Pri prudkom pridani plynu motor trha

Vše o motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady a typy, topení a chazení

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
Uživatelský avatar
HIISS
Všeználek
Příspěvky: 1796
Registrován: 25 úno 2009, 23:25
Bydliště: Košice okolie-Čaňa
Kontaktovat uživatele:

Pri prudkom pridani plynu motor trha

Příspěvek od HIISS »

Ahojte,tak nejaku kratku dobu ma trapi na Mojom Punte MK1 1.2 44kw taky problem ze ak zaradim priklad dvojku a prudko stlacim plynovy pedal tak auto nechyti hned tah ale zacne trhat a potom nejak prestane a sa rozbehne samo,alebo prestane to ak uberem z plynu trocha ze uz citim ze trha,robi mi to aj na trojke taktiez a mozno aj dalsich rychlostnych stupnoch.Ak to zacne trhat a plynovy pedal drzim nadalej tak obcas to urobi raz buchot-akoby strelilo-prdlo si :oops: .Vsimol som si to ze robi mi to da sa povedat asi len vtedy ak auto ma nabrate nizke otacky-nemam ho nejak velmi rozbehnute-vytocene..proste taka kludna jazda a potom ak prudko stupum na plyn.Urcite mi to nerobilo..co by podla Vás to mohlo byt..mal uz niekto podobny problem?
Olej mam Selenia Gold,menilo som ho len nedavno aj s paliv.filtrom.sviecky taktiez zarovno s nim mam tam champion,vravia ze su to original fiatacke.Znamy mi vravel ze bud sviecky,alebo paliv.filter alebo ze je dost mozne ze mam ucpane paliv.cerpadlo..ze nech ho vyberiem a skusim vycistit..moze to byt to hlavna pricina.? Spominal este sportovy filter ktory mam namontovany so sanim,ale ten som tiez cistil asi mesiac dozadu..napada ma este ci to moze byt nejaky snimac/cidlo.Skusim doma pohladat nejak chybu..ak nie tak asi budem musiet zaskocit na diagnostiku nech viem kam cesta vedie.
PS: prv som myslel ze to je benzinom,lebo som len nedavno natankoval plnu nadrz na shellke, a da sa povedat ze do tyzdna neceleho potym mi to zacalo robit,nikdy som tam do plna netankoval mal som nieco aj z inej,a tak som bol natym ze sa to zmiesalo a preto este nejake problemi nerobilo.Kolega este z prace vravel ze mal tiez problem ak tam tankoval a uz tam netankuje,dalsi vravel ze ma majitel prekyslicenu nadrz.No potym som natankoval plnu nadrz na druhej shellke a robi mi to nadalej,preto si myslim ze asi benzinom to nieje.
F.Punto MK1 , 1.2 SX 60 43Kw
Obrázek
My Topic
Facebook >> Erik Palenčár
Reklama
 

Uživatelský avatar
Karol
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 301
Registrován: 01 úno 2011, 22:56

Re: Pri prudkom pridani plynu motor trha

Příspěvek od Karol »

To mi pripada na zapalovanie. Moze to byt nevhodnymi alebo zlymi svieckami, zlymi kablami alebo cievkami.
Punto Mk1 1.1 r.v. 1997 cca 140000 km
Uživatelský avatar
Matto
Všeználek
Příspěvky: 2443
Registrován: 12 zář 2007, 11:05
Bydliště: Trenčín,Horné Srnie

Re: Pri prudkom pridani plynu motor trha

Příspěvek od Matto »

to dusenie je dosť častá závada u Púnt, je tu veľa podobných tém, tak skús hladať...ale,ako píše karol, naprv by som skúsil premerať(návody su tu na fore): cievky, káble, Lambda sondu ,vymeniť sviečky, a možno ešte palivový filter, ak si ho ešte nemenil...
ex - Punto MK1 1,2 ELX 54kw/73k r.v.95
now - Grande Punto 1,9 MultiJet 116kw/160k r.v.07 -powered by Alfatuning.sk
rou31
Fiaťák
Příspěvky: 94
Registrován: 21 srp 2010, 17:30

Re: Pri prudkom pridani plynu motor trha

Příspěvek od rou31 »

Mne to robi tiez a napadlo mi ci to nemoze byt spinava skrtiaca klapka?
xeromax
Všeználek
Příspěvky: 1525
Registrován: 13 srp 2008, 18:02
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Pri prudkom pridani plynu motor trha

