čo mam robit ?

Vše o motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady a typy, topení a chazení

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
puntos428CS
Začátečník
Příspěvky: 42
Registrován: 18 kvě 2011, 19:11
Bydliště: košice

čo mam robit ?

Příspěvek od puntos428CS »

čaute :D šraci potreboval by som radu jedna indučak mi hadže iskru krasne ale druha už nie tak to znamena že moj puntik ide iba na dva valce čo je dost na H....o a nwm čo mam robit bude treba novu ale iba nejaky detail v kabelaži ? stretli ste sa stim ?
Reklama
 

hanzs
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 417
Registrován: 27 kvě 2009, 00:34

Re: čo mam robit ?

Příspěvek od hanzs »

Myslim, ze by melo jit prohodit privodni kabely do civek. Tj. vytahat kabely od svicek, prohodit privodni a kdyz zase bude palit ta sama civka, tak je to civkou.

Mozna ti nekdo poradi, nejakou lepsi fintu...
Fiat Stilo 1.6 16V
ex Fiat Tipo 1.4 i.e.
Uživatelský avatar
linomaniac
Fiaťák
Příspěvky: 118
Registrován: 03 pro 2010, 14:24

Re: čo mam robit ?

Příspěvek od linomaniac »

puntos428CS píše:čaute :D šraci potreboval by som radu jedna indučak mi hadže iskru krasne ale druha už nie tak to znamena že moj puntik ide iba na dva valce čo je dost na H....o a nwm čo mam robit bude treba novu ale iba nejaky detail v kabelaži ? stretli ste sa stim ?
zdar šracku, skuš zmerac to ty indučky, či maju tych 8 tyšyc ohmóv, jesli ňe, mosiš zakupic nove :mrgreen:
a či idze eľetrika 12 V do ňich
Punto Cabrio S60
Fix
It
Again
Tomorrow
Uživatelský avatar
Karol
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 301
Registrován: 01 úno 2011, 22:56

Re: čo mam robit ?

Příspěvek od Karol »

Zmeraj odpor primarnej aj sekundarnej strany, pisal som sem dakedy kolko to ma mat ohmov (primar) a kiloohmov (sekundar). Inak moc na tom nejazdi, do vyfuku sa tak dostava nespaleny benzin a mozes prehriat a znicit katalyzator, kedze to plynne palivo bude oxidovat prave tam.

Inak krasne sa da detekovat zla cievka osciloskopom, viz odkaz :)

http://web.stonline.sk/anon/z_praxe/pri ... ipad1.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Punto Mk1 1.1 r.v. 1997 cca 140000 km
puntos428CS
Začátečník
Příspěvky: 42
Registrován: 18 kvě 2011, 19:11
Bydliště: košice

Re: čo mam robit ?

Příspěvek od puntos428CS »

ehm ktomu prehodeniu kablou na indučke :D ked prehodim kable z jednej na druhu a ta čo nedavala iskru dava a ta čo davala nedava :/ jednen ide ku klapke a druhy ide ku vstriku jedna sa o 2 a 3 valec nwm čo robit skuste nejaku radu prosim vas
hanzs
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 417
Registrován: 27 kvě 2009, 00:34

Re: čo mam robit ?

Příspěvek od hanzs »

Ajaj... je blby, nechci strasit, ale vypada to, ze ti odesla ridici jednotka. Jak jsem cetl na netu, stava se u tehle jednotek, ze odchazi ten vykonovy tranzistor nebo tyristor co spina civku. Je tu jeste moznost, ze by se treba zlomil kabel od ECU k civce, ale tomu moc neverim.
Co mas presne za ridici jednotku?
Fiat Stilo 1.6 16V
ex Fiat Tipo 1.4 i.e.
hanzs
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 417
Registrován: 27 kvě 2009, 00:34

Re: čo mam robit ?

Příspěvek od hanzs »

Tady treba je popis teto zavady a ktere jednotky na to trpi: http://www.ecutesting.com/fiat_punto_ec ... 000_-.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Fiat Stilo 1.6 16V
ex Fiat Tipo 1.4 i.e.
puntos428CS
Začátečník
Příspěvky: 42
Registrován: 18 kvě 2011, 19:11
Bydliště: košice

Re: čo mam robit ?

Příspěvek od puntos428CS »

ehm podla toho čo som sa dočital na stranke http://www.groupelectric.sk/mobilny-ser ... Fiat-PUNTO" onclick="window.open(this.href);return false; tak je to presne to a popis čo to može robit presne sedi na moje auto no tak dufam že ked to kupim tak ssa vratim s mojim červenym drakom na cesty
hanzs
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 417
Registrován: 27 kvě 2009, 00:34

Re: čo mam robit ?

Příspěvek od hanzs »

Jo to je ono, za 30 euro oprava, to je pekna cena.

EDIT: jsem se na stranky dival jeste jednou a 30e je to jen diagnostika? Takže oprava je asi za víc? No nějak to nechápu... to odříznout ten plast a podívat se dovnitř, že je to odpálený může snad každej zadarmo ne?
Fiat Stilo 1.6 16V
ex Fiat Tipo 1.4 i.e.
Uživatelský avatar
Karol
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 301
Registrován: 01 úno 2011, 22:56

Re: čo mam robit ?

Příspěvek od Karol »

Asi odisiel len akcny vykonovy clen zapalovania. Staci rozobrat RJ a prespajkovat a hotovo. Ked si sa niekedy rypal v elektronike, tak to zvladnes. Suciastky nestoja ani tych 30 €. :)
Punto Mk1 1.1 r.v. 1997 cca 140000 km
hanzs
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 417
Registrován: 27 kvě 2009, 00:34

Re: čo mam robit ?

Příspěvek od hanzs »

Karol: no ja bych to tak lehce nevidel - ta jednotka se neda jednoduse rozebrat, to je videt na tech fotkach, jak je ten plast odrezany. A ten tranzistor nebo co to je - je v SMD provedeni, takze to na beznou pajecku taky moc neni.
Fiat Stilo 1.6 16V
ex Fiat Tipo 1.4 i.e.
Uživatelský avatar
Karol
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 301
Registrován: 01 úno 2011, 22:56

Re: čo mam robit ?

Příspěvek od Karol »

Teraz som si kukol tie fotky, to je ta plastova mala zlepena hnusoba. Predstavil som si nieco rozobratelnejsie, napriklad ako niektore starsie verzie RJ. Nuz, pitva asi nutna na zachranu pacienta :)
Punto Mk1 1.1 r.v. 1997 cca 140000 km
puntos428CS
Začátečník
Příspěvky: 42
Registrován: 18 kvě 2011, 19:11
Bydliště: košice

Re: čo mam robit ?

Příspěvek od puntos428CS »

chlapci vdaka a ano oprava stoji do 100eur a ako ja by som to zvladol len nwm sa dostat do tej RJ nwm ju rozobrat to je cele zaliate :/
puntos428CS
Začátečník
Příspěvky: 42
Registrován: 18 kvě 2011, 19:11
Bydliště: košice

Re: čo mam robit ?

Příspěvek od puntos428CS »

čaute šraci nema nahodou niekto ecu motora na fiat punto r.v 2005 1.2 8v ? ak by sa našla treba porovnat čislo a ked tak sa 100% niejako dohodneme čislo podla toho musim kupit take iste ? ak mano tak je to toto : I AW 5AF.P3/hY603 a asi tam je AZ neda sa to prečitat :)




vtip : možte aj darovať som študent :D :D :D :D :D
Odpovědět

Zpět na „Punto - motor“