MOJE PUNTO 1 - Ukážte ta svoje :) - Dj_Sedativee

Každý má zde možnost si založt solo diskuzi o svém Puntu

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Uživatelský avatar
Dj_Sedativee
Fiaťák
Příspěvky: 59
Registrován: 22 úno 2011, 18:04
Bydliště: Kežmarok a okolie

MOJE PUNTO 1 - Ukážte ta svoje :) - Dj_Sedativee

Příspěvek od Dj_Sedativee »

Odhodlal som sa konecne ukazat aj ja svoj automobilovy zazrak.. mam ho len od oktobra 2010.. :wink:

Popis: Fiat Punto 75 1.2, rok 1996, 54kW, vybava SX..
Stav: o auto nebolo vobec starane a bolo burane zo zadnej strany a ocuchane z prednej strany.. ale aj napriek tomu som sa rozhodol, ze ho vzkriesim a privediem k zivotu.. :lol:
Absolvovane nutne investicie: predne loziska, lambda sonda, komplet zadna naprava, komplet zadne brzdy, komplet vymena vsetkych filtrov + olej, tesnenie pod viecko motora, packy pre ovladanie svetiel a stieracov, kable na sviecky, komplet zadne dvere, zadne svetla, letne a zimne pneu a vymena urcitych elektroinstalacnych komponentov..
Design investicie: elektrony, zrkadlove folie minimalnej priepustnosti, ostry vackovy hriadel, vybrus ventilov, predne tlmice MONROE znizene o 2cm, Audio zostava - radio Pioneer, repro - Kenwood 2x350W a vpredu Kenwood 2x150W + JBL Tweeter set 2x100W, dialkove ovladanie k cenralu a dalsie drobne investicie ako napriklad okuliare na zadne svetla, par nalepiek, potahy na sedadla..

Prikladam par fotiek.. skoda len, ze ho nemam odfotene ked som ho kupil.. bolo suce do srotoviska.. :cry:
Takze sucasny stav:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Naposledy upravil(a) Dj_Sedativee dne 05 říj 2011, 10:15, celkem upraveno 5 x.
Fiat Punto 75 (1996), 1.2 MPI 54kW (sem-tam, za dobrej nálady aj 1000kW)TOTALED
moje ex-vozitka: Mitsubishi Lancer 1300 GLXi (1996) 1.3 24V, Audi Quattro (1994) 1.9 TDi..
Reklama
 

Uživatelský avatar
Palis
Znalec
Příspěvky: 953
Registrován: 11 srp 2009, 12:03
Bydliště: Bučany /okr. Trnava
Kontaktovat uživatele:

Re: MOJE PUNTO 1 - Ukážte ta svoje :) - Dj_Sedativee

Příspěvek od Palis »

pekne pekny punticek len mi tam nesedia tie zadne mracitka svetiel a ta nalepka pod napisom fiat :D ale to je iba moj nazor :D aj planujes nieco dalej??
Punto Mk2 1.2 8V r.v 2003
http://palis-tt.rajce.idnes.cz/" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
Dj_Sedativee
Fiaťák
Příspěvky: 59
Registrován: 22 úno 2011, 18:04
Bydliště: Kežmarok a okolie

Re: MOJE PUNTO 1 - Ukážte ta svoje :) - Dj_Sedativee

Příspěvek od Dj_Sedativee »

No ti mracitka som videl na jednom pekne stunenom Punte z Ciech a povedal som si, preco nie (a tak som ich kupil aj so svetlami od jedneho typka za 10eur :lol: ), rad vycnievam z davu.. a co sa tyka tej nalepky, zadny kufor bol tak rozbity, ze som zohnal na prvy sup len toto.. aj s nalepkou, ale na druhej strane, ta nalepka mi tam vobec ale vobec nevadi.. :mrgreen:

A plany do buducna?? kedze mam len vybavu SX a nie ELX, planujem zohnat stredovy tunel, mozno nejake tie angel eyes.. dalej rozmyslam nad prerabkou nasavania vzduchu a dorobit double vyfuk aj na druhu stranu, pricom z vyfuku na pravej strane urobim pistalu pre rally turboefekt :mrgreen: (uz som to raz robil na jednom sedmickovom bavoraku :lol: )
Fiat Punto 75 (1996), 1.2 MPI 54kW (sem-tam, za dobrej nálady aj 1000kW)TOTALED
moje ex-vozitka: Mitsubishi Lancer 1300 GLXi (1996) 1.3 24V, Audi Quattro (1994) 1.9 TDi..
pepaxx
Znalec
Příspěvky: 935
Registrován: 07 pro 2010, 16:54