Příspěvek od xeromax »

mne to tiez trhalo hlavne ked som zaradil napr dvojku, a nechal ist auto bez plynu, potom som pridal tak zacalo trhat, pomohla vymena kablov
FIAT PUNTO II 1.2 8V 44kW EL
2009 -- 129,6dB
2010 -- 133,5dB
http://fotoalbumy.azet.sk/xeromax/my-punto/
http://www.xtuning.tk
Uživatelský avatar
HIISS
Všeználek
Příspěvky: 1796
Registrován: 25 úno 2009, 23:25
Bydliště: Košice okolie-Čaňa
Kontaktovat uživatele:

Re: Pri prudkom pridani plynu motor trha

Příspěvek od HIISS »

Vdaka Vám za rady,skusim nato sa pozriet,este som sa k tomu nedostal,mam strasne malo casu kvoli praci..ale chcem uz cim skor,pozriem sviecky,cerpadlo som rozmyslal vybrat ci neni usadene spinou,
Cievky,kable,lambda sonda vsetko to sa da premerat ak chcem zistit ci su nezavadne?
Doraz ma caka STK v ppolke a koncom jula.Spotrebu mam normalnu takze lambda by mala byt snad ok.
Xeromax
presne takyto problem ja mam ze ak ho necham ist bez plynu a naraz zatlacim na pedovy pedal prudko zacne trhat az buchne,hlavne pri dvojke ale aj trojke..uvidim ako to dopadne ked tak vam napisem co bolo za chybu
F.Punto MK1 , 1.2 SX 60 43Kw
Obrázek
My Topic
Facebook >> Erik Palenčár
Lizzy
Začátečník
Příspěvky: 30
Registrován: 19 srp 2010, 18:57

Re: Pri prudkom pridani plynu motor trha

Příspěvek od Lizzy »

ja som mal podobny problem, hlavne s tym trhanim ked som pridal plyn, ale mi to nikdy nebuchlo.

https://www.club-fiat.com/viewtopic.php?f=67&t=16097

pomohla mi vymena zapalovacich kablov. ale tak precitaj si to a ked, tak sa ozvi pripadne.
Uživatelský avatar
HIISS
Všeználek
Příspěvky: 1796
Registrován: 25 úno 2009, 23:25
Bydliště: Košice okolie-Čaňa
Kontaktovat uživatele:

Re: Pri prudkom pridani plynu motor trha

Příspěvek od HIISS »

Ahojte,,takze strucne co a ako prebehlo za par dni,bol som vo fiate,nakolko na prijimacke mam dvoch ludi co trocha poznam tak ma objednali a pozrel sa na auto technik,pytal sa par otazok co za sviecky mam a tak..no zacal netradicnym sposobom..otvoril kapotu ak zbadal ze mam urobene sanie a nanho filter,dalej 50mm kabel na hudbu tak ma zacal dzubat ze ci si nemyslim ze to mi robi problemi a podobne..ved viete nazor starsieho cloveka :D,povedal som ze tak chodim uz skoro dva roky a nic az teraz?Tak mi odmontoval viko z priruby ktore je nad skrtiacou klapkou..co znamena ze pri jazde motor netaha vzduc cez sanie a sisku a povedal nech sa idem prejst..posiel som sa prejst na 10min skusal som trocha auto a netrhalo mi vobec..aj malo trocha iny zvuk opat.vratil som sa tak povedal vidis to je tym,vzapati som mu povedal ze som cistil minule sisku a nastriekal potom silikonovym sprejom...tak krutil hlavou ci som normalny..ze to nemam robit..lebo ten papier ci co to je na siske zlepta..a potom nedycha,zaroven som mal okolo skrtiacej klapky aj olej..co fakt asi sposobobalo to ze nevedelo sat vzduch tak tlacilo viac oleja,okrem toho som aj davnejsie zbadal ze nejako mi zerie olej,tak povedal nech sisku vycistim saponatom nejakym a zapasujem,dnes som ju vycistil..kupil uz aj original od KN pripravky a sisku vystriekal jednym..nechal posobit,vymyl a druhym nastriekal..zasadil..bol som sa chvilu prejst tak vyzera to byt ok..ale zatial nemozem isto tvrdit ze ten silikonovy sprej do toho kazil..uvidi sa casom ak budem autom chodit..takze zatial tolko ;-)
F.Punto MK1 , 1.2 SX 60 43Kw
Obrázek
My Topic
Facebook >> Erik Palenčár
oldoss
Znalec
Příspěvky: 622
Registrován: 02 úno 2009, 17:59

Re: Pri prudkom pridani plynu motor trha

Příspěvek od oldoss »

A to ktory dobrak ti kazal cistit silikonovym sprejom sisku od sania?
Fiat Punto 1,2 16V Sporting.
Odpovědět

Zpět na „Punto - motor“