jakou autobaterii?

Elektronika, el. výbava, diagnostika, kontrolky, přístroje

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
drpepa
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 245
Registrován: 16 lis 2010, 14:58

jakou autobaterii?

Příspěvek od drpepa »

Dobrý den, potřeboval bych poradit, omlouvám se předem jestli je o tomto už tady diskuze - na pc moc nebývám. Bohužel v mém autě je už stará autobaterie a potřeboval bych koupit novou, vlastním fiat punto 1.9 JTD 59kw, r.v. 99, měl jsem tam 50A a i to se mi zdá na diesel slabé, prosím o váš názor, popř. jakou značky by jste mi ze své vlastní zkušenosti poradili, děkuji
Fiat Punto 1,9jtd, 59kw, r.v.99
Reklama
 

Uživatelský avatar
straki
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 420
Registrován: 11 říj 2009, 23:14

Re: jakou autobaterii?

Příspěvek od straki »

Na naftu je to podle mne opravdu slabé já osobně jsem vlastnil banner 72 ah 680 starto. proud a byl jsem max spokojen, vydržela 6 let.
Fiat Punto MK1 SX 1,7 TD 52kw rv. 95 - Dosloužil :(
Aktualně Fiat Stilo 1,9 JTD 85 kw r.v 03
Uživatelský avatar
Dj_Sedativee
Fiaťák
Příspěvky: 59
Registrován: 22 úno 2011, 18:04
Bydliště: Kežmarok a okolie

Re: jakou autobaterii?

Příspěvek od Dj_Sedativee »

Ja síce nemám puntíka dlho, ale tiež by ma to zaujímalo.. teraz tam mám takú super baterku (44Ah), ze od novembra do teraz mam auto na nabijacke skoro kazdy den, nemôžem si ani poriadne pustiť rádio (a to som auto hi-fi fanatik), lebo sa bojím.. :twisted:
Alternátor dobíja, chyba je v batérii.. takže ak novú, tak akú tam môžem dať maximálne????? :?:
Fiat Punto 75 (1996), 1.2 MPI 54kW (sem-tam, za dobrej nálady aj 1000kW)TOTALED
moje ex-vozitka: Mitsubishi Lancer 1300 GLXi (1996) 1.3 24V, Audi Quattro (1994) 1.9 TDi..
Uživatelský avatar
Toti
Znalec
Příspěvky: 790
Registrován: 13 čer 2009, 09:21
Bydliště: SR->Nitra->velke ale male mesto
Kontaktovat uživatele:

Re: jakou autobaterii?

Příspěvek od Toti »

drpepa :arrow: na to JTDčko by som dal približne taku ako pisal Straki 72Ah a štartovací 680, poprípade može byť aj slabšia ale aby mala štartovací prud vyšší lebo diesel si potiahne pri štarte ovela viac ako benzin.
Dj_Sedativee :arrow: a nevybija ti nahodou niečo tu baterku, ked ju stale nabijaš ? a dať si tam môžeš hocijaku (na 1,2 benzin kludne aj 44Ah) ale kedže pišeš že si hifista tak by som tam dal asi najsilnejšiu v tej velkosti.
Train horn in car ? ...why not ! :D
momentálne Alfa 166 2,4JTD ...EGR off, KAT off
ex : špunt mk1 SX 1,7TD, alfa 156 2,4JTD, špunt mk2b 1,3JTD sporting, špunt mk1 ELX 1,7TD
Uživatelský avatar
Dj_Sedativee
Fiaťák
Příspěvky: 59
Registrován: 22 úno 2011, 18:04
Bydliště: Kežmarok a okolie

Re: jakou autobaterii?

Příspěvek od Dj_Sedativee »

Dik Toti.. baterku mi nema co vybijat, pretoze ked som ju nabijal v piatok cca 4 hodiny (a v pohode startovala), mal som ju vybratu cely vikend, a ked som chcel v nedelu startnut, motor tazko zakaslal :cry: .. jednoznacne je to bateriou.. a pytam sa preto, pretoze mam 70Ah bateriu a niesom si isty, ci sa mojmu malemu milemu puntovi nestane nejaka ujma.. :cry:
Fiat Punto 75 (1996), 1.2 MPI 54kW (sem-tam, za dobrej nálady aj 1000kW)TOTALED
moje ex-vozitka: Mitsubishi Lancer 1300 GLXi (1996) 1.3 24V, Audi Quattro (1994) 1.9 TDi..
helacik
Začátečník
Příspěvky: 12
Registrován: 02 srp 2009, 10:12
Bydliště: Liptovský Hrádok
Kontaktovat uživatele:

Re: jakou autobaterii?

Příspěvek od helacik »

smelo ju tam daj.. nestane sa mu nic :) ak sa ti zmesti tak aj stovku mozes dat
biele punto mk2b 1,2 16v r.v. 2003
Uživatelský avatar
Karol
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 301
Registrován: 01 úno 2011, 22:56

Re: jakou autobaterii?

Příspěvek od Karol »

Cim vacsia tym lepsia - pozri, u olovennych baterii je tym vacsia zivotnost cim plytsie sa vybija. Takze cim vacsia kapacita, tym plytsie vybijacie cykly pri rovnakom pouzivani. Fakt ide len o to co sa tam este zmesti a co uz nie. A ked sa to ani nezmesti, niekedy sa da upravit podstavec tak aby sa zmestilo.
Punto Mk1 1.1 r.v. 1997 cca 140000 km
Uživatelský avatar
straki
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 420
Registrován: 11 říj 2009, 23:14

Re: jakou autobaterii?

Příspěvek od straki »

Dj_Sedativee:Klidně tam dej i tu silnější a skus se kouknout do tý slabší baterky kolik tam máš elektrolitu a jak je čistej neboť jestli bude zakalenej tak baterka je na odpis.
Já měl taktéž letos problémy se startama neboť pokud jsem nedal každý den baterku na nabíječku tak jsem prostě neodjel a musel jsem každý 4 hodiny nastartovat aby se zahřál motor abych tolik nezatěžoval baterku neboť jsem měl zakalený elektrolit tudiž se rozpadly některý olovněný destičky a to už spravit nejde :)
Fiat Punto MK1 SX 1,7 TD 52kw rv. 95 - Dosloužil :(
Aktualně Fiat Stilo 1,9 JTD 85 kw r.v 03
Uživatelský avatar
Dj_Sedativee
Fiaťák
Příspěvky: 59
Registrován: 22 úno 2011, 18:04
Bydliště: Kežmarok a okolie

Re: jakou autobaterii?

Příspěvek od Dj_Sedativee »

Mas pravdu.. :roll:
Elektrolit kalny ako mlieko.. nabijal som ju s otvorenymi clankami a do varu som dostal len 2 clanky.. :lol: :lol: :lol:
Doteraz ma to nenapadlo otvorit, lebo to bolo tak cudne zadeklovane.. vcera som tam horko tazko (po uprave podstavca) napchal 74Ah bateriu z Opel frontera.. :P Po rannych mrazoch mi skrtol starter na prvy krat..
Dakujem za rady.. Muheheee
Fiat Punto 75 (1996), 1.2 MPI 54kW (sem-tam, za dobrej nálady aj 1000kW)TOTALED
moje ex-vozitka: Mitsubishi Lancer 1300 GLXi (1996) 1.3 24V, Audi Quattro (1994) 1.9 TDi..
Odpovědět

Zpět na „Punto - elektrika“