Re: MOJE PUNTO 1 - Ukážte ta svoje :) - Dj_Sedativee

Příspěvek od pepaxx »

pekné punto ...proti nálepke nič nemám ale tie mračítka sú hrozné (a to sa fakt nesmieš na mna hnevať)
!!!možno vo farbe auta by to bolo k svetu ale takto....mne to pride ako niečo z číni :-)
Uživatelský avatar
HIISS
Všeználek
Příspěvky: 1796
Registrován: 25 úno 2009, 23:25
Bydliště: Košice okolie-Čaňa
Kontaktovat uživatele:

Re: MOJE PUNTO 1 - Ukážte ta svoje :) - Dj_Sedativee

Příspěvek od HIISS »

nj ako taky musketier s tyma mracitkami :),daj ich aspon do farby ako vravi kolega ak ich chces mat az tak silu mocu
F.Punto MK1 , 1.2 SX 60 43Kw
Obrázek
My Topic
Facebook >> Erik Palenčár
Uživatelský avatar
PunTUN
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 390
Registrován: 24 lis 2010, 11:15

Re: MOJE PUNTO 1 - Ukážte ta svoje :) - Dj_Sedativee

Příspěvek od PunTUN »

ja neviem, keď budú vo farbe tak sa veľmi zvýraznia keďže vzadu sú fólie a to zrovna nie je želaný efekt. Ja by som tiež navrhoval radšej preč.
Origo svetlá sú na Mk1 podľa mňa najkajšie čo môže byť. Viacero ľudí dali iné číre a vrátilo sa k origu, myslím že aj Katy. Inak pekný puntík, nech slúži a teší. :D ešte možno taký detail, do predných blatníkov biele smerovky, je to maličkosť ale veľa to zmení. Teraz už sú za facku.
FIAT PUNTO CABRIO
Uživatelský avatar
Dj_Sedativee
Fiaťák
Příspěvky: 59
Registrován: 22 úno 2011, 18:04
Bydliště: Kežmarok a okolie

Re: MOJE PUNTO 1 - Ukážte ta svoje :) - Dj_Sedativee

Příspěvek od Dj_Sedativee »

A ja taky raaad, ze aaaaano, pekne mracitka a taaak a ono ma to vsetci zdrbu jak sysla.. :lol: :lol: :lol:

Uvidime, mozno pojdu dole, rad si vypocujem nazor vacsiny.. inak tie bocne smerovky - o tom viem a planujem ich tam vymenit.. ale nemozem vsetko naraz, este ma caka vymena rozvodov a hadiciek.. vcera som si doprial aj novy chladic :mrgreen: ..Ako vravim, neda sa to vsetko naraz, kedze to chudatko auticko bolo fakt v dezolatnom stave a predosleho majitela by som nakopal do gebule :cry: :twisted: .. a to este nehovorim o tom, ze predny a zadny naraznik su po bokoch naaadherne prasknute a na viacerych miestach viditelne doskriabane (dodam aj fotky neskor), kedze je auto po havarke.. ale ozivil som ho a posledne, co ma v tomto momente zaujima, su mracitka.. :lol:
Fiat Punto 75 (1996), 1.2 MPI 54kW (sem-tam, za dobrej nálady aj 1000kW)TOTALED
moje ex-vozitka: Mitsubishi Lancer 1300 GLXi (1996) 1.3 24V, Audi Quattro (1994) 1.9 TDi..
Uživatelský avatar
Dj_Sedativee
Fiaťák
Příspěvky: 59
Registrován: 22 úno 2011, 18:04
Bydliště: Kežmarok a okolie

Re: MOJE PUNTO 1 - Ukážte ta svoje :) - Dj_Sedativee

Příspěvek od Dj_Sedativee »

Este jedna vec.. podarilo s mi zohnat takyto filter (uz aj s odvetranim klukovky), tak rozmyslam ho namontovat.... :?:

Obrázek

A dalsia vec, pred takou polhodinkou mi kurier konecne doniesol vyfuk.. nemozem sa dockat vymeny.. zase 58 ecka v prdeli.. ale hold, nerez je nerez.. :lol:

Obrázek
Naposledy upravil(a) Dj_Sedativee dne 19 led 2012, 11:17, celkem upraveno 1 x.
Fiat Punto 75 (1996), 1.2 MPI 54kW (sem-tam, za dobrej nálady aj 1000kW)TOTALED
moje ex-vozitka: Mitsubishi Lancer 1300 GLXi (1996) 1.3 24V, Audi Quattro (1994) 1.9 TDi..
Uživatelský avatar
PunTUN
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 390
Registrován: 24 lis 2010, 11:15

Re: MOJE PUNTO 1 - Ukážte ta svoje :) - Dj_Sedativee

Příspěvek od PunTUN »

ja by som to ale bral len ako odlišný názor niekoho iného. je to tvoje auto a hlavné je aby sa páčilo tebe. Keď sa tebe páčia tak ich tam nechaj.
Samozrejme že sú ďaleko prednejšie záležitosti čo treba poriešiť. Ja som tiež začal potroške pracovať na aute až po dvoch rokoch ako som ho kúpil.
Veľmi dobre viem že nejde všetko naraz. (myslím si že to asi vedia všetci)
FIAT PUNTO CABRIO
Uživatelský avatar
Matto
Všeználek
Příspěvky: 2443
Registrován: 12 zář 2007, 11:05
Bydliště: Trenčín,Horné Srnie

Re: MOJE PUNTO 1 - Ukážte ta svoje :) - Dj_Sedativee

Příspěvek od Matto »

filter presne ten istý ako mám ja, takže predpokladám že si nakoniec zohnal na tej autotechne, len ho smelo namontuj, robota na 10 minut.
ex - Punto MK1 1,2 ELX 54kw/73k r.v.95
now - Grande Punto 1,9 MultiJet 116kw/160k r.v.07 -powered by Alfatuning.sk
Uživatelský avatar
Alex_nc
Začátečník
Příspěvky: 39
Registrován: 01 pro 2010, 21:35
Kontaktovat uživatele:

Re: MOJE PUNTO 1 - Ukážte ta svoje :) - Dj_Sedativee

Příspěvek od Alex_nc »

ten filtr se dá nasadit přímo ? to je ten KN ?
Uživatelský avatar
lemon
Fiaťák
Příspěvky: 166
Registrován: 18 dub 2009, 01:53
Bydliště: Nové Zámky, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: MOJE PUNTO 1 - Ukážte ta svoje :) - Dj_Sedativee

Příspěvek od lemon »

nerez za 58€? :shock:
majco
Všeználek
Příspěvky: 1078
Registrován: 10 úno 2006, 14:48
Bydliště: Žilina

Re: MOJE PUNTO 1 - Ukážte ta svoje :) - Dj_Sedativee

Příspěvek od majco »

ak berie nerez ako pozink alebo pohlinikovaný tak iné sa ani nerobia -origo nerez za tie prachy nekúpiš
Punto-MK2 1,2 8V 2001
Punto-Mk1 1,1 8V 1996
Uživatelský avatar
Dj_Sedativee
Fiaťák
Příspěvky: 59
Registrován: 22 úno 2011, 18:04
Bydliště: Kežmarok a okolie

Re: MOJE PUNTO 1 - Ukážte ta svoje :) - Dj_Sedativee

Příspěvek od Dj_Sedativee »

to lemon.. praveze nie, zle som sa vyjadril.. :roll: mal som na mysli, ze skoda, ze to nie je nerez.. Mozno casom, ak dam dokopy par evri, pride aj nerezovy fukanec..

to Matto.. Ano, presne v autotechne.. nebabral som sa a rovno som poslal maila kompetentnej manazerke a ta mi ponukla podla mojich poziadaviek presne tento filter.. cena je 22eur + postovne.. skvela komunikacia a slo to rychlo.. uz len objednat a namontovat.. a dakujem za odporucenie firmy :wink:

to Alex_nc.. Da sa nasadit priamo.. neviem presne, ci tam je priemer 105, alebo 97,5.. Nemal som cas to premerat.. :oops:
Celkova vyska je 74 mm a vyska filtracnej casti je 52 mm. Je to aj s odvetranim klukovky, takze netreba nic dokupovat.. 8)
Fiat Punto 75 (1996), 1.2 MPI 54kW (sem-tam, za dobrej nálady aj 1000kW)TOTALED
moje ex-vozitka: Mitsubishi Lancer 1300 GLXi (1996) 1.3 24V, Audi Quattro (1994) 1.9 TDi..
Uživatelský avatar
Dj_Sedativee
Fiaťák
Příspěvky: 59
Registrován: 22 úno 2011, 18:04
Bydliště: Kežmarok a okolie

Re: MOJE PUNTO 1 - Ukážte ta svoje :) - Dj_Sedativee

Příspěvek od Dj_Sedativee »

Este pridavam fotky tych prasknutych a doskriabanych naraznikov.. Stale su v hroznom stave, ale jazdit sa s tym da, takze neskor sa dotoho pustim.. Akurat ze neviem, kde mam zohnat original farbu c.329 (Metallic champion green)..

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Fiat Punto 75 (1996), 1.2 MPI 54kW (sem-tam, za dobrej nálady aj 1000kW)TOTALED
moje ex-vozitka: Mitsubishi Lancer 1300 GLXi (1996) 1.3 24V, Audi Quattro (1994) 1.9 TDi..
Odpovědět

Zpět na „Punto - naše Punta“