?
Fiat Freemont 2.0 125kw 4x4
Fiat Marea weekend 1,6 16V 76kW
Fiat Punto II 1,8 16V Hgt, 96kW azurový démon, na ND
Fiat Tipo 1,7D dgt http://www.fiattipo.net už jen ve vzpomínkách
jani
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 417
Registrován: 14 čer 2008, 20:14
Bydliště: Velky Krtis SVK

Re: Ridici jednotka z vrakace

Příspěvek od jani »

http://www.airdash.sk/bazar.php" onclick="window.open(this.href);return false; informuj sa u nich :) ,ked naozaj odisla RJ,ale ja by som mu tiez neveril,asi len zarobit chce na tebe,mysli si ze si laik a skocis mu hned na to...
FIAT PUNTO MK1 1.2 8V 54KW HSD ////ex
Skoda Octavia combi 1.9tdi ALH 66kw
Uživatelský avatar
rossi
Znalec
Příspěvky: 802
Registrován: 10 zář 2008, 16:07
Bydliště: Slavkov u Brna

Re: Ridici jednotka z vrakace

Příspěvek od rossi »

Toto je obvyklá výmluva mechaniků když už neví kudy kam.Napiš co to dělá,nebo nedělá.
Rossi
Fiat Punto 1.6Mk1 90 ELX resuscitován
AUDI A6 3.0 Quatro 2002
Snowfox
Znalec
Příspěvky: 686
Registrován: 29 zář 2007, 21:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Ridici jednotka z vrakace

Příspěvek od Snowfox »

Na jednocce se nemá v podsatě samo od sebe co odesrat...z 99,9% bude chyba buď někde v elektroinstalaci,většinou uhnilej drátek třeba,nebo v mechanikovy :wink:
*´¨ )
¸.•´¸.•´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´ (¸.•*´¯`*•->Punto

Fiat Punto MK1 1.2 8V 60SX Cult 1999 - Forsaken's ◄
Fiat Grande Punto 1,2 8V Dynamic 2007 - Forsaken's ◄
radek.s
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 419
Registrován: 02 zář 2007, 17:14
Bydliště: Praha

Re: Ridici jednotka z vrakace

Příspěvek od radek.s »

Jednotka může odejít, mě se taky posrala. Nechtěl jsem tomu uvěřit, ale bylo to tak.
Moje je ze stejné řady jako na Puntu 1,2 8v rok 2000
Byla to prý výrobní vada tohoto typu jednotek.
Odešla mě úplně stejně, jako uvádějí zde:
http://www.ecutesting.com/fiat_punto_ec ... 000_-.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Panda 1.2 r.2018
Seicento S 1.1MPI r.2000 ...už jen ve vzpomínkách
radek.s
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 419
Registrován: 02 zář 2007, 17:14
Bydliště: Praha

Re: Ridici jednotka z vrakace

Příspěvek od radek.s »

schmidt510 píše:Zdravim vsechny, potrebuji poradit mam punto2 ,1.2,8v,2002.Bohuzel mi mechanik zdelil ze mi odesla ridici jednotka auta :evil: :roll: ,a nova s praci 20tisic.Zrovna kdyz jsem chtel punto prodat.Proto premyslim jestli nekoupit rid.jednotku z vrakace, ale podle meho mechanika u nas nejsou a dovazi se z Polska.Nevite tedy zda je to pravda a kde teda sehnat rid jednotku a kolik by stala z vrakace??Diky moc za vase rady.Martin.
Zdravím, taky jsem to řešil. S jednotkou z vrakáče ti to nepojede dokud ti u ní někdo natrvalo neodblokuje imobilizér. Je šance jí na vrakáči sehnat, ale než jí koupíš, zeptej se mechanika, jestli u ní umí odblokvat imobilizér. Myslím, že to je problém a prý je jen pár machrů, co to umí. Nebo se musí namontovat emulátor imobilizéru. U nových jednotek tento problém není, ty se přizpůsobí autu při prvním zapnutí. Já jsem v té době neměl jinou možnost než koupit jednotku novou :(
Panda 1.2 r.2018
Seicento S 1.1MPI r.2000 ...už jen ve vzpomínkách
Uživatelský avatar
peta.smolik
Všeználek
Příspěvky: 2559
Registrován: 26 dub 2010, 15:19
Bydliště: V.M.
Kontaktovat uživatele:

Re: Ridici jednotka z vrakace

Příspěvek od peta.smolik »

Na tom něco bude... strejček má PUNTO 2002 1,2 44kw a v červnu mu zčista jasna přestalo auto jet nešlo s tím hnout Odtáhli jsme to do servisu a za 3 hodky volali že je něco s jednotkou jako by prý umřela Strejček to řešil přímo s prodejcem Fiatu... Za novou jednotku dal 20tis. ale musel tam nechat tu starou kdyby si ji chtěl nechat musel by mu prý dát 30tis. Jestli je to výrobní vada stálo by za úvahu zkusit to nějak vydolovat z Fiata zpět??
Punťa fire, Rosso Tiziano
Fiat 128 sport 1300 SL, zatím rozebrán na prvočinitele
Uživatelský avatar
peta.smolik
Všeználek
Příspěvky: 2559
Registrován: 26 dub 2010, 15:19
Bydliště: V.M.
Kontaktovat uživatele:

Re: Ridici jednotka z vrakace

Příspěvek od peta.smolik »

radek.s píše:
schmidt510 píše:Zdravim vsechny, potrebuji poradit mam punto2 ,1.2,8v,2002.Bohuzel mi mechanik zdelil ze mi odesla ridici jednotka auta :evil: :roll: ,a nova s praci 20tisic.Zrovna kdyz jsem chtel punto prodat.Proto premyslim jestli nekoupit rid.jednotku z vrakace, ale podle meho mechanika u nas nejsou a dovazi se z Polska.Nevite tedy zda je to pravda a kde teda sehnat rid jednotku a kolik by stala z vrakace??Diky moc za vase rady.Martin.
Zdravím, taky jsem to řešil. S jednotkou z vrakáče ti to nepojede dokud ti u ní někdo natrvalo neodblokuje imobilizér. Je šance jí na vrakáči sehnat, ale než jí koupíš, zeptej se mechanika, jestli u ní umí odblokvat imobilizér. Myslím, že to je problém a prý je jen pár machrů, co to umí. Nebo se musí namontovat emulátor imobilizéru. U nových jednotek tento problém není, ty se přizpůsobí autu při prvním zapnutí. Já jsem v té době neměl jinou možnost než koupit jednotku novou :(
Ještě to jde jinak obejít... Nemusíš blokovat imobilizer ale musíš mít původní klíč od auta co je z něj ta jednotka... Prostě ten klíč nalepíš na imobilizer a je to pak ti už stačí tvůj klíč s kodem a nebo bez kodu :D
Punťa fire, Rosso Tiziano
Fiat 128 sport 1300 SL, zatím rozebrán na prvočinitele
Uživatelský avatar
SZTRAD
Fiaťák
Příspěvky: 123
Registrován: 18 zář 2008, 07:36

Re: Ridici jednotka z vrakace

Příspěvek od SZTRAD »

Pokud je to 59F jednotka tz Hybrid tak ta se da zbavit ima celkem obstojne. Nerikam ze je to jednoduche ale rozhodne jednodussi nez jine jednotky
Radek
radek.s
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 419
Registrován: 02 zář 2007, 17:14
Bydliště: Praha

Re: Ridici jednotka z vrakace

Příspěvek od radek.s »

peta.smolik píše:
radek.s píše:
schmidt510 píše:Zdravim vsechny, potrebuji poradit mam punto2 ,1.2,8v,2002.Bohuzel mi mechanik zdelil ze mi odesla ridici jednotka auta :evil: :roll: ,a nova s praci 20tisic.Zrovna kdyz jsem chtel punto prodat.Proto premyslim jestli nekoupit rid.jednotku z vrakace, ale podle meho mechanika u nas nejsou a dovazi se z Polska.Nevite tedy zda je to pravda a kde teda sehnat rid jednotku a kolik by stala z vrakace??Diky moc za vase rady.Martin.
Zdravím, taky jsem to řešil. S jednotkou z vrakáče ti to nepojede dokud ti u ní někdo natrvalo neodblokuje imobilizér. Je šance jí na vrakáči sehnat, ale než jí koupíš, zeptej se mechanika, jestli u ní umí odblokvat imobilizér. Myslím, že to je problém a prý je jen pár machrů, co to umí. Nebo se musí namontovat emulátor imobilizéru. U nových jednotek tento problém není, ty se přizpůsobí autu při prvním zapnutí. Já jsem v té době neměl jinou možnost než koupit jednotku novou :(
Ještě to jde jinak obejít... Nemusíš blokovat imobilizer ale musíš mít původní klíč od auta co je z něj ta jednotka... Prostě ten klíč nalepíš na imobilizer a je to pak ti už stačí tvůj klíč s kodem a nebo bez kodu :D
Já myslím, že takhle by to nefungovalo. Kód klíče (čipu) je totiž uložen v řídící jednotce imobilizéru a né v řídící jednotce motoru. Tak že klíč od auta z vrakáče ti nepomůže a to ani kdybys ho nechal nahrát v servisu do jednotky imobilizéru. Problém je hlavně v tom, že když se dá do auta použitá jednotka motoru bez úpravy, tak si prostě nepokecá s jednotkou imobilizéru a nejde to nastarovat. Před časem jsme se o tom tady více pobavili, jak to přesně funguje. Toto platí pro MK II o kterém se bavíme a taky Seicento (po omlazení), jestli to má MK I jinak nevím. Ale je tam odlišnost už v tom, že MK I má kromě dvou modrých klíčů třetí servisní hnědý klíč a od toho se už naštěstí u MK II upustilo. Tak že nějaká odlišnost tam asi bude.
Panda 1.2 r.2018
Seicento S 1.1MPI r.2000 ...už jen ve vzpomínkách
D´ice
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 201
Registrován: 17 říj 2009, 12:19
Bydliště: České Budějovice

Re: Ridici jednotka z vrakace

Příspěvek od D´ice »

měl jsem taky problém s řídící jednotkou ale postup je jednoduchý stačí sehnat stejnou řj k ní imobilizér a čip z klíčku(vše musí být z jednoho auta aby to sedělo) pak to jen přehážeš do svýho auta a tim to hasne, práce na chvilku. A jen tak mimochodem můj problém byl že když jsem chtěl nastartovat tak se mi nerozjelo čerpadlo, různý pokusy měnění čehokoli vedli k ničemu, pouze když se máčklo na relé v motorovém prostoru tak začalo fungovat, mechanikův verdikt špatná řj, tu jsem vyměnil a nic, pak jsem dal auto k elektrikáři, objasnil mu problém a za týden jsem měl hotovo, pár skříplých drátků a od tý doby pohoda ale bylo to punto mk1 :wink: doporučuji prvně zajet k elektrikáři než zbytečně kupovat řj. Ale pouze můj názor 8)
Punto sporting 1.6 90Hp
Punto 1.1 55Hp
radek.s
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 419
Registrován: 02 zář 2007, 17:14
Bydliště: Praha

Re: Ridici jednotka z vrakace

Příspěvek od radek.s »

Jo to je pravda, stačí přeházet všechno, jak píšeš, tuhle variantu jsem zapomněl napsat. Má to ale nevýhodu, že na vrakáči musíš zaplatit taky jednotku imo + klíčky a to tě stáhnou o víc prachů :(

S tou elektrikou máš pravdu. Ono totiž dost i autoelektrikářů tomu úplně nerozumí a často nabízejí výměnu drahých dílů i když to není potřeba, jenom proto, že jim to píše diagnostika. Měřit v el. obvodech moc neumějí. Ale jsou i borci, co jsou dobrý.

Mě ta jednotka opravdu odešla, byla to výrobní vada. Ale jinak si elektriku opravuju sám, protože mám elektrotechnický vzdělání a nikdy jsem nemusel měnit žádný drahý díly. Ono je to hodně o tom udržovat konektory v čistotě a mít je dobře zacvakaný, aby se do nich nedostala vlhkost. Spousta závad je špatnými kontakty v konektorech. Nebo taky prodřenou izolací, když v servisu kabely nenasadí zpět do příchytek a ty se prodřou.
Panda 1.2 r.2018
Seicento S 1.1MPI r.2000 ...už jen ve vzpomínkách
punťas hgt
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 341
Registrován: 11 bře 2008, 18:04
Bydliště: koule evropy
Kontaktovat uživatele:

Re: Ridici jednotka z vrakace

Příspěvek od punťas hgt »

mno nějak jsem se nedočetl, cože tomu autu vlastně chybí, že se má měnit jednotka. Nevím no, napřed bych si sehnal jednotlivý zapojení pinů a proměřil i jednotlivý drátky od svorkovnice jednotky až po daný čidla, snímače atd
Odpovědět

Zpět na „Punto - motor“