Klíma na Paliu

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
gabko61
Začátečník
Příspěvky: 6
Registrován: 08 čer 2011, 14:53

Klíma na Paliu

Příspěvek od gabko61 »

Ja mám taký problém, že klíma raz ide, a raz nie. Zistil som časom sledovaním, že skôr nabehne za chladného počasia. Ráno, keď je zima. Niekedy to ide dlho, inokedy prestane fungovať za pár minút. Niekedy to nabehne - fúkanie aj s kompresorom, inokedy fúka vzduch ako na 1. stupni, ale bez chladenia. Takže aj ventilátor ide akože s klímou, inokedy len bez chladenia. Klíma bola plnená, tlaky skontrolované, aj trojcestný ventil, či aký bol vymenený za nový, ale problém pretrváva. Chladí si ako chce. Chystám sa na kontrolu a prespájkovanie plošáku ovládania, aj keď mi jeden elektrikár z autorizovaného servisu diagnostikoval, že problém môže byť s čidlom proti námaze. Kompresor je funkčný, ak zapne, tak chladí, ale to zapínanie je nepravidelné. Zháňal som schému zapojenia, aj som niečo našiel, aj keď nie práve na moje Palio, ale nesedia farby vodičov, ani presné zapojenie. Nejedná sa o automatiku, len o manuálnu klímu, sú tam v sérii 3 prvky - vypínač, to čidlo proti námraze a ešte nejaký prvok, čo neviem presne, čo je. Servisák mi odporučil rozobrať celú palubnú dosku a skontrolovať čidlo proti námraze, či je na správnom mieste, a či nie je zašpinené...Ich hodinové sadzby sú vysoké, takže oprava by stála možno viac, než auto celé, tak hľadám. Má s tým niekto skúsenosti? Ďakujem

Nik neporadil, tak som si musel sám . chyba na plošáku ovládania klímy.
Reklama
 

Odpovědět

Zpět na „Palio“