Vybija poistku ventilatora! PROSIM POMOC!!! Punto MK2

Elektronika, el. výbava, diagnostika, kontrolky, přístroje

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
morpheusx
Začátečník
Příspěvky: 9
Registrován: 21 říj 2008, 18:29

Vybija poistku ventilatora! PROSIM POMOC!!! Punto MK2

Příspěvek od morpheusx »

Ahojte vsetci Puntaci a puntacky... :) Mam nasledovny problem: mam Fiat Punto MK2 Sporting 1,2 16V rok vyroby 2002, bez automatickej prevodovky a bez klimy. A ide o to, ze ked zapnem ventilator na najvyssi stupen teda stupen 4 tak mi vybije poistku ventilatora, ale co je zaujimave tak ked pustim ten ventilator pokial mam nenastartovane auto tak ide bez problemov, ale akonahle nastartujem auto tak sa ta poistka vypali. Ventilator este pobezi pri zapnutom motore asi 10 sekund, ale potom za vypne a poistka je vypalena. Prosim vas nemali ste niekto uz tento problem? Poradte mi prosim vas co s tym!!! Kazdu radu privitam a budem rad!!!
Dakujem!!! :) :) :)
Reklama
 

morpheusx
Začátečník
Příspěvky: 9
Registrován: 21 říj 2008, 18:29

Re: Vybija poistku ventilatora! PROSIM POMOC!!! Punto MK2

Příspěvek od morpheusx »

Vazne nikto nevie co by s tym mohlo byt??? :?: Prosim!!! :!:
Uživatelský avatar
SpiritWolker
Všeználek
Příspěvky: 1331
Registrován: 11 dub 2008, 00:56
Bydliště: Bratislava

Re: Vybija poistku ventilatora! PROSIM POMOC!!! Punto MK2

Příspěvek od SpiritWolker »

Ahoj, skus sa pozriet pod nohy spolujazdca, je tam kabelaz ktora vedie od prepinaca rychlosti do motora ventilatora a do predradnika-rezistora rychlosti, je to taky 4pinovy konektor - skontroluj prave ten ci neni nahodou rotopeny alebo ci neskratuju droty, alebo ci ta suciatka na rychlosti neni nahodou KO,

mne sa na tom konektore uprazil ten hrubsi hnedy drôt zrejme kvôli zlemu kontaktu, som trochu stlacil svorky aby lepsie sa spajali s protikusom, od vtedy mi nevypadavaju prve tri rychlosti, stvrta je totiz napriamo. este ja musim poriesit zaizolovanie zaciatku hnedeho kablika stahovacou buzirkou

Opravujem servo-riadenia Fiat Punto II, Punto Grande EVO, Panda
Servo-motory Punto II (188 rv1999-2003) cena 50e/1400kč posielam aj poštou
SK mobil +421 905 642 805
CZ mobil +420 739 929 544
alebo napište spravu
morpheusx
Začátečník
Příspěvky: 9
Registrován: 21 říj 2008, 18:29

Re: Vybija poistku ventilatora! PROSIM POMOC!!! Punto MK2

Příspěvek od morpheusx »

Dakujem za radu! Zabudol som dodat, ze ten odpor mi asi pred 2 tyzdnami odisiel a vyhodilo mi prve 3 stupne ventilatora... tak som objednal novy, ale bojim sa ho tam dat, lebo stale mi na tom stvrtom stupni odpali tu poistku a myslim, ze kvoli tej chybe mi odpalilo aj ten predradny odpor na prve 3 stupne ventilatora... Asi budem musiet pozriet komplet kabelaz pri ventilatore, ci nahodou nie je tam nejaka zrada... Stretol si sa uz s podobnym problemom?
Uživatelský avatar
SpiritWolker
Všeználek
Příspěvky: 1331
Registrován: 11 dub 2008, 00:56
Bydliště: Bratislava

Re: Vybija poistku ventilatora! PROSIM POMOC!!! Punto MK2

Příspěvek od SpiritWolker »

tento problem ma vela puntakov, je to v podstate bezna zavada ze ten odpor sa spali.

ja som si to tiez myslel ze sa mi spalil, ale kedze mam este tri Punta na diely tak som si jeden odpor hned dal do auta a par dni fungoval ale potom to urobilo to iste ze siel iba 4stupen, ten ide aj ked tam odpor nemas :D je na priamo.

tak som tam vratil moj pôvodny, islo mi to tak par mesiacov ale teraz pred par dnami to zase blblo, tak som sa na to pozrel a ked som zbadal ze je tam fakt len zly kontakt tak som to upravil aby to pevnejsie drzalo

Opravujem servo-riadenia Fiat Punto II, Punto Grande EVO, Panda
Servo-motory Punto II (188 rv1999-2003) cena 50e/1400kč posielam aj poštou
SK mobil +421 905 642 805
CZ mobil +420 739 929 544
alebo napište spravu
morpheusx
Začátečník
Příspěvky: 9
Registrován: 21 říj 2008, 18:29

Re: Vybija poistku ventilatora! PROSIM POMOC!!! Punto MK2

Příspěvek od morpheusx »

No len mne nejde ten 4 stupen... Ked to zapnem na 4 tak po 10 sekundach mi odpali poistku ventilatora... a stale dookola... Mozno to je fakt len nejakym kontaktom. Musim rozobrat ten ventilator a pozriet to, lebo nechcem aby mi odpalilo aj tento odpor, ktori som teraz kupil... =)
Uživatelský avatar
mad mike
Všeználek
Příspěvky: 1872
Registrován: 20 říj 2008, 18:33
Bydliště: Olomouc

Re: Vybija poistku ventilatora! PROSIM POMOC!!! Punto MK2

Příspěvek od mad mike »

4 stupen jde napřímo bez odporu, takže bych viděl vadu někde v motoru, vinutí, uhlíky atd. nebylo by marné prohlídnout i kabeláž
Fiat Freemont 2.0 125kw 4x4
Fiat Marea weekend 1,6 16V 76kW
Fiat Punto II 1,8 16V Hgt, 96kW azurový démon, na ND
Fiat Tipo 1,7D dgt http://www.fiattipo.net už jen ve vzpomínkách
morpheusx
Začátečník
Příspěvky: 9
Registrován: 21 říj 2008, 18:29

Re: Vybija poistku ventilatora! PROSIM POMOC!!! Punto MK2

Příspěvek od morpheusx »

Dakujem za radu!!! Cez vikend skontrolujem ten ventilator a potom sem napisem co sa mi podarilo... Zatial dakujem za vsetky rady... =)
morpheusx
Začátečník
Příspěvky: 9
Registrován: 21 říj 2008, 18:29

Re: Vybija poistku ventilatora! PROSIM POMOC!!! Punto MK2

Příspěvek od morpheusx »

Cavte, takze cez vikend nebolo casu pozriet ten ventilator, ale vymenil som poistku a odpaleny regulator otacok ventilatora a vsetko frcalo v poriadku az do vcerajsieho vecera ked som isiel na aute. Zapol som ventilator a zrazu prestal ist, tak som skusil zapnut na 4 stupen a tiez nic, skontroloval som poistku a nie je vypalena, takze celkovy problem je vyrieseny! Na chybe bol ventilator, ktori mi uz nadobro odisiel. :) Aspon viem, ze kde je chyba a mozem ju odstranit. Skusim vybrat cely ventilator a pozriet sa nan, ale cez vikend ked som vymenil regulator otacok ventilatora tak som zistil, ze ventilator sa tocil nejak pomalsie a viac hucal ako keby to robil nasilu, takze uz bol asi zodraty... :lol:
skynet
Začátečník
Příspěvky: 15
Registrován: 09 pro 2009, 10:12

Re: Vybija poistku ventilatora! PROSIM POMOC!!! Punto MK2

Příspěvek od skynet »

mne fungujú prvé 3 rýchlosti, ale 4 rýchlosť nefunguje, môže to byť len poistkou?
Pepik
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 252
Registrován: 25 říj 2008, 17:48
Bydliště: Úpice
Kontaktovat uživatele:

Re: Vybija poistku ventilatora! PROSIM POMOC!!! Punto MK2

Příspěvek od Pepik »

Tak to určitě ne, bez pojistky nepůjde nic.Problém bych hledal ve vlastním přepínači nebo připojovacím konektoru.Něco bude vypáleného od přechodového odporu na 4. stupni.Pokud padá pojistka pouze na 4.stupni nebo vám odcházejí předřadné odpory, tak to může být zvýšeným odporem ložisek.Je dobré si vyzkoušet ve vypnutém stavu protočit vrtulí jestli jde volně.Pokud klade odpor tak namazat ložiska.Jsou jen kluzné.Po nastartování se ještě zvýší napětí v sítí a tím pádem i vzroste odběr proudu a padá pojistka.Nemá cenu pouze měnit pojistku.Až do té doby kdy se zvýšeným proudem a přehříváním spálí vinutí nebo vypálí uhlíky.Tak že ventlátor nebol zodratý pouze potřeboval namazat ložiska když už dokonce hučely.
Punto II-SX,8V,3 dv.r.v.2000
zotowsky
Začátečník
Příspěvky: 1
Registrován: 26 črc 2015, 16:56

Re: Vybija poistku ventilatora! PROSIM POMOC!!! Punto MK2

Příspěvek od zotowsky »

Zdravim. Mne dnes prestal fungovat ventilator. Len som zapol klucik a zapol ventilator na 1,2, a potom 3 a zrazu z nicoho nic prestal fungovat. Ani som neprepol na 4 stupen. Teraz ked zapnem ventilator tak namiesto ventilatora za zapnu stretavacie svetla. :D :D Neviete mi niekto poradit co s tym? Dakujem. Poistky som presiel a vsetky su dobre.
Odpovědět

Zpět na „Punto - elektrika“