Neštartuje

Vše o motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady a typy, topení a chazení

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
aya08
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 28 dub 2011, 21:48

Neštartuje

Příspěvek od aya08 »

Nestretli ste sa niekto so zahadou u Punta 1,2 benzin 2OO1 - neche nastartovat, bateria toci ako diva kym ju pokusmi o startovanie nevyzmykam, staci 3 metre roztiahnut alebo potlacit na spiatocke, alebo sa spustit z kopca a naskoci ale je to riadne na nervy, lebo nikdy neviem, kedy ho to pochyti a ci bude po ruke nejaky pomocnik a ani autu to neprospieva, diagnostika neukazala ziadnu chybu, riadiaca jednotka vymenena, bateria nova.
Reklama
 

Uživatelský avatar
R.J.
Fiaťák
Příspěvky: 111
Registrován: 15 říj 2008, 09:58
Bydliště: Trenčín

Re: Neštartuje

Příspěvek od R.J. »

a čo imobolizér
Sporting 1.2 16V - ex
Bravo 1.9 TD100 - ex
Lancia Lybra SW 2.4JTD
racer
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 313
Registrován: 16 dub 2009, 17:06
Bydliště: Pardubice

Re: Neštartuje

Příspěvek od racer »

1. zkus druhej klíč
2. když běží starter, točí i motor? když ne tak očesaný zub na setrváku popř. pastorek startéru-když se do auta s kvaltem strčí, tak se to dostane na zdravý zuby a nahodí.
fiat punto II 1,2-8V (44KW)
Uživatelský avatar
Karol
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 301
Registrován: 01 úno 2011, 22:56

Re: Neštartuje

Příspěvek od Karol »

Imobilizer to nebude, to by nenastartovalo ani roztlacenim. Ten nevypina starter ale zapalovanie, vstrekovanie, mozno cerpadlo. Si si isty, ze ten starter otaca aj motorom ? To jedine ma napada. Nema ten starter priserne vysoke otacky (netoci sa naprazdno) ? Este by som si vedel predstavit, ze pri pouziti startera (vyssi odber prudu, rusenie od uhlikov elektromotoru...) zblbne riadiaca jednotka a z nejakeho dovodu nehodi iskru alebo nezacne otvarat vstrekovace. Ale ked je riadiaca jednotka nova, tak potom netusim.
Punto Mk1 1.1 r.v. 1997 cca 140000 km
aya08
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 28 dub 2011, 21:48

Re: Neštartuje

Příspěvek od aya08 »

Dakujem za rady, starter toci motor, nepomoze ani ked skusim druhy kluc s tym dokonca ani neviem jazdit - neviem ho otocit v spinacke, tento tyzden mi v jeden den nestartlo 2x tak sme potlacili a nabehlo, potom dalsie dva dni chytilo na supa, pre istotu parkujem na kopci. Skusim postupne prejst vsetky vase navrhy a mozno niekde zistime chybu, keby vas este nieco napadlo tak mi dajte vediet. Este raz dakujem.
Uživatelský avatar
Karol
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 301
Registrován: 01 úno 2011, 22:56

Re: Neštartuje

Příspěvek od Karol »

Neviem co vsetko si robil alebo nerobil s tymi klucami, jedno je vsak iste - z hladiska imobilizeru musi byt prave pouzivany kluc nakodovany do riadiacej jendotky. Ked menis riadiacu jednotku, v principe mozes nechat stary kluc do mechanickeho zamku zapalovania, ale k cievke imobilizeru musis prilozit/prilepit nejaky iny kluc, co je nakodovany do nej.

To len na margo tych klucov, aj ked to startovanie je sposobene zjavne niecim inym, kedze roztlacit to ide.
Punto Mk1 1.1 r.v. 1997 cca 140000 km
sloto
Fiaťák
Příspěvky: 94
Registrován: 30 kvě 2011, 21:41

Re: Neštartuje

Příspěvek od sloto »

chcel by som sa opytat, akym sposobom a co zrepasovat na startery ked sem tam po otoceni klucikom ani necvakne. ked mu pomozem klucom na kolesa tak sa opat uvedomi a robi to na co to tam vlastne je.
dik
Čierny Punťo 11/07 Mk2b 60
aya08
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 28 dub 2011, 21:48

Re: Neštartuje

Příspěvek od aya08 »

Záhada vyriešená, vymenili mi snímač otáčok a štartuje bez problémov, vraj sa táto chyba objavuje skôr u nafťákov ale už sa s tým môj servisák stretol aj u benzínových áut takže to skúsil a vyšlo to a vyzerá to tak, že je po probléme. Heuréka :D Snáď táto moja skúsenosť niekomu pomôže a ďakujem všetkým za podnetné rady. Medzitým som o môjho miláčika prišla :( takže keď konečne fungovalo, tak skončilo po havárke na šrotovisku. RIP
Uživatelský avatar
intel_sk
Znalec
Příspěvky: 701
Registrován: 12 čer 2011, 14:42
Bydliště: Košice-Sidlisko JUH
Kontaktovat uživatele:

Re: Neštartuje

Příspěvek od intel_sk »

sloto píše:chcel by som sa opytat, akym sposobom a co zrepasovat na startery ked sem tam po otoceni klucikom ani necvakne. ked mu pomozem klucom na kolesa tak sa opat uvedomi a robi to na co to tam vlastne je.
dik
ahoj....reps nerob vobec ale rovno kup iny starter....len preto lebo keby ti aspon cvakol,tak je v prdeli ciecka(spinava cievka a nevysunie pastorok).moj nazor
Fiat Punto 1.7 TD SX60 46KW/4500min rv.96/MK1 silver flash
ex Polski Fiat 125p farba bordó
/http://www.club-fiat.com/viewtopic.php?f=74&t=17556
sloto
Fiaťák
Příspěvky: 94
Registrován: 30 kvě 2011, 21:41

Re: Neštartuje

Příspěvek od sloto »

intel_sk píše:
sloto píše:chcel by som sa opytat, akym sposobom a co zrepasovat na startery ked sem tam po otoceni klucikom ani necvakne. ked mu pomozem klucom na kolesa tak sa opat uvedomi a robi to na co to tam vlastne je.
dik
ahoj....reps nerob vobec ale rovno kup iny starter....len preto lebo keby ti aspon cvakol,tak je v prdeli ciecka(spinava cievka a nevysunie pastorok).moj nazor
este som nemal nikdy vonku starter, ani si neviem predstavit ako pracne sa vobec dostane von.
otec mi spominal ze volakedy na skodovecke vytiahol starter rozmontoval ho, prebrusil pastorok namazala a vsetko bolo po starom. preto sa pytam ci sa neda podobnym sposobom predlzit zivot stavajucemu starteru. resp radu ako na to. ak sa to vobec da a nie je to cely odliatok, co by ma vobec neprekvapovalo aby sa kupovali nahradne diely
Čierny Punťo 11/07 Mk2b 60
Odpovědět

Zpět na „Punto - motor“