Klapání z motoru

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
simima2
Fiaťák
Příspěvky: 59
Registrován: 06 úno 2010, 01:24
Bydliště: Praha 10

Klapání z motoru

Příspěvek od simima2 »

Zdravím, tak jsi si dnes (teda vlastně teď už včera) koupil Fiat Stilo 1.9 JTD 85kW 3dv.
Jel jsem s ním od Zlína do Prahy a po cestě jsem vypozoroval tyto věci na které se chci zeptat:

1.) Když jedu a normálně při zařazené rychlosti pustím plyn, tak něco z motoru jakoby klapne, když ho přidám tak to klapne zase, jako by někde byla nějaká vůle, netuší někdo kde by mohla být, mohlo by to být třeba na poloosách?

2.) Když dám třeba na trojku plný plyn, tak začne turbo zabírat, ale tak do 3000 otáček, tam zátah turba končí a auto už prakticky nezrychluje, jen minimálně, to samé na jakýkoliv stupeň a v jakékoliv rychlosti, prostě od cca 3000 otáček už netáhne, ale do těch 3000 táhne nádherně.

3.) Mám Stilo s manuální klimou a přijde mi trochu divné že ty kolečka na volení teploty, rychlosti větráku a směru vzduchu nejsou za tmy absolutně podsvětlená, to je takhle nedomyšlené a nebo mi tam popraskaly všechny žárovky ?

4.) Když běží motor na volnoběh, tak to v autě příšerně vibruje a rezonuje, díly v přístrojovce se klepou a třeba i na kapotě je vidět jak se celá chvěje, co by to mohlo dělat ?

Předem děkuji za odpovědi na tyto mé otázky, až na tyto neduhy je se Stilem opravdu pěkné svezení, spotřeba mě hodně mile překvapila, jel jsem z toho Zlína za 4,1 litru/100 km, po přechodu z Punta jsem si celkem rychle zvykl :-)
Fiat Stilo 1.9 JTD 85 kW (3dv.)
Reklama
 

Uživatelský avatar
kecka
Fiaťák
Příspěvky: 149
Registrován: 04 zář 2005, 19:27
Bydliště: kousek od Ostravy
Kontaktovat uživatele:

Re: Klapání z motoru

Příspěvek od kecka »

1: mas dobre dotazene kola ??? pres net se to blbe diagnostikuje
2: Co vaha vzduchu ??? asi napijit na diag a merit live data
3: musi svitit vsechny
4: asi silenblok na prevodovce


Ale spise si zajed za nekym kdo fiatum rozumi a koukne se ti na to .... :) :) :)
Ex Stilo JTD 157PS
Čento 0,9 polokabrio
Punto Mk2 1,2 44kw taková lemra, ale do města dobré :-)
Roomster 1,9TDi 183ps :-)

Možnost zakladni diagnostiky kdyby někdo potřeboval :-) :-)
kejml
Znalec
Příspěvky: 590
Registrován: 13 čer 2008, 23:50
Bydliště: Prahá
Kontaktovat uživatele:

Re: Klapání z motoru

Příspěvek od kejml »

dej si do profilu bydliště, ať Ti můžeme poradit, na koho se obrátit
1.2 F.I.R.E. 44 kW ex.
0.4 i.e. 24 kW
1.8 TSI 132 kW
simima2
Fiaťák
Příspěvky: 59
Registrován: 06 úno 2010, 01:24
Bydliště: Praha 10

Re: Klapání z motoru

Příspěvek od simima2 »

1. Kola mám dotažené dobře, na to si dávám pozor :-) Jel se mnou dnes kamarád, který dělá do aut, a dle jeho názoru to asi bude vůle na poloosách, buď prý v kloubu u kola a nebo v horším případě tuším říkal v převodovce.

2. Tak diagnostiku si asi sám neudělám, to zřejmě budu muset svěřit servisu, nebo se to dá nějak jednoduše přes kabel k PC, něco jako VAG na Škodovkách ?

3. Myslel jsem si že to bude popraskané, to bych se divil, že v případě Stila, kterému svítí uvnitř i tlačítka na stropní osvětlení, by nebylo podsvícené ovládání topení :-) To doufám zvládnu vyměnit sám, pokud teda nebude problém v něčem jiném než v žárovkách.

4. O tom jsem tu již na fóru četl, že to je většinou ten silentblok. Mám si ho teda někde sehnat a nechat si ho vyměnit a nebo to dát do Fiat servisu a oni budou vědět jaký tam dát? Protože jsem četl že to snad od výroby bylo u těchto motorů vadným silentblokem, aby mi tam nedali ještě nakonec ten samý.

Ještě bych měl jeden takovej malej dotaz, nějakej mamlas co měl to auto předemnou dělal něco s přístrojovkou, a spodní část - taková ta tmavší od volantu dolu, a ještě všechny tlačítka (ovládání pal. PC, na stropní světla, atd...) - je to celý takový nechutně lepivý, skoro mi to přijde jak kdyby to vyčistil někdo nějakou žíravinou, protože ten plast mi připadá jak rozleptanej, normálně se mi na to za jízdy přilepily kalhoty a mám na nich černej flek. Zkoušel jsem to dneska nejdřív umejt teplou vodou - bez výsledku, pak saponátem, Jarem - bez výsledku, pořád to děsně lepí. Jestli máte někdo radu co s tím, tak Vám budu moc vděčný.
Fiat Stilo 1.9 JTD 85 kW (3dv.)
zdezajh
Fiaťák
Příspěvky: 57
Registrován: 25 kvě 2009, 09:51

Re: Klapání z motoru

Příspěvek od zdezajh »

Skoro vše najdeš zde:http://www.gabriel-net.de/forum/forumdisplay.php?f=35

Ale musíš hledat.Nic není zadarmo. :)
Geeker_cz
Fiaťák
Příspěvky: 101
Registrován: 25 lis 2006, 08:23

Re: Klapání z motoru

Příspěvek od Geeker_cz »

ad 1. Muze byt i urvany silent blok na motoru, pri zaberu nebo odlehceni se ti muze pohnout motor.
ad 2. Existuje program FiatECU Scan, ktery i s kabelem VAG. (za 300,-) udela co potrebujes.
ad 3. Zarovicky nejsou problem, musis vydelat radio, dole kastlik a vysroubovat. viz. link na forum od zdezajh. Ale opravdu musis hledat, admini jsou tam prisni, ale vsichni ti radi poradime.

ad 5. Ten lepivej sajrajt mam taky, casem z neznmeho duvodu olezly tlacitka, osobne to povazuju za tragedii fiatu, kdyz po 3 letech oleze auto. Ale neda se vyloucit, ze tomu nekdo nepomohl.
simima2
Fiaťák
Příspěvky: 59
Registrován: 06 úno 2010, 01:24
Bydliště: Praha 10

Re: Klapání z motoru

Příspěvek od simima2 »

OK, já vám děkuji za rady a za snahu a jdu se pustit do hledání na tom fóru :-) Zítra jedu se Stilem do Fiat servisu, kde se mi na to technik podívá a snad zjistí kde je ten problém s klepáním, je to docela dobrej technik, už mám u něj třetího Fiata a pokaždé příjde na všechno :-) Pokusím se dát pak vědět čím to bylo
Fiat Stilo 1.9 JTD 85 kW (3dv.)
simima2
Fiaťák
Příspěvky: 59
Registrován: 06 úno 2010, 01:24
Bydliště: Praha 10

Re: Klapání z motoru

Příspěvek od simima2 »

Tak jsem dneska byl v tom Fiat servisu. Rovnou jsem to tam objednal na výměnu silentbloku, který mi snad pomůže v tom jak to auto vibruje a rezonuje na volnoběh. Technik mi to zvedl na zvedák a celý auto mi zkontroloval pěkně do detailů, a ještě k tomu za to ani nic nechtěl :-) .

1. Takže to klepání bude prý nejspíš ne na poloosách ale vadným silentblokem.

2. Problém se zrychlováním bude prý určitě buď EGR ventil nebo váha vzduchu, říkal že mi může udělat diagnostiku, tak to asi nechám na něm.

3. Nesvítí mi levý přední tlumený, tak mně ubezpečil, že vyměnit to bude pro mně pěknej masakr :-D

Tak a ještě jsem se dneska pokusil udělat něco s tim ulepeným plastem přístrojovky, koupil jsem si takovej sprej na vyleštění a regeneraci palubní desky, to sice krásně voní ale neúčinkuje :-D pak jsem to teda pro změnu vydrbal techn. benzínem, takže to zase smrdělo ale opět to nešlo, a nakonec jsem jako poslední možnost zkusil ředidlo, a to ten spodek desky nádherně odbrousilo ale nepomohlo, pořád to lepí, samozřejmě jsem tohle všechno zkoušel úplně dole v rohu, kdyby se to nějak pokazilo aby to nebylo alespoň vidět, ale teď už opravdu nevím co s tím.
Fiat Stilo 1.9 JTD 85 kW (3dv.)
Uživatelský avatar
peta.smolik
Všeználek
Příspěvky: 2559
Registrován: 26 dub 2010, 15:19
Bydliště: V.M.
Kontaktovat uživatele:

Re: Klapání z motoru

Příspěvek od peta.smolik »

Já mám v autě něco podobnýho páč v autě hulím Tak třikrát do roka to meju horkou vodou s tekutým mejdlem hned po vysušení na všechno nastříkám regenerátor Velvana a funguje to bezva a ještě se to leskne A to se vyplatí :lol:
Punťa fire, Rosso Tiziano
Fiat 128 sport 1300 SL, zatím rozebrán na prvočinitele
Odpovědět

Zpět na „Stilo